Ülkemizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

mustafa-kemal-ataturk

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde şükran, özlem, saygı ve rahmetle yad ediyoruz.

 


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. ONUR ERTEKİN

  +1

 2. Mike Tyson

  Ruhun sad olsun baskomutanım

 3. Ziyaretçi

  Saygıyla Anıyorum

 4. About Billions

  “Mustafa Kemal ingilizleri yenene kadar, tanrıyı da ingiliz zannederdim.” Mahatma Gandhi.
  huzur içinde yat Atam.

 5. david tua

  Seni cok ariyoruz Atam senin attigin ilkelere arkasinda olacagiz.

 6. Özgür

  BEN sporcunun ZEKİ,ÇEVİK VE AHLAKLASINI severim…

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

  İyiki bizim atamızsın…Sen milyonların belkide daha fazlasının kalbindesin…Her 10 Kasımda sirenlerle beraber tüylerimiz diken diken olup gözlerimizin yaşaracağı bir nesiliz biz ve seni hep Saygı,Sevgi ve Rahmetle anıcaz…Çok büyüksün Atam çoooooookkkk…

 7. BALBOA

  o kadar özledik ki…

 8. Marvelous .

  İnsan nutuğu okuyunca tam bağımsızlığa ve vatanın kurtuluşuna o dönemde Mustafa Kemal den başka inanan bir yurtsever olmadığına kani oluyor. Halide edip, Rauf Orbay, refet bele gibi en ileri vatansever dediklerimiz dahi Mustafa Kemal eylül 1919 da sivasda iken onu Amerikan mandaciligina inandırmak için kılı kırk yarmışlar, ulkeyi amerikanin kucağına oturtmak için ellerinden gelen çabayı göstermişler. Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir diyen Mustafa Kemal, tüm bu sömürgeci yaklaşımları kıvrak zekası ve kararlı tutumuyla yok etmesini bilmiştir tabi.

  “Bir millet, mevcudiyet ve istiklalini temin için tasavvuru kabil olan her teşebbüs ve fedakarlığı yaptıktan sonra muvaffak olur. -Ya muvaffak olamazsa- demek o milletin ölmüş olduğuna hükmetmek demektir. Şu halde; millet yaşadıkça ve fedakarlığa devam ettikçe muvaffak olmamaya imkan yoktur.

  Mustafa Kemal, 22 Eylül 1919 Sivas.

  Ruhu şad olsun.

 9. DAVİD HAYE

  Erzurum kongresinden Sivas kongresine giderken Mustafa Kemale tunceli civarında suikast yapılacağı haberi alınır.Mustafa Kemal bu habere rağmen sivasa gitmekten vazgecmez.arabada giderken yüzbaşıya arabanın penceresinden silahla hazır olmasini ister ordan gelen atese sen karsilik ver bende diğer pencereden karsilik veriyim der.eger içimizden biri vurulursa kimse arkasına bakmadan devam etsin ve sivasa gidip kongreyi toplasin der.yüzbasi ve şöfer eğer paşam sen vurulursan nasil arkamiza bakmadan çekip gideriz der.Mustafa Kemal ben bile vurulsam yolunuza devam edip sivasa gecin ve bu ulusal kongreyi toplayin der bu bir emirdir der.son olarakta Çanakkale savasindan sonra İngiliz komutan kendi ülkesinde hesap verirken şu savunmayı yaptı ” Dünyaya yüzyılda bir deha gelir oda Türklere nasip oldu “der.

 10. enrike

  aynen katılıyorum.

 11. Tyson

  Gençliğe hitabeyi birkez daha okudum,bir kez daha ağladım.çok büyük birinsandin atam.çok özledik.

Yorumlarınız