Samuel Peter Ringlere Geri Dönüyor. Rakibi İse..

peter-vs-ustinov

 

Büyük Nijeryalı ağır sıklet boksörü Samuel Peter uzun bir aradan sonra 35 yaşında ringlere geri dönüyor.

Kariyerinde Klitschko kardeşlerle 3 defa ringe çıkan, James Toney, Oleg Maskaev gibi isimlere karşı galibiyetleri bulunan, Robert Helenius, Eddie Chambers gibi isimlerle aynı ringi paylaşmış olan Samuel Peter, geçtiğimiz 2014 yılının Eylül ayından beri ringlerden uzak kalmıştı.

10 gün sonra, 12 Aralık 2015’te Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek boks gecesinde ringlere geri dönecek olan Peter’ın rakibi ise Rusların ünlü boksörü, 2.02m’lik dev Alexander Ustinov olacak.

Kariyerinde 33 maçta 32 galibiyeti bulunan ve yalnızca Kubrat Pulev’e yenilen Ustinov’un, Samuel Peter karşısında nasıl bir performans göstereceği şimdiden merak konusu. Ustinov’un WBA Kıtalararası Şampiyonluk kemeri de bu maçta ortada  olacak.

Gecenin ana karşılaşması ise yakın zamanda Rusya vatandaşlığına geçen Amerikalı efsane boksör Roy Jones Jr ile İngiliz Enzo Maccarinelli arasında olacak. 12 Aralık 2015’te Anthony Joshua’nın da ringe çıkacağı İngiltere boks gecesi olduğunu düşünürsek, boks severleri müthiş bir cumartesi gününün beklediğini söyleyebiliriz.

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Abdullah

  Güzel maç haberleri alıyoruz

 2. DEONTAY WİLDER

  Samuel peter son maçına 130 kilo civarlarında çıktı.110-115 kilo olmadan o maçı kazanamaz.ben peter kazansın isterim ama büyük ihtimalle puanla ustinov kazanacak.

 3. nihat

  iki boksørde formdan dusmus. ustinov sayiyla kesin alir,bi ihtimal ko edebilir.

 4. yawsef

  Peter eski formuna kavuşamaz, ustinov da eskiden de pek iyi değildi şimdi iyice düştü hiç belli olmaz bu maç, klasik hantal bir boks maçı izleriz, peter çenesine kroşeler atarak indirmek isteyecektir falan filan ..

 5. haci

  samuel peteri en son oleg maskev i devirdiğinde izledim ustinivu hiç izlemedim iki isimden hangisi alırsa ağırsiklete renk katacaklarnı sanmıyrum

 6. Mike tyson

  yag tulumu samuel her zaman tehlikelidir. wladı 3 kere ko ettiginden boy sorununu asacaktır.ustinov biraz hımbıl. samuel %51 onde

Yorumlarınız