(VIDEO) Liverpool Gecesine Muhteşem Nakavtlar Damga Vurdu! Avrupa Şampiyonu Tek Rauntta Yıkıldı! İşte O Görüntüler!

callum-smith

Cumartesi gecesi Liverpool’da düzenlenen boks gecesi müthiş maçlara sahne oldu. Gecenin ana maçında İngiliz Callum Smith ile Fransız Hadillah Muhammed süper orta sıklette Avrupa Şampiyonluğu için karşı karşıya geldi.

İlk raunta hızlı giriş yapan taraf Hadillah Muhammed olurken, Fransız şampiyon İngiliz rakibini iplere sıkıştırarak baskı kurmaya çalıştı. Muhammed’in baskısına karşı gardını alan Smith, iki kontra sol kroşeyle rakibini püskürtmeyi başardı.

Rauntun devamında gücüyle rakibine üstünlük kuran Smith, Muhammed’in karaciğerine attığı iki kroşeyle rakibinin dengesini bozarken, öne doğru eğilen rakibini güçlü bir aparkat ve art arda gelen iki sağ kroşe ile iplere sıkıştırdı. Bu andan itibaren Fransız rakibinin üstüne kabus gibi çöken Callum Smith, son maçında Rocky Fielding’e uyguladığı tarifeyi Hadillah Muhammed’e de uyguladı ve karşılaşmanın henüz 2. dakikası içinde maçı teknik nakavtla kazandı. Smith, böylece hem Avrupa Şampiyonu olurken hem de WBC Dünya Şampiyonluk Maçı’na çıkmayan hak kazandı.

İşte Callum Smith’in Avrupa Şampiyonu Hadillah Muhammed’i ilk rauntta nakavt ettiği o müthiş mücadele:

06:55

Gecenin bir diğer önemli maçında İngiliz Rocky Fielding ile Fransız Christopher Rebrasse WBC Uluslararası Süper Orta Sıklet Şampiyonluğu için karşı karşıya geldi.

fielding-rebrasse

Maça hızlı bir giriş yapan taraf Christopher Rebrasse olurken, Fransız boksör ilk rauntlarda İngiliz rakibini isabetli kontraları ile oldukça zorladı. 2. rauntta Fielding’i knockdown durumuna getirmeyi de başaran Rebrasse, özellikle rauntların son 10 saniyesinde yaptığı etkili ataklarla maçın kontrolü elinde tuttu. 4. raunt itibariyle oyunu dengeye getiren Fielding, Rebrasse’yi çok fazla zorlayamasa da, mesafeyi koruyarak uzun boyunun avantajıyla yaptığı isabetli direkt vuruşlarla maça ortak olmayı başardı.

Maçın kalan bölümü büyük ölçüde Fielding’in cılız ama puan alıcı direkt vuruşları ve Rebrasse’nin az ama etkili kroşelerine sahne olurken, 12 raunt sonunda karşılaşmayı kazanan taraf 3 masa hakeminden 2’sinin lehte 1’inin ise aleyhte kararıyla İngiliz Rocky Fielding oldu. Maç sonunda ellerini havaya kaldıran ve karşılaşmayı kazandığını düşünen Fransız Christopher Rebrasse ise sonuçtan memnun olmadığını  ifade ederken, kararın açıklandığı anda seyircilerden gelen protesto sesleri de dikkat çekti.

Gecenin bir diğer önemli maçında yenilgisiz İngiliz boksör Tom Doran, İrlandalı Luke Keeler ile WBC Uluslararası Orta Sıklet Şampiyonluğu için karşı karşıya geldi.

tomdoran

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında karşılaşan ve Tom Doran’ın puanla kazandığı karşılaşma sonrası, rakibinden rövanşı almak isteyen Luke Keeler, maça hızlı giriş yapan taraf oldu. Rakibini ilk rauntta knockdown durumuna getiren Keeler, ayağa kalkmayı başaran rakibini nakavt etmeyi başaramadı ve Doran’ın etkili yumrukları sonrası aynı raunt içinde knockdown durumuna gelen bu sefer kendisi oldu. Bu noktadan sonra tempoyu artıran Tom Doran, 2. rauntta 2 kez knockdown durumuna getirdiği rakibini, hakemin araya girmesi ve Keeler’ın köşesinden atılan havlu sonrası teknik nakavtla mağlup etti ve WBC’nin yeni Uluslararası Orta Sıklet Şampiyonu unvanını eline geçirdi.

İşte Tom Doran’ın Luke Keeler’ı nakavt ettiği o görüntüler:

02:39

Gecenin bir diğer önemli maçında İngiliz boksör Scott Cardle, vatandaşı Sean Dodd ile Britanya Hafif Sıklet Şampiyonluğu için karşılaşırken, büyük bölümü dengede geçen 12 rauntun sonunda masa hakemlerinin kararı beraberlik oldu. Böylece Cardle, son maçta rakibi Sean Dodd’u tenik nakavtla yenerek kazandığı kemeri, rövanş maçında da yenilmeyerek korumuş oldu.

cardle

Benzer Haberler

 1. floyd 22

  Asla İngiltere de maç yapmiyacaksin utanmasalar nakavt olmuş adamı puanla galip sayacaklar bu haddini bilmez hakemler bu spora gölge dusuruyorlar çok yazık çok adamın yumruk atacak mecali kalmadı dayak yemekten sadece ringde ölmediği için adama maç verdiler şaka gibi iğrenç insanlar ….

 2. Roman

  Calluma adamın dibi. Rocky adam bile değil. İyi çalışmıyor. Rebrasse daha iyi bir boksor. İkisi de calluma yenildi. Rocky ko oldu. Callum smith çok yetenekli. Kemer geliyor…

 3. ahmet kurt

  Kardeşim önemli olan reyting. Şimdi gelipte dandik birkaç boks maçımı yayınlasalar daha çok izlenir, yoksa 3 saatlik futbol yorumu mu? Kâr etmeyecekse bunu yapmasının hiçbir anlamı yok.

  • TeamLemieux

   Evet yayıncılıkta reyting önemlidir reyting olmadan ayakta kalamaz hiçbir kanal ancak biz boks hayranları olarak ilgi duyduğumuz sporu ”dandik birkaç boks maçı” olarak nitelendirirsek en büyük darbeyi yine kendimize vurmuş oluruz. Mevcut spor kanallarındaki futbol yorumları sizce çok mu kaliteli? Hatta şöyle diyeyim spor yorumcusu olarak kanallara çıkıp borazanlık yapanlara İnter’in Roma’nın kadrosundan üç beş adam say deseniz birçoğu düşünmek için süre ister. Spor kanallarında spor gösterilmelidir, iki üç futbolcu VE hakem eskisinin saçmalamalarını mantıklı bir spor seyircisi dinlemek istemez.

   • ahmet kurt

    Kardeşim dandik ten kastım molina ve duhapass gibi alt seviye boksörlerin az izlenmesi. Yani bir wilder povetkin maçı çok daha iyi reyting yapacaktır. Bende senin gibi düşünüyorum. O kadar çok lüzumsuz, cahil futbol yorumcusu var ki. Ama işte türk insanı bunları seyrediyor. Ne olursa olsun biz yanlış olduğunu düşünsek te millet bu tartışmaları izliyor. Yayıncılar da bunu bilse bizim gibi düşünse yinede molinanın duhapasın maçı yerine futbol programları yayınlayacaklar.

 4. DAVİD HAYE

  Callum smith çok yetenekli ve güçlü bir bokscu .rakibi balon ötesi bir bokscuydu.callum smith – badua jack maci çok ilgi çekici olur.callumun jack karşısındaki sınavı gerçek performansını ortaya koyar.yanlız smith jacke böyle balıklama dalrsa kendini yerde bulur en büyük örnek groves.groves nerdeyse 1.raundda bayilacakti.fielding maçı tam bir skandal.fieldeng en fazla 4 raund aldı ama maçı fieldenge verdiler.

 5. Roman

  Callum Badou jacki ud ile yener. Luciano bute yenerse jacki işler alt ust olur.

 6. DAVİD HAYE

  Lucien bute eski formundan çok uzak .bunu degale maçında gösterdi.İski performansı ile dönüş yaparsa bute badua jacki yenebilir.badua jackin groves macida çok ortadaydı biraz hakem kararları sayesinde aldı gibi.bu siklette James degale ,callum smith ,ramirez başı çekenler olur.tabi golovkin bu siklete geldiği zaman işler değisir.André wardda zamanla bu siklete geri döner çünkü barrea maçında hızını kaybetmiş görüntüsü vardı.kovalev yendiği zaman kesin dönüş yapar.

Yorumlarınız