Lomachenko’dan Şifreli Mesaj! Bu Harfler Ne Anlama Geliyor?

vasyl-lomachenko (1)_3

Ukraynalı çifte olimpiyat şampiyonu Vasyl Lomachenko, son maçında Miguel Marriaga’yı teknik nakavtla mağlup ederek unvanını korurken, 10. maçında 9. galibiyetine ulaşmıştı.

Bir çok boks otoritesine göre dünyanın en iyi boksörlerinden, hatta bazılarına göre en iyisi olan Lomachenko’nun bir sonraki maçına kiminle ringe çıkacağı büyük bir merak konusu.

Şampiyon son tweet’inde 7 önemli boksörün isim ve soyadlarının ilk harflerini yazarak rakip adaylarını açıkladı. Bu isimler büyük olasılıkla şu şekilde:

Miguel Berchelt / Jezreel Corrales / Gervonta Davis / Orlando Salido / Guillermo Rigondeaux / Terry Flanagan / Mikey Garcia

Sizce Loma’nın bir sonraki rakibi kim olmalı?

Görüşlerinizi yorum alanında paylaşabilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. sa yo na ra

  çık rigondoy’la maç yap ye dayağını otur köşeye 😀

 2. Roman

  MIKEY GARCIA ILE GUZEL MAC OLUR ARDINDAN RIGO ILE DIGERLERI LOMACHENKO YA HIC RAKIP OLAMAZLAR.

 3. Big George

  Loma herkesi yener, sadece rigo ile.olan maçı %50-50 dir.

  Loma hi-tech lakabını boş yere taşımıyor, adam gerçekten de yüksek teknoloji, boksta böylesi bir ring kullanımı, ayak oyunu, ringde atağın yönünü değiştirme görülmedi.

  Rigo ise bu işin ummanıdır artık. Teknik namına yapılabilecek ne varsa yapar. Gerçek bir boks efsanesidir. Keşke daha çok maça çıksa ve ilk rauntlarda bitmese.

  Terence Crawford ile loma maçı olsa ben yine elliye elli görürdüm ama fiziki konular yüzünden bu maç olmaz.

  Terence esas sikleti weltere geçecek.

 4. conan

  Loma gd senin defterini düzecek. Salidoyla maç yap adam senin bekaretini bozdu onun intikamını al. Sonra harfleri yazarsın

  • jackal

   wilderin rusyada beraketinin bozuldugu gibi demi?

   • conan

    Ne saçmalıyon olm iyi.misin?

    • jackal

     asıl sen sacmalıyon conan kardes. salido-loma macı cok yakın gecti hatta lomanın hakkıydı mac salido nasıl lomanın bekaretini bozuyor ? adama teklif götürdüler salido nakavt olacagını bilerek lomayla rövans macını kabul etmedi. Suan Lomayı sikletinde yenecek adam yok.

 5. Tolga

  Loma anca boş yap sosyal medya da adam bas bas bağırıyor gel loma yapalım diye çok popüler değilsin iyi değilsin eğer p4p 1.sırada olmak istiyorsa guillermo gervonta Garcia gibi isimleri yenmeli hariç ve ben sadece Garcia maçında favori görüyorum . büyük ihtimal flanagan ile kemer birleştirme yapar kolay bir galibiyet alır

 6. conan

  Gd emin adımlarla geliyor. Gd konusunda tek korkum floyddur. Çocuğun kendisinden daha iyi olacağını gördüğü anda önünü kesecektir. Gd’nin 3-4 yıl sonra floyddan ayrılması kendisi için hayırlı olacaktır.

 7. halil bulut

  arkadaşlar loma sıradaki maçları gervonta davis veya mikey garcia ile yapmalı ama rigondeaux ile maç yaparlarsa rigoyu teknik açıdan biraz önde görüyorum. kolay bir maç olmayacağı kesin. gervonta davis lomayı yener diyenleride anlamıyorum arkadaşlar gervonta davis son maçında yenilgisiz rakibini yendi ama çifte olimpiyat şampiyonu birini yenmek hiçte kolay değil. hemde amatör kariyeri 396-1

  • conan

   Amatör boks farklı pro boks farklı. Loma gd gibi sert vuran bir boksörle karşılaşmadı. Kaç kaç nereye kadar ringde gdden kaçacak? Elbet o balyozu yiyecek. Gd şu anki sikletinden daha kuvvetli yumruk atıyor.

   • Big George

    Yalnız olay kondüsyon savaşına dönerse GD yumruk sallamaktan yorulabilir, yorulunca da Loma kedinin fareyle oynadığı gibi oynaya da bilir.

    Loma’nın bitmek bilmeyen bir kondüsyonu da vardır, boş da yumruk sallamaz.

 8. misafir

  Conan kaç kaç nereye kadar deyip geçme adam kaça kaça 49-0 kariyer yaptı 🙂

 9. halil bulut

  ama gervonta davis lomayı belki ilerde yener. şu anda maç yaparlarsa loma gervonta davisi bence yener. çünkü henüz onun gibi bir rakiple karşılaşmadı. şunu asla unutmayın çifte olimpiyat şampiyonu biri kolay kolay yenilmez.

  • Big George

   Loma orta yaşlı, Davis ise genç ileride bence de böyle dinamik bir siklette DAvis’e kafa tutması zor olabilir. İkisinin prime dönemlerinde kapışması bizim için iyi olur.

 10. drfbb

  Tabi ki rigondo karşısında görmek isteriz. Lima davis den teknik olarak ustun ama davis çok güçlü çok güçlü adamın karşısında teknik çaresiz kalabiliyor mesela brook spence

  • Big George

   Yapma kardeşim Spence her konuda Brook’dan daha üstün. Tecrübe hariç… Fiziki avantaj var bence oldukça da sağlam vuruyor. Öteki gözünü de Spence aldı adamın.

 11. misafir

  Brook spenceden teknik olarak da zayıftı yalnız
  Şuan gervanto lomayı yakalayamaz bence
  Boşa gittikten sonra ne kadar sert vurduğun önemli değil

 12. halil bulut

  gervonta davis çok yetenekli bir boksör ama şu anda lomachenko gibi bir kurtla maç yapması doğru değil. bunu bence göze alamaz.

 13. Uğur mehmet birdoğan

  Sergey kovalev de andre ward ı ezip geçecekti rövanşta 😀 . Gervantonun önce karşısında ayakları titremeyen bir rakip çıkması lazım .. Loma farklı bir canlı havaya yumruk atmanın ne olduğunu öğrenir yoksa . şu gününe kadar kapasitesinin ne olduğunu gösteren bir maça çıktığı görmedim . Güçlü yumruklar teknik boksörlerin karşısında nasıl eridiğini defalarca gördük . Sanş yumruğu ile bir ihtimal görmüyorum sadece , tecrübesiz genç ve şuanlık çok tahmin edilebilir bir boksör . Floyd uzak tutacaktır en mantıklısı da bu zaten .

  Rigondeaux , Mikey Garcia ve Miguel Berchelt(işi diğerlerine kıyasla çok daha zor ama keyifli olur ) maçları harika olur . Salido sonucu çok belli bir maç olur 🙂 . boks kariyerinde hangi boksör pro kariyerinde ikinci maçında salido gibi bir adam ile çıkmış biraz bunu sorgulamak lazım . lomachenko , rigondeaux , terence crawford ve Mikey Garcia bunlar özel boksörler .

  • Big George

   Bence gervonta için çıkılması gereken boksör Berchelt… Hem çok iyi bir boksör hem de daha üst seviyelere çıkış için bir basamak. Yukarılarda bir basamak hem de. Boku dereye ulaşmadan Loma’ya kafa tutması manasız bence.

  • About Billions

   Merhaba uğur. Çok uzun zamandır yazdığını görmüyordum. Tekrar yazdığını görmek, gerçekten güzel 🙂 .

 14. EmreOzcelik

  Lamo fazla.konusmada yiyosa gervonta davisle yapta yeri optursun sana tank . o macta teknik ve gücün carpismasi olucak.

 15. Guray

  Önümüzdeki 3-4 yıl içinde kendi sikletinde Loma’yı yenebilecek bir boksör olduğunu düşünmüyorum. Hatta Rigo dışında zorlayabilecek biri bile yok.

 16. Chorniy

  Büyük bir ihtimalle Berchelt maçı olacak. Gervonta Davis konusunda Floyd Mayweather’ın tavrı net. Salido ise ücrette anlaşılamıyor. Garcia ise daha önce hafif sıklet deneyimi olmayan Lomachenko için şu aşamada riskli. Berchelt’den sonra Flanagan maçıyla kemerleri birleştirip Garcia için hafif sıklete çıkacaktır.

 17. klıtschko

  davisin lomayı yennme ihtimali yok rigo ile maçı çok ilginç geçer crawford vs loma maçına gelecek olursak crawfordun boy ve aşırı reach avantajı var yarıya yarıya görünüyor

 18. Ziyaretci

  bENCE LOMA ÇOK ŞİŞİRİLİYOR (DÜNYANIN EN İYİ BOKSÖRÜ GİBİ) O ZAMAN HEMEN NASIL YENİLGİ ALDI
  DAVİS ONU PARÇALAYACAK DAVİS SANILDIĞI GİBİ TECRÜBESİZ DEĞİL

 19. halil bulut

  lomachenko ikinci maçında çok tecrübeli bir rakiple çıktı yenilmesi normal bence

 20. About Billions

  Kendi sikletinde kemer birleştirme maçından ziyade, garcia maçını izlemeyi tercih ederim. Doğal olarak en çok da tüy siklette rigondeaux maçı olsun isterim. Rigondeaux maçına pek sıcak bakmıyorlar, siklet düşmesi gerekirse de hiç yanaşmazlar diye düşünüyorum. Siklete uyum sağla, sonra en riskli maçın için siklet düş, getirisi zaten az. Rigondeaux maçı için ümidimi yitirdim. Berchelt, Corrales, davis maçları, güzel olur seyir zevki açısından. Salido maçı olursa, bence kepazelik olur. Salidoyla, marriaga yerine maç yapabilirdi. Marriagayla yaptı, üstüne salidoyla yaparsa, lomachenkonun pek bi değeri kalmaz benim gözümde. Flanagan vs verdejo maçının iptali, beni lomachenko vs flanagan maçının olacağını düşünmeye itti. Siklet çıkacağım demişti. Siklet çıkarsa, beltran vs lomachenko maçı ayarlanıp, kazanırsa, bence çok rahat kazanır, flanaganla Wbo maçı kesinleşir gibi. Garciayla kemer birleştirme yapmak isteyeceğini düşünüyorum. Eğer yapmak istiyorsa. Finansal sebepler, kariyer planlaması açısından, garcia maçının, kemer birleştirme maçı olma ihtimalinin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Sikletinde şu an için yenileceğini sanmıyorum. Lightweightte de zor maçları olacaktır bence fakat oradan da mağlubiyet yüzü görmeden ayrılabilir. Şu isimler arasında, salido ve flanagan haricinde kiminle yaparsa, güzel maçlar olur. Umarım en doğru rakiple, en kısa zamanda karşılaşır.

 21. Roman

  LOMA BENCE FLOYD’DAN DAHA IYI IQ OLARAK. FLOYD FULL DEFANSIF. LOMA DEFANSDADA ATAK DADA MUKEMMEL. RAKIBI TEST ETTIKTEN SONRA OYUNCAK GIBI OYNUYOR. LOMA EFSANE RIGO DA EFSANE.

 22. conan

  Uğur hocam merak etme gd’nin başında floyd gibi bir boksör var. Loma ile eğer bir maç olacağı zaman floyd gd’yi en iyi şekilde antrene eder ve lomayı yakaladığı anda zaten nakavt kaçınılmazdır. Lomanın yumrukları gdye göre çok zayıf.

 23. Alparslan Türkoğlu

  bu sitede ne çok boks cahili var. loma yazdığı isimleri de yener floydu da yener crawwordu da yener. adam şimdiden efsane. onun gibi seri dövüşen bir adam görmedim. çenesinin nası olduğunu bilmiyoruz sağlamsa kimse duramaz önün de. gervanto davis loma için kimki en fazla 7 raund dayanır lomaya. lomaya rakip bile saymam onu. lomanın yendiği walters, sosa çok iyi boksörlerdi. adamlara raund vermeden boksdan soğuttu maçı bıraktırdı. şu an walters gd maçı olsa walters %51 favori olur. loma gümbür gümbür geliyor. hepsini tek tek yenecek.

 24. Alparslan Türkoğlu

  loma rigo dan çok daha iyi bir boksör ama küçük de olsa lomanın yenilme riski var. bu riski almaya deymesi için maçın iyi para getirmesi gerekir. görünen o ki bu maç para getirmeyecek zamanında rigonun lomaya yaptığını şimdi loma rigoya yapıyor. bence hiç gerek yok bunlara rigodan başlasın alayına karşı favoridir. bütün boksörler böyle maddi getirisi az olan kaza kurşunu yiyeceği boksörlerden uzak duruyorlar. işin ucun da para yoksa risk almaya girmiyorlar.

 25. GGG

  Bence ilk olarak salido’yla rövanşı yapıp, hesabı kapatmalı. Sonra Rigondeaux’a yönelmeli. Çünkü herkes bu maçı istiyor. Rigo’yu mağlup ettikten sonra mikey garcia’yla büyük bir maça çıkmalı. Mağlup ettiği taktirde Gervonta’ya bir şans verebilir. Kemerler birleştikten sonra siklet yükseltip Crawford’la final maçı yapmalı. Tüm bunlar olurken araya birkaç basit maç koyup biraz da balon patlatır tabi. Ama olur da böyle bir kariyer yaparsa tartışmasız efsane olur. Lomachenko’da bu kapasite var. Şuan Dünya boksunun tartışmasızdır en iyilerinden

 26. Don King

  Lomayi yemeye çalışmanın bi manasi yok arkadaşlar.eğer yetenek baz alinacaksa loma ve rigo su an için en yetenekli iki boksör.raund içinde defalarca guard degistirir, her acıdan rahatlikla yumruk cikarabilirir, rakibiyle adeta dalga geçer.adam öyle bir klasmandaki karşıdaki boksörün rach mesafesi ne olursa olsun loma karşısında hic bir sey ifade etmiyor.bence yasayan efsanedir loma.rigo haricinde kimse lomaya rakip olamaz.gdnin de daha çok pismesi lazim.lomayi su alti yedi yıllık dilimde kimsenin yeneceğini düşünmüyorum.

Yorumlarınız