Tyson Fury: Gerçek Şampiyon Benim, Joshua’yı…

fury-kemerler

Geçtiğimiz hafta sonu Wladimir Klitschko’yu nakavt ederek WBA, IBF ve IBO kemerlerini eline geçiren Anthony Joshua, maçın hemen ardından ilk iş olarak eski şampiyon Tyson Fury’ye meydan okumuştu.

00:12

Fury ise bu meydan okumaya “Sen Klitschko ile ölüm kalım savaşı verdin, bense onunla oyuncak gibi oynamıştım, hadi dans edelim” şeklinde cevap vererek Joshua’nın teklifine olumlu yanıt vermişti.

Fury konu hakkında yeni bir açıklama yayınladı ve federasyonların kemerlerini kaybetse de ağır sıkletin en büyük şampiyonuna verilen Lineal kemere hala sahip olduğunu ve gerçek şampiyonun da kendisi olduğunu, Joshua ile çıkacakları maçın dünyadaki en büyük maç olacağını ve Joshua’yı tek eli arkada bağlı olarak bile yenebileceğini iddia etti.

Öte yandan Joshua’nın promotörü Eddie Hearn ise olası bir Joshua vs. Fury maçının 2017 içinde gerçekleşme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu açıkladı.

Klitschko ise Londra’dan ayrılırken şu mesajı yayınladı:

Londra’dan ayrılıyorum. Bana göre Cumartesi gecesi herkes kazandı, boks sporu, seyirciler, hatta saygı açısından düşünürsek ben bile. Selamlar & Geri döneceğim


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Tugay Özay

  Fury’den boksör falan olmaz boşuna bu meydan okumalar…

 2. Metehan Ateş

  Klicko aldın parayı 15 m sterlin mi dolarmı herneyse yaşda 41e gelmiş fazla zorlama güzel ukraynalı karın ile keyfini çıkar fury o kilolardan eski kilosuna dönüp tekrar hazır olması için en az bence 2 sene lazım ama geri gelmesini isterim

  • Samantha Fox

   Eşi Amerikalı aktrist . Üstelik Klichkonun ölüsü para yapar .

   • ONUR ERTEKİN

    samantha fox nickli arkadaşım siz hanımmısınız, yoksa sadece resim olarak mı buraya koydunuz, meramımın sebebi bayan bir boks izleyecisinin olması çok güzel, ayrıca bir de yorum yapmanız ziyadesiyle daha güzel olmuş…

    • Antijoshua

     Helal onur iki dakkada yürüdün nickten
     🙂

     • conan

      durun ulen. samantha fox benim ergenliğimdeki en büyük hayran olduğum hatun kişisiydi. çekilin aradan. sizin yaşınız ufak kalır samantha teyzenize

     • ONUR ERTEKİN

      alper adamın dibisin… 🙂

      • Antijoshua

       Eyv baboş

    • Samantha Fox
  • conan

   nikahlı karısı değil. kendisi heroes dizisinde ölümsüz kız rolüyle ünlenen hayden panettiere’dir. çok güzel ve seksi bir hatundur. allah sahibine bağışlamış. 🙂

   • ONUR ERTEKİN

    Soner reis, bunlar evli değiller ama çocukları var sanırım, bu nasıl bir iş yahu, artık Avrupa ve Hristiyanlar evli olmadn çocuk sahibi olmayı normal görüyorlar, aile değerleri yerle bir oluyor, toplum yozlaşıyor, bunlar için aile önemli değil, karıyı maç esnasında göstermişlerdi, wladimir ölse bile umrunda değil aşiftenin ama çok iyi parça değil mi soner reis…

    • conan

     toplum nikahsız yaşayanlarla yozlaşmaz. toplum çocuk tecavüzleriyle, bunlara ses çıkarmayanlarla, hırsızları baş tacı etmekle yozlaşır. iki insanın arasında yaşanılan toplumu ilgilendirmez.

     • Bankaci

      O dediklerinde hepsi yozlastirir biri zina diğeri cinsel sapiklik bir digeri hırsızlık vs.

      • conan

       bence en büyük yozlaşma hırsızlığın, yolsuzluğun artık ülkede normal karşılanması, adaletin sadece hukuk kitaplarında ders olarak kalmasıdır.

     • Luis Ortiz

      Helal sana be…

      • Bankaci

       Ben hepsini eşit gorurum.biri şahsi suçtur biri hem şahsi hem kamu suçudur.

       Durumumuz iyi değil.

      • conan

       asla eşit olamaz bankacı. ancak şeriat ülkesinde zina daha büyük suç olur.

       hırsızlık en büyük suçtur bence. her türlüsü. başkasının bilgisini çalıp kendi bilgisi gibi satmak. devletin parasını ihalelerden komisyon alarak cebine atmak. masum bir ailenin evine girip soymak.

       hırsıza hırsız diyemiyorsak işte bittiğimiz gündür.

      • Oldi

       Conan
       Zinanın büyük günah olması veya toplumu yozlaştırması o toplumun nasıl yönetildiği ile alakali değildir. İster şeriat ülkesi olsun ister başka bişey. Allaha inan ve düşünerek konuşan birisi asla bu şekilde söylemez.
       Şöyle de bir ayrıntı vereyim. Zinanın günah olarak görülmediği yerlerde ki insan cinayetleri terör sebebiyle ölenlere eşittir. Belki daha fazladır. Zinanın günah olarak görülmediği yelerde kürtaj olayı almış başını gidiyor.
       Bu yüzden zina iki kişi arasındaki bir münasebet değildir

     • Luis Ortiz

      helal olsun conan çok güzel söyledin

      • conan

       söylüyoruz da hocam, kendimiz çalıp kendimiz dinliyoruz. işe yaramıyor. etkisiz elemanız.

     • Bankaci

      Aile toplumun temelidir.

      Şahsen namusum için yaşarım.evlilik müessesi var.seviyorsan evlenirsin olur biter.sahsen benim kızım kardeşim ablam vs. -allah korusun böyle seylerden-olursa sonu kötü biter.bunun adın medeniyet değil dir.birbirimizi kandirmayalim.

      Hırsızların yetim hakkı yiyenlerin kamu malı yiyenlerin rüşvet vs. Hepsi suçtur.hem bireysel hem kamu suçudur.

      • conan

       ya bankacı boş konuşuyorsun. senin kızına ailene kimse zorla birşey yapamaz. yaparsa bu suçtur. ama kızın birini sevip, kendi isteğiyle nikahsız yaşarsa buna ne yapabilirsin? hiç birşey. anladın mı? elma ile armudu karıştırma. ülkemizin derdi fakirlik, işsizlik, hısrızlık yolsuzluk. zina en son gelir.

     • Bankaci

      Son olarak şunu soylim:batıyı ve ABD yı kısaca gelişmiş toplumları geri kalmış toplumlardan ayıran en önemli şey:hukuktur.hukuk gukuk olursa kabile devleti olursun anlayana…

      • Oldi

       Bankacı yanılıyorsun gelişmiş ülkeri diğerlerinden ayıran para, silah, sömürü dür. İnsanlar batıda rahat yaşıyor diye hukuk devleti olamaz. 2 dünya savaşını başlatıp birbiriyle savaşan bu insanların hakkı hukuku paradır.

       Tabiki Conan gibiler bu ülkedeki hırsızlığı eleştiriyor çok güzel ama batıya gıpta ile bakıyor. Tac mahalın duvarlarındaki elmasları çalan Batılılar alın teriyle bu günlere gelmedi.

       Conan benden yaşça büyük ama Yanlış şeyleri 5 büyük günahtan olan zinayı normal gören bir adam. Umarım eğerki müslümansa bu düşünmeden yapılan konuşmalarının farkına varabilir

     • Bankaci

      Bu konu da boş konuştuğumu düşünmüyorum.yine büyük konusmayayim .allah uzak tutsun korusun ne diyeyim.

      Kızım ablam kardeşim bu erkekte olabilir oğlum vs. birini severse dost hayatı yaşayamaz konuşurlar anlaşırlar olursa evlenirler bu kadar basit.

      Senin dediğin olayda aile biter.kimin eli kimin cebinde belli olmaz.

      • Bankaci

       Oldi kardeş o dediğin sonuçtur.onun baslangici ve sürmesini sağlayan şey hukuk tur.once hukukun güçlü olur sonra o dediklerini veya başka şeyleri yaparsın.

       Hukuku adalete dayandirmayan hiç bir devlet kalkinamaz guclenemez vs.

      • Oldi

       Yani Batılılar adaletli olduğu için mi bu dediklerimi elde etti.
       Sanayi devrimi sırasında ve sonrasında hatta daha düne kadar ucuz diye Kadın ve çocuk işçiliğini yaygınlaştıran siyahileri köle gibi getirip düne kadar beleşe çalıştıran batı değil mi. Hadi geçtim bugün işide ypg ye PKK’ya silah ve para yardımı yapan batı değil mi?
       Yanlış biliyorsam beni aydınlat.
       Kadına erkeğe kürtaj hakkını verip ana rahminde ruhu bedene girmiş bebeğin öldürülmesine izin veren batı hukuku değil mi?
       Konfor ve hukuku karıştırmayalım lütfen. Ayrıca şeriata uymayan hiç bir kural doğru değildir

      • Bankaci

       Oldi kardeşim birşey iyisini alip kötüsünü bırakacaksın.anlatmak istediğim şu kısaca:Osmanlı ne zaman Şeyhülislam ları padişah atamaya başladı çöküş başladı.kucucuk ada devleti İngiltere hala devam ediyor-dunyayi yonetiyor teknoloji silah sömürge katliamlar vs. Bunlar doğru ama şuan bosver konu değil İngiliz mahkemeleri sayesinde dünyayı yonetti.senin dediğin farklı bir şey.

       Mülkün (yani devletin mülk ten kasıt o) temeli adalettir. hz.omer efendimizin sözüdür bu.adalet yani hukuk seni güçlü yapar söz sahibi olursun.bugun anlaşmazlık lar yaş İngiliz mahkemeleri nde yada ABD mahkeme lerinde çözülüyor.adaletin kadar güçlüsün yoksa istediği nkadar güçlü ol hikaye…

     • Tugay Özay

      Conan seni tebrik ediyorum. İki hür insanın hür iradeleriyle birlikte yaşaması (evlenmeden) kınanıyor ve garip karşılanıyor. Lakin kız-erkek çocuk ve kadın tecavüzleri garipsenmiyor. Devletin malını, babasının malı gibi satanlar kınanmıyor. Çünkü din dediğiniz şey size sadece itaat etmeyi öğretiyor ve mantığınızı kullanarak sorgulama yetinizi kullanamıyorsunuz.

      Ayrıca aile dediğiniz kavram, kadın-erkek bireyleri kısıtlıyor ve kapitalizmin vahşi-barbar koşullarında boğuyor. Örnek; Kadın çalışmaz, evde oturur çocuk doğurur. Örnek; Erkek çalışır eve bakmakla yükümlüdür. Halen daha kızlar babalarından isteniyor, sanki mal alıp veriliyor! Toplumumuzda gelenek-örf-adet dediğimiz şeylerin tek bir karşılığı var; gericilik. Ve insanlık buna müsade edemez.

      • Bankaci

       Tugay bey otekilerine güzel dedim mı onlarda suç.
       Suç un niteliği yapana göre değişmez.
       Diğer dediklerine cevap vermeyeceğim-kiz babadan istenir . erkek eve bakmakla yükümlü dür- ayrı dünyanın insanlariyiz.

      • Tugay Özay

       Bir gün seversin bir kızı, o da seni sever ama babası vermez. O zaman belki dersin kadın mal mı ki babası alıp-versin!
       Eğer bir ev varsa içinde yaşanan, kadın-erkek bireyler beraber bakarlar o eve. Ama işte kadın, insan değil mal olduğu için! evde oturmalı-çocuk doğurmalı, erkek bakar eve..
       Bu kadın düşmanı zihniyet, taaa kadının erkeğin omurgasından yaratıldığı hikayeye dayanıyor. Gerçi daha öncesi de var, dinler öncesine gidersek mesele direk olarak sömürüye geliyor. Güçlü erkeğin, güçsüz kadını ezmesi-sömürmesi…

      • Bankaci

       Babasının kızı sevdiği erkeğe vermemesinin din kaynağını göster bana bende öğreneyim.

       İslamiyette esas olan kızın fikri sorulur eğer ki aile büyükleri begenmedikleri birşey varsa fikir beyan ederler.bunun dışında yapılanların din le alakası yoktur.

       Gördüğüm kadarıyla butun kötülüklerin kaynağı din gibi herşeyi ondan biliyorsun.tavsiye ister mısınız bilmem ama kulaktan duyma yaşama oku İslam’ın ilk emridir bu.islami yanlış yaşayan Müslüman larada takılma.

      • ahmet kurt

       bu sitedeki dini konular tartışıldığı için kaç insan banlandı. yine sitenin içine etmeye başladık. en iyisi konuyu fazla uzatmadan sonlandırmak. ama bende kısaca belirteyim. aile kavramı şahsıma göre olmazsa olmazlardandır. hırslık, yolsuzluk, çocuklara tecavüz gibi gibi şeyleri de aramızdan kimsenin tasvip ettiğini düşünmüyorum. yok bu daha büyük suç, yok şu daha da kötü bu bence normal bir suç gibi gereksiz söylemlere hiç gerek yok. Normal hayatta yüzyüze uzun uzun konuşabileceğimiz şeyleri siteye taşımayalım. en nihayetinde burası bir boks sitesi. iyi akşamlar…

      • ahmet kurt

       yanlış anlamayın tartışmayı alevlendirmek için demiyorum. ama bankacının yaşam ve din hakkındaki görüşlerinin neredeyse tamamına benzer fikirlerim var. bu tartışmalarda bile kavga çıkarmadan, saygı çerçevesinde gayet güzel yorumlar yaptığını düşünüyorum. kısa tutup bu gereksiz münakaşayı sonlandırmanız dileğiyle 🙂

      • Oldi

       Birader şeriata göre tecavüzün cezası infazdır.
       Hırsızlık yapanın ailesini doyurabilmek adına ihtiyacı olduğu kadarını çalması dışında yaptığı hırsızlık kolunun kesilmesine kadar gider.
       İslamda kul hakkı, iftira enbüyük günahlardandır. Başka insanın özelini ifşa etmek modern adı magazin olan gıybet yapmayı geçtim kulak misafiri olmak bile insan leşi yemek kadar iğrençtir.
       Bunları bilmeden konuşuyorsun. İşi bir de öyle bir saçmalığa getirmişin ki. Tecavüz edene bişey denmiyormuş ama sevgilisi olan kınanıyor muş. Nasıl bir ruh halindeysen artık.
       Ha yeri gelmişken şunu da ekliyim. Batıl Hukuk sistemimizde aldatan eş kınanıyordu. Ab uyum süreci sebebiyle onu bile kaldırdılar.
       Daha neyin hesabını yapıyorsunuz.

      • Oldi

       Ayrıca tugay efendi hz Âişe 350 ye yakın hadis aktararak bu alanda 3. Sıradadır.
       İslamın en temel en derin konularında bile hz Âişe nin nakşettiği hadislerden faydalanılır.
       Tüm imamlar fıkıh ilmihal konuçlarında hz Âişe ye danışır. Bu İslâm da kadın aklına güvenildiğinin kadınların küçük görülmediğinin en açık delilidir.

      • Oldi

       Yok Bankacı islam da kadına bu adamla evlenmek istiyor musun diye sorulur mu hiç. Babası kızını mal gibi satar evlat değildir nede olsa o ona söz hakkı yok.
       Bunlar iftara konusunda en önde giderler. Bunlar için İslamın ne dediği önemli değildir müslümanlar İslamın yapma dediği şeyi yapsa da suç islamındır. Amaç islami karalamak ya İslamın ne dediği önemli değil.
       Taliban luna parkta Pakistan’da allahın adını zikrederek bomba patlattı 200 ölü %90 ı kadın ve çocuk ve hepsi müslüman.
       Kardeşim bir müslümanı Haksız yere öldüren ebedi cehennemlikyir.
       Bir kafiri bile haksız yere öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir.
       Çocuk ve kadın öldürülmesini yasaklayan 20 den fazla hadis var.
       Ama kardeşim bunların Hiiiççç biri önemli değil.
       Önemli olan öldürenin sakalı ve allahuakbar demesi. Bunu dedi ya gerisi önemli değil.
       Şimdi Ahmet abi uzatma diyecek ama sinirleniyorum abi yalana iftiraya karşı hazımsızım kötü bişey mi. Bu tip insanların inancı beni ilgilendirmez ama yaptıkları terbiyesizliğe kimse benden hoşgörü beklemesin.
       Allah bu toprakları yeniden islamla şereflendirsin.

     • Cemal Atalay

      +1000000000

    • fix1

     conan yazmayayım diyorum da yine yazdırdın. Şeriatta zinanın, çocuk tecavüzünden yada kamu malını gasp edip, 80 milyonun kul hakkına girmekten daha fazla günah olduğunu nereden çıkardın? Not: Sakın bana arap ülkelerinde ki şeriatı kafalarına göre yorumlayarak, uygulayanları örnek gösterme!

 3. Deontay_Wilder

  eyy çingene föri sen değil miydin wladın rövanşından kaçan şimdi çıkmış yok kedinin dareyle oynadığı gibi oynadım vs demeler.Sene wladı knock down edemedin ama adam etti.Sayıyla kazandın maçı öyle ahım şahım üstünlüğün yoktu.Kaldı ki wlad o maçta sakattı ve çok kötüydü.Joshua maçındaki gibi bir wlad olacaktı rövanşta ama sen yemediği için boksu bıraktın.wlad sana boksu bile bıraktırdı bu genç yaşında sen hala konusuyosun çingene

  • Remzi BAYSOYU

   kardeş sayıyla maç kazanmak k.o etmekten zordur

  • Remzi BAYSOYU

   ahım şahım üstünlüğüde vardı adam yumruk almadı

   • Deontay_Wilder

    boksa yeni bir boyut kazandırdın teşekkürler.

    • Remzi BAYSOYU

     benim söylediklerime çoğu kişi katılır yani bariz bilgiler bunlar bende sonradan öğrendim sende öğrenebilirsin kendini geliştir

     • Deontay_Wilder

      kendini geliştirip geliştirmemekle alakası yok bu işin bir adamı nakavtla yenersen insanların hakkında soru işareti bırakmazsın

      ama sayıyla yenersen bariz bir üstünlük elde etmemiş olursun ve insanlar rövanş bekler

      sayıyla yenersen biraz hakemlerim insiyatifinde olur görecelidir

      ama nakavtla kazanılmış bir maçın göreceliliği yoktur nettir.

      • Deontay_Wilder

       biz hakemlerin satın alınıp kaybeden adamlara maçı verdiklerini çok gördük o yüzden her hakem kararına güven olmuyor benim anlatmak istediğim bu konuyu başka yerlere çekmeye çalışmayın

      • Remzi BAYSOYU

       güzel kardeşim bidaha anlatayım ud ile maç kazanmak daha zordur k.o ile kazanmaktan senin demek isteiğini anladım ama yanlış düşünüyorsun dostum

    • Junkie

     Bermane stiverne disinda buyuk maca cikmamis bi adamin fanboylugunu yapip klichko gibi bi efsaneye raund vermeden yenen adami korkaklikla elestirmek nasil bir mantalite merak ediyorum

     • Deontay_Wilder

      round vermeden yenen mi sen nerenle izledin maçı scorecard lar ortada.fury nin korkup kaçmasını savunacak kadar aciz olma bence.

      • Junkie

       Gozlerimle izledim kulaklarimla duydum senin baska yeteneklerinde var heralde 🙂 Neyse sana kisacik bi tavsiye kimsenin fanboyu olma hele hele son 3 senedir dogru duzgun maca cikmamis bi adamin hic olma daha duzgun bi adam bul 🙂

  • Dagestan boxing

   klitschko gibi teknik ve iq su yuksek bir adama boks dersi veren 12 round kedi fare gibi oyniyan adami fazla kucumsuyorsun yada boks bilgin dusuk. fury klitschkoyu cok rahat yendi 10-2 roundlarda ustundu ! Fury gunumuzun en yetenekli agir sikletidir, herkesi de rahat yenebilir. Ama iste sen furynin klitschkoyu buyuk bir ustunlukle asagiliya asagiliya yendini anlayamicak kadar anliyorsun boks tan . birini puanla yenmek knock out la yenmekten zordur , ister istemez onunla 12 round dise dis mucadele etmek zorundasindir ve puanla yenmen rakibinden daha iyi oldugunu gosterir, ama knockt out fazla birsey gostermez sadece guclu oldugunu mesela puanla geride olabilirsin ama sansli bir yumrukla knock out edebilirsin … bu senin rakibinden daha iyi oldugunu gostermez !!! joshua da klitschko yu knock out etmis olabilir ama klitschko dan daha iyi boksor degil , klitschko cok daha klas ! 11 rounda kadar joshua sadece 3 round aldi 1,3 ve 5 (belki 4 cuyu de almis olabilir) , oyun olarak klitschko ustundu , joshua da hic bir sey yok cok basit oynadi tam valdin istedigi gibi zaten fazla birsey oldugunu da hic bir zaman dusunmedim , klitschko dedigi gibi onu 6 round bititrebilirdi ama yapmadi sebebini biz bilemeyiz , bilerek bitirmedigi kesin ama sebep ne bilemeyiz , belkide o da joshua yi yukseltmek isteyenlerden biri , belki para aldi bunlari bilemeyiz ama bildigim tek birsey var aptal bir boksor bile o durumda joshua yi bitirebilirdi , wlad gibi akilli ve tecrubeli bir adamin yapicagi hata degil bu ! 100% baska birsey var burda , belki sadece show du kazanan daha basindan belliydi biz ise burda aptal gibi yorumluyoruz o iyidi bu iyidi, boyle olmasa bu kazanirdi soyle olmasa digeri kazanirdi ? ! hakem makem biseyler demissin ama fury ye maci hakemler vermedi , fury klitschkoya boks dersi vere vere aldi maci !

   • Yıldıray Çelik

    Kardeşim maçı izlemedin ok onu anladıkta hiç mi yorumları takip etmedin 11. Round sonunda 2 hakem joshua Lehine vermişti yani puan ile önde olan joshua idi. Nasıl klıchko 3 raund vermiş joshua ya bu nasıl işkembe den sallama. Hakemler puan ile joshua önde diyor sen burda sağa sola sallıyorsun.

    • Dagestan boxing

     ahmak seni maci izledim , bokstan anliyorum ve kimin roundu kazandigini farkedebiliyorum ! ingilterede ne bekliyordun ki ? tabikide yakin gecen roundlari joshuaya vericekler ama dogru karar vermek gerekirse 11 rounda kadar joshua sadece 3 round aldi !!!! bana ne yorumlardan yorumcularin cogu cahil , boksun b sinden haberleri yok ! onlarin yorumlarina niye takim ? ama kime ne anlatiyorum ki cahil herzaman kendi bildigini dogru zannedermis !

     • Yıldıray Çelik

      Bütün dünya cahil bi sen akıllısın sanırım. Ne güzel de söylemiş imam-ı Şafi; bir delil ile 40 alimi yendim de 40 delil ile bir cahili yenemedim.

      • Dagestan boxing

       biraz arastirsana beni ! 400 kadar amator macim , erkekler avrupa ve gencler dunya sampiyonlugum bi cok defa rusya sampiyonlugum ve dagestan sampiyonlugum var senin yasinin 20 kati basarilarim var bu dalda ! bilgisayar elinde beni arastir google den ali aliyev ! ayrica sadece ben demiyorum bunlari benim gibi dusunen cok boksor var biraz arastir herkese cahil demeden once , isin sonunda cahil sen cikicaksin !!!!

   • lennox

    Hocam çok güzel bir yorum olmuş elinize sağlık wilder ve joshua fanlarının (içine hepsini katmıyorum) anlayacağını ve kabulleneceğini sanmam fiziksel görünüşü estetik olan ve güçlü yumruk çıkaranı en iyi boksör sanan zihnetli insanlara kabullendiremezsin bunları

    Furynin uyuşturucu ve alkol sorunlarını aşması gerek ilk öncelikle onu bokstan uzaklaştıran hayat tarzı ve psikolojik sorunları aslında dediğin gibi etkili bir yumruk yemediği bir adamdan korkacağını sanmıyorum aynı keza joshuadanda korkacağını sanmam formda bir Fury için joshua wladdan daha az tehdit içerir onunla yapacağı maçta wlad maçından çok farklı olmaz

    İzleyeni çok heyecanlandırmayabilir ama bu sikletin en teknik boksörüdür Fury kişi kendinden bilir işi diye bir deyim vardır furynin bu açıklaması aslında yeteneklerini rakiplerinin yetenekleri ile kıyaslayıp çıkardığı sonuçtur bu açıklamayı başka boksör yapsa gülersin ama birazda mecaz koymuş olsada Fury bu tür açıklama yaparsa ben gülmem ciddiye alırım Emin’im bokstan anlayan birçok kişide ciddiye alır

    • Dagestan boxing

     evet katiliyorum Lennox. ama iste fury cingene , irkcilik yapmak icin soylemiyorum … cingeneler genelde cok yetenekli olurlar , iyi sporcu olurlar ama disiplinsizdirler ve oyuzden yok olup giderler. fury en yetenekli ve teknik agir siklet ama sorumsuz. dis gornusu de sporcuya benzemiyor ama dis gornus yaniltici olabiliyor iste boyle , ben fury nin yeniden kemerleri toplayacagini dusunuyorum ilerliyen donemlerde, adamin ne maclari var 140-150 kilo ciktigi o haliyle bile okadar hizli ki neredeyse yumruk almadan tamliyordu maclarini o kilodayken bile.

     • Antijoshua

      Hocam makara yapmiyorum,merak ettigimden soruyorum..fury ne zaman 140-150kg maca cikti,panayirlarda mi ??

 4. Bankaci

  Daha önce yazmıştım.fury le kapışır lar o der gerçek şampiyon benim bu der hadi gel vs vs.bu maç 2018 sonbaharında n önce olmaz zaten.

  Ağır siklet ada ya kayıyor büyük ihtimalle wilderdan da kemeri alıp rotayı ABD den cevirecekler ağır siklette.

  Zaten futbol,tenis(o da Wimbledon 2hafta)birde boks var ada da.

  Bizim için iyi olacak saat farkından dolayı.

  Bu arada Metehan kardeş eşi ABD aktris 8-10yil önce heroes diye bir dizi vardı orda parlamisti.

  • conan

   heroes dizisini çok seviyordum ama o başroldeki italyan asıllı çocuğun güçlerini senaryo gereği soğurtunca dizinin tadı kaçmıştı.

  • Metehan Ateş

   Özür dilerim mazur görün bayanlarla bu kadar içli dışlı olmadığım için kişiyi bilemedim düzeltme için çok teşekkür ederim sayın samanta ve bankacı

   • Bankaci

    Yok be dostum eskiden İngilizcem gelişsin diye izlediğim yabancı bir diziydi.ordan tanıyorum.

 5. R C

  Bu furi donene kadar cok vakit var o ara bi khlicko rovansi bide ortiz maci iyi gider. Ama ortizin dedigi gibi ortizin onune atmazlar atsalarda ortize maci aldirmazlar

 6. Kaptan

  Resimdeki Fury nin babası mı?

 7. Remzi BAYSOYU

  fury joshua maçına 1.5 2 sene var
  R C kardeşin dediği gibi olması lazım wlad rövanşı ortiz belkide wilder ile karşılaşsa iyi olur

 8. conan

  edi hörn ve wlad röportajlarını okuduktan sonra artık rövanş maçı kesin gibi. tabi ibf joshuayı pulev ile dövüşmesi hususunda zorlamazsa. eylül-aralık gibi wlad maçı olacak beyler.

  maalesef olası bir wilder maçı çook ama çooook uzaklarda. bizler daha çok atışırız. povetkin maçına dönmese bari.

  eylül-aralık deniyor. hadi kasımda wlad rövanşı olsa, bunun iyileşmesi süreci vssi falanı fişmakanı derken, fury ile 2018 nisan ayında dövüşür. wilder hayata küser be. bekle babam bekle. wilder da bari parker ve povetkinle maç yapsın. zaten parker ve povetkinden başka da rakip kalmıyor.

  • Deontay_Wilder

   bu maçın rövanşı olur mu olmaz mı bilemem.
   maçın sonunda da söylediğimiz gibi wlad artık emekli olmalı.
   bu işi sidik yarışına döndürmenin anlamı yok.
   yenilgiyi kabul etmek de erdemdir.
   wlad bu maçla kendisini sevenlerin sevmeyenlerin herkesin gönlünü almış oldu
   rövanş maçında yenilirse bence tüm karizması çizilir ve kariyerini çöpe atmış olur.
   sen 5 6 ve 7. round da sallanan joshuayı nakavt etmezsen kaybedersin işte
   rövanşa çıkması joshua balonunun şişip medyada pompalanmasını ve tilki hörnün cebinin para dolmasından başka işe yaramaz.

 9. sa yo na ra

  boksa renk katan adam olduğu gibi görünen samimi adam, dön reis dön şöyle tam formuna kavuşta dağıt ortalığı 😀

 10. conan

  hadi arkadaşlar birbirimize hakaret etmeden ağır siklet boksun önümüzdeki muhtemel maçlarını değerlendirelim. kim kiminle maç yapar? povetkin umarım aklanır, fury bir an önce eski günlerine döner, parker romen garsonu ilk raundlarda sert bir ko ile yenerse bu sayede boksa heyecan gelir.

  • MARCİANO

   valla sabri şu an bana ağırsıklette zevk verecek maç a.j-wilder, aj-fury veya wilder-fury müsabakalarıdır…
   tabi pove dönerse onunda müsabakaları izlenir…

 11. MARCİANO

  eleider alvarez-jean pascal wbc silver light heavyweight title
  3 haziranda
  tahminim alvarez u.d ile kazanır…

 12. conan

  povetkin aklansın wilder’la maç yapsınlar. heyecan lazım heyecan.

  • Antijoshua

   Wilder-povetkin
   Povetkin-herhangi iyi bir rakip
   Wilder-joshua
   Wilder-parker
   Parker-joshua
   Ortiz-joshua
   Ortiz-wilder
   Sirayla bu maclari gormek isterim
   Bu gibi maclar olmali artik en azindan bir iki tanesi bu sene
   Wlad sikici,furyde hem sikici hemde hazir degil diye koymadim

  • Deontay_Wilder

   ortiz,joshua,wilder özellikle bu üçünün maçlarını merak ediyorum
   parkerin sert yumrukta yatacağını düşünüyorum joshua için bence zor maç olmaz
   povetkin belirsizliği sürdüğü için bir şey söylemek zor

 13. conan

  valla isimleri yazarken ortiz aklıma bile gelmedi. adam kendisini unutturmayı başardı.

  • Deontay_Wilder

   jennings-wlad ve jennings-ortiz maçını izlemeni tavsiye ederim 🙂

 14. Bankaci

  OrtiZ-wilder yada ortiz-joshua isterim. Ortiz-povetkin maçında isterim.

 15. Hami Mavili

  Başlık çok sakat, sonuna hangi kelimeyi eklersen uyuyor. 🙁

 16. Hajime no ippo

  Ya bilgehan bey bu conan denen dindize genemi yer verdiniz adam isi gucu pisligini kusmak hukumeti elestirmek size sitenizide devlete ve hukumete ve dine hakaret etmeye musade ettiniz icin sikayet edicem

  • conan

   Sen kimsin lan dallama? Hiç durma ispikçi seni

   • Tugay Özay

    Günümüzde muhbirlik artık meslek…

   • ONUR ERTEKİN

    Soner reis adamlar Mayın gibiler ben bu adamı burada ilk defa görüyorum, resmen provokatör, Hükümet’in yalakası,

  • Remzi BAYSOYU

   kardeş sen hayırdır herkes müslümanmı olucak dinsiz nedir abi şakamısnız

 17. AERIALS

  Kliçko’da ki iş disiplininin iş ahlakının 10/1’i Furry’de olsa, adını dünya boks tarihine altın harflerle yazdırır.

 18. unstoppablewilderpunch

  bir kiside cikip “kombine yapmasina ramen cam ceneli klitschko’yu bile bayiltamamis, bu josianin tek yumruk gucu zayif” diye dememis hic kimse. bu jisianin tum nakvtlari boyle. isteyen izlesin. ko larinda cam ceneli rakipleri bile bayiltamiyo, rakip hop ayaga kalkiyo. ki kombineye ramen. hakkini yemeyelim yumruklari zayif olsa bile iyi kombine yapiyo, timing ve isabeti yuksek oluyo, ha buna ramen bayiltamiyo o ayri(sebebi zayif yumruk gucu) , birde tabi boyle kombine yapinca baska biyerinden solumaya basliyo. sonuc bu josiadan degil efsane kestane bile olmaz. wilder bunun ilk toundda kestanesini cizer. klitschko da tek yumruk gucunde iyidir, ama buna ramen josia kalkmayi bildi, cenesi sanilan kadar zayif degilmis. gerci klitschko ceneden yakalyamamis, kafadan yakalamis ama buna ramen yatirdi bunu. bunu wilder 1 yumrukla komaya sokar, onu bildigi icin wildera degil, fury e meydan okuyo, az cakal degil ha bu josia ve horn. ya sen bukadar buyuksen, ne buyuk kemer belli, wbc, sahibide belli wilder. gur wbc ye, en fazla 2 mac yapar sonra zorunlu cikarsin wilderin karsisina. niye wbc kemerini almak icin 2 mac zahmetine girmiyosun. tipa mi yemiyo josia? wilder bu korkaga 2 kez meydan okudu, iksindede kacti, horn’unda odu koptu. wilder balonumun irzina gececek diye. ya wilderdan kacirsalar, bunu parker veya pove irzina gecer, her halukarda cizecekler bunun kestaneyi. yazik oldu gencte oglanmis

 19. unstoppablewilderpunch

  dokunmayin sonerime gariptir, dokunmayin sonerime oksuzdur. soner adamdir lo. benim yorumlarini en begendigim uyedir la. ne bu soner dusmanligi bro

 20. Tugay Özay

  Ağır siklette heyecan yok ya. Orta sikletlerde heyecan var. Ward, Golovkin, Khan, Lemieux, Eubank Jr, Thurman, Linares bu elemanların maçları heyecanlı oluyor epey 😀

 21. Cemal Atalay

  Tek eliyle dövermiş 🙂 Joshua karşısında patates çuvalı gibi yıkılırsın ringde.

  Yağ tulumu sen ilk önce o kiloları ver de ondan sonra çıkarsın Joshuanın karşısına.

  Gerçek şampiyonmuş 🙂 Klitschko ile rövanş yapmaktan kaçtı. Joshua ise istediği zaman Klitschko ile rövanşa hazırım diyor.

  Sahte şampiyon keşke hiç dönmese ringlere pis herif.

 22. ömer uzel

  Fury bence jashua’yı Ortiz’le en fazla zorlayacak boksördür..Parker’de kolay teslim olmaz..Aklımdayken yazayım, bence sayıyla yenmek nakavtla yenmekten hem daha zordur hemde rakibinden daha iyi olduğunu gösterir, tabi ki 12 rauntun en az 8’ini alıyorsan..mesela 93’te ki ikinci Bowe Holyfield maçında Holyfield 7 raunt, Bowe 5 raunt kazanmıştı, ona rağmen Bowe ”Holyfield maçı kazanmayı hak etti.” demişti, muhabir larry Merchant’a…Ama 8,9,10 raunt alıyorsan bariz olarak rakibinden iyisin demektir…

  • ahmet kurt

   riddick bowe vs evander holyfield

   1. maç
   bowe 357, holyfield 242 isabetli yumruk

   2. maç
   bowe 353, holyfield 253 isabetli yumruk(bu maçı md ile holyfielda verdiler)

   3. maç
   bowe 252, holfield 154 isabetli yumruk(ko ile son bulduğu için isabetli yumruk sayısı daha az).

   bu holyfield varya holyfield. riddick bowe dan hayatının dayaklarını yedi ama ne hikmetse hakemler maçı ona vererek riddick bowe a ilk ve tek yenilgisini yaşattı. ko olduğu maçta bile hakemlerin puanlamasında holyfield öndeydi.

   riddick bowe>evander holyfield

  • ahmet kurt

   lennox lewis vs evander holyfield

   1. maç
   lennox 348, holyfield 130 yumruk(yanlış okumadınız isabetli yumruk sayısında 2.5 mislina katladığı halde berabere verdiler)

   2. maç
   lennox 195, holyfield 137 yumruk

   bu holyfield çok savaşçı, hırslı inanılmaz bir boksördü. her siklete bu adam gibisi lazımdır. ama şahsımca hak etmediği maçları kazanmış, zamanının üst düzeylerinin bir tık altından çıkamamış bir boksördür. boksta efsaneler denince akla gelen ilk isimlerden biridir ama bu unvanı ondan daha çok hak eden boksörlerin olduğunu düşünüyorum.

  • Remzi BAYSOYU

   anlatıyoruzda anlamıyorlar işte

 23. LennoxLewis

  Fury ilgiç bir adam ne yapacağı belli olmaz wladı yendi doğru ama bende maçı izledim öyle büyük bir üstünlüğü yoktu. A.j nin zaferi daha görkenliydi gösel olarak seyirzevki açısında da daha güzel maçtı fury Wlad dan çok sert yumruklar almadı savunması tekniği değişik bir adam potansiyel var herkeside yenebilir.
  aj – wilder
  wilder – powetkin
  aj – ortiz
  wilder – parker
  powetkin – ortiz
  bu maçlar heyecan getirirdiye düşünüyorum

 24. Antijoshua

  Son joshua basligina yazdim wilder-bellew maci gorusmeleri basliycak.son dakika haberi

 25. serhat king

  fury zayıflarsa herkesi yenebilir ancak wlad yenebilir fury yeyi

 26. ömer uzel

  ahmet kurt kardeşim, zahmet edip araştırma yaparak cevap verdiğin için öncelikle çok teşekkür ediyorum..bu yorumuma değer verdiğin anlamına gelir bunun içinde teşekkür ediyorum..Bowe, Holyfield’i ilk maçta gerçekten de yendi..Ama ikinci maçta Holyfield yendi, şimdi yumruk atmak var, isabet oranı yüksek yumruk atmak var, bir de bunu rauntlara yaymak var..3. maçta ise bana göre Holyfield en iyi maçını çıkardı Bowe’ye karşı..Gerçekten fişi çekecekti, ama talihsiz bir kontrayla yenildi, maalesef zamanı geri getiremiyoruz, kolay değil Bowe’yi yere düşürmek..Bu adam rakiplerinin en zirvede oldukları zamanda onlarla mücadele etti..Kolay değil, Ruiz’le, Bowe’yle 3 maça, Moorer’le, Tyson’la, Lewis’le, Stewart’la 2 maça ve Foreman’la, Douglas’la, Mercer’le, İbragimov’la, Toney’le, Holmes’le, Rahman’la ve Valuev’le maça çıkmak..Ben hatırlamıyorum lewis’in Bowe’yle, Foreman’la ve ya 2000 öncesi sağlıklı bir tyson’la bir maçını…Veya Bowe’nin Tyson ve ya Foreman’la bir maçını da hatırlamıyorum ve ya Tyson-Foreman maçı da hiç olmadı..Evander hepsiyle savaştı, 99’da ki ilk Lewis maçında ben şahsen 116-113 Lewis’e vermiştim maçı, ama ikinci maçı Holyfield aldı ona da 116-114 verdim, tüm dünya gördü Holyfield’in ikinci maçta Lewis’i yendiğini, 2008’de Valuev maçında ki haksızlığa ne demeli, valuev 2 raunt ya aldı ya almadı, bununla birlikte ruiz ile yaptıkları 3. maçta ruiz 5 kez yere düştü birine bile nakdavn vermediler berabere bitti..Birinin üstünden 18 yıl, diğerinin 16 yıl, diğerinin de 9 yıl geçmiş, hala Holyfield’in masa da kaybettiği maçlar insanların taptaze hafızalarında..Holyfield’in en ihtişamlı tarafı moorer’le yaptığı ilk maçtan 4 gün sonra kalbi yüzünden hastanelik olmasıydı, adam o maçta Moorer’e değil kalbine yenildi, o halde dahi lederman 114-113 holyfield’e vermişti, o maçın hakemleri de 2. rauntta ki nakdavnı 10’a 8 saymadılar..99 yılıyla birlikte bir de ayak sakatlığı baş gösterdi, lewis maçlarında tempolu dövüşememesinin sebebini o kalp hastalığı ve ayak sakatlığına bağlamıştı..

 27. Mike Tyson

  Mike Tyson vs anthony joshua Kazanan kim olur ?

 28. serhat king

  lennox lewis bence tarihin en iyi ağırsıkletlerinden ilk 5 in içindedir.
  90 larda marvel evreni gibi fantastik tiplerin olduğu ,tekniklerin ve stillerin doruğa ulaştığı,çok zor bir boks liginde mücadele etti ve efsanelerin arasında yerini aldı.
  Vitali kliçko gibi bir demir adamla efsane bir maç yaptı ve gözünü patlatarak maçı bıraktırdı.belki maç devam etseydi veya rövanş olsaydı Vitali kazanacaktı ama lennox un hakkını yemeyelim.
  joshua ise şuandaki kalitesiz boks liginde elimizde var olan boksörlerin en iyilerinden.ama asla tyson,lennox,evander,vitali gibi adamlarla karşılaştırılamaz.

 29. ömer uzel

  Tyson’la jashua’nın kavgası Erkek Aslanla jaguarın kavgasına benzer..Jaguarın kazanma ihtimali az da olsa var, jashuanın da öyle..

 30. ömer uzel

  her gün nat geo wild izlersen benzetmende bu kadar olur 🙂

 31. Cemal Atalay

  Tyson Fury dönecek ama eski hızını yakalayamayacak bence. Uyuşturucu psikolojiyi ve vücudu derinden etkiler istediğin kadar doping al ruhsal olarak bitirir insanı.

  Psikolojik tedavi görüyordur umarım yoksa dönüşü pek sağlıklı olmaz.

 32. unstoppablewilderpunch

  lan arkadas sen cam ceneli klitschko ya(toplam 4 tane ko malubiyeti var, biride corrie sanderse) bu kadar yumruk vur, ama adam hala ayaga kalksin. bu caşıa dan bi cacık olmaz, yumruklar tirt ve gucsuz, sadece iyi kombine yapiyo. kombine yapinca isabet orani yuksek ve yumruklar rakibi buluyo ama etkisiz(gerci kombineden sonra basja yetinden soluyo, kondusyonda yok ayida) , onca yumruga ramen en fazla kd edebiliyo rakipleri, rakip hop ayakta. kim ne derse desin boksun savunma yonu olsada yumrugun guclu olacak aga wilder gibi, wladimir gibi, tyson gibi, fraizer gibi, foreman gibi. bakin bu tesaduf olamaz, efsaneler hep boyledir. bir yumrukla maci bitiriverir o anda, szpilka maci gibi, olasi bi wilder-josia(josia akibetini bilip tirstigi icin bu mac olasi degil) wilderin bir yumruguna bakar josianin ölümü. o yumrugu yedigi an ne oldugunu bile anlayamaz digru uykuya dalar, ringden sedyeyle alirlar lesini. ki szpilka gibi agresif boks yapan asiri hareketli bi seken tavsani bile yedinci roundda yakalayip komaya sokan sedyeyle aldirtan wilder. o balyozu bu hareketsiz kutuk yarmaya ilk ronudda indirir ve kalasi ikiye boler

 33. Don King

  Briyant jenningsin rach mesafesi 2.13 mus.yani klickonun o maç kötü gozukmesinin sebebi yasliliktan ziyade birazda buymuş.

Yorumlarınız