Tartışmalı Maçın Ardından IBF Talimatı Verdi…

leon-dawson-uzcategui

Geçtiğimiz Mayıs ayında ABD’de gerçekleşen süper orta sıklet mücadelesinde Amerikalı Andre Dirrell’i 8. raunt sonunda zilden sonra attığı yumrukla nakavt eden Kolombiyalı Jose Uzcategui hakem tarafından diskalifiye edilmiş, Dirrell’in köşe ekibinden olan amcası Leon Lawson ringe girerek Kolombiyalı boksöre yumruk atmıştı.

Lawson daha sonra süresiz olarak boks müsabakalarından men edilirken, karşılaşmanın tartışmalı şekilde sona ermesi rövanş söylentilerini de ayyuka çıkarmıştı.

IBF konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak iki boksörün arasında bir rövanş maçı tertiplenmesi hususunda talimatın verildiğini duyurdu.

Bu sırada Avustralya’da..

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Tolga

  IBF doğru karar almış IBF i bu kararı vermesini takdir ettim . dirrel artik kaçacak yeri kalmadı kaybedecek.

 2. Marvin Hagler

  robert easter jr. vs. denis shafikov maçı yayınlanacak mı?

 3. Roman

  DOĞRU OLAN BUYDU. DIRREL RÖVANSA DAHA DIKKATLI VE DAHA IYI HAZIRLANMALI YOKSA KAYBEDECEK.

 4. Big George

  Bu haberde amerikan boks lobisi kendi boksörünü nasıl korur onun özetini görüyoruz… Tipik bir amerikan boksörü korumasıdır. Şaşırdık mı? Hayır

  • About Billions

   DirrelL vs carl froch maçını izlemeni tavsiye ederim, izlemediysen. Amerikan lobisini bana orda da gösterir misin ? Alenen dirrell kazanmıştı o maçı, frocha verdiler. Bu maçta da, Uzcategui, tam üç kez zilden sonra yumruk atıyor farklı roundlarda. Verilen kararın doğru olduğunu düşünüyorum. Lobiyle falan alakası olmadığını düşünüyorum.

   • Big George

    Froch gibi bir adamı lobiye kurban etmezler, çünkü bir de ingiliz lobisi diye bir olay var. Bunun haricinde Froch net daha medyatik bir boksör. PPV sattıracak cinsten.

    Uzcategui hiç medyatik bir adam değil, arkası da yok. Altı oyulmaya çok müsait biriydi, fırsatını bulunca yapıştırdılar diskalifiyeyi. NC olmalıydı.

   • Roman

    Froch un arkasinda eddie hearn var aga.

 5. Nihatu

  Mayweather-Ortiz maçına ne demeli ? Bu maç yüzünden Mayweather’ı hiç sevemedim…

Yorumlarınız