Mike Garcia: Önce 29 Temmuz’da Broner, Sonra da…

crawford-garcia_3

29 Temmuz’da 4 farklı sıkletin eski dünya şampiyonu Adrien Broner’la dev bir maça çıkmaya hazırlanan namağlup şampiyon Mikey Garcia, bir sonraki hedefini de açıkladı.

Broner engelini aşmakta zorlanmayacağını ifade eden Garcia, daha sonra süper hafif sıkletin 1 numarası olan ABD’li Terence Crawford ile ringe çıkmak istediğini açıkladı. Crawford’un Julius Indongo ile tüm kemerlerin birleşeceği bir maçta ringe çıkacağını duyduğunu, bu maçın ardından Crawford’un üst sıklete çıkmaması halinde tüm kemerler için Crawford ile karşı karşıya gelmeye hazır olduğunu ifade eden Garcia, ayrıca hafif sıklette de Terry Flanagan ve Jorge Linares gibi şampiyonlarla kemer birleştirmeye sıcak baktığını açıkladı.

Terence Crawford, Mikey Garcia’ya amatör yıllarında aldığı nadir yenilgilerden birini tattırmıştı. İki boksör arasında o günden beri ciddi bir rekabet ve zaman zaman sözlü atışmalar yaşanıyor.

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Yusuf

  crawford adamdırrr

 2. Alp Eren TOKSOY

  orda dur aslanım!! crawford sana büyük gelir. kralı kızdırmadan takıl işte 🙂

 3. Tugay Özay

  Gamboa’ya yazık olmuştu. İlk 4 raundu kazandığı maçın 5. raundunda kd olup afallamış ve bütün raundları kaybederek en son ko olmuştu. Mikey Garcia ne yapar bilmiyorum pek maçını izlemedim ama o da kaybeder gibi.

 4. Yavuz Mercan

  Garciayı beğenirim fakat crawford ağır gelir. Weltere kadar kimle adı anılırsa favorim crawford’tır lomachenko da dahil.

 5. conan

  Garcia cesaretinden dolayı övgüyü hakediyor ama crawford acımaz

 6. misafir

  Şuan tüm sikletleri baz alırsam bir numaram Crowford

 7. mehmet dalgaç

  Mikey bunu yapmamali. 2. Kell brook vakasi olur bemce. Cravford suan rakipsiz bence.

 8. ahmet kurt

  garcia son zamanlarda crawford un şöyle dişine göre diyebileceğimiz tek rakibi olur. ama sonuç pek değişmez 🙂 crawford rakipsiz…

 9. Prorsum

  Şu maç olsada crawford welter siklete geçse boşa zaman kaybediyor garciadan başka dişe dokunur kimse yok zaten

 10. lenolewis

  Bu sikletin ggg si crawfordtur.bana göre tüm zamanların en iyi welter i de olabilir .floyd u geride de bırakabilir üstelik floyda göre boxu daha güzel ve daha bitirici

 11. GGG

  O kadar uzun boylu değil Mike. Broner maçı 3 ihtimale de açık bir maç. Flanagan ve linares’i de yenebilir ama Crawford bir gömlek büyük gelir ona. Crawford weltere çıkmayana kadar tüm rakipleri karşısında favoridir. Ama olur da Lomachenko siklet yükseltirse o zaman işin rengi değişebilir

 12. Roman

  LOMACHENKONUN COK BUYUK HAYRANIYIM. MUTHIS BOKSOR. AMA CRAWFORD HAYVAN VE CIDDI KILO FARKI VAR. EGER IKISI MAC YAPARSA LOMANIN HAYATININ HATASI OLUR. MIKEY GARCIA’da BRONER, flanagan ve linares i yenebilir. Ama crawford ezer gecer affetmez. Crawfordun bu hali bozulmazsa onunde duracak boksor yok. Bence welter cikarsada en iyi rakibi thurman ve garcia olur. Onlarida yenebilir ve welterin untisputedi olabilir.

 13. About Billions

  Benim için rüya maçlardan birisiydi. Crawford Lightweightteyken bu maçın olmasını çok isterdim. O zaman olsa, şimdi olabilecek bi maçtan çok daha farklı olaylar yaşanabilirdi. Garcia artık gemileri yaktı. Büyük oynuyor. En iyisini yapıyor Bence. Çok kaliteli bi boksör ama ciddi manada büyük bi maçı yok. Boksa ara vermesi de bu olayda etkili bi unsur. Şu an bile ben bu maçı çok isterim. Mükemmel bi maç olacağına şüphem yok ve bence garcianın lightweightte rakibi De yok. Siklet çıkması bence çok iyi bi hamle. Hem gelir hem kariyer açısından. Şöyle bi durum daha var. crawford, indongoyu yenip, hala bu siklette kalırsa, o zaman crawforda da büyük eleştiride bulunurum. Bu siklette kalması için, indongodan sonra kabul edilebilecek tek maç benim için lomachenko maçı olur. Onun dışında bu siklette kalmasını doğru bulmam. Garcia maçı olsun isterim ama şu an thurman vs crawfordu daha çok isterim açıkçası. Biraz geç kalınmış bi eşleşme olur gibi, indongo maçından önce olmazsa. Garcia vs broner gecesinin maç kartı da mükemmel olacak benim için. Umarım bi aksilik çıkmadan hayata geçer şu gece.

  • Tugay Özay

   Gamboa-Crawford maçında 5.raunda kadar Gamboa tüm raundları almıştı sonra maç kopmuştu. Olası bir Thurman-Crawford maçında Thurman’ın, Gamboa’nın yaptığından daha fazlasını yapacağına inanıyorum. Güç ve dayanıklılık bakımından Gamboa’dan daha iyi olduğu aşikar.
   Thurman-Gamboa karşılaştırması yaptım biraz, ne kadar doğru bilmiyorum ama Gamboa-Crawford maçını izlediğimde Crawford’un öyle yenilmez bir boksör olduğunu düşünmedim. Fazla kırışmaya girmeden vur-kaç lar ile Thurman’ın Crawford’u yenebileceğini düşünüyorum.

   Sizin yorumunuz nedir hocam? Olası bir Thurman-Crawford maçı hakkında…

   • About Billions

    crawford vs thurman maçı, 2018 de lb4lb da 1 numarayı belirleyecek maç bile olabilir. bu maç hakkında kesin konuşmak bence tutarsız bi yaklaşım olur. iki boksörün kazanması da sürpriz olmaz, zaten bu maç boksu başka boyutlara taşıyabilir. gamboa maçının ring içerisini inan hatırlamıyorum. çok uzun bi süre geçti üzerinden. round paylaşımını nasıl yapmıştım hatırlamıyorum. thurman, gamboadan çok daha farklı bi boksör. kesinlikle gamboadan fazlasını yapabilir fakat crawfordun muazzam gelişimi söz konusu. crawfordda gamboa maçındakinden çok daha fazlasını yapabilecek kapasiteye ulaştı. bu maç için daha çok entry açarız. fikrimi sorduğun için teşekkür ediyorum. crawfordu bi adım önde görüyorum.

 14. Hayrettin Saygın

  gamboa yenebilirdi belki ama çenesi çok zayıf ve daha savruk dövüşüyor, crawford ise çok komple bir boksör, üstewlik o zamanki crawford da değil, çok çok geliştirdi kendini, tam bir makineye dönüştü, broner maçı garcia nın bence nasıl döndüğünü tam olarak gösterecek, o maçtan sonra daha düzgün bir yorum yapılabilir ama şu belli ki bu ve altındaki sikletlerde crawford u en zorlayacak kişi mike dır.

Yorumlarınız