Lucas Browne Tyson Fury’e Meydan Okudu: Senin Çenen..

browne-chagaev-fight (4)_1

Geçtiğimiz haftasonu Çeçenistan’da gerçekleşen maçta Ruslan Çagayev’i nakavt ederek WBA’in seçici dünya şampiyonu ünvanını eline geçiren Avustralyalı Lucas Browne, Tyson Fury’ye meydan okudu.

WBA’in “her sıklette tek şampiyon” parolasıyla düzenleyeceği ağır sıklet turnuvası sonunda karşılaşma ihtimalleri olan iki boksörden, yeni şampiyon Browne, basına yaptığı açıklamada:

fury-browneTyson Fury’nin çenesi benim kroşelerimi kaldıramaz. Fury’nin bana karşı uzanma mesafesi avantajı var, ve o cüssede birisine göre oldukça çevik. Ama 3-4 tane sağlam kroşe isabet ettirdiğimde, o da Çagayev gibi “iyi geceler” deyip uykuya dalacak

şeklinde konuştu. Böyle bir maçın gerçekleşmesi için önce Browne’nın yaz sonu kemerini Fres Oquendo’ya karşı savunması, Fury’nin de rövanş maçında Kliçko’yu 2. defa mağlup etmesi gerekiyor. Diğer tarafta da Luis Ortiz’in Alexander Ustinov’la yapacağı maç düşünüldüğünde olası bir Browne-Fury maçının bu yıl gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor.

turnuva

Tyson Fury, ilk Kliçko maçından önce IFL TV’ye verdiği mülakatta Lucas Browne hakkında şöyle konuşmuştu:

00:44
Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. doctor1984

  WBA doğru karar vermiş. 2 şampiyon çok saçma bir uygulamaydı. Düşünsenize WBC,WBA ve İBF de aynı uygulamayı yapıyor bir anda 8 tane şampiyon ortaya çıkacaktı. WBA Silver uygun olabilir.

 2. Bumin Tigin

  lucas üzgünüm ama tyson u chagaev adlı boksör bozması kadar kolay ko edemezsin. chagaev kutuplarda penguen avındaki bir fok balığı kadar yavaş ve kötü görüntüye sahip. umarım boksu bırakır. darısı povetkin in başına. o da aşırı hantal ve boksör görüntüsünden uzak itici bir sporcu. ağır siklet rezaletti fakat taze kanlarla canlandı. tyson furry, joshua, wilder, parker ve daha sizlerin bilmediği birkaç boksör daha var.

  not: boks dehası.

 3. Bumin Tigin

  bu arada furry nin sonu ibretlik olacak. çok konuşan çabuk sönen boksörler kervanına katılacak. wladimir 8 yıllık yenilmemezlik ukalalığına sahipti, ringe yürürkenki surat ifadesi bile “maç bitsin yenip gideyim” şeklindeydi. furry, wladimir için şu aşamada en kolay boksör çünkü agresif dövüşmüyor. wladimir i yaşından dolayı wilder, joshua, parker, ortiz gibi agresif dövüşen boksörler zorlayabilir.

  • Bumin Tigin

   ortiz ilk 2 round zorlar 3 te wladimir’e ko olur. ortiz boksör falan değil.

   haye, ortiz ve povetkin in boks arenasından silineceği günü sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. ONUR ERTEKİN

  Furry’nin ses tonu çok sempatik ama kendisi berbat… demiş ki klitschko var, Wilder var, ben varım, Joshua’yı unutmuş….Joshua bunu diker diker parlatır bu adam kendinin bulunmaz hint kumaşı sanıyor laaaa….

 5. Bedir Altın

  Sen chagaev i onlarca defa yakaladin ama kusura bakma fury i öyle kolay yakalayamazsin. Wlad bile yakalayamadi senin ne haddine…

 6. Bumin Tigin

  tyson furry wladimir’e yenilince senin o pilli bebek gibi çıkan sesin kısılacak. şaklaban seni..

  not: boks dehası.

 7. Borat

  Lucas gibi bir adam rakibin açığını veya grogi olduğunu görürse kurtulma şansı anca zildir. öncelikle şunu söyleyim lucas ilk 15’de olacak bir ağır sıklet değil. Tyson fury maçını da anca ruslan maçı gibi şansına yakalarsa kazanır ki zaten öyle bir açıklama yapmış 3,4 tane kroşe yedirdim mi biter. teknik olarak hiç bir şeyi yok. tabiri caizse resmen bar fedaisi bu adam.

 8. Murat Koc

  Tyson Furry ve joshua bence ağır sikleti bu ikisinden biri domine edicek. Bunu zaman gösterecek lakin joshua tarafı biraz daha ağır basıyor. Diğer kemer alan isimlerin uzun süre şampiyon kalabileceklerini düşünmüyorum. Powetkin maçı sonrası wilderin iside çok zor olucak. Kamu oyu baskısı olusunca mecburen joshua veya tysonla cakisicak. Ufukta çok büyük maçlar gorunuyor

 9. Mustafa451

  Lucas browne şanslı bir yumrukla maçı kazandı lakin furyy karsisinda o yumrugu atacak firsat bulacağını sanmiyorum…

 10. drfb

  Tablo çok heyecan verdi wba wbc ve ibf in gerisinde kalmıştı pek heyecan vermiyordu iyi oldu. Brown oquendo yu geçer. Chagaev e tekrar şans veremez çünkü chagaev güçlü teknik çenesi kuvvetli her zaman böyle şanslı olmaz Brown. 10 round kaybettiği bi adama rövanş vermez şampiyonluk yolunda ilerler bence şamp olamaz ama cebini doldurur en azından. Kliçko yıllardır bu taktikle dövüşüyor yürekli biride değil yürek sonradan olmuyor yılların stili bikaç ayda zor değişir fury yine trollük yapıp daha önce yenmiş olmanın avantajını kullanıp kliçko yu yine moralman çökertecek maçı alacaktır. Ortiz geçer bu arada ama ortiz direk wlad-fury galibiyle karşılaşmamalı. Ortiz ile Brown karşılaşmalı galip fury-wlad karşısına çıkmalı uygun olan bu Brown kimki direk şamp maçına çıkıyor her be kadar mertebe olarak ortizden üstte olsada (biri normal mertebe şamp biri geçici şamp) ortiz in piyasası daha iyi. Ortiz Brown u geçer şamp maçında fury i oda zorlar ama yenemez bence. Önümüzdeki yıllar wba i fury domino eder kliçkoyu geçerse. Kemeri elinden tek alacak joshua dir povetkin wilder fury i yenemez.

 11. Roman

  Lucasin chagaeve rövanş hakkı vermesi kendine bile iyi olmaz. Adam şansa kazandi. Fury onu nakavt eder. Fury onlar gibi hafif tempo dövüşmez. Ortiz wladın cam çenesini kırar.

 12. Argun Çakmak

  Iyi ve denk maçlar bizi bekliyor. Furry nin klickoyu yenmesini isterim. Ortiz çok sağlam bir boksör joshua ve deonty de öyle

 13. Serdal Kahya

  Lucas , ortiz veya furry yeni tok karnına tatlı niyetine ham yaparlar.

  Sen dua et chagayev i gaza getirdiler. Nakavta oynadı.
  O maç tarafsız bir yerde oynansaydi çok farkli olurdu.

  Kadirov denilen adama da dua et.

 14. Fatih Koçak

  Ulen fury’nin çenesi wladın yumruklarına dayandı sen kimsin hem fury’i nakavt etse wlad ederdi adam boksun belden altını çözmüş birisi.

 15. Gökhan Sebilci

  Browne Chagaev’le rövanş yaparsa kaybeder. Şansına bir kontrayla kazandığını kendi de biliyor daha 6. raundda yerden kalktığında ağlıyordu 🙂

 16. Gökhan Sebilci

  yav he he öyle aferin sen en iyisisin. Adam 10 raund dayak yedi 10. raund şansına bir kontrayla kazandı oldu bitti. Görende 10 raund üstün olan taraf Browne sanacak. Sen hala tribün holiganından bozma boksör olan Szpilka zaferini kutluyorsundur…

 17. Vitali

  Sasha Wilder’a boks dersi verdikten sonra site sakinlesir artik.

Yorumlarınız