Süper Orta Sıklette Dev Rövanş Kesinleşti!

Cnva1-bUMAAdmBv

16 Temmuz’da Berlin’de gerçekleşen ve kıran kırana bir mücadele sonunda beraberlikle sonuçlanan WBA süper orta sıklet dünya şampiyonluk maçının rövanşı kesinleşti.

Almanların yükselen yıldızı Tyron Zeuge ile İtalyan şampiyon Giovanni De Carolis’in karşılaştığı mücadelenin büyük bir kısmı ortada geçerken, son rauntlarda omuz sakatlığı yaşayan Zeuge maçı kazanma fırsatını kaçırmıştı.

9 Ocak’ta Vincent Feigenbutz’u nakavt ederek şampiyon olan De Carolis ise bu maçla birlikte Almanya’daki üst üste 4. maçına çıkacak.

WBA’de Sergey Kovalev’in arkasında normal seviye dünya şampiyonu olan Jürgen Brahmer tarafından çalıştırılan Tyron Zeuge bu kez dünya şampiyonu olacağına emin olduğunu ifade etti.

Karşılaşma 5 Kasım’da Almanya’da gerçekleşecek.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. DAVİD HAYE

  Bu mu dev rövanş.bu arada wba süper world kemerinin asıl sahibi hala felix strum olmasi çok saçma.adamin a numenesi dopingli çıktı 4 aydır karar vermiyorlar .aynı şey lucas browne içinde geçerli adamların chagaev ve chudinov maçları hala galip gözüküyor.browne 6 ay ceza aldı halde hala david haye ile wba kemer maçı yapma hakki tanınıyor.afedersiniz ama bu doping kuruluşları ve federasyonlar boksun içine ettiler.

 2. ahmet kurt

  Tyron zeuge omuzu sakatlanmasaydı maçı kazanacaktı. Belki de hayatının en büyük talihsizliklerinden birini yaşadı. Bir dünya şampiyonluk maçında. Ama iyi çalışırsa rövanşta yine üstünlük sağlayabileceği kanısındayım. Karete altyapılı olduğu çok belli. Bacakları açık dövüşüyor ileriye geriye atılarak çok hareketli bir dövüş sergiliyor. Dövüşünü beğenmiştim doğrusu daha çok genç. Gelecekte bolca izleriz.

 3. Gennady GGG Golovkin

  Tyron Zeuge maçı alır gibime geliyor ilk maçta bariz üstünlüğü vardı sakatlık gibi şeyler olmazsa çok iyi bir boksör olucak bence

 4. Roman

  Tyron Zeuge, bu sefer kazanir ama carolis çok uyanık onun tuzaklarına düşmemesi gerekiyor.

 5. ahmet kurt

  Silkelen ve kendine gel 😀 Whyte hakkında böyle konuşamazsın 😀

 6. ahmet kurt

  Hakikatende popülaritesi oldukça artmaya başladı. Özellikle jashua nın ülkemizdeki liseli fanları dillian whyte ı çok seviyo.

 7. ahmet kurt

  Hatta yaşlanınca torunlarına bizim zamanımızda dillian whyte vardı diye de anlatırlar artık 🙂

 8. DAVİD HAYE

  whyte teknik yoksunu yan çize çize sallana sallana boks yapıyor.whyte maçlarda lodoslama tekniğiyle boks yapıyor.biraz tekniği olan bokscular whyteyi rahat yener.miller whyteyi yenmesi gibi bir zorunluluğu yok.ikiside aynı ayarda bokscular ama miller biraz daha teknik dövüşüyor.iki bokscuda orta sınıfa yakın bokscular.

 9. Gökhan Sebilci

  giovanni kendini ciddi ciddi üst düzey boksör sanmaya başladı. feigenbutz’u nakavt edince o gazla tyron zeuge maçına çıktı ancak maçın sonlarına doğru zeuge’in kolundan sakatlanmasıyla ucuz yırttı diyebiliriz. üst düzey süper orta sıkletler arasında sürekli kapanan, birçok kişi tarafından stili beğenilmeyen abraham karşısında kendisi raund alamamıştı. bunu bilmekte fayda var.

Yorumlarınız