Las Vegas Süper Tüy Sıklet Gecesinde Ünlü İsimler Sahne Alıyor

salido-roman-kapak

Boks dünyasının en parıltılı sahnesi Las Vegas’ın ışıkları bu hafta sonu biraz sönük kalacak. New York’ta Lomachenko-Rigondeaux arasında boks tarihinin en fantastik maçlarından birisiyle aynı gün gece düzenlemek biraz şanssızlık olarak gözüküyor. Mandalay Bay’daki gece Loma-Rigo’dan dolayı biraz arka planda kalmış olsa da Nevada’da unvan maçlarıyla dolu boks severlerin yakından tanıdığı isimlerin keyifli maçlarını izlemek mümkün olacak.

Lomachenko’ya tartışmalı bir biçimde profesyonel kariyerinin ilk yenilgisini yaşatan Meksikalı Orlando Salido (44-13-4) vatandaşı Miguel Roman (57-12) ile karşılaşacak. Lomachenko’nun rövanş istediği Salido, Roman Martinez maçları ve Francisco Vargas mağlubiyetinden sonra Aristides Perez’i yenmişti. Miguel Roman maçında çıkışını devam ettirmek isteyecek.

salido-roman-basin-top

Gecenin unvan maçında Gervonta Davis’in baş düşmanı Tevin Farmer (25-4-1) Kenichi Ogawa (22-1) karşısında boştaki IBF Dünya Süper Tüy Sıklet Kemeri için ringe çıkacak. Bilindiği üzere Gervonta Davis Ağustos ayında Fonseca maçında tartım verememiş ve unvanından olmuştu. Tevin Farmer, Baltimorlu haşarı çocuk Davis’e zamanında unvan için meydan okumuş, halka açık bir ortamda meydan okumuş tabiri caizse peşinden az koşmamıştı. Unvanı elinde bulunduran Gervonta Davis ise Farmer’a pek itimat etmemişti. Ogawa maçıyla birlikte Farmer, hem Davis’in unvanını eline geçirme hem de eski günlerin acısını çıkarma şansına sahip oldu. Bu şansı nasıl kullanacak hep beraber göreceğiz. Farmer’ın rakibi Ogawa’ya baktığımızda ilk kez Japonya dışında bir maça çıkacak olduğunu görüyoruz. 6 maçtır Japonya Süper Tüy Sıklet unvanını koruyan başarılı isim, son olarak Hirotsugu Yamamoto’yu mağlup etmeyi başarmıştı.

vargas-smith-salido

Gecenin bir diğer maçında eski bir şampiyon “El Bandido” (İspanyolcoda Haydut anlamındadır)  Francisco Vargas sahne alacak. “El Bandido” Vargas’ın rakibi Liverpool’un Smith kardeşlerinden Stephen olacak. Pedraza ve Jason Sosa mağlubiyetlerinden sonra düşük profilli bir maçta Gallovich’i nakavt ederek moral bulan “Swifty” Steph, El Bandido karşısında galibiyet için şansını deneyecek. Meksika Stili’nin hakkını sonuna kadar veren Francisco Vargas’ın maçları şimdiye kadar NBA’de Golden State Warriors ya da Bundesliga’da Borussia Dortmund’u izlemek kadar eğlenceliydi; yine bolca hücum aksiyonu göreceğimiz keyifli bir mücadele bizleri bekliyor olacak.

Gecenin dördüncü Süper Tüy Sıklet mücadelesinde 58,9 kilonun kalburüstü isimlerinden Denis Shafikov ve Rene Alvarodo’nun maçını izleyeceğiz. Kariyerlerinde elit seviyeye çıkacakları o basamak maçlarında bir türlü istedikleri sonuçları alamayan Rus ve Nikaragualı boksörler tekrar unvan maçı şanslarını koruyabilmek için ringe çıkacaklar. Emilio Sanchez,, Pedro Duran da Las Vegas undercardında izlenebilecek diğer isimler olarak göze çarpıyorlar.

Lomachenko-Rigondeaux gecesi ana maçıyla tüm ilgiyi üzerinde toplasa da Las Vegas maç kartı da oldukça keyifli gözüküyor.

Haber: Cihat Gemici


Benzer Haberler

  1. conan

    bu maçları da banttan verseydiniz iyi olurdu…

  2. riddickbowe

    Farmer’ın stiline bayılıyorum. Bence Yeni nesil pernell whitaker. Eğer ki farmer kemeri alırsa gervonta davis ile maça çıkma ihtimali çok yüksek. Tahminimce Davis-farmer maçı efsane olur.

  3. About Billions

    Bu hafta superFeatherweight haftası. Bu gece de güzel olacak bence. Vargas, son maçlarında düşüşe geçmiş bi boksör. Çok iyi maçlar çıkarsa da son üç maçında çok sıkıntı çekti. Sonuncusunda nakavt oldu hatta. Salido maçı çok meşhur olsa da, Miura maçı da çok güzeldi bence. O maçı kaybediyordu, sanş yumruğu her şeyi değiştirmişti bana göre. Direklerini çok iyi kullanan ve kapışmayı çok seven bi boksör. Ring içerisinde de karınca kadar çalışkan. İzlemesi gerçekten keyifli bi boksör. Rakibini hiç izlemedim ama hazır bi vargası yenmek biraz zor. Berchelt maçından sonra uzun süre ringe çıkmadı. İyi hazırlanma süreci geçirmiştir sanırım. Maçı kazanacağını düşünüyorum. Salidoyu pek sevmem. Vücuda iyi çalışan, inatçı bi boksör. Yumruk yemekten çekinmeyen ve kirli dövüşen bi boksör. Berchelt maçına çıkacaktı. Bercheltin sakatlık geçirdiği için ertelendi sanırım o maç. Rakibini Miura evire çevire dövmüştü. Salido da Yener sanırım. Tevin farmer, kariyerinde erken aldığı mağlubiyetlerden ötürü pek hesaba katılmayan bi boksör olsa da yetenekli bi boksör bence. Çok hızlı, savunması iyi, direklerini iyi kullanıyor ve solak. Çenesi ve yumrukları biraz zayıf bence. Davisle maçı çok istiyordu ama davis bu maçı Haketmediğini düşünüyordu. Hala sosyal medyadan atışıyorlar. FarmerIn rakibini de tanımıyorum. Bu kemeri çok istiyordu, o yüzden iyi hazırlanmıştır diye düşünüyorum. Bi ara silahlı saldırıya uğramıştı ama ciddi bi durum yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Shafikov, gerçekten iyi bi boksör. Siklette söz sahibi olamama sebebi, kaybettiği isimlerin, kendisinden çok daha iri olmasıydı bence. Ona rağmen, barthelemy, Easter jr. Gibi isimlerle güzel mücadele etmişti. Direklerini iyi kullanıyor, İyi Baskı kuruyor, solak ve sert bi boksör. Maçı kazanacağını düşünüyorum. Umarım güzel bi gece olur.

Yorumlarınız