Terence Crawford’un Rakibi Eski Olimpiyat Şampiyonu!

terence-crawford (5)_3

Süper hafif sıkletin tartışmasız 1 numarası, WBC ve WBO dünya şampiyonu Amerikalı Terence Crawford’un bir sonraki rakibi ve maç tarihi belli oldu.

Crawford bir sonraki maçına 20 Mayıs’ta ABD’de çıkacak ve rakibi de 2008 olimpiyat şampiyonu Felix Diaz olacak. 2014 yılında bir diğer eski olimpiyat şampiyonu, Kübalı Yuriorkis Gamboa’yı yenerek dünya çapında üne kavuşan Crawford (30-0, 21 KO) kariyerinin 31. maçında bir diğer olimpiyat şampiyonunu daha mağlup ederek sıkletteki krallığını tescillemeye çalışacak.

Crawford son maçında John Molina Jr’ı böyle nakavt etmişti

Bugüne kadar sadece Lamont Peterson’a oldukça tartışmalı bir hakem kararıyla mağlup olan Dominik Cumhuriyeti’nden Felix Diaz (19-1, 9 KO) ise uzun süredir beklediği bu dev maçta olimpiyatlardan sonra profesyonel boksta da dünya şampiyonu olarak adını tarihe yazdırmanın hesaplarını yapıyor.

Diaz, Wilder-Arreola gecesinde yenilgisiz Sammy Vasquez Jr’ı böyle mağlup etmişti


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Yavuz Mercan

  aktif boksörler arasında en çok can yakacak adam crawford

 2. Alp Eren TOKSOY

  crawford zorlanmadan alır. Başka bi dünya bu adam

 3. GGG

  Diaz, Crawford düzeyinde bir boksör değil. Crawford bu sikletin kralı olduğunu ıspatlamak istiyorsa Pacquiao’ya meydan okumalı

 4. Roman

  crawford en iyisi

 5. About Billions

  Crawford benim için en büyük efsane adaylarından. Çok iyi bi boksör. Amir imam crawforda yakın zamanda maç yapmak istediğini belirtmişti. Crawford da olumsuz bi şey söylememişti. İmam vs crawford maçı olur diye bekliyordum. Fakat diazın olması beni daha çok sevindirdi. Crawford bu maçı kazanması durumunda indogo vs burns maçını kazananla bi maç yapıp onu da kazanırsa siklet yükseltecek sanırım. Crawfordu welterweightte izlemek çok güzel olur. Bu siklette yenileceğini sanmıyorum. Crawford vs mikey garcia maçı en büyük maç hayallerimden birisi. Umarım bu maç bi şekilde gerçekleşir.

 6. Manny Pacquiao

  Diaz kaliteli beğendiğim boksör yenildiği maçta da petersonu yenmişti haksızlık yapılmıştı . craeford mükemmel bir boksör kazanacaktır ama çok kolay olacağını zannetmiyorum

 7. Roman

  Crawford hayvan John Molina nin kapali gardina bile vururken nasil da salliyor. Bu adama kapanarak savunma yapamazsiniz. Eskiv ve yumruklariniz çok güçlü ve hizli olmak zorunda nakavt etmeleri lazim yoksa crawford yenilmez ha olur da kafasi ayik maça cikar anca.

 8. Hayrettin Saygın

  gamboa daki çene rüzgardan sallanmasa crawford u yenebilirdi ama, hepsi bir adamda olunca zaten efsane oluyor. crawford gerçekten çok ayrı, o seviyede bir adam, ama henüz efsane değil, gamboa ve postol maçlarını hatırlıyorum. bu siklette rakibi zaten yok, sadece maç hakkı yoktur ama provodnikov maçı zevkli olur izleyici olarak beni mutlu eder, ruslan ın surat anında dağılıyor ama oldukça dayanıklı. mikey garcia nasıl döndüğüne bağlı, inşallah haye gibi dönmemiştir. crawford karşısında kazanma şansı olan bu siklette tek boksör o bence. üst siklette ise thurman dan brook a manny den garcia ya porter dan broner e bence esas rakipleri orada. bu siklette çok oyalanmayıp üst siklete çıkması lazım.

Yorumlarınız