Luis Ortiz’den Joshua’ya Ağır Sözler! Wilder’dan Bile…

ortiz-tarti-8-aralik

Bu gece sabaha karşı Miami’de ABD’li Daniel Martz ile ringe çıkacak olan ünlü Kübalı ağır sıklet Luis Ortiz, İngiliz şampiyon Anthony Joshua hakkında ağır konuştu.

Joshua’nın “iyi korunan bir kız çocuğu” olduğunu söyleyen Ortiz, İngiliz şampiyonun “Wilder’dan bile beter” olduğunu iddia ederken, Joshua’nın dünyanın en iyi ağır sıkleti olduğu iddiasının altını doldurmak için kendisiyle dövüşmek zorunda olduğunu ifade etti.

OrtizJennings_Hoganphotos (720x480)

Son dönemde yaşadığı doping sorununa da değinen Ortiz, tamamen temiz olduğunu, VADA gibi ciddi bir kurumun kendisine herhangi bir cezaya tabi tutmamasının da bunun kanıtı olduğunu ifade ederken, mutlaka dünya şampiyonu olacağını, ister Wilder, ister Joshua olsun, karşısına kim gelirse gelsin mutlaka yeneceğini ve Luis Ortiz’in kim olduğunu dünyaya göstereceğini iddia etti.

Maç öncesi tartıda Ortiz’in 109.9 kg, rakibi Martz’ın ise 118.6 kg geldiğini de notlarımızın arasına ekleyelim.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. riddickbowe

  Daniel martz kazak mı giymiş amk o nasıl vücut.

 2. conan

  belki bundan 20 yıl sonra kliçko anılarını bir kitap halinde yayınlayacak ve boşua maçını bilerek kazanmadığını itiraf edecektir. kesinlikle edi hörnün iyi bir pr çalışmasıyla boşua böyle popüler oldu. bunda kliçkonun maçı bilerek vermesi büyük etkendir.

  • Fatihhh

   o adama o kitabıda yaptırmaz bu edi kesin keskin nişancı takar arkasına huysuzluk çıkarırsa indirin der:)

   • conan

    maç öncesi reklamını yaptığı bir flaş disk vardı. kimse satın almadı mı o diski?

    • Hotter

     o flaş diski joshua maçında giydiği bornozun sol koluna gizli bölme yapıp oraya dikmiş 🙂

  • the replicant

   hocam siz nasıl bir paranoyaksınız ya

   • Hotter

    niye paranoyak oluyormuşuz dostum ? ne konuda

    • the replicant

     elinizde hiçbir belge vs olmadan böyle saçma saçma iftiraları, sanki gerçekmiş gibi millete lanse ediyorsunuz kardeşim. siz baya baya hatersınız şaka maka ya.

     • Hotter

      kardeşim kimi kast ediyorsun hangi itirafı söylüyorsun onu bir söyle şuan ben seni anlamadım. conananın dediklerine mi lafın benim dediklerime mi

     • Hotter

      hangi itiraftan bahsediyorsun? beni mi kast ediyorsun conanın dediğini mi ben senin ne demek istediğini anlamadım dostum.

     • conan

      Haterız evet de sen niye bunu bu kadar önemsedin? Maçı izledim kliçko maçı bana göre satmıştır. Sana göre satmamıştır. Ötesi yok.

      • the replicant

       ikinizin de söyledikleri için dedim hotter. conan kardeş, bunu bu kadar önemsememin sebebi, kaç haftadır nerde bir joshua, orada sen ve senin gibi haterlar 😀 nefret edebilirsiniz tabiki de ona laf yok da ben şeyi pek sevmem pek, ötekileştirme mevzularını. neden biliyor musun? gün gelir nefret ettiğin herhangi bir boksör, olur da tarihin en iyi boksörlerinden biri olur, tüm bu söyledikleriniz için de pişman olursunuz. söyleyeyim size.

       ayrıca gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır.
       büyük aşklar da nefretle başlar 🙂

      • Hotter

       dostum benim söylediğim şey doğru olan birşey. sen paranoyak diyorsun, paranoyak demek olmayan birşeyi olmuş gibi kafada kurmak demek. ben flaş diski bornoza diktirmiş demişim ve bunda yanlış bişey yok kltschko gerçektende öyle yaptı araştırırsan görürsün. yani olmayan bişeyi söylememişim paranoyak kelimesini yanlış insan için söylemişsin.

 3. sa yo na ra

  dede olacak yaşa geldi şu adam, artık büyük bir maç olsun istiyoruz ama olmuyor işte.

 4. kguags

  Ağır abi geliyor. Açılın. 🙂

  Madem öyle parayı unut çık tepele. Herkes bi demeç veriyor. İcraat gösterin.

 5. lenolewis

  ortiz jashuaya laf atacağına bari sende de çık takam ayarında biriyle dövüşde görelim .alayınız boş yapıyor gassiev usyk gelsin artık ağırsiklete bu adamlar tat vermiyor herkes birbirine laf sokuşturuyor aq daha adam gibi bir maç izleyemedik

  • ahmet kurt

   takam ile dövüşecekti iptal olmuştu. galiba elinden sakatlık geçirmişti. ayrıca bryant jennings zaten takam ayarında bir boksör. takam dan bir eksiği yok hatta ondan fazlası bile var.

   • Claymaker

    Jennings Eskiv bilmeyen yumrukları takam kadar güçlü olmayan dandik bir sıralama boksörüdür 3.5 yıldız anca verilir
    Herşeyi ortalama olan bir adam
    Ne alakası var takamla

    • ahmet kurt

     ortiz i 2 raund boyunca iplere yaslayıp sağlı sollu dayak atan ve yumruk sayısında üstün gelen, wlad ı bir hayli zorlayan, takam ın berabere kaldığı mike perez i net şekilde yenen bir adam.

     • Claymaker

      povetkin perezi ko etti
      takam povetkini salladı
      o halde takamda perezi yener (yenememiş)

      mantık dersi içinde bileşik önermelerde anlatılır bu
      bunun boksta işlemediğini sen daha iyi biliyorsun

      jenning nakavtçı teknik bir boksör değildir
      yumrukları takamdan güçlü değil
      kondüsyonu tartışabilirim gayet iyi bence
      takamdan iyi boksör değildir ortizi sıkıştırsa ne olur takam povetkine en iyi zamanında kök söktürmüş wladdan sonra en çok zorlamış adamdır
      takamdan iyi olan pek bir yanı yok

      jennings wlada dokunamadı bile gerinip gövdeye iki kroşe salladı maç boyunca dipnot olarak geçeyim

      • ahmet kurt

       O şunu ko etti bu bunu ko ettiyle tabii ki olmaz. Benim o eklemeyi yapmamın nedeni iki maçında puanla sonuçlanması. Bu da tabi ki bize net bir cevap vermez ama en azından 3.5-4 yıldızlık perez i net yenen bir adamın bizlere boş bir boksör olmadığını gösterir. O maçt Povetkin takam dan çok daha hafifti. Arada ki o kilo farkına rağmen kırışmalardan zararlı çıkan takam oldu(gerçi bu daha çok povetkin in kalitesini gösterir). Jennings ise kendisinden daha iri bir luis ortiz i iplere yaslayıp bir raunda 30 dan fazla isabetli yumruk vurdu. Ortiz i bir daha öyle iplerde kapanmış sağlı sollu yumruk alan bir şekilde zor görürsün 🙂 ayrıca ortiz in yediği bir aparkat vardı ki inanılmazdı. Perezi de birkaç kez sallamıştı. Wlad maçına gelirsek suratına cuk diye oturan sağ direklere bana mısın demedi. Eğer o maçta jennings wlad a dokunamadıysa maçı bir kez daha izlemeni tavsiye ederim. Eğer dediğin gibi olsa dahi wlad da ona pek bir şey yapamadı. Biraz basit bir kıyas olacak ama O gece takam wlad ile dövüşseydi jennings in yapadildiklerini yapamazdı mesela. Jennings şuanki dönüşüyle hangi seviyede olur bilmem. Ama formdayken takam ile yapacağı bir maçta kesinlikle kazanma şansının olduğunu düşünüyorum. Takam ı çok severim ama povetkin karşısında o kadar iyi olmasının bir sebebi de kütle farkıydı. Kendisinden biraz daha uzun olan Parker karşısında bile povetkin maçındaki kadar etkili olamadı. Tony thompson denen yaşlı kalasla yaptığı maçı izle. Uzun boksörle karşısında dayanıklı olması dışına çok büyük bir numarası yok. Asla Küçümsenecek bir boksör değil. Bence gayet iyi, sağlam bir boksör. Ama abartılacak kadarda değil. Takam ile jennings ten iyi olsa da aralarında hiçbir şekilde büyük fark olduğunu düşünmüyorum.

      • Hierocles

       Güzel mantık güzel yorum Claymaker kardeşim…

      • Yusuf Can Furat

       Yazdıklarına katılıyorum ama senin yaptığın Bileşik önerme değil Çıkarım üretmek. Bileşik önerme için iki önermeyi bağlayan bir ekleme ihtiyacın var 🙂 Öyle bir şeyde yazdıklarında yok. Sen 2 öncülden bir sonuca ulaşmışsın. Bu akıl yürütme olur. Bileşik önerme yapmak için çıkarıma gerek yoktur 🙂 Şaka bir yana doğru noktadasın.

 6. conan

  @kguags

  haklısın, herkes bir demeç veriyor. ortalık demeç savaşlarına döndü.

  (wilder, boşua, parker, ortiz) hepsi de istiyorki

  “hem ayranım dökülmesin, hem gö.üm s.kilmesin” 😀

 7. lenolewis

  conan +99999999999999

 8. conan

  x veya y artık birinin taviz vermesi lazım. yoksa ağır siklette büyük maçları izleyemeyiz.

  • kguags

   Promotörüne posta koyacak delikanlı varmı? Hiç zannetmiyorum. Köle gibi bağlılar onlara. Anında donsuz bırakabilir. Birde bu konuşmaları yaptırtanda promotörler bence. Reklam artsın nabız yoklansın. Paralar cukka. Ticaretini yediklerim. 🙂

 9. Raging Bull

  Arkadaşlar Ortizin maçını nasıl izleyeiblirim bilginiz varmı bu konuda.

 10. conan

  luis ortiz gecesinde 2,06 lık dev ivan diçko da ringe çıkacak. 2 (2ko) – 0 karnesi var.

 11. Boyka2828

  Hepsi gider yapıyor ama biz boks severler düzgün bir maç izliyemiyoruz herkes ortamı gerip daha çok para peşinde

 12. WildervsJoshuaa

  Ortiz seni wilderda joshuada hastenelik eder.

 13. Garyosullivan

  Çok net söylüyorum. Ortiz ortalama bir boksördür. Kazanır kaybeder bilemem ama whyte, chisora gibi boksörlerle kafa kafaya maç çıkarır. Üzeri boksörler 5 gömlek büyük gelir.

  Ben ortiz’de hiç öyle bahsettiğiniz gibi özellikleri göremedim. Joshua, parker, wilder, povetkin gibi boksörler ortiz’le maça çıkmıyorsa bunun altında korku aramak çok yanlış. Bu maç, kendilerine birşey katmayacağı için yanaşmazlar. Sizin düşündüğünüz gibi ortizi yenmek prestij getirecek bir durum değil.

  • Fatihhh

   evet onun altında korku var ama ortizde değil diğerlerinde bu adam super değil ama okadar boşta değil whyte chisora ile bu adam kıyaslamak yanlış onların ayarında olsa zaten koşa koşa maça çıkarlardı ama oritiz demek risk demek ve o riskide almak yürek ister.keşke ingiliz olsaydı ah keşke.

  • ahmet kurt

   dostum sana bu konuda hiç katılmıyorum. hiç… 🙂

  • About Billions

   Ortiz, chisora ve whyteı Brutal nakavt eder, parkerı da Yener bence.

  • Roman

   WHYTE, ORTIZI BRUTAL KO EDER.

 14. Kara Papak

  Luis Ortiz vada ceza vermedi temiz çıktın o zaman wbc federasyonunu mahkemeye vermen gerekiyor. Bir de senin ekibinde hiç akıllı birisi yokmuş. Madem kullandığın ilaç yasaklılar listesinde profesyonel olarak yaptığınızı söylediğinizi işi tam yapamamışsın. Senin joshua meydan okuman wilder’in Joshua’ya meydan okumasından daha anlamlı ve yürekli. Senin stilini ve dövüş tekniğini beğenen birisi olarak kliçkolarlarla lewis ile hatta mike tyson ile maç yapman gerekiyordu. Bu zamana kadar ya sallamamışsın veya lobi güçün hiç yok denecek kadar az. Federasyonların ayak yapmadan senin gibilerin büyük maçlara çıkması gerekiyor. Joshua Ortiz maçı olursa iki nakavt makinesin maçı enfes olacaktır. Gönlüm Joshuadan yana…

  • Fatihhh

   olsda izlesek ama nerde o şans bari miller yapsa a.j o maçta güzel olurdu.

 15. Öğretmen Bey

  Joshua Wilder’a nazaran daha az rakip seçiyor ama korunduğu kesin . Klitschko maçında puanlama da öndeydi eğer puana kalsa yine Aj alacaktı nasıl oluyor anlamıyorum o puanlamayı kim yaptı? Povetkin veya Ortiz’in unvan maçına çıktığını görelim artık. Wilder Joshua olmuyorsa bu ikisiyle olsun ama çakal Hearn önce Wilder sonra ortiz sonra Povetkinle dövüştürmez boksörünü. Hepsini birbirine kirdiracak sadece kazanan Joshua ile çıkacaktır.

  • Fatihhh

   bence a.j ekibi nasılsa bunlar kemeri kaybedecek diye bekleyip tek seferde tüm kemerleri alacaklar 🙂

   • Öğretmen Bey

    Her maçtan parayı kırıyor kafası rahat adamın. Yoldan geçen adamı durdurup ringe koysa O2’yi doldurur. O yüzden istediğim rakamlara geleceksiniz diyor ama ne demişler hesap döner sap döner 😉

 16. Öğretmen Bey

  Bundan sonra Joshua’nın lakabı AJ Applegate

 17. Deontay_Wilder

  ortiz ve povetkine haksızlık edildiğini düşünüyorum.
  kafaya oynayabilecek böylesine 2 boksör varken martin gibi molina gibi balonları unvan maçına çıkaranlar utansın

 18. AnthonyJoshua K.O

  Ulan ne boş konuşan insanlar var ya sözde klitscko bilerek maç kaybetmiş ulan efsane bir adama bunu derken bile 2 kere düşünmeniz lazım bilerek yenilecek adam Joshua yi yere serdi buna kim inanır bilerek yenilecek para için dediginiz adam joshuayla aynı parayi aldı Fury maçında 100 tane Zenginin kişi başı 1.000.000 teklifini reddedip halkın izlemesini isteyen adam bu tamam dusmanliginiz varda abartmayin adaletli olun yada gidip maçı baştan izleyin bakalım klitscko nasıl bir maç çıkardı izleyen şike varmı bakın boş konusmayin

 19. Antiwilder

  Povetkin hammer macindan sonra tercihinin joshuayla dovusmek oldugunu soyledi.
  bu mac olur mu bilmiyorum ama olursa yilin maci olur.bu mac olursa wilder insan icine cikamaz hale gelir joshuayida sadece ruyasinda gorur bundan sonra.joshua eger povetkini yenerse bir sekilde,wilder kimsenin ciddiye almadigi cop bir boksor,wbc kemeride pantolon kemeri olur.joshua kalkcak wladi povetkini yencek sonra wildera %50 vercek bu mumkun degil.

  • ahmet kurt

   eğer dediğin gibi olursa wilder %50 yi anca parker dan alır 🙂

   • Antiwilder

    Wilderin bir sonraki rakibi eger ortiz,
    parker,joshua,povetkinden biri olmazsa artik ciddiye alincak hic bir tarafi kalmaz.ama oda bunun farkinda ortiz ve povetkin dondu ikisiylede mac yapabilirim diyor.ama tamamen bos konusma.povetkin wbc siralamasina ocakta alincak ama ilk siraya koymuyacaklari kesin,zaten joshuayla mac yapmak istiyorum diyor o olmazsa parker olucak,ortizinde durumu su an belirsiz.wilder fena sikisti aslinda.

    • Junkie

     2018 de şampiyonlar el degistircek bence pove fury ve ortiz kemerleri paylasabilirler

     • ahmet kurt

      Parker ın elinden kemerleri hiç kimse alamaz fazla heveslenmeyin :))

 20. Yasin Yavuzyılmaz

  Ortiz’in yaşı geçiyor, panik başlamış yavaş yavaş.

 21. CeKo

  Balontay’dan bir cacık olmaz. Laf olsun diye ona buna meydan okur. WBC fedarasyonu’da balontay’ı öz evladı gibi sevip koruyor. Önce povetkin’i yediler sonra da ortiz’i. O yüzden balontay’ın meydan okumalarını artık ciddiye almıyorum.

 22. Remzi BAYSOYU

  povetkin ve ortizin 1 2 senesi kaldı povetkini hammer karşısında görünce ne durumda olduğunu anlarız nekadar formda.. ortizin form durumu iyi şuanda onu biliyorum povetkin en son fena değildi şuanda ne durumda bakalım. ortizi küçümseyenler olmuşta beyler ortiz en tehlikeli adam bu sıkletteki inanın bana en sıkıntılı adam ortiz şuanda povetkinin yeri ayrı wlad fury tarzı boksörler karşısında zorlanabiliyor ortizin stili uzanma mesafesi ring IQ su popüler olmayışı doğal olarak uzak duruyorlar, povetkin konusuna dönersek formda bir povetkin joshuaya ters gelebilir takam karşılaşmasındaki duruma düşerse povetkin joshuaya beyin spazmı yaşatır. buarada yine söylüyorum kırışmaya geldiğıi zaman yeryüzündeki hiçbir boksör aj ile ilk 5 roundda kolay kolay baş edemez bu işte en iyi bildiğimiz povetkin bile 5 6 round ölümüne kırışmaz aj ile şöyle ki aj yorulmadan kiminle kırışırsa kırışşın üstün gelir burası aşikar ama povetkin gibi adamla 7 8 den sonra körlemesine girersen sedyeyle çıkarsın ringden

 23. Bruiser

  İlk kez Conan a katildim. Alayi hem sampiyon olayim milyon dolarlar kazanayim hem de balon patlatayim canim yanmasin derdinde. Povetkin disinda su kemerleri hakeden adam yok.Parker fazla odun, joshua steroid ficisi,medya abartisi.Wilder desen ona boksor degil.

  Agirsiklet gibi en kral dovuslerin olmasi gereken yer ne hallere dustu. ALLAH bu iste emegi gecenlerin cezasini versin

 24. Antiwilder

  Joshua-parker yakinda anlasicak bilgisi geldi

 25. conan

  Ey ortiz sen ne yapmaya çalışıyorsun?

 26. Tyson Fury

  ortiz’in macını hangi kanal veriyor acaba

 27. drfbb

  klicko joshua maçına şike diyen haterlik değil bokstan anlamıyordur. Birbirlerine 500 kiloluk yumruklar indiripte sike olmaz. Ali liston 2 ye şike dersin buna diyemezsin. Bu klicko 11 yıldır yenilmediği için kendi kalitesinin altında adamlarla dövüştüğü için sıkılmış otomatiğe bağlamış ruhsuzca dövüşüyordu. Fury ye yenilince içindeki canavar ortaya çıktı. Gerek dövüş stili gerek gözlerine bakınca o maçı o kadar istediği belliydi ki. Zaten 2 3 yaş daha genç olsa steroid oğlanıni ringden kazırlardı. Ama kader işte bu zamanda karşılaşacaklarmış. Adam 1 round önce hayvan gibi agirsikletteki cogu ismi sedyeyle çıkartacak kombinasyonlara maruz kaldı ayaga kalktı ama ondada hayır kalmadı. Yumrukları eski gücünde olmadı ayağı yere saglam basmadı (klickonun en önemli özelliği ayağı yere çok sağlam basar) yıkıcılığı azaldı. Joshua yi kurtaran da orta karar baski altinda fena eskivler yapmadi birkac rakibi geri puskurtecek kontra da vurdu.

  • the replicant

   ya haterlıktır ya da bokstan anlamıyordur belki de ikisi de vardır içinde. bu maçın şike olması falan zaten imkansız. yalandan delilik yapıyorlar. bak sana bir şey söyleyeyim mi? çevremde çok sağlam bir klitschko hayranı ve ayrıca bir boksör arkadaşımın bile ağzından böyle saçma sapan, bomboş iftiralarla dolu, ağzı olanın sırf sadece nefretinden dolayı konuşarak gereksiz eleştiri çıkmadı biliyor musun? bak ekşiye gir, joshua klitschko maçının başlığındaki tüm entry leri oku. bokstan anlayan ve eski klitschko hayranı olan adamlar bile hakkını verdi joshua’nın. hatta şöyle bir cümle bile hatırlıyorum ;

   “ben büyük bir klitschko fanıyım, çok yakından takip ederim vs vs. klitschko son zamanlardaki performansından daha üst düzey bir performans sergilemesine rağmen maçı kazanamadı. joshua’yı tebrik ederim.”

   bıraksınlar bu ayakları. çocuk çocuk konuşmaktan başka yaptıkları hiçbir şey yok. az objektif bakamıyorlar olaya. mesela ben de tyson fury haterıyım ama hiçbir zaman burada adama gereksiz eleştiri bile yapmadım. yapmak hakkımken bile. çünkü yersiz oluyor anlatabiliyor muyum?

 28. Big George

  Ortizciyim ama bu beyanatıyla yanlış yapmış.

  joshua en azından Kliçko’yla, kalburüstü Takamla dövüştü. Şimdi Parker ile dövüşecek. Joshua’yı sevmediğimi herkes bilir ama Parker ile dövüşürse saygımı kazanmaya devam edecek.

 29. Hierocles

  Bu aralar herkes Joshua’ya salladığına göre hepsi çok acil nakde sıkışmış 😀 Şaka gibi gerçekten , bir sıkıntısı olan hemen Joshua diyor yalnızca Povetkin ağzını açmıyor o da zaten efendi bir adam , birine salladığını daha duymadık. Ayrıca Wladimir – AJ maçında şike yapıldığına inanmak ancak işsizlikten komplo teorisi üretmek olur. Bunun en büyük kanıtı da Klitschko kardeşlerdir. Bütün boks kamuoyu bilir ne kadar düzgün ve karakterli adamlar olduğunu , onların herhangi bir yerde herhangi bir maçta herhangi bir zamanda şike yapacağını düşünmüyorum.

 30. GGG

  Caşhuva’nın babası gelse yine Ortiz’le maç yapmaya g*tü yemez

 31. Raging Bull

  Artik ortizz wilder maci kesin diyebiliriz bugunku konuşmalarından sonra.

 32. ayhan cakir

  Dostlar sürekli caşua wilder balon muhabbeti yapılıyo bu sitede ama adamlar tüm maçlarını nakavtla kazanmış iki şampiyon bu karne hangi ağır siklette vardı son yirmi yılda ha, şimdi diyeceksiniz ki ağır siklette boksör mü var, babacım ne takam mc caal veya haşim rahmandan, ne malik scott browsterden veya ross pruty den aşağı boksörler değil ha, efsanelerinizin prime döneminde nakavt oldukları boksörler en iyi oldukları halleriyle bile bu iki balonun karşısında üçüncü rauntu göremezdi bence, adamlar sıradışı kabul edelim artık efsanelerde joe luis, MARCİANO, Muhammed Ali: Foreman, Tyson
  dur, 90 dan sonra ağır siklet hep kısır döngü içinde olmuştur birkaç kalburüstü boksörün domine ettiği ve onlara meydan okuyarak prim yapmaya çalışan bir sürü bar fedaisi andavalın olduğu bir sürgit

 33. lenolewis

  90 larla günümüzü kıyaslamak boksa hakarettir bence bu konuyu tartışmaya bile açma hiç

 34. ömer uzel

  33 yaşındaki Ray Mercer bugünkilerin çoğuna bedeldi. Belki Ortiz’i yenemeyebilirdi..

Yorumlarınız