Parker vs Fury Maçı Öncesi Hakem Tartışmalarına Britanya Boks Federasyonu Son Noktayı Koydu!

parker-fury (14)

Bu Cumartesi 22:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında Manchester’dan canlı olarak yayınlanacak olan Joseph Parker vs Hughie Fury WBO ağır sıklet unvan maçı öncesi gerçekleşen son basın toplantısına, Parker cephesinin ring hakemi konusunda yaptığı itiraz damga vurmuştu.

01:03

Karşılaşmaya Hughie Fury’nin son 2 maçını yöneten İngiliz hakem Terry O’Connor’ın atanması Parker cephesinde tepkilere neden olurken, Yeni Zelandalı şampiyonun promotörü David Higgins basın toplantısında Fury kampına hitaben “Hakemi satın aldınız ama yine de kaybedeceksiniz” şeklinde seslenmişti.

parker-mayweather

WBO da duruma sessiz kalmamış ve Britanya Boks Federasyonu’na bir yazı yazarak hakemin değiştirilmesi yönünde tavsiyede bulunmuştu. O’Connor’ın hem maçın taraflarından Fury’nin vatandaşı olması, hem de İngiliz boksörün son 2 maçını yönetmiş olması nedeniyle, bu maça atanmasına Parker cephesi uzun süredir itirazlarını dillendiriyordu.

fury-kuzenler

Unvan maçına artık günler kala Parker’ın ekibinin yaptığı itirazlar meyvesini verdi ve Britanya Boks Federasyonu (BBBofC), O’Connor’ın ring hakemi olarak görevlendirilmeyeceğini, kendisine ring dışında denetmenlik görevinin verileceğini ve yeni bir ring hakeminin atanacağını ifade etti. Parker cephesi de haberi doğrularken, BBBofC tarafından kendilerine sunulan alternatifi kabul ettiklerini ve bu şekilde Fury ile karşılaşmak konusunda herhangi bir problemleri olmadığını ifade etti.

Parker vs Fury WBO Ağır sıklet unvan maçı 23 Eylül Cumartesi günü saat 22:00’den itibaren Manchester’dan canlı yayınla TV8,5 ekranlarında olacak.

Sakın kaçırmayın!

23 Eylül Cumartesi İngiltere & ABD Boks Geceleri Tanıtım Klibi

00:52
Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Big George

  Yav istedikleri kadar hakem değiştirsinler, bu ingiltere’de ingilizleri savunmak bir gelenek haline gelmiştir. Değişen hakem sanki ayarlanamaz mı, boş işler bunlar.

  Ülken hatalı Parker, boksta kazançlı olmak istiyorsan Amerika’da dövüşeceksin başka çaren yok.

  • Big George

   Koskoca Tua’yı harcadılar Yeni Zelandalı diye… Neden çünkü boks endüstrisine uzak, maçı kime izleteceksin, tvde kime satacaksın, salona kim gelecek?

   Kemeri yedirirler mi oraya, harcarlar seni. Son ünvan maçın kalas rumene karşı düğün salonundaydı. Parker aklını başına devşirip Amerika’ya taşınırsa başarılı olur. Yeni Zelanda’da inat ederse onu boks piyasasından silerler.

   İngilizce de ana dilin işte zavallı kübalılar veya doğu avrupalılar gibi sıkıntı da yaşamazsın git Amerika’ya… Al Haymon veya bob Arum havada kapar Parker’ı.

   • Big George

    Rumen’in adı da aklıma yeni geldi, Razvan Cojanu, namı diğer Mazlum…

    • Big George

     Dostum böyle adamlara boşuna mazlum demiyoruz, bunlarda kaya gibi çene vardır, hayvani cüsse vardır ama sıfır yumruk sallarlar, işi ringde durup dayak yemek ve parasını almaktır.

     Wach, Rudenko, Razvan Cojanu ve benzeri isimle mazlum kategorisinde hala boks piyasasında dururlar.

    • ahmet kurt

     Son 9 maçında hiçbir rakibinden daha ağır değilmiş. Buna rağmen 6 sını nakavt etti. Kendi fiziklerindeki bir boksör için yumrukları gayet güçlü. Ama son maçlarındaki çoğu rakibi ya dayanıklı sağlam çeneli yada parkerdan daha kiloluydu. Son maçındaki rakibi 2 metre üstü boya sahip, 208 uzanma mesafeli, 125 kiloluk bir boksör. Gelde 193 boyunla, kısa kollarınla bu adamı yen. Herkes bir tyson değil tabi. Razvan a ne zaman sağlı sollu saldırsa kendini iki tane kol arasında buluyordu. Ama küçük fury parker a bu kadar kolay sarılamayacak. Parker reyiz umarım küçük fury i nakavtlar.

  • ONUR ERTEKİN

   H.FURY BANA GÖRE BOKSÖR FALAN OLAMAZ, ADAMIN DORİAN DARCH İLE MÜSABAKASINI İZLEDİM, H.FURY ÇOK VASAT BİR BOKSÖR, EĞER FURY AİLESİ VE BRİTANYA BOKS KONSEYİ MASA BAŞI OYUNLARA BAŞVURMAZSA, PARKER BU MAÇI NAKAVTLAR, AMA YANILMA OLASILIĞIM DA OLABİLİR, H.FURY BENİ YANILTABİLİR Mİ? O KONUDA EMİN DEĞİLİM…

   WBO KEMERİNİN H.FURY’NİN ELİNE GEÇMESİ BANA ÇOK KOMİK GELİYOR, BU İKİ İSİMDEN HANGİSİ OLURSA OLSUN YA DA İKİSİ İLE POVETKİN’İ AYNI AN DA RİNGE ÇIKARIN POVETKİN BUNLARI SUSUZ, POMPALAR…

   BUNLAR BOKSÖR FALAN OLAMAZ, ÖZELLİKLE H.FURY ADAM KOLPA…

 2. lenolewis

  Demir çene david tua neydi öyle mike tysonla maç yapamadan emekli oldu

 3. ahmet kurt

  Youtube da gördüğüm kadarıyla “gelecek vaad eden ağır siklet boksörler” konulu hemen her video da hughie fury listelerin zirvelerini zorluyor. Bana göre de yetenekli bir boksör. Tyson fury nin fizik ve yetenek olarak bir alt versiyonu gibi(lennox hocamda bir önceki haberde bahsetmiş). Ama abartılacak bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. Tüm sikletlerde gelecek vaad eden boksörler arasında bile en yukarılarda bu adama rastlıyorum. Çeneden yatırdığı bir adam bile neredeyse yok 🙂 çoğu rakibini, sağlı sollu gövdeye çalışarak nakavt ediyor. İndirici bir yumruğu yok. Parker ı yenebilecek hiçbir artısı olduğunu düşünmüyorum. Boyu, hareketli stili ve boks zekasıyla zorlayabilir. Ama parker iyi konsantre olduğu sürece bu adama maçı vermez. ingiliz hakemler bile onu kurtaramaz.

  Maç günü yaklaşmışken biraz iddialı konuşup ortam hazırlamak istedim 🙂 parker bu adamı son raundlarda tko ile yenecek! 🙂 herkese iyi akşamlar…

  • ONUR ERTEKİN

   AHMET KURT KARDEŞİM SANA KATILIYORUM BU ADAM DA NE İNDİRİCİ YUMRUK, NAKAVTÇI BİR BOKSÖE ASLA DEĞİL, BANA GÖRE TEK ÖZELLİĞİ İNGİLİZ OLMASI, İNGİLİZ BOKS LOBİSİ BU ADAMI GELECEK VAAD EDEN YETENEKLER DE GÖSTERMESİ BÜYÜK BİR FİYASKO AMA DANİEL DUBOİS ÇOK ABARTILSA DA BENCE O ÇOCUKTA POTANSİYEL FAZLASIYLA MEVCUT…

   • ONUR ERTEKİN

    BU ADAM DA NE İNDİRİCİ BİR YUMRUK VAR, NE DE NAKAVTÇI POTANSİYEL… BU ADAMI BEN DİMİTRENKOYA BENZETİYORUM, ALLAH BOY VERMİŞ GERİSİNİ KOY VERMİŞ..

   • ahmet kurt

    yine yaşı çok genç ileride belli bir seviyeye ulaşabilir ama abartıldığı kadar iyi bir boksör olduğunu düşünmüyorum. ingiliz olmasının ve tyson fury nin kuzeni olmasının bunda katkısı büyük.

 4. Tugay Özay

  Parker puanla kazanır.

 5. ONUR ERTEKİN

  BU ARA DA DANİEL DUBOİS’İ ÇOK ABARTILIYOR, AMA AŞAMA KAYDETMEYE ÇOK AÇIK BİR BOKSÖR..

  BU ARA DA JOSHUA’NIN AMATÖR’DEKİ MAÇLARINA BAKTIM, ŞİMDİKİ JOSHUA İLE AMATÖRDEKİ JOSHUA SİYAH BEYAZ RENKLERİ GİBİ ÇOK FARKLI…

  AMA ADAM ÜZERİNE KOYA KOYA GİTMİŞ, ÇOK BÜYÜK EMEK HARCAMIŞ..

 6. GGG

  Hughie Fury’nin vasat bir boksör olduğunu düşünüyorum. Kötünün iyisi. Parker karşısında şansı oldukça düşük. Parker puanla kazanacaktır

 7. Bankaci

  Kuzen fury yetenekli hızlı teknik zeki estetik bir Boksör.yumruk gücü yok naif ve zarifte bir Boksör.kendisini beğeniyorum.2-3 yila daha da iyi olacak.cok büyük aşama kaydetti.bu maç öyle kolay olmaz.bu boyla bu hız ve teknik kolay kolay olmaz herkeste.

  Şanslar yüzde 50-50.macin İngiltere’de olması maçı dengeliyor.icimden bir ses fury alırsa şaşırma diyor.

  Su İngilizler joshua ya haye verdikleri desteğin onda birini verseler furylere inanın çok farklı olur.iki furyide sevmiyorlar ama destekleyecek ler yine de-ingiliz milliyetçi ligi bunu iktiza ediyor-

  • ahmet kurt

   bence hughie fury istediği kadar gelişsin bir tyson fury olamaz. tahminimce kendisini daha da geliştirse bile her zaman kemer sahiplerinin bir tık altında olan boksörler sınıfında kalacaktır.

 8. Cemal

  Parker ın tek seçeneği var o da nakavt. Maç İngiltere de ve büyük ihtimal masa hakemleri ile beraber ring hakemi de Fury den tarafa karar verecektir.

 9. Claymaker

  Joseph parker maçı alacaktır.

 10. turko

  Parker maçı alır

 11. About Billions

  Bi forumda denk gelmiştim, hughie fury, eddie hall diye bi adamla sparring yapıyordu. Eddie hall kim acaba, yükselen yıldız falan mı diye baktım, dünyanın en güçlü adamı gibi şeyler okudum. İlgimi çeken, pek bilgimin olduğu bi konu değil ama dünyanın en güçlü adamı, game of thronestaki yürüyen dağ değil miydi? 🙂 eddie hall, joshuayla da bi ringin içinde Swing ball, Jenga falan oynuyor 🙂 .

  • ahmet kurt

   rigo olimpiyat şampiyonu. ee ama lomachenko da olimpiyat şampiyonu. bu da öyle. demek ki farklı zamanlarda şampiyon olan dünyanın en güçlü adamları olabiliyormuş 🙂 biri atıyorum 2015 te şampiyon olmuştur diğeri 2013 te. ayrıca o videoda gördüm ki dövüş sporlarıyla güç olayı bambaşka birşey. hughie fury bile o adama 2. raundu göstermez.

Yorumlarınız