O İsim de Kararını Verdi. WBSS’e Katılıyorum! Avni Yıldırım…

avni_yildirim_muhammed_aliBu cumartesi günü Monaco’da Galası yapılacak olan ve Eylül ayından itibaren 14 boks gecesinde süper orta sıklet ve yarı ağır sıklette dünyanın en iyi boksörlerinin belli olacağı Muhammed Ali Turnuvası (WBSS) son halini almaya devam ediyor.

Yarı ağır sıklette kesinleşen 7 (Gassiev, Briedis, Usyk, Huck, Kudryashov, Wlodarczyk, Dorticos) ve süper orta sıklette kesinleşen 5 (Avni Yıldırım, Groves, Skoglund, Cox, Braehmer) boksörden sonra 6. süper orta sıklet de turnuvaya dahil oldu.

callum_smith_bilgehan_demir

Callum Smith ve Bilgehan Demir Miami’deki WBC konvansiyonunda böyle bir araya gelmişti.

Turnuvaya eklenen son aday WBC’nin 1 numarası Callum Smith olacak. Eylül ayında Anthony Dirrell’le unvan maçına çıkması beklenen Callum Smith’in, Dirrell’in WBSS’e girmeyeceğini açıklamasının ardından turnuvaya katılım konusunda belirsizlik yaşanıyordu.

Dirrell ile yapılacak unvan maçının akıbeti belirsizliğini korurken, Smith ve Matchroom cephesinin bu kararı alırken WBC’ye danıştığı ve Dirrell’in maç görüşmelerinde çıkardığı problemler nedeniyle federasyonun da unvan maçını şimdilik askıya aldığı tahmin ediliyor.

Callum Smith geçtiğimiz yıl Hadillah Muhammed’i Böyle Nakavt Etmiş ve (EBU) Avrupa şampiyonu olmuştu

06:55

Smith’in turnuvada vatandaşı George Groves veya boksörümüz Avni Yıldırım’la eşleşmesi halinde WBC süper orta sıklet kemeri (muhtemelen geçici versiyonu) ortada olabilir.

Bu konuda Cumartesi günü Monaco’da gerçekleşecek olan Gala’da daha detaylı bir açıklama yapılması bekleniyor.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. VolkanK

  Sanki büyük bir plan var.canelo Golovkin maçı gölgelenmeye çalışılıyor maç programları çok yakın ppv ile alakalı sanırım

 2. Big George

  Callum Smith boş bir adam. Ağır siklet dövüşecek bir fiziğe sahipken onlarca kilo aşağıda dövüşen adamın korkaklığına ne hacet…

  Boy, reach avantajıyla buraya kadar geldin, Avni umarım seni patlatır.

 3. Ziyaretci

  Callum kapalı kutu umarım Avni d3n önce yenilir uzun adamlar da Avni zorlanıyor içeri giremiyor
  Örnek periban
  Sanırım bu kadar reklam verildiği için maçlar tv8 de verilecek

Yorumlarınız