Leeds’te Hem De Elland Road’ta… İşte Tarihi Unvan Maçının Muhteşem Tanıtımı!

Lee Selby, IBF tüy sıklet unvanını zorunlu rakibi Josh Warrington karşısında koruyacak. 19 Mayıs’ta gerçekleşecek unvan maçının Leeds United futbol takımının maçlarını oynadığı Elland Road Stadyumu’nda yapılacağı açıklandı.

Leeds şehrinin kahramanı Warrington (26-0, 6KO) final elemesinde Denis Ceylan’ı mağlup etmeyi başarmıştı. Warrington açıklamasında “bütün şehrin desteğini arkama alarak burada bir tarih yazacağım şeklinde konuştu.

Selby ise deplasmanda Warrington ile dövüşeceğini futbol stadyumunda binlerce kişinin rakibini desteklemesinin onu etkilemeyeceğini ringde sadece ikisinin olacağını ifade etti.

Bu maçın kazananını sadece IBF kemeri beklemiyor. Galip gelecek boksör aynı zamanda iki sıklette eski dünya şampiyonu Carl Frampton ile de karşılaşma fırsatını ele geçirecek.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Kızılderelı

  Hiçbir özelliği olmayan ortanın bir üstü ingiliz boksörlerin kendi arasındaki unvan maçı
  İnanın izlemek bile içimden gelmiyor

 2. sa yo na ra

  siteye golovkin vs canelo anketi koymanın vakti gelmedi mi?

 3. Matt Murdock

  Bencede bir kaç tane anket koyulabilir ggg canelo maçı için lara hurd maçı için vs

 4. Junkie

  Canelo vs GGG 2 5 mayıs erzincan tulum peyniri arena canelo ringe erzurumdan erzincana yol gider turkusu ile cikacakmis

  • Tugay Özay

   😀 :D: D:D 😀
   gözleri kömür karası
   elazığ dersim arası
   bir yar sevdim ellere verdi
   kör olası anası

   da olur bence toprağım 😀 😀

 5. Olcay

  Josh Warrington
  Gayet de özel bir boksör
  Fişek gibi yorulmak bilmiyor

 6. About Billions

  Uzun zamandır olmasını beklediğim maç, sonunda hayata geçiyor. Warringtonı çok beğeniyorum. Selbynin de bence fena bi tekniği yok. İkisi de nakavt oranı düşük boksörler. Araya güç unsuru girmeyince, benim gözümde warrington bi adım öne çıkıyor. Britanyalı boksseverlerin Coşkusu, heyecanı en üst noktaya çıkarabiliyor. Yazıda da bahsedildiği gibi warringtonın müthiş bi taraftar desteği var, çok da temiz boks yapıyor. Bu taraftar baskısını İskoçlar da çok iyi hissettiriyor. Daha 10. Maçını yapan josh taylor, koskoca stadı ayağa kaldırmıştı. Bu yüzden böyle atmosferi yüksek maçları izlemek, benim için ayrı bi heyecan verici oluyor. Umarım güzel bi maç olur, umarım warrington kazanır.

 7. Tugay Özay

  warrington’u pek sevemedim sanki. daha önce bir maçını izlemiştim ama hatırlayamadım şimdi. boksu pek umut verici gelmemişti. bakalım bu maç nasıl olacak, fikrim değişecek mi göreceğiz.

 8. Roman

  WARRINGTON DA LEE SELBY DE COK TEKNIK BOKSORLER NAKAVTCI DEGILLER ZATEN BU IKISI STRATEJIK SAVAS HAVASINDA GECER MAC. WARRINGTON FAVORIM HEM TARAFTAR DESTEĞİ ONUN YANINDA OLACAK. HEM DE KONDISYONU IYI VE DURMAK BILMEYEN BIR BOKSÖR. KÜÇÜK BIR PUAN FARKIYLA JOSH WARRINGTON KAZANIR. 115-113

Yorumlarınız