Süper Hafif Sıklette İki Dev Maç Geliyor!

Cebu4UGWsAIPrBH

Süper hafif sıklette iki dev maç maç geliyor. Dev bir kemer birleştirme maçının imzalanmasına artık günler kaldı. Bu karşılaşma 63.5 kiloda dengeleri değiştirecek.

Bir çok otoriteye göre süper hafif sıkletin en iyi 2 boksörü olan, Amerikalı WBO şampiyonu Terence Crawford ile Ukraynalı WBC şampiyonu Viktor Postol, maç yapmak üzere anlaştı.

Her ikisi de bugüne kadar 28 maça çıkan Crawford ve Postol’un, bu karşılaşmalarda yenilgileri bulunmuyor. Terence Crawford bir çok otoriteye ve bağımsız istatistik kuruluşuna göre bütün sıkletlerde dünyanın en iyi 10 boksörü içinde gösterilirken, son maçında Lucas Matthysse’yi nakavt eden, 1.80m boyu ve 1.87m uzanma mesafesi olan Viktor Postol, süper hafif sıkletin en çok çekinilen boksörlerinden biri.

Matthysse karşısında kendisine fazla şans verilmezken rakibini nakavt ederek dünyayı şok eden Postol, Crawford karşısında da aynı sürprizi yapmaya çalışacak. Terence Crawford ise bu maçı kazanıp WBC kemerini eline geçirmek ve Manny Pacquiao’nun boksa devam kararı alması halinde bir sonraki maçında Filipinli efsane ile ringe çıkmak istiyor.

burns-di-rocco

Süper hafif sıkletteki bir diğer dünya şampiyonluğu maçında ise İngilizlerin 1 numarası Ricky Burns ile İtalyanların 1 numarası Michele Di Rocco, 21 Mayıs’ta İskoçya’nın Glasgow kentinde WBA dünya şampiyonluğu için karşı karşıya gelecek.

Hatırlanacağı üzere bu kemer kısa süre öncesine kadar Amerikalı Adrien Broner’da bulunuyordu. Broner, Ashley Theophane maçı öncesi kiloyu tutturamamış ve bu nedenle kemer boşa çıkmıştı. Ricky Burns ve Di Rocco, boştaki bu kemer için ringe çıkacak.

Eski WBO dünya şampiyonu Ricky Burns ile 2007’den beri maç kaybetmeyen, Avrupa şampiyonu Di Rocco’nun mücadelesi oldukça çekişmeli geçmeye aday.

Benzer Haberler

 1. Firat996

  Hele sükür Crawford artik büyük bir adim at. Yetenegini bos bos adamlarda harcama.

 2. Murat Koc

  Güzel bir maç olur.postola Selçuk galibiyetinden beri feci şekilde ayar oluyorum. Ama çok yetenekli bir isim. Bu maç için net bir düşüncem yok.iki tarafta kazanabilir.ama ben postol dan açıkçası biraz daha umutluyum. Sürpriz yaparsa sasirmam

 3. Ahmet Arslan

  Kelebek gibi uçup arı gibi sokuyor efsane Muhammed Ali’nin sözleri bu adam içinde söylenebilir.

  Terrence çok hareketli ve güçlü yumrukları var.28 maç 20 ko. Nakavtçı boksörleri ayrı bir sempatim vardır. Tıpkı aj gibi ve mike tyson gibi. Rus boksör Eduart Troyanovsky ile maç yapmasını isterim. İkiside nakavatçı boksör.

  Terrence eğer sıkletinde floyd gib veya ggg gibi olursa bir üst siklet welterweigt geçmesi gerekiyor. Aslında sıklet değiştirilmesini sevmiyorum, rakipte kalmayınca artık basın mı öyle istiyor yoksa rakip kalmadığından dolayı mıdır nedir bilinmez boksörler sıklet değiştiriyor.

  Victor, terence gibi pek nakavatçı sayılmaz. 28 maç 12 ko ve elinde bulundurduğu WBC kemeri var.İki iyi boksör birisi yenilmezlik serisine son verecektir. Eğer victoru gerçerse terrance, IBF ve IBO kemelerini elinde bulunduran rus Eduard Troyanovsky ile kapışması beklenebilir.

 4. Murat Koc

  Ben postolu desteklemiyorum hatta nakavt olmasını istiyorum ama inadına yeniyor.matthyse maçı öncesinde bu postol bunuda geçer dedim.bazıları mümkün değil dedi ama nakavtla aldı maçı. Adam makine gibi 4lu 5li bağlıyor en ufak açıkta. Selcugu yenmeseydi sempati duyabilirdim kendisine ama artık yenilmesini bekleyen biriyim.

 5. DAVİD HAYE

  Postol bu maç öncesinde şubat veya martta 1 maça çıksaydı metyesws maçından sonra çok bekledi.crawford – postol maçı güzel maç olur. ortada bir mac ama crawford favori gibi postolda süpriz yapabilir.

 6. Abdullah yılmaz

  crawford, postoldan daha tehlikeli. bence cfawford postolu KO eder. en kötü ihtimal puan ile alır diye düşünüyorum.

 7. Marvelous .

  terence postolu da paketledikten sonra bu siklette belki bir veya iki maç daha yapıp kendini weltere atmalı. light welterweight de onu zorlayacak bir rakip yok. welterde de kell brook, garcia ve thurman üçlüsünden hangisiyle karşılaşırsa karşılaşsın maçın net favorisi olur. kell brook ve thurmandan benim kriterime göre çok üstün bir boksör, garcia onun başına bela olacak tek boksör.

Yorumlarınız