Unvan Maçına Skandal Hakem Kararı Damga Vurmuştu. Rövanş Tarihi Belli Oldu!

murata-ndam (6)Daniel Jacobs’tan boşa çıkan WBA (normal seviye) orta sıklet unvanı için 20 Mayıs’ta Kamerunlu Hassan N’Dam ve Japon Ryota Murata Tokyo’da karşı karşıya gelmiş, 12 raunt sonunda kazanan taraf masa hakemlerinden gelen kararla N’Dam olurken, bir çok boks otoritesinin ve izleyicilerin genel kanısı mücadeleyi Murata’nın kazandığı yönünde olmuştu.

murata-mendoza-ndam-kapak

Bunun üzerine WBA konuyla ilgili inceleme başlatmış ve başkan Gilberto Mendoza Jr bizzat maçın tekrarını izleyip puanlayarak karşılaşmayı Murata’nın hak ettiğini, en kısa sürede rövanş maçı düzenlenmesi için WBA yönetim kurulundan talepte bulunacağını açıklamıştı.

İlk maçı N’Dam lehine puanlayan iki masa hakemi 6 ay uzaklaştırma cezası alırken, iki boksörün 22 Ekim tarihinde yine Japonya’da rövanş maçına çıkacakları öğrenildi.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Marvin Hagler

  n’dam her ne kadar pes etmeyen bir boksör olsa da, murata’nın onu nakavt eden ilk kişi olacağını düşünüyorum.

 2. GGG

  Bence murata karmaşık duygular içerisinde çıkacağı ikinci maçı da kaybedecektir 🙂

 3. Big George

  Murata bu maçı kaybederse ne olacak? Adalet sağlanmış mı olacak? Çok saçma salak işler dönüyor.

  Rövanş adalet değildir… KEmer direkt japona geçmeliydi. İlk maçı kazandı adam işte ya bu maçı kaybederse, ilk maçın sonucunu mu değiştirecek bu?

 4. About Billions

  Murata, galibiyeti sonuna kadar haketmişti. N’jikama ilk maç öncesi de şans vermemiştim, ikinci maç öncesi de şans vermiyorum. Murata, ring içersinde daha çalışkan olursa, rakibi beklemek yerine, oyunu kendi kurarsa, n’jikam, nakavttan kurtulamaz bence.

Yorumlarınız