Muhammed Ali Müzesi Ziyaretçilere Açıldı

Tüm zamanların en iyi boksörü olarak gösterilen Muhammed Ali’ye ait özel eşyalar, İngiltere’nin başkenti Londra’da sergileniyor.

Londra’nın Greenwich semtindeki 02 Arena Sergi ve Konser Salonu’nda  kapılarını açan “En büyük benim: Muhammed Ali” adlı sergide, Ali’nin ABD’nin  Kentucky eyaletinde geçen çocukluğundan kariyer basamaklarını tırmanışına,  hayatına ilişkin süreç ziyaretçilere aktarılıyor.

İlk defa ABD dışında kurulan sergide ziyaretçiler Ali’ye ait ender görüntüleri izleyebilirken, dünyaca ünlü sporcunun başarılı boks kariyerinin  dışındaki hayatını da öğrenme fırsatına sahip oluyor.

Ali’ye ait nadir fotoğrafların da görülebildiği sergide ayrıca  şampiyonun madalyaları, idman bornozu, eldivenleri, okul yıllarına ait karneleri  gibi 100’den fazla parça yer alıyor.

Gerçek boyutlarda, interaktif bir boks ringinin de kurulduğu sergide  boks severlere, Ali’nin kullandığı boks teknikleri gösteriliyor.

Öte yandan İngiliz basını önceki ay, 74 yaşındaki Ali’nin sergiyi  ziyaret etmesinin öngörüldüğü yönünde haberlere yer vermişti ancak Parkinson hastası Ali’nin, sağlık durumundan ötürü uzun bir yolculuğu yapabilmesi beklenmiyor.

Sergi, 31 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

Haberle ilgili başlıklar: , , , , ,

Benzer Haberler

 1. Ottoman Slap

  Greatest!

 2. Murat

  Büyük insan Muhammed Ali,gelmiş geçmiş en düzgün insan boks dünyasında!!

 3. David tua

  Tek kelimeyle yasayan efsane

 4. DAVİD HAYE

  Hem insanlığıyla hemde boks sporuna en büyük seyir zevki veren efsane evrensel bir sporcu.

 5. moien

  BOKSUN KRALI sadece ALI

 6. emir ataman

  ben muhammed aliden iyiyim diyen o floyd tyson fury falan hikaye hep tırnağı olamazlar adam doğrudan teknik

Yorumlarınız