Tyson Fury: Saunders ve Golovkin Ringe Çıkarsa…

fury-saunders-golovkin

İngiliz WBO orta sıklet dünya şampiyonu Billy Joe Saunders, geçtiğimiz hafta sonu Kanada’da ringe çıkmış ve eski IBF şampiyonlarından David Lemieux’u 12 raunt sonunda puanla mağlup ederken, performansıyla göz doldurmuştu.

Saunders’la birlikte Kanada’ya giden ve yakın arkadaşına destek olan Fury, maçla ilgili yaptığı açıklamada Saunders’ın muhteşem bir performansa imza attığını, o geceki gibi dövüşmesi halinde sıkletinde kimsenin Billy’yi yenemeyeceğini iddia etti.

Saunders’ın Golovkin’le ringe çıkması halinde de benzer bir sonucun ortaya çıkacağını iddia eden Fury, Golovkin’in de Saunders’ın kondisyonu ve oyun planı karşısında zorlanacağını, İngiliz rakibini nakavt etmekten başka şansı olmadığını anlayarak şanslı bir yumruk aramak zorunda kalacağını ve bu süreçte rauntları birer birer kaybedeceğini iddia etti.

Fury sözlerini şu şekilde bitirdi; “Şuna kesin eminim ki Saunders Golovkin’i yenecektir”

Maç Sonunda Lemieux’un Dişliği (Temsili)

saunders-dislik


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Tuncay_Yaman

  Gılovkin karşısında 8 rauntran fazla şansı yok

 2. Abdullah yılmaz

  saunders rahat bir şekilde içeri sokulup lemux’e vurduğu gibi golovkine vuracağını pek düşünmüyorum. lemux’e vuruyordu çünkü lemux direklerini kullanamıyor. ama golovkine yaklaştığı gibi direği suratında görür. golovkin onu sıkıştırdığında ise soluğunu keser.

 3. Abdullah yılmaz

  golovkin haberi varsa “ordi” şimdi damlar… 🙂

 4. Big George

  Golovkin’i çok zorlar bu bir gerçek. BJS çok zeki bir boksör.

  Ama Golovkin Lemieux kadar düz ve tek bir planı olan bir boksör değil. Lemieux KO bile olabilirdi, yatsın kalksın dayanıklılığına dua etsin.

  Golovkin bugüne kadar ağır baskı ile yenebileceği rakiplerini bu şekilde yendi. Son iki rakibi ve o bakımdan tehlikeliydi ve bir anda puan boksuna geçiş yaparak herkesi şaşırttı ve ne kadar klas bir boksör olduğunu gösterdi.

  BJS çok zeki ama yumruk gücü bakımından Golovkin’i incitebilecek kadar güçlü bir boksör değil. Golovkin reach ve boy bakımından da Lemieux gibi avantajsız konumda da değil. BJS Lemieux’e yaptığının aynısını Golovkin’e yaparak bu maçı kazanamaz.

  Golovkin’e yumruk atmaya kalkarsa reach mesafen yeterli değilse jabı suratında yersin, daha da kötüsü karaciğerine de ağır darbeler alırsın.

  BJS kara ciğere aldığı darbeler ile Akavov maçındaki halinden daha beter bir kondüsyon durumuna düşer, karşısında da Akavov yok, GGG mahveder onu.

  GGG her bakımdan başa çıkılması zor bir rakip. Her şeyin bir antisi var adamda. GGG ancak 76 kiloda zorlanabilir. 72 kiloda bu adamı yenmek deveye hendek atlatmaktan daha zor bir şeydir.

  BJS Canelo’ya sıkıntı yaratabilir ama. Fakat Jacobs karşısında da zorlanabilir.

  • Hotter

   Big george hocam helal olsun mükemmel özetlemişsin. Bu kadar iyi ifade edilemezdi herhalde bu konu, tebrikler.

  • Claymaker

   Ggg nasıl yenilir Big george ?
   Bunu bir boksör üzerinden anlatmana gerek yok
   Hayali birini yaratabilir yada frankestein gibi birkaç boksörü birleştirebilirsin
   Merak ediyorum yorumunu ?

   • Big George

    Lomachenko’nun Golovkin ölçülerindeki hali yenebilir. Eubank’ın çok yıpratıcı ve granit çeneli hali de yenebilir. Çenesi çok sağlam ve vücudu dayanıklı ve genç bir Ward yenebilir(Ward da maalesef saydıklarım yok) Crawford ölçüleri GGG’den iyi olsa yenebilirdi. Canelo da hakeza ölçüleri iyi olsa yenebilirdi.

    İşin açığı GGG’de çok sağlam bir boks fundamentali var. Bu işi satranç gibi yapıyor. Onu o yapan şey gücü ve dayanıklılığı olabilir ama rakibine göre taktik seçmesi hatta birkaç taktiği aynı rakibe aynı maçta uygulayarak onu şaşırtması bile başlı başına bir özelliktir.

    Boksu bu kadar incelikli okuyamayan insanlar bunu göremiyor ama GGG boks fundamentali anlamında bir dehadır. Dehalığına en büyük bonusu da muazzam dayanıklılık ve gücüdür. JAb ile adam yıpratan bir adam bu.

    GGG’yi güncel boks normları ile yenmek için ya çok azimli olup GGG’nin yaptıklarını yapman lazım, ya da boksun kurallarını yeniden tanımlayıp kendi etrafında yeni bir stil, boks anlayışı yaratman lazım. Ali veya Lomachenko gibi. Ya da Mike Tyson.

    Bu nedenle bence yeni bir şeyler lazım, yeni taktik lazım. Buna ne çok yaklaşan Jacobs oldu ki, bu azmi diğer sikletlerde gösterek ezici bir şampiyon olabilir. Ama fiziki avantajına rağmen ezildi yumruk sayısı bakımından.

    Loma gibi bir şey olmalı bence yani. Daha büyük bir boks zekası olmalı. Zeka kısmı belki Ward da var denilebilir ama diğer nitelikler yok. Ward kırılgan bir boksör.

    GGG son iki maçında puana oynuyor, adama bitmiş diyorlar. Ulan hıyar herif adam Lemieux’e karşı oynadığı gibi oynasa zor duruma düşer bunu en başından bilip, tasarlayıp garanti yolla kazanacağı şekilde oynadığını insanlar göremiyor.

    Canelo ile kırışmaya çalışsa onun distansına girse ve onun şovuna mani olmasa emin ol masa hakemleri Canelo’ya verirdi. O Canelo zindeyken bekledi, sonra 27 lik Canelo kendinden önce yorulunca başladı baskıcı stile Canelo aktif dinlenince jablara geri döndü. Bu da Canelo’nun planlarını etkisiz hale getiren bir şeydi. Her şeyden önce bu işte bir zeka var. Boksta teknik sadece hızlı eller ve kelebek gibi uçan hızlı ayaklar değildir. Bu yalnızca bir stildir.

    Bazıları teknik boksu bundan ibaret sanıyor. Teknik boks nedir diye soranlara kalas boks yapıyor denilen GGG, Crawford gibi isimleri gösteririm.

 5. conan

  eski bjs olsaydı ilk 4 raundda nakavt olurdu. bu yeni bjs ise 10 raund dayanır. ama sonunda yine nakavt olur.

 6. Deontay_Wilder

  bjs göz doldurdu bu maçta kendini baya geliştirmiş eskiden bu kadar hızlı değildi.golovkini zorlayacağı kesin çünkü golovkin hantal bir boksör.

 7. hitmonchan

  Bjs golovkin’i yensin 5 sene boks maçı izlemem. Iyi veya kötü boksör olması bir sey ifade etmez. Bu kadar narin bir boksör golovkini yenemez. Charlo yenebilir, eubank yenebilir, canelo yenebilir ama bjs yenemez.

 8. fix1

  fury bi sikt.r git ya… sen kendine bak bıktık artık senin çenenden. laf çok, icraat yok. kendisi geçti de “gel billy billy yi” savunmak sana kaldı.

 9. ahmet kurt

  Golovkin lemieux a 2 raundda 50 den fazla jab vurmuştu(inanılması güç bir rakam). Şahsi fikrim golovkin in abartı bir prese ihtiyacı yok. O hızına rağmen bjs yi Uzaktan direkleriyle bile yener. Bjs nin en büyük başarısı nakavt olmamak olabilir. Ama o da çok zor.

 10. poisonman

  Golovkin BJS’ yi zorlanmadan yener muhtemelen tko biter karaciğerine alacağı darbeler de cabası fakat caneloya sıkıntı çıkartabilir yine de yenemez diye düşünüyorum… zaten korkak ve disiplin yoksunu (ring dışında) bir boksör elit seviyede olduğunu düşünmüyorum…

  • GENNADYMUSTAFA

   Zorlanır dostum. Caneloya da golovkinede sıkıntı çıkarır. Amir khanın canelo maçı gibi olur bjs maçı. Ggg lere jacons maçı gibi olur yada daha rahat kazanabilir

 11. Tyson Fury

  GGG TKO İLE ALIR

 12. GENNADYMUSTAFA

  Golovkin soundersi yıpratıp yıpratıp tko eder. Golovkin çok kaliteli bir sporcu olimpiyat 2.si, 4 kemer sahibi, tyson fury nin kliçkoya yaptığı maymun stilini sounders golovkine yapamaz çünkü golovkin hep atak hep yıkıcı. Düşünsenize sounders orta sikletteki 5 kemeri alıyo. Mantıklımı bu tam bir saçmalık, bu 5 kemeri alıcak biri varsa bu ggg olur.

 13. Sebastian heiland

  Ggg ve caneloyu yenecek boksör yok

 14. ahmet kurt

  Bjs nin golovkini canelo ve jacobs maçları kadar zorlayacağını düşunmeyin beyler. Bjs nin bu adamlar gibi güçlü vw tehditkar yumrukları olmadığından golovkin sadece ofansa odaklanabilir. Yani nakavt etmeyi kafaya koyarsa etmeden bırakmaz. Gard almadan bile saldırabilir.

  • özgür can

   çok haklısın kardeşim golovkinin çene mübarek beton zaten canelo net vuruşunda bile yıkamadıysa yani bırak yıkmayı adam sallanmadı o derece bjs hayatta bişey yapamaz dediğin gibi gardı açık bile saldırır nakavtlamak için golovkinin çok teknik estetik yumrukları var hele o yukarıdan kafanın üstüne vuruşu yok mu harika birde golovkinle kırışmaya giren hata yapar ve kendini yerde bulur caneloda bunu bilerek farklı şekilde maça çıktı.

 15. Hotter

  Yani fury tabi ki böyle söylicek. Bjs bir nevi fury’ nin tarzı gibi dövüşüyor. Kendini de yenilmez zannettiği için stil benzeri arkadaşının da yenilmez olduğunu öne sürüyor 🙂

  • Tek Kral Deontay Wilder

   yalnız kanka gerçekten bu stille dövüşen birini yenmek zordur … bily jo hareketli bi çocuk golovkin biraz hantal kalacak karşısında .. ben açıkçası bu maçı gözümde kestiremiyorum golovkin mutlaka bi adım önde ama bjs yavana atılacak birisi değil … ilk defa golovkinin çok zorlanacağı bi maç olabilir ( canelo maçından sonra tabi ) işin gerçeği sitede bişeyde yazamıyoruz korkudan fanboylar hemen hakarete başlıyolar aq 🙂

 16. Fatihhh

  sen öyle san furry bence sen artık fazla konuşma ortalarda fazla gezme maça odaklan kilo vermeye çalış A.j karşısına eskisi gibi çıkmayı amaçla ggg yenilir filan boşuna kendine antifan yaratıyorsun.ggg bunu kesin harcar bunu sende dahil çoğu kişi biliyor o yüzden birilerine şirin gözükmek için kendini ortaya atma 🙂 🙂

 17. hapsuu

  bsj david lemeiz maçını seyreden boks özzürlüler bsj arslan bsj kaplan golovkini yer yutar vs vs saçmaladılar…burada zaten boks u bilen az…
  ggg lemix i haşat ediyo…bsj 12 raund kaçarak sayıyla yeniyo…
  ggg monroe jr ı haşat ediyo bsj 12 raund kaçıyo sayıyla ancak yeniyo…lan oğlum siz AMERİKAN güreşi izleyin…
  36 yaşına ragmen 3g tecrübesi ile BSJ malını karnına çalışıp yorar..sonra köşede AMAN ABİCİM çektirir…HAAA şu var herşeyin en iyisini RABB imiz bilir…
  canelo bile hakemlerle yırttı…
  3g yaşlanıyo rakibler genç …ama profesyonellik burada ortaya çıkar…
  agzı olan konuşuyo maalesef…bir konu hakkında BEN bil mi yo rum diyen duymadık …şaşırdık mı…

 18. hapsuu

  bi de…3g bsj maçı yaında olmaz da..yakında olsa idi…agır siklette fury nin akrabası(hughie fury) ile parker arasındaki maç gibi olur ..düşüncesndeyim…bu fury ler çingene polisten kaça kaça boks da da kaçma stili yerlerştirdiler…yanlız her boksör lemix değil…3 adımı hızlı atar çeneni bulur…
  ulan bi de 3g türk yav hem de müslümanmış…tabii 3g diyecez..

  • Tyson Fury

   aynen çok güzel bir örnek olmus (cuk oturmus ) baska söze gerek yok olayı
   resmen özetleyecek kelime
   bknz. parker vs hugie

 19. Roman

  GOLOVKIN DIREKLERLE SAUENDERS I ZOR DURUMLARA DÜŞÜRÜR. KNOCKDOWN EDER. JACOBS MACI GIBI KIL PAYI PUANLA GOLOVKIN KAZANIR. BJS DE IYI BIR PERFORMANS SERGİLER. BJS NIN CENESINE HIC GÜVENMİYORUM.

 20. WildervsJoshuaa

  Ggg saundersi yakalayamassa puanla rahat alir saunders. Cunku surekli takip etmekte kalicak saunderste cok guzel kaciyor puanla bir bir alir fruy dogru soyluyor…

 21. lenolewis

  bu nasıl askerlik la 🙂 nöbetin yokmu senin

 22. Big George

  BJS niye puanla alsın anlamıyorum?

  Orta siklette GGG kadar çok yumruk vuran yok. GGG’nin menziline giren adam jab yemeden çıkmaz, BJS de istediği kadar hızlı olsun menzile girdikçe jab yiyecek, bunu bilen biliyor.

  Ondan sonra istediği kadar vurmaya çalışsın. GGG puanla yenilecek en zor boksördür. GGG ancak Canelo gibi çok güçlü biri onu ters yakaladığında çenesine çok mükemmel bir yumruk oturduğunda KD olursa yenilebilir.

  O da kd olduktan sonra toparlanıp KO etmezse. Sonuçta kariyerinde hiç KD olmayan bir adamdan bahsediyoruz. KD’nin etkisini -olursa- üzerinden ne kadar kısa süre sonra atacağını siz düşünün.

  • ahmet kurt

   bjs golovkin i yenemez. bence tartışılacak konu golovkin i zorlayabilir mi zorlayamaz mı olmalı. ciddi söylüyorum. versem versem %10 şans veririm. fazlasını değil.

 23. ahmet kurt

  ggg yakalayamazsa puanla rahat alırmış bjs 🙂 ya beyler gerçekten saçmalıyosunuz. golovkin bjs den çoğu maçında 1.5-2 kat daha fazla yumruk atan bir boksör. isabet oranlarını karşılaştırın golovkin o konuda da daha iyi. açık ara üstünlük kurar. iddia ediyorum yumruk istatistiklerinde bjs yi 2 ye katlar golovkin. bjs nin mümkün mertebe en büyük başarısı nakavt olmamak olur. söyleyin hele puanla nasıl golovkin i yeniyor? zorlar falan dersiniz eyvallah ta kolay mı golovkin i puanla yenmek? canelo maçından önce de aynı saçmalıkları görüyordum. neymiş efendim nakavt olursa golovkin eder puana kalırsa canelo alır. öncelikle golovkin i puanla yenmek için ondan daha çok sayıda yumruk atmanız lazım. çünkü bu adamdaki isabet oranı hiçbir boksörde yok. peki golovkinden daha çok sayıda yumruk vurabilecek bir boksör var mı? inanır mısınız böyle bir kişi de orta siklette yok. golovkin formda olsun yeter. jacobs maçındaki gibi değil canelo maçındaki bir golovkin i orta siklette kimse yenemez. iddialıyım.

  • Hotter

   +9999 kesinlikle baştan sona katılıyorum.

  • Fatihhh

   +999999999999 yaw keşke yorumların yanına katılıyorum katılmıyorum hanesi ekleseler güzel olurdu 9 basmaktan parmaklarım yoruluyor 🙂

  • Tek Kral Deontay Wilder

   bende + 9999999999999999 demek isterdim ama bence bjs zorlar reis yapma kurban olayım 🙂 bjs fırtına gibi golovkin 36 yaşına gelmiş artık biraz hantal kalabilir bjs nin yanında .. yener demiyorum olası maçta favorim kesinlikle golovkin ama bjs olası bi golovkin maçında göstereceği performansla ortasikletin bundan sonraki kralı benim dedirtecektir buna eminim …

 24. lenolewis

  ggg bjs ile olası maçta gard almadan box yapacaktır çünkü bjs power punchları ggg yıpratamaz dolayısıyla ggg gard almadan bjs üzerine gider ve istediği kadar jab vurur hatta bjs jab manyagı yapar .bjs güzel kaçmasını biliyor ama yumruk vuramadan kaçarsan hangi hakem yumruk vurmadan sana puan verirki tyson fury hakem yapsalar belki maçı alır bjs

 25. ONUR ERTEKİN

  YA ŞU BİLLY JOE SAUNDER’İ ÇOK ABARTIYORLAR, BU ADAM, NE GOLOVKİN’İ NE GEORGE GROVES’İ NE EUBANK JR’Yİ YENEBİLİR….

 26. zeydharis61

  Merhaba arkadaşlar.ilk yorumum ifare edin olurmu:) bu konu hakkında değil povetkin-hummer maçı hakkında yorum yapmak istiyorum.povetkinin daha da ilerleyeceğini düşünmüyorum.adamın gücü zayıflamış yada bu kadar.hummer gibi duran kalasa o kadar yumruk atmasına rağmen kd bile yapamadı.joshua wilder v.s povetkini harcar yeri öptürür.hala povetkin ısrarı yapmanın anlamı yok bence.saygılar…

 27. Bruiser

  Tyson Fury kokaini fazla kacirmis, hayaller gormeye baslamis.

 28. Hayta

  bjs kendini çok geliştirdiği ortada çok zeki fakat punch power ı düşük zaten ggg ile karşılaşıcaksan punch power ın ne kadar önemi var orasıda ayrı mesele canelo bu siklette ki en sert vuran diyebilir ggg den bile sert vuruyor olabilir o bile kaç tane vurdu ggg bana mısın demedi o yüzden bjs nin şansı var fakat unutmamak lazım bjs nin çenesi ggg yumurklarına dayanabilir mi ggg şuan daki en zeki boksörlerden birisi illa ki vurucak bir fırsat yakalayacaktır.

 29. BadBoyHari

  lemiux bir balon golovkinse bir şampiyon belki bir ortasiklet efsanesi bjs golovkinden raund alabilir ama maçı kazanamaz

 30. GGG44

  billy joe vs ggg maçı olursa müthiş para döner. kazanan ggg olur açık ve net.

 31. About Billions

  Tyson fury daha önce parker, joshuayı Yener deyip, daha sonra Parkerın, joshuayı yenmesi imkansız demişti 🙂 . Arkadaşını Yüceltmesi normal. Saundersın, golovkine karşı elinde iyi bi avantajı olacak. O da Dominic ingle. Golovkini tanıyor, golovkine karşı daha önce boksör hazırlamış bi isim. Saundersın yetenekleriyle, Keşfettiği (brook maçından sonra eminim Nerede hata yaptık, neyi düzeltmemiz gerekiyor? diye analiz yapmışlardır) golovkinin eksikleri üzerine çalışmakta sıkıntı çekmeyeceklerdir. Bu da diğer boksörlere oranla, Saundersa avantaj sağlayan bi durum olacaktır diye düşünüyorum. Tabi bence yenemez golovkini. Maç olursa, umarım Saunders kazanır.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   Tyson fury bi ara hatta bjs hayeyi yener diyordu böyle abuk subuk tahminleri var 🙂 bende ggg yi olası maçta bi tık önde görsemde kalbim bjs den yana

   • About Billions

    😀 😀 furyden beklerim 😀 😀 . Ben de Saundersı destekleyeceğim dostum 🙂 .

 32. BadBoyHari

  fatih keleş 3 gün sonra garridoyla rövanşa çıkıyor arkadaşlar nolur sizce

 33. BadBoyHari

  garrido fatih keleş maçından sonra 2 maça daha çıkıp puanla kaybetti ve garrido 17 maçta hiç nakavt olmamış çenesi sağlam demekki

  • Kanguru Perkovic

   Fatih yense bile hiçbir umidim yok avni seviyesine yaklaşamaz bile bu maçı kazanacağı bile meçhul. Ilk maçta bi ara nakavt oluyordu gong kurtarmıştı. Yumruklari hiç ama hiç etkili değil

 34. ahmet kurt

  inşallah fatih kazanacak

 35. BadBoyHari

  ahmet kurt youtubeda bir yorumunu gördüm umut çamkıranın bir videosunda ama umuttan boksör olmaz milleti kandırma

 36. Big George

  Fury iyidir hoştur ama kafası normal dolaşmaz. Muhtemelen bu beyanatı da verirken kendine damar yolu açıyor ve vurmaya hazırlanıyordu.

 37. GGG

  Golovkin buna kıçıyla güler 🙂

 38. mehmet dalgaç

  golovkini kim yenecekmiş? gözlerim yanlış görüyor herhalde:))))

 39. mehmet dalgaç

  bjs daha önce de defalarca ggg ye gider yaptı ama o kadar. sonuç 0. bjs nin son performansı gerrçekten çok iyiydi. floyd esintileri vardı. ama ggg ye bunlar sökmez. sökecek olsaydı canelo yapardı. o da yaapamadı. bjs sıranı bekle ggg senin için de gelecek! az daha sabır.
  bu arada ggg yenilsin diye her maçından önce duaya duran arkadaşlar! üzgünüm ki ggg iyice ihtiyarlamadan bu dileğiniz gerçekleşmeyecek :)))))

Yorumlarınız