Ve WBC Başkanı Mauricio Resmen Açıkladı! Avni Yıldırım Bundan Böyle…

mauricio-sulaiman-boxing_wbc

Meksika’da ringe çıkan Avni Yıldırım 12 raunt sonrasında Meksikalı rakibi Marco Antonio Periban’ı puanla yenerek 16. maçında da galibiyetle ayrılmıştı. Bu şekilde yenilgisizliğini koruyan Avni Yıldırım WBC’de Süper Orta Sıkletin şampiyonluk adayı olduğunu resmen ispatlamıştı. Herkes büyük bir merakla WBC’nin açıklamasını beklerken resmi duyurunun sinyali dünya boks konseyi başkanı Mauricio Sulaiman’dan geldi.

avni_yildirim_wbc_sulaiman

Sulaiman twitter üzerinden yaptığı açıklamada Avni Yıldırım artık “Mandatory Challenger” ifadesini kullandı. Tam olrak ise “Meksika’da Avni’nin Büyük Zaferi… Hem WBC’nin Uluslararası şampiyonu oldu hem de şampiyonla maç yapacak mecburi rakip oldu” ifadelerine yer verdi.

sulaiman_wbc_avni_oner

 


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. Sa yo na ra
  sa yo na ra

  hayırlı olsun, işi gerçekten çok zor ama boksta her şey mümkündür.

 2. Antiwilder Wilder
  Antijoshua

  M.sulaiman mi e.hearn mu hangisi boks dunyasinin en buyuk sahtekari bir turlu emin olamiyorum ama boks dunyasinda onemli figurler bunlar.umarim avniyede kolpa yapmazlar.ayrica povetkinin banini kaldirmazsa o zaman eger ryabinski bu sulaimana gerekli islemi yapmazsa o da adam degil.koskoca oligarklar ve rusya arkanda sen bu meksika apacisine boksorunu yediriyorsun olcak is degil.
  Povetkinin simdiye kadar coktan wbc kemerini takip parker,joshua,ortizlerle masaya oturmasi gerekirken duhaupasla sirk macina cikip zaman kaybediyor,cildircam.

 3. Murat Koc
  Murat Koc

  Nihayet yani gerekli açıklama gelmiş. Zaten yeterince hakkını yediniz önce ikiden 3numaraya cektiniz sonra meksikaya deplasmana git yenilde seninle ugrasmayalim dermiscesine gönderiniz elinizde baska kart kalmadi.avnide artık üzerine düşen sorumlulukla her zamankinden çok daha fazla çalışarak hazırlıklarına başlamalı. 10km kosuyorsan artık 12 13 kosman gerekiyor bundan böyle en Zirvedekilerle dovuseceksin insanlara bu başarının bir tesadüf olmadığını kanitlaman lazım.

 4. Dogannn
  dogannn

  Bunu zaten bekliyorduk ama birinci ağızdan açıklama yapılması bizi çok mutlu etti. Helal olsun avni kardeş inş kemeri kazanacaksın tüm kalbimiz seninle. Bu çocuğun azmine hayranım. Avni nin unvan maçındaki hırsını hayal bile edemiyorum. Başarılar diliyorum kardeşim. Kazansanda kaybetsende arkandayız

 5. TÜRK OĞLU TÜRK
  MARCİANO

  şu boxrec te avni yi bi 5 yıldız yapmadı gitti…

  • Ilyas Atci
   ilydream

   aynen 😀

   • TÜRK OĞLU TÜRK
    MARCİANO

    eftik püftük adamlar 5 yıldız bizim yiğido 4 buçukta…
    eubank züppesi bile 5 yıldız ancak gitsin ingiliz pub boksörleriyle dövüşsün…

 6. ömer Uzel
  ömer uzel

  boksta ki en büyük iki artı doğuştan gelen çene gücü ve yumruk gücüdür..bunlar doğuştan gelir..diğer yetenekler ise çalışmayla ya azalır ya da artar..avni’nin eskiv ve savunma yeteneğini arttırması halinde tüm dünyanın saygı duyacağı bir popilaritesi olacağına inanıyorum..tamam çenesi çok sağlam ama gene de fazla yumruk yememeli..wbc’nin uluslararası kemerini bir zamanlar ağırsıklette ruiz’den, tua almıştı, tua’dan da ibeabuchi almıştı..bu kemerde çok önemli demek istediğim..

  • Ahmet Kurt
   ahmet kurt

   avni nin belindeki kemeri ise zamanında mikkel kessler, carl forch ve jurgen bruehmer gibi boksörlerde almış. bu üçü de dünya şampiyonu oldu inşallah avni de olur.

   • ömer Uzel
    ömer uzel

    inşallah olur, bu potansiyel kendisinde fazlasıyla var ama boks sokak kavgası değildir, teknik illa ki olmalı..eskiv çalışmalı, eskiv boksta çok önemli bir belirleyicilik..eskivin efendisi de mike tayson ve freizer’di..freizer’e yetişemedik ama Tyson çok başkaydı..

Yorumlarınız