Süper Hafif Sıklette Dev Bir Kemer Birleştirme Maçı Geliyor!

crawford-indongo

Süper hafif sıklette IBF sıralamasında 1 numarada bulunan Kazak boksör Sergey Lipinets’in menajeri, boksörünün geleceği hakkında konuşurken dev bir maçın da müjdesini verdi.

Uzun süredir IBF unvanı için ringe çıkmayı bekleyen Lipinets’in, şampiyon Julius Indongo ile karşılaşmasının şu an için mümkün görünmediğini ifade eden Alexey Vaysfeld, WBA, IBF ve IBO şampiyonu Indongo’nun WBC ve WBO şampiyonu Terence Crawford ile ringe çıkacağını, IBF kemerinin ise boşa çıkacağını ve Lipinets’e IBF tarafından boştaki kemer için yeni bir rakip atanacağını açıkladı.

Indongo Burns’ü Böyle Mağlup Etmişti

Kendisine hiç şans tanınmayan maçlarda önce Rusya’da Eduard Troyanovski’yi ilk rauntta nakavt ederek IBF ve IBO kemerlerini, daha sonra İskoçya’da Ricky Burns’ü mağlup ederek WBA kemerini eline geçiren Indongo’yu bu kez kelimenin tam anlamıyla “bölüm sonu canavarı” bekliyor. Bakalım imkansızların adamı Indongo bir kez daha boks dünyasını şoke etmeyi başarabilecek mi? Bunu büyük ihtimalle Ağustos veya Eylül ayı içinde öğrenebileceğiz.

Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. conan

  the end for indongo

 2. lenolewis

  game over indongo :))

 3. lenolewis

  inongonun 12 rauntta yendiği ricky i crawford 3.rauntta yatırırdı çok net

  • About Billions

   crawford, burnsü puanla yendi. 3 round falan sürmedi yani. kd bile edemedi.

 4. Hayrettin Saygın

  indongo ya helal olsun, namibya nın dışına hiç çıkmamışken gidip rusya da troyanovskyi ilk dakikada ko etti, gitti iskoçya da burns u eze eze yendi ki crawford da puanla yenebilmişti burns u zamanında. tebriği sonuna kadar hakediyor. rusya da ki maçı ilk izlediğimiz maçıydı ve ben belki bir şans yumruğu ile kazandı dedim. burns maçında 12 raund nispeten aynı tempoda dövüşmesi beni çok etkiledi. adı duyulmamışken 2 maçla crawford gibi bir makinenin karşısına çıkma hakkı ve ciddi para kazanma şansı elde etti.

  crawford için postol dan birşeyler yapabilir diye ümitliydim, crawford resmen içinden geçti; bu arada boksu mu bıraktı postol daha niye maça çıkmadı onu da bilmiyorum, özellikle mathysse gibi bir adama karşı maçı benim için efsane performanstı; indongonun da çok birşey yapabileceğini sanmıyorum, crawford çok ayrı seviyede, indongo burns maçında 7 ve 9 da biraz sarsıldı, bazen yumruk sallarken dengesiz pozisyonlarda kalabiliyor, işte buralarda crawford erken bile fişini çekebilir, ters gard olması nedeniyle çok ters ve sert yumrukları var ama kazanması 3-5 yılın sürprizi olur, yani şansı ancak o kadar bence.

  sikletin tüm kemerlerini alıp üst siklete çıkma şansı bence crawfod için, belki sonrasında barthelemy veya IBF kemerini kazanırsa lipinets le bir maça daha çıkabilir bu siklette. üst siklete çıkıp thurman, spence, porter vs. gibi gerçek boksörlerle maçları için sabırsızlanıyorum. işte o zaman, bu sikletin de içinden geçerse crawford için tüm zamanların tüm sikletlerin en efsane şampiyonlarından biri terimini kullanılabilir bence…

  • GGG

   O kadar uzun boylu değil. Welterweight’te başarılı olabilir hatta şampiyon da olabilir. Ama sikleti domine etmesi çok zor. Mutlaka mağlubiyeti tattırırlar Crawford’a

 5. ahmet kurt

  Crawford-postol maçları öncesindeyiz. Millet postol u ballandıra ballndıra anlatıyor. İlk yorumlarımda crawford parçalar dememe rağmen ortamdan etkilenerek kendimi garip hissettim. dolayısıyla kıvırmaya başladım zor geçer ama crafword kazanır gibi. Crawford dalga geçerek postol u yendi. Felix diaz maçı öncesi “sıradaki kurban” yazdım. Ama birde baktım millet %70 crawford, %50 diaz diyor. Yine fazla bişey yazamadım. Maç günü geldi çattı. Yanlış hatırlamıyorsam crawford isabetli yumruk sayısında diaz ı 5 e katlamış 🙂 şimdi istediğiniz kadar indongoyu abartın içimden geleni söylüyorum. Crawford bu adamın içinden geçer. Özellikle ilk raundlarda Burns ten yediği kontraların haddi hesabı yok. Crawford tartışmasız net favoridir…

  • ahmet kurt

   %70 crawford, %30 diaz olacaktı

   • Hayrettin Saygın

    ben de crawford fazla değil bir adım önde diye düşünüyordum postol maçı öncesi, crawford daha atletik ve teknik, ama postol un da uzama mesafesinin iyi olması ve soğukkanlılığı, bu sikletin wlad ı izlenimi yaratmıştı bende, selçuğun da birkaç kere grogi duruma düşürdüğü adamdı postol. hemen öncesindeki mathysse maçı ona şans verilmesini artırmıştı bence.

 6. conan

  ağır siklet hariç her siklette kemer birleştirme maçları oluyor. helal olsun iki tarafa da

 7. About Billions

  indongo, en mantıklısını yapacak bence. kemeri lipinetse kaptırmaktansa, crawforda kaptırmak, hem crawford için hemde boksseverler için güzel olur. crawford hakediyor çünkü. tüm kemerleri alırsa da siklet yükselteceğini ifade ettiğini duymuştum bi kaç kez. bu da boksseverlerin işine gelir. welterweightte crawford izlemek çok güzel olur bence. indongo, crawfordu şanslı günündeyse yenebilir bence sadece. ya da crawford çok hafife alır, hazırlanmaz falan filan. ben indongoya şans vermiyorum fakat bu maçın olmasını istiyorum. umarım en yakın zamanda gerçekleşir.

  • ahmet kurt

   Şimdi baktım diaz 10 raundun 4 ünde crawford a jab vuramamış 🙂 ama toplamda 193 yumruk crawford, 69 yumruk diaz vurmuş. Yukarıda ki yorumumda göreceğiniz gibi biraz uçup yanlış hatırlamışım.

   • About Billions

    neredeyse üçe katlamış. üçün, beşin lafı olmaz. 🙂

    • ahmet kurt

     Aynen 😀 crawfordun karşısında lamont petersonla kafa kafaya dövüşmüş bir boksörden bahsediyoruz.

 8. GGG

  Crawford’u durduracak kişi bu değil. Crawford gerçek rakipleriyle maç yapmak için siklet yükseltmeli

 9. mehmet dalgaç

  Indingo eceline susamis bence.

 10. leGGGend

  Yanlış yazmışsınız haberi Sergey lipinets kazak değil, Rusya adına çıkıyor.

 11. Roman

  Ne efsane bir macti degilmi?
  Hiz ve Guc un carpismasi. Maidana grogiye soktugunda bitirebilseydi anca kazanabilirdi. Cunku khan hiziyla buyuledi herkesi. Guzel macti simdi cogu macda goremiyoruz bu zevki.

  https://youtu.be/x3XE1PkZ6kA

  • GGG

   Amir Khan’ın ilk izlediğim maçıydı. Ve dedim ki; hayatımda daha önce bu kadar hızlı bir boksör görmedim. Gerçekten çok hızlıydı. Khan’ın çok daha büyük bir şampiyon olacağını düşünüyordum ama çenesinin bu kadar zayıf ve yumruklarının bu kadar güçsüz olduğunu bilmiyordum. Eğer çenesi ve yumrukları biraz daha güçlü olsa, khan boks tarihinin en büyük şampiyonlarından biri olabilirdi. Bu da benim için hep bir hayal kırıklığıdır

 12. social

  Crawford cok kombine bir boksor buyuk ihtimal kazanir

Yorumlarınız