Türk Boksör Dünya Yıldızına Karşı! İlk Kez Yüz Yüze Geldiler..

warrington-ceylan (3)

Tüy sıklette İngilizlerin en önemli yükselen yıldızı konumunda bulunan namağlup Josh Warrington ile EBU Avrupa şampiyonu namağlup Türk boksör Dennis Ceylan 21 Ekim’de İngiltere’nin Leeds şehrinde karşı karşıya gelecek.

warrington-ceylan (1)

IBF dünya sıralamasında Warrington 5., Ceylan ise 6. sırada bulunuyor. Mücadeleyi kazanan boksörün 2018’de unvan için Galli şampiyon Lee Selby’nin karşısına çıkması büyük ölçüde kesinleşmiş durumda.

Warrington ve Ceylan İngiltere’de gerçekleşen basın toplantısında ilk kez yüz yüze geldi. Her iki boksör de mücadeleyi kazanacağından emin olduğunu ifade ederken, Ceylan İngiltere’de ringe çıkmanın ve Leeds’te onbinlerce Warrington hayranının karşısına gelecek olmanın kendisi için bir dezavantaj değil, bilakis avantaj olduğunu, her boksörün böyle coşkulu bir ambiyans altında ringe çıkmayı istediğini ve Warrington’ı mağlup ederek Avrupa unvanından sonra nihai hedefi olan dünya şampiyonluğu için ringe çıkma fırsatını da elde edeceğini iddia etti.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Abdullah yılmaz

  ADI DENNİS ve türk öyle mi ? bu elemen türk mü ? danimarkalı değil mi

  • Borat

   Annesi veya babası türkmüş diye biliyorum zaten soy ismi de ceylan. dennis ismini deniz ismine benziyormuş diye koymuşlar.

 2. Marvin Hagler

  denis lebedev ve murat gassiev de türk zaten 😀 😀 😀

 3. WBSS

  wbss maçları hangi kanalda arkadaşlar, bilginiz var mı ?
  bu haftasonu usyk vs huck maçı yayınlanacak mı ?

  • Antijoshua

   Tivibusporda..yayin olur olmazsa burda link verilir seyredersin her turlu

 4. Big George

  Türkiye’de yetişmeyen, Türkçe bile konuşamayan adamları sırf anası babası diye Türk olarak nitelemekten ne zaman vazgeçeceğiz. Adam ingiliz yahu…

  Burada Türk diye nitelendirilen ne kadar boksör varsa ya İsveç, ya almanya, ya ingiltere, ya da finlandiya adına maça çıkıyor.

 5. EmreOzcelik

  Yonetici arkadasim turk degil turk asilli yazman lazim . bu daha turkceyi bilmiyordur danimarka adina maca cikan adam turk degildir noktaaaa….

 6. About Billions

  warrington, dennisi yener bence. dennisi çok takip etmedim. bi kaç maçını izlemiştim. kid galahad maçı düşünülüyordu en son. bazı sebeplerden ötürü iptal olmuştu. dennis, direklerini iyi kullanan, savruk, kontra kollayan, biraz hareketli, biraz kapalı dövüşen bi boksör. fiziki avantajının dışında, warringtondan üstün hiç bi özelliği yok bence. warringtonu da şampiyonluk maçında izlemek isterim. kaliteli bi boksör bence. nakavt çıkacağını sanmıyorum, warringtonın çok güçlü yumrukları ya da çok sert bi stili yok. hareketli, güzel bi maç olur gibi geliyor bana. warringtonın kazanacağını düşünüyorum.

Yorumlarınız