Onur Şipal Rus Rakibini Dağıttı!

onur şipal

Milli boksör Onur Şipal, AIBA Profesyonel Boks (APB) Dünya Şampiyonası 69 kilo altın kemer unvan maçında Rus Andrei Zamkovoy’u yenerek altın kemerin sahibi oldu.

Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapılan 12 rauntluk maçta etkili bir performans sergileyen Onur Şipal’in, 4. raundda attığı yumruk sonucu Zamkovoy’un kaşı açıldı. Sağlık görevlilerinin Zamkovoy’un maça devam edemeyeceğini bildirmesi üzerine hakem kararına gidildi. Hakemlerin puanlaması sonucu Onur Şipal galip sayıldı.

Milli boksör, bu sonuçla ocak ayında Azerbaycan’ın Bakü kentinde elde ettiği APB Dünya Şampiyonluğu unvanını korudu.

Onur Şipal, maçın ardından yaptığı açıklamada, ülkenin zor günler geçirdiğini belirterek, “Aldığım bu galibiyeti şehit ailelerine armağan etmek istiyorum. Bununla beraber ikinci kez dünya şampiyonu oldum. Olursa belki bir kez daha unvan maçı yapabilirim. Eğer bu gerçekleştirilemez ise olimpiyata hazırlanacağız” diye konuştu.


Haberle ilgili başlıklar: , , , , ,

Benzer Haberler

 1. Murat

  Yumruk değilde bir çarpışma sonucu açıldı diye gördük biz ekranda. Her halikarda onur çok hazır ve istekliydi bu maçın sonunu baglardi

 2. safkan

  onur fenerbahçenin boksörü olduğundan profa geçemiyor. seneye olimpiyat sonrası veya olimpiyata gidemezse hemen profa geçmesi lazım sauerland gibi bir kluble anlaşma yapabilir, yoksa 2-3 yıl sonra fb de kadrolu antrenör olarak elinde havluyla takılır.

 3. Murat

  Onur ve Adem olimpiyata gitmeyi garantilediler ikiside Aipa da sikletlerinde şampiyon olduklarından direk gidecekler

 4. Briggs12

  Maçta hızlıydı bir ara hal kalmadı adamda zannedersem eldivenin ipleri yırttı adamın alnını bilemiom genelde

 5. yawsef

  OO ne zaman profesyonel başlamış vay be haberim yoktu

Yorumlarınız