Ringde Yenişemediler.. Şimdi de İki Şampiyon Twitter’da Fena Kapıştı

degale-jack-twitter

IBF süper orta sıklet dünya şampiyonu James DeGale ve WBC dünya şampiyonu Badou Jack 14 Ocak’ta ABD’de ringe çıkmış ve karşılıklı knockdown’ların yaşandığı müsabaka 12 raunt sonunda beraberlikle neticelenmişti.

Jack maç sonunda artık süper orta sıklet kilosunda dövüşmeyeceğini, kemeri bırakarak hafif ağır sıklete çıkacağını ve DeGale ile rövanşı bu sıklette yapabileceğini açıklamış, DeGale ise rövanşın yine süper orta sıklette olması gerektiğini ifade etmişti.

DeGale vs Jack Maç Özeti

03:10

Maçın sonunda DeGale’in dişinin kırıldığı ortaya çıkarken, Jack bunu kendisinin yaptığını iddia etmiş, DeGale ise bunun maça hazırlık sürecindeki bir sparring antrenmanında olduğunu açıklamıştı.

degale-yildirim

Daha sonra DeGale’in sparring sırasında dişini kıranın Sivaslı boksörümüz Avni Yıldırım olduğu ortaya çıkmıştı.

degale-jackBadou Jack’in kendisi gibi Mayweather Promotions çatısı altında dövüşen arkadaşı Gervonta Davis’in Liam Walsh’la çıktığı unvan maçını izlemek için Londra’ya giden İsveçli boksöre DeGale sosyal medya hesabından sataştı.

“Badou Jack bir korkak! Kiloyu bir kez daha tutturabilir ve benimle ringe çıkabilirdi, iyi de para kazanırdı ama bunu reddetti” şeklinde konuşan DeGale’e Badou Jack’in cevabı gecikmedi.

Jack, DeGale’in tweet’ine cevaben şöyle yazdı:

“Kes sesini nonoş, esas sen hafif ağır sıklete çıkıp karşıma gelebilirdin. Kırılan dişin hala cebimde. Onu internette 2 dolara satacağım”

 


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Roman

  JACK O DISI SEN KIRMADIN AVNI YILDIRIM KIRDI HEMDE DE GALE BOS BOGAZ BIR AN ONCE KEMERINI KAPSINLARDA GORSUN GROVESLA ROVANS GUZEL OLUR. SATASMASINIDA DOGRU BULMADIM. HEM MACI JACK KAZANMISTI. DE GALE ITICI BIR ADAM.

 2. Luis Ortiz

  Bado Jack-De Gale maçını Badou kazanmıştı. Berabere bitmesi tamamen yanlış bir karar.

 3. ahmet kurt

  bu maçta mı yenişemediler? mehmet bey göz var izan var. badou jack maçı net kazandı net! tartışmaya kapalı, kimse aksini iddia edemez.

 4. Tolga

  De gale nin boksunu sevmem sıkıcı gelir bana ama badou jack ile maçı çok zevkliydi o maçı bence kılpayı jack kazanmıştı . bu siklette ramirez jack eubank callum smith in gerisinde olduğunu düşünüyorum . Avni sparring de dişini kırdı diyorlar . Avni de degale yi yenebilir . degale jack rövanşı kesinlikle olmalı ve favorim jack

 5. lenolewis

  Maç badou jack indi kesinlikle berabere bitmesi yanlış karardı

 6. ahmet kurt

  https://youtu.be/6KfYGuYmsTY?t=2m57s
  bu eubank çıldırmış olmalı

  • mehmet dalgaç

   kolpacı yüübenk jr… hiç sevmem kendisini. ggg nin karşısına çıkacağı günü iple çekiyorum.

 7. lenolewis

  Eubabnk çok hızlı ve teknik ama dişe değer kimi mağlub etti soru işareti

 8. Prorsum

  Ben bi çılgınlık göremedim valla yav eubank jrtorbaya vuruyo işte öylece :/
  Badou jack maçı bence de kazanmıştı de gale’in boks’u göze daha hoş geliyor ama kondüsyon büyük faktör roundlar ilerledikçe de gale düşerken badou jack açılmış ve kontrolü eline almıştı ben olası bir rövanşı gereksiz buluyorum ama jack’in hafif ağirda ki ilk rakibi kim olucak merek içindeyim

  • ahmet kurt

   video nun hızını düşürüp öyle izledin heralde 🙂 yoksa şaşırmaman normal değil.

   • Yavuz Mercan

    Eubankin her zaman ki yaptığı şeyler işte 🙂 sağlam rakiplere karşı bunları yapabilir mi hala şüpheliyim.

    • ahmet kurt

     bi b.k yapacağı yok 🙂 biraz hızına şaşırdığım için linki attım

 9. Ordinaryus H

  ahmet kurt
  eubankin en yavaş halleri o, bir de şuna bak https://www.instagram.com/p/BP77EK7BF91/

  • ahmet kurt

   torba çalışmasıyla bu zaten farklıdır. videoda kum torbasında yapılan bir çalışma için çok hızlı olduğu görünüyor. fakat bunların hiç birine çok fazla şaşırmıyorum. istediği kadar hızlı olsun gereksiz yumruklar alan, gücü kısıtlı bir boksör. eubank i çok abartıyosun.

   • Uğur mehmet birdoğan

    Kumaşı iyi babası gibi, ama iyi ellerde işlenmiyor gibi yada babasının geldiği şartlardan gelmediği için yeterince aç değil .

    Baba Eubank ın bacaklarına boks iq suna sahip olmayan bir versiyonu gibi şu haliyle . Vücudu bu iş için yontulmuş ama kafası yerinde değil … Babasının stilini taklit etmeye çalışmayıp , kendi stilini yaratmaya çalışsa daha başarılı olur bence .

Yorumlarınız