Terence Crawford Beni Yenebileceğini Sanıyorsa…

April 4, 2017; New York, NY, USA; World Jr. Welterweight Champion Terence Crawford speaks to members of the media before the press conference announcing the May 20, 2017 fight card at Madison Square Garden. The main event will feature the World Jr. Welt

Türkiye saatiyle bu pazar sabaha karşı New York’ta WBC ve WBO süper hafif sıklet kemerleri için gerçekleşecek olan Terence Crawford vs Felix Diaz karşılaşması büyük bir heyecanla bekleniyor.

Süper hafif sıkletin tartışmasız 1 numarası olan Crawford’un rakibi 2008 Olimpiyat şampiyonu Felix Diaz ise kesinlikle yabana atılır bir isim değil.

Amatör kariyerinde olimpiat şampiyonu olduktan sonra profesyonele geçen ve Adrian Granados ve Sammy Vasquez gibi isimleri mağlup eden, Lamont Peterson gibi bir şampiyona ise oldukça tartışmalı bir puanlamayla mağlup olan Diaz, Crawford maçını uzun süredir beklediğini ve onu yenebilecek tekniğe ve tecrübeye sahip olduğunu iddia etti.

Cumartesi gecesi kendisini desteklemeye çok sayıda Dominikli taraftar geleceğini ve onlardan güç alacağını ifade eden Diaz, Crawford’a kariyerinin ilk yenilgisini tattıracağını iddia etti.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Abdullah yılmaz

  crawford EN KÖTÜ İHTİMAL PUAN İLE ALIR…

 2. Yavuz Mercan

  adamım crawford sonunda maça çıkıyor, yabana atılır boksör değil diaz gerçekten ama crawford bi başka boksör heyecanla bekliyorum.

 3. conan

  Demek ki maç tivibuda veya asporda yok :((

 4. Bankaci

  Crawford ,wardla birlikte agirsiklet hariç en sevdiğim iki boksorde biri hatta wardin kovalev maçından sonra crawford bir adım öne geçti.yetenekleri tartışılmaz ama şımarık ve itici hareketleri var.-tabii ggg hariç tutuyorum o terminator ,ama sikleti sabitlendi bu adamlar siklet yükseltti-

  Diaz iyi bir Boksör maç güzel olur ama crawford ağır basıyor.

 5. Roman

  Diaz mukemmel ama crawforda diyecek soz yok.

 6. mehmet dalgaç

  crawford affetmez. bence diaz hata yaptı crawfordun karşısına çıkarak.

 7. About Billions

  Crawfordun görsel olarak en keyifli maçı olacağını düşünüyorum. DiazIn Peterson maçından bahsedilmiş haberde. Ben o maçta beraberlik sonucu çıkarmıştım. Petersona verilmesini de garipsemedim ama. Güzel maçtı fakat diaz teknik olarak Petersonun gerisindeydi bence. Hareketli ve savaşçı bi boksör diaz. Gerçekten gözü kara. Ringi iyi kullanıyor, enerjisi iyi. Crawfordu yenecek tekniğe sahip olduğunu düşünmüyorum. Tecrübe konusunda da öyle. Yaşı daha büyük fakat büyük maç tecrübesi crawfordda. Fiziki avantaj da crawfordda. Güç konusunda da denk olduklarını düşünmüyorum. Maçı güzelleştirecek etkenin diazın savaşçı karakteri olduğunu düşünüyorum fakat işler biraz iyiye gidince o da disiplinden kopabiliyor. Durağan bi oyunda crawford çok rahat galibiyet alır diye düşünüyorum. Hararetli bi oyunda da crawfordun zaman zaman oyuna geç girmesi, diaza biraz avantaj sağlayabilecek olsa da sonucun değişmeyeceğini düşünüyorum. Umarım erken bi nakavt gelmez de doya doya izleyebiliriz bu maçı.

  • Dagestan boxing

   cok dogru yorum , ayni seyleri dusunuyoruz sanki ama erken knock out bence gelmez diaz cok saglam bir boksor savasini vericektir ama crawford ondan cok cok ustun bir boksor .

 8. Prorsum

  Crawford öyle bir iz bırakmış ki floydla maç yapsa kazanır gibi geliyor gerçekten bende çok beğeniyorum welter siklete çıksa ortalığı birbirine katar

 9. Olcay

  Crawford çok da çalışkan bir boksör, antrenmanı seviyor, diaz bile hafif gelecek bence

Yorumlarınız