Sergey Kovalev ve Vyacheslav Shabranskyy İlk Kez Yüz Yüze Geldi

kovalev-shabranskyy (24)

25 Kasım’da New York’ta 10 rauntluk hafif ağır sıklet maçında karşı karşıya gelecek olan eski şampiyon Sergey Kovalev ve Ukraynalı Vyacheslav Shabranskyy ilk kez yüz yüze geldi.

Andre Ward’ın emekliliğini açıklamasıyla tekrar unvan maçına çıkma şansı yakalayan Kovalev’in Shabranskyy engelini geçmesi halinde bir sonraki maçında bir kez daha dünya şampiyonluğu için ringe çıkması gündeme gelebilir.

kovalev-shabranskyy (23)

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Kübalı Sullivan Barrera’ya kaybedene kadar bu sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından biri olan ve nakavtçı yapısıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan Shabranskyy ise Kovalev gibi bir ismi mağlup ederek unvan fırsatını ele geçirmenin hesaplarını yapıyor.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. riddickbowe

  Bu kovalev de iyice kezbana bağladı. Ward’ın boksu bırakması için “boksu bıraktı çünkü benden korktu” demiş. Ya kardeşim daha kaç defa yenileceksin? Ward sana iki maçta da boks dersi verdi. Bir maç sayıyla bir maç tko ile ders verdi. Bu işleri bırak ward’ı unut ve kendine yeni bir sayfa aç. Kovalev’in hiç vakit kaybetmeden bu maçtan sonra adonis Stevenson ile maç yapması lazım. Stevenson’u yenerse ward mağlubiyetleri ile kaybettiği karizmasını tekrar kazanır.

  • conan

   +69

  • leGGGend

   Abartmayın, onu zaten şaka olarak gülerek söyledi, wardın kariyerini bitiricem diyordum bitirdim diye, ve hala boşta olan kemerler için tekrar kapışma şansı yakalicaz bu iyi bir şey dedi. Wardla durumumuz 1-1 dedi.

 2. Claymaker

  biri 183 diğeri 192 cm imiş acaba hangisi yanlış

 3. Deniz öz

  Riddick ward boks dersimi verdi ilk maçı kovalev aldı adamı yere yapıştırdı unutma şok halini hiç unutmadım wardin….

 4. ahmet kurt

  kovalev-nathan cleverly maçı tarzında geçer. kovalev enkaza çevirir. tabi düzgün bir şekilde dönmeyi başarabilirse.

 5. halil bulut

  Arkadaşlar sabah ssporda gökhan sakinin maçı olacakmış link atarmısınız

 6. GGG

  Yavşağın yüzündeki gülümsemeye bakın hele, nasıl da mutlu puşt. Hadi yine iyisin Kovalev, Ward gitti meydan sana kaldı. Kemerlerini geri al ötede oyna

 7. conan

  Ramirez maçına kalktım. Michael conlan maçı başlıyor. Ardından valdez sonra ramirez maçları var.

 8. Big George

  İşgalci ruslar yerine ukraynalı kardeşim şaban’ı tutuyor olacağım bu maçta…

  • conan

   Bu saatte ne işin var? Yat uyusana 🙂

   • Big George

    Saat sekizde uyuyakalmışım hasbelkader beşte uyandım. Bari Gökhan Saki maçını izleyeyim dedim, hazır Zurdo maçını da izlerim ondan sonra da.

    Ajanspor’dan bakabilirsiniz maça. Zurdo maçı ne zaman başlar?

 9. conan

  Oha conlan yenilgidiz rakibini 2.raundda nakavtla yenerek 4-0 lık karne yaptı. 4 galibiyeti de nakavtla kazandı.

 10. conan

  Gökhan sakinin maçı extreme sports hd kanalından naklen verilecek.

 11. conan

  Ramirez maçı daha önce başlıyor. Az sonra gökhanın maçı da başlayacak

 12. conan

  Gökhan saki ilk raundda nakavtla kazandı ama ipten döndü

 13. Big George

  Gökhan rakibini mazlumu döver gibi dövmeye başladı, tam orada bitirebilirdi ama sonradan yoruldu. Fakat boks yeteneğiyle baskın geldi bu maçta kazandı ama daha sonrası için bir gelecek göremiyorum.

  Ama Japonya’da bizi gururlandırdı bayrağımızı dalgalandırarak sağ olsun.

 14. conan

  Ramirez 2.raundda hartı nakdavm etti. 3g bu ramirezi rüyasında bile yenemez. 3raundda bir lıw blow hartın testisler patladı 😀

  • Big George

   O fiziki avantajıyla yensin bir zahmet. Ramirez çok kalite bir boksör ama Callum için yaptığım fizik yorumu onun için de geçerli. Bu fizikle ne işin var kardeşim 76 kiloda. GGG’nin süper tüy siklette dövüşmesi gibi bir şey aynı.

   • jackal

    o fizik avantajı derken ? 😀 jesse hart ramireze göre cok daha fizikli mactada da fizik farkı resmen görüldü

   • mehmet dalgaç

    big george +100
    o boyla uatnmadan pacman la dövüşsün de ben efsaneyi yendim yeni efsane benim desin…
    ggg ile ramirezi aynı kefeye koymak doğru değil bence de…

 15. conan

  Hart sıkı rakip çıktı. Kontra yumruklarla 6.raundu kazandı.

 16. conan

  Ramirez nakdavn ettikten sonra yoruldu mu nedir kötü dövüşüyo. 8.raunda geldik

 17. conan

  Böyle giderse maç berabere biter.

 18. conan

  Hart çok fena açıldı az kalsın ramirezi yıkıyordu

 19. conan

  Ve son raunda kaldı. Valla kd sonrası ramirez çok kötüydü. Kovalev gibi kaybederse şaşırmam

 20. conan

  Ve maç bitti. Ramirez çok sert yumruklar almasına rağmen yıkılmadı. Hart maçı haketti ama bakalım sonuç ne olacak

 21. conan

  114-113 ramirez kazandı. Sırf o kd hatrına aldı maçı. Kd olmasa hart maçı kazanmıştı

 22. Big George

  Vay be Joe Calzaghe’nin 11 yıl savunduğu kemer kimlere kalmış arkadaş… İlk ciddi maçında Ramirez’in defoları çıktı ortaya ha..

  • Big George

   Eubank’ın bu sikleti domine etmesi için tek bir engel görüyordum o da ramirez’di ama maçın sonlarına yetiştim Eubank bu ramirezi 3< 😉

   • conan

    Evet ramirez çok kötüydü ama 3gciler hemen gaza gelmesin. 3g yi çok rahat yener

 23. Big George

  Bu maç yine bazı boksörleri gözümüzde ne kadar büyüttüğümüzü ve yenilmez gördüğümüzü gösterdi. Halbuki yok öyle bir şey hepsi insan ve yenilebilir. Bu Ramirez’i Avni bile yenebilir eğer direkt yumrukları eskivlerle boşa çıkarma yeteneğine sahip olabilirse.

  Bu Ramirez efendinin de yine Callum gibi 76 kiloya kat kat fazla gelen boyuyla sıkıntı yarattığını gördük. YA tamam boyda bir yasak yok da, insan utanır arkadaş bu boy pos ile bu siklette dövüşmeye, gerçi neden dövüştükleri de ortaya çıkıyor şu iki isim çok değil üç kilo daha alıp hafif ağıra çıksa Bivol gibi elemanlar tarafından patlatılır. Dua edelim Bivol falan bu siklete inmesin yoksa adam bırakmazlar.

 24. Ziyaretci

  rAMİREZİ ZATEN BU SİTEDEKİLER SÜREKLİ ÖVDÜ
  EUBANK GERÇEKTEN İYİ BOKSÖR
  KİLO BOY YAPI YA GÖRE SİKLET SORUNU VARSA BENCE GOLOVKİNİNDE ÇOK RAHAT BİR ÜST SİKLETTE OLMASI GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
  BU ELEŞTİRİLERİN ONA DA YAPILMASI GEREKİR

  • Big George

   Dostum bu bir nevi etki-tepki, çark-zincir mekanizmasıdır. Üst siklette fiziken 1.90 adam olması, bir alt sikletinde 1.78, 1.80-1.75 arası adamların var olmasına neden olur bu da normal.

   Eğer üst sikletin boy skalası tekrar bu seviyeye çıkarsa işte o zaman eleştirilebilir. Welter da bir errol spence jr. mefhumu, orta siklette bir charlo ve jacobs varken GGG ye bu eleştiriyi getirmek şu an için yersiz.

   Boy kilo orantısı bakımından bence Eubank-Avni-GGG gibi adamlar için 76 kilo. Ramirez-Callum gibi adamlar içinse Cruiserweight, ağır siklet bile olabilirler…

   Lakin bu boy dengesini karıştıran en önemli unsurlardan biri de boksörlerin maça bir gün kala çok kilo alabilmeleri, mesela orta siklet aslında tam canelo’ya göre olmasına rağmen adam maçtan önce öyle bir kilo almış ki sanki hafif ağır gibiydi. Bu sorunsala da bir çözüm bulmak lazım. Boksörler gerçekten o sikletin kilosunda dövüşmeli.

   • mehmet dalgaç

    big george
    aynen katılıyorum.
    tartıları maçtan 1 saat önce yapılmalı bence. böylelikle haksız rekabetin önüne geçilmeli. canelo kurbanlık tosun gibi maça çıktı. 77 78 kilodan aşağı olduğunu düşünmüyorum.
    ayrıca ggg nin boyu ve kilosu ideal bir ortasıklettir. süper orta ggg nin ideal sıkleti değil. jaco gibi adamların ortasıklette olduğu bir yerde ggg ye neden sıklet çıkmıyor demek abesle iştigaldir…

 25. Severinus

  golovkin cotto aralıkta olabilirmiş
  tom loeffler söylemiş

  • Ordinaryus H

   3g cotto ile maç yaparsa küfürlerin en babasını hakeder. miguel cotto ne lan.adamın prime döneminin üzerinden 10 yıl geçti. 1.70 anca var, yaşlı,yumrukları sinek ısırığı etkisi yapar.saunders maçı bile çok daha mantıklı. ulan zaten 34 yaşına kadar balon dövdün. canelo ve jacobsla ölüm kalım savaşı vermeseydin karnen wilder gibiydi herkes kolay rakip seçmenden şikayetçi. git adam akıllı charlo ile maç yap ya da siklet yükselt. beni bir kere de şaşırt sana saygı duyayım

   • Ziyaretci

    GOLOVKİN SİKLET ÇIKMAZSA BENİM İÇİN YAŞAYAN BİR BALON OLACAKTIR O KADAR SEVMEME RAĞMEN SAYGIM BİTECEK

   • mehmet dalgaç

    ordi
    sen ggg ye küfretmek için mi doğdun arkadaş.
    senin çakma şampiyon canelo her istediğiyle yapacak sorun yok ama ggg yapınca mı küfür yiyecek. canelo adam olsun da 6 ay sonra rövanşa çıksın. eğer birine küfredeceksen bu maçın rövanşına kim çıkmıyorsa ona küfret biz de sana doğrusun diyelim.
    ayrıca cotto yu o kadar da hafife alma. tamam ggg ye rakip olamaz ama adamı son maçında gördük gayet iyiydi.

 26. Ziyaretci

  GÖKHAN 2,5 YILDIR MAÇ YAPMAMIŞ OLMASINA RAĞMEN İYİYDİ ANCAK BİR İKİ MAÇ ÜST SEVİYE LERLE DÖVÜŞMEMELİ YOKSA YERDEN KAZIRLAR BUGÜN RAOUND SONUNU ZOR GETİRDİ
  ANCAK 3 MAÇ SONRA MAÇ KONDİSYONU OTURUR

 27. Ordinaryus H

  ramirez jesse hart’ı ud ile yendi.benim skor kartımda da 115-112 ramirez kazandı.
  ama
  ramirezi hiç ama hiç beğenmedim. özellikle defansını begenmedim. bir dünya aparkat yedi. ramirezin aynı benavidez gibi abartıldığını bu maçla anladım. ko gücü yok, fizik avantajı olmayınca çok yumruk alıyor. supermiddle’dan açıkçası ramirezi yenecek çok kişi var.

  jesse hart’a gelince ramirezden çok daha hızlıydı. kazandığı çok round oldu ama bu nasıl bir çene kardeşim. amir khanın çenesi seninkinden daha sağlam. çenene gelen her yumrukta bacakların titredi. down olduğun yumruklar rezaletti. o çeneyle ben pek bir gelecek göremedim jesse hart’da.

 28. Ordinaryus H

  alın şu karşıyakalıyı burdan

 29. ATABEY 51

  İlk kez 3 gün önce yüz yüze geldi adamlar sitede haberi Yeni yapılıyor.

 30. GGG

  Ulan Kovalev 🙂 bak şu keretaya 🙂 nasıl da gülüyor yav, uyuz oldum. Bu puştun yüzünde daha önce böyle bir gülümseme hiç görmedim.

  • Harun

   bu yorumuna iyi güldüğümü söylemeliyim. 😀

   • GGG

    O kadar rahat ki Kovalev, üstünden dünyaların yükü kalkmış gibi, meydan ona kaldı, istediğini döver, istediğini bilmem ne yapar. Riskli rakiplerle maçlara da çıkmaz. Yüzündeki kocaman mutluluğun sebebi de o. Şebek maymunu gibi sırıttığı su fotoğrafa her baktığımda gülesim geliyor ve sinirleniyorum. Sonra bir bakmışsın hazır Ward ortalıkta yokken kemerleri toplayayım demiş, tam hepsini topladığı anda Ward geri dönmüş boksa 😀 Bu sefer hayata küser birdaha böyle gülerken göremeyiz onu 🙂 Belki intihar falan eder bilmiyorum. Çok egoist bir adam kendisi

    • Harun

     şu yorumu okuyunca kahkaha attım 😀 şebek maymunu ve kereta iyi benzetme olmuş. yorumla fotoğrafa beraber bakınca yine kahkaha attım 😀 bu halde bile beni bu kadar güldürdün. senin de yüzün gülsün 😉

 31. cemil aslan

  güzel maç olur

 32. Harun

  kovalev için güzel bir şans doğdu. kendini toparlarsa büyük işler yapabilir. yüzündeki gülümseme ise rahatlığından olmalı. bakınca gülesim geldi 😀

  • Claymaker

   ilk maçı kovalevin kazandığını düşünüyorum ward karşısında şans veriyorum kovaleve ama ne yalan söyleyeyim kaldıramadı bu maçların ağırlığını 😀
   günün birinde tüm kemerleri toplayınca tekrar ward geri dönüyormuş
   https://www.youtube.com/watch?v=1Kx75wpC5ME
   aklıma direk bu sahne geldi 😀

 33. Ziyaretci

  KOVALEV STEVENSONU YENEMEZ BENCE

 34. Roman

  Direkden baska yumruk atmayi bilmeyen adam. O kadar guclu olmasina ragmen sadece direklerini kullanıyor. Aparkat en etkili olabilecek yumruk turu aparkat ve kroselerini kullanmasi lazim.

Yorumlarınız