Şampiyonun Sakatlığı Geçiyor. Çalışmalara Başladı..

thurman-lapa

Son maçına geçtiğimiz Mart ayında çıkan ve WBC dünya şampiyonu Danny Garcia’yı mağlup ederek çifte unvanın sahibi olan Amerikalı WBA ve WBC yarı orta sıklet dünya şampiyonu Keith Thurman, mücadelenin ardından yaşadığı omuz sakatlığı nedeniyle ameliyat geçirmiş ve 2017’de tekrar ringe çıkmasının zor olduğu açıklanmıştı.

Thurman Garcia’yı Böyle Mağlup Etmişti

Son alınan bilgilere göre şampiyonun ameliyatının başarılı geçtiği ve iyileşme sürecinin beklenenden hızlı gerçekleştiği, Thurman’ın bu yıl içinde tekrar ringe çıkmasının söz konusu olabileceği öğrenildi.


WBC Thurman’ın bu yıl ringlere geri dönememe ihtimaline karşı Shawn Porter ve Danny Garcia arasında geçici kemer için bir maç talimatı vermeyi planlıyordu. Bu son gelişme WBC’nin kararını değiştirecek mi, Thurman ile Porter arasında bir rövanş maçı bu yıl içinde gerçekleşecek mi, bunu önümüzdeki aylarda öğrenebileceğiz.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. sa yo na ra

  mehmet ertem bey ”tv 8” ya da bilgehan abinin anlaştığı kanallar dışındaki maçların ne zaman ve hangi kanallarda olacağını neden söylemiyorsunuz? bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz? bu konuda net bir şey söylerseniz bizler de ona göre eleştirilerimizi keseriz siz de rahatlarsınız biz de. sitenin reklamını maçlardan önce kanallarda yapıyorsunuz ve ”boks dünyasından güncel bilgiler güncel maçlar” olarak lanse ediyorsunuz fakat iş icraata gelince bir ketumluk alıyor başını gidiyor.

  • Mehmet Ertem

   maçların hangi kanallarda yayınlandığını öğrenmek zor bir şey değil. bu siteye gelip yorum yapabilecek kadar bilgisayara hakimseniz bir kaç saniye içinde aradığınız tipte bilgiye ulaşabilirsiniz. zaten boks yayınlayan onlarca kanal yok, belli kanalların sosyal medyasını takip edip hepsini öğrenebilirsiniz.

   biz yayınlamadığımız maçlarla ilgili de hem maç önü hem de maç sonu haberler yapıyoruz. öte yandan “spor gazetesi” ya da “spor televizyonu” olduğunu iddia eden diğer mecralar, bizim yayınlarımızın kanal ve saatini söylemek bir yana, yayınladığımız en büyük maçların 2 satır bile haberini dahi yapmıyorlar. bütün medya kuruluşlarına basın bülteni gönderilmesine karşın “Yarın akşam Kell Brook ve Errol Spence Jr unvan için ringe çıkacak” gibi tek satırlık bir haber dahi yapılmıyor. dolayısıyla böyle bir tavır karşısında bizim tek taraflı olarak, yaptığımız haberlerin üzerine bir de diğer kanalların reklamını yapmamızın herhangi bir mantığı olmaz. öte yandan bu tip bilgileri yorum kısmında paylaştığınız zaman silmiyoruz. yani “bu bilgi öğrenilmesin” gibi bir derdimiz yok. Prensip olarak bir mütekabiliyet durumu söz konusu, o kadar.

   umarım eleştirilerinize yeterli bir cevap olmuştur.

   • sa yo na ra

    mehmet ertem bey öncelikle içten bir cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. sadece ”yayınlamadığımız maçlarla ilgili hem maç önü hem de maç sonu haberler yapıyoruz” kısmına katılamıyorum, keza ”golovkin jacobs” maçı öncesi bu boksörlerle ilgili pek bir haber görememiş ve bu yönde de eleştirilerde bulunmuştuk. türkiye’de boksla ilgili en ciddi site sizin olduğu için bizler bazen bu tarz isteklerde bulunabiliyoruz. konuya açıklık getirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim iyi çalışmalar.

    • conan

     mehmet bey bu site tv 8.5a ait bir site değil ki. boks sevenlerin sitesi. “boxingscene” gibi aktif bir site olmakta gözünüz yok sanırım. kendi yağımızla kavrulalım diyorsunuz 🙂

     • conan

      ayrıca büyük maçlar elinizden birer birer kaçıyor. maçları aspor yerine sizden izlemek isterdik ama sizde de çok fazla reklam var. bu da izleyicileri bunaltıyor.

      • Mehmet Ertem

       biz reklam almadan büyük maç yayınlayacak bütçeleri bulamıyoruz. diğer kanallar nasıl buluyor açıkçası “bilemiyorum”.

      • conan

       onlaırn nasıl bulduğunu ben biliyorum ama söylersem site karışır. neyse aslında asporu ben sevmiyorum ama boks maçlarını yayınladıkları için pek laf edemiyorum. yoksa kendileri azılı fb düşmanı ve sıkı yandaş bir kanalın yavrusudur.

      • Harun

       soner abi ince bir konuya değindin, ben anladım. ama açmaman iyi olmuş boş yere laf yerdin 🙂

 2. Tugay Özay

  İyi ki unutup sağıyla vurmuyor 🙂

 3. Roman

  KEITH THURMAN GARCIA PORTER LA TEKRAR DOVUSURSE SACMA OLUR. GARCIA YI 2 3 KERE SALLADI. PORTERLA BASA BAS DOVUSTU. THURMAN SPENCE LE DOVUSMELI.

 4. lennox

  Omuz sakatlıgı bir sporcunun yaşayabileceği en kötü sakatlık türlerinin başında gelir kolay kolay düzelmez düzelse bile uzun zaman alır bu yüzden sporcuyu fiziksel olduğu kadar mental olaraktA etkiler

  Thurmanın kişiliğini beğenmem ama boks stiline hayranım umarım kısa sürede düzelir ringde kendisini tekrar izlemekten mahrum bırakmaz bizi

 5. conan

  mehmet bey bir de şunu ilave etmek istiyorum. peki reklam yayınlaıyn eyvallah ama bu reklamı maç biter bitmez, boksörle röportaj yapılırken bari yayınlamayın. samimi cevaplarınız için teşekkür ederim.

 6. Ziyaretci

  Porter maçı çok iyi olur ve bence bu sefer porter alır ki önceki maçta ortada idi bence

 7. Tyson Fury

  Porter maçı muhteşemdi vaktim oldukça açıp tekrar izlerim inşallah omuzu ileride problem çıkarmaz

Yorumlarınız