Terence Crawford Rakip Tanımıyor!

terence-crawford

New York’ta düzenlenen ünvan gecesinde süper hafif sıklette ringe çıkan WBO dünya şampiyonu Terence Crawford, rakibi Hank Lundy’i 5 raunt içinde nakavt ederek ünvanını korudu.

63.5 kilonun dünyada 1 numarası olarak kabul edilen Amerikalı yenilgisiz boksör Terence Crawford, ünvan koruma maçında karşılaştığı Hank Lundy’e büyük üstünlük kurduğu karşılaşmanın 5. rauntunda rakibini iplere sıkıştırıp üzerine kabus gibi çöktü ve hakemin araya girmesiyle maçı teknik nakavtla kazandı.

crawford-lundy
Bir dönem adı Manny Pacquiao’nun bir sonraki rakibi olarak geçen Terence Crawford, bu sonuçla dünya şampiyonu ünvanını korurken, Amerikalının bir sonraki maçında WBC şampiyonu Viktor Postol ile kemer birleştirme maçına çıkması bekleniyor.

Gecenin diğer önemli maçlarında herhangi bir sürpriz yaşanmazken; hafif sıklette Felix Verdejo rakibi William Silva’yı, Sean Monaghan hafif ağır sıklette rakibi Janne Forsman’ı, süper tüy sıklette  Christopher Diaz rakibi Angel Luna’yı, yarı orta sıklette de  Julian Rodriguez rakibi King Daluz’u mağlup etti ve çıkışlarını sürdürdü.

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. Firat996

  Gerçekten çok teknik çok kabiliyetli ve çok sağlam çenesi var fakat artık ciddi rakiplerle dövüşmesi gerek Crawford’ın kariyerinde gamboadan başka hiç ciddi rakip yok. Artık postol maçının zamanı geldi yoksa yavaş yavaş prestijini kaybeder crawford

 2. DAVİD HAYE

  Crawford çok teknik ve akıllı dövüşen bir bokscu.Viktor postol dinlenmek yerine bir maç yapabilirdi nerdeyse 5 ay olacak ringe cikmayali.crawford postoldan daha teknik ve güçlü olası bir maçta crawford ud ile maçı alır.bence Adrian broner ile maç yapmalı.many ringleri bırakacak nisandan sonra.belki floyd bir maç için dönerse crawford ile maç yapabilir.floyd ya alvarez ile yada crawford ile maç yapmak için döner başka popüler para getirecek bokscu yok.

 3. Roman

  Postol kazanır. Bu ikili birbirine çok benziyorlar boks stratejisi bakımından sadece biri zenci biri beyaz 😀

 4. Hayrettin Saygın

  terence daha atletik, postol daha teknik gibi bence terence alır.

 5. Marvelous

  Terence postolu da paket yapar arkadaşlar. Çok buyuk konusmayi sevmem ama ud filan uzamaz o kadar ko-tko biter. Bence ileride marquez, paquiao, floyd, dela hoya, chavez gibi boks tarihinin en önemli welter sikletlerinden biri olabilir terence.

 6. T-FURY

  terence postol maçı ortada bana göre sıkletine göre postol çok uzun…terence yanına yaklaşamayabilir.

 7. Abdullah yılmaz

  bence çok çekişmeli bir maç olur. terence puan ile alır diyorum

 8. Halit B.

  bu adam fena ya

Yorumlarınız