(VIDEO) 2015’te Yılın Nakavtı: Canelo vs James Kirkland

2 yıl önce, 9 Mayıs 2015’te ABD’nin ünlü süper yarı orta sıklet boksörlerinden James Kirkland ile ringe çıkan Canelo, rakibine kariyerinin en ağır mağlubiyetlerinden birini tattırırken, aynı zamanda yılın en iyi nakavtına da böyle imza atmıştı:


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Tugay Özay

  Canelo’nun controları muhteşem gerçekten. Fakat Golovkin gibi alan daraltıp, rakibi baskı altına alamıyor. Belki de almıyor stili bu olabilir…

 2. ahmet kurt

  Bakalım kilo avantajı yapamayacağı boksörlere karşı da üstünlük kurabiliyor mu? Liam smithle dövüşürken hayret etmiştim. Smith in 2 katı gibiydi. Chavez inde kilo alma konusunda canelodan aşağı kalır yanı yok. Hep birlikte göreceğiz.

  • Tugay Özay

   Aynen hocam Smith karşısında baya iri duruyordu. Bu kilo alma olayları nasıl oluyor ben tam bilmiyorum. Tartıdan sonra kilo almak serbest falan mı ?

   • ahmet kurt

    Aynen tartıdan sonra 24 saat içinde kilo almak serbest. Canelo 24 saat içinde 7-8 kg alabildiğini iddia ediyor. khan maçında 80 kg yi zorladığıda söyleniyor. Bir yandan bu mümkün mü Diye düşünüyorum. ama konu hakkında bilimsel olarak bir bilgim yok. Bazıları bunu bir saçmalık olarak görse de canelonun rakiplerinden bariz şekilde daha iri ringe çıktığı aşikar.

    • Junkie

     Eskiden canelo hayraniydim taki ggg den kacana kadar ama ilerde karsilasirlarsa yine canelo nun tarafini tutarim zira GGG jacobs macinda gosterdiki kimse yenilmez degildir sadece istemek yeterli canelo bunu yapcak yetenekte bakalim gorcez

    • Junkie

     Bu arada 24 saatte 8 kilo alma imkansiz ahmet en fazla 2 3 kilo alabilirsin oda sivi takviyelerle beraber 50 porsiyon adana urfa ye 24 saatte insan 8 kilo almaz oyle bi metabolizma yok

     • ahmet kurt

      bende pek anlayamıyorum ama liam smithle canelo arasında sadece 2-3 kg olduğunu mu düşünüyosun? maçı tekrar bi aç gör yani 🙂 hem jacobs golovkin maçında da jacobs daha iriydi. yanlış hatırlamıyorsam hayrettin kardeşimiz yazmıştı(david haye) jacobs un 79, golovkinin 75 kg olarak maça çıktığı söyleniyormuş. gerçektende kilo farkı o maçta da gözler önündeydi. 8 kg aldığını söyleyen kişi canelo ve antrenörü yani. g.tlerinden sallamıyolar heralde. ama bir yandan da bu nasıl mümkün olabilir? ben işin içinden çıkamıyorum 🙂

      • Junkie

       Antrenor ekibi acikladiysa dogruda olabilir ama ne bileyim vok enteresan bir insanin bir gunde 8 kilo almasi felan ciddi zararlar verebilir bunyeye seriligini hizini kaybedebilirsin

 3. Abdullah yılmaz

  canelo’nun bu nakavt anı bilgehan demir’in anlatımıyla harika…

 4. Abdullah yılmaz

  canelo-golovkin maçı ne zaman olacak? geçenlerde hayrettin kardeşimiz golovkin’nin sakat olabileceğini söylemişti bu doğrulandı mı ?

 5. About Billions

  Kirkland bu maça çıktığında acaba gerçekten caneloyu ko edebilceğine inanmış mıydı ? Baskı kurarsın anlarım da daha ilk roundda caneloya hunharca saldırmak 🙂 . Caneloyu sevmesemde izlemesi keyifli bi boksör benim için. Kendi sikletinde ki şampiyonlarla sıkıntılı bi süreç yaşamasından, kemer birleştirme maçına çıkmaması da canımı bi hayli sıkıyordu. En son Austin Troutla kemer birleştirme maçı yapmış başka da yapmamış. Oysa lara ile hem rövanş hem de kemer birleştirme maçı mükemmel olabilirdi. Aynı şekilde jermall charlo maçı. Jermall, jermelle Göre daha iyi rakip olurdu bence. Son maçında hiç beğenmediğim andrade maçı da güzel olurdu. Yaşı genç, kariyeri güzel. Ortasiklette de durum içler acısı olduğu için ortasiklette devam etme kararı alarak bi saltanat kurma peşinde sanırım. Bunun için de sağlam adımlar atıyor. Ufukta canelo vs lemieux maçı beliriyor. Golovkin ne kadar beklerse, o kadar zararına bence. Canelo Wbc için dövüşmeyeceğini de açıklamasıyla, lemieux maçından sonra Saunders maçı uzak değil. Golovkin bence Saundersa bu kadar yaklaşmışken elinin tersiyle itmemeliydi. Canelonun bütün yollarını tıkamış olurdu. Ortasiklette canelo finali yapıp, süper ortasiklete geçiş yapabilirdi. Canelo, golovkin maçına çıkmazsa şaşırmam. Golovkin de beklediğiyle kalabilir. Chavez maçını sabırsızlıkla bekliyorum. Güzel bi gece olacak.

 6. Hayrettin Yeğin

  Canelo maç günleri tartıya göre daha ağır çıkan boksörlerden birisi.bu konuda golovkini çok ağır çıkmakla gündeme getirmişti insanlar.bu konu hakkında golovkin insanlar benim maça 80 kilo ile çıktığımı söylüyor.benim vücud olarak kiloma göre daha iri olduğunu söylüyor ama ben ideal kilomdayım ve hiçbir maça 80 kilo ile çıkmadım.genelde 75 ve 76 kilo ile çıktığını söyledi.Kell brook maçında hem golovkin hemde golovkin 76 kilo olarak çıkmıştı.jacobs maçında jacobsun 79-80 kilo arasında golovkinin ise 75-76 kilo arasında olduğu söylendi.golovkin maç günü ibf kemerinin üst sınırı için çıktığı tartıda 169 lbs geldiği yani 170lbs sınırını geçmediği ama Jacobs kilo probleminden dolayı tartıya çıkmadı.amir khan canelo maçında canelonun khana Göre maça 4 kilo daha ağır çıktığı dile getirmişti.khan maça 73 kilo ile çıkmıştı galiba.

 7. Hayrettin Yeğin

  Hem golovkin hem de brook 76 kilo ile çıkmıştı.

 8. Hayrettin Yeğin

  Abdullah yılmaz kardeşim golovkinin sakatlığı yaralanmaya dönük bir sakatlık değil.jacobs ile 12 raundluk maç yaptığı için vücudun olarak yıpranmaya dönük bir durum varmış.sanchez bu konu hakkında golovkin için vücüdu Jacobs maçında yıprandığı için kısa sürede hazırlanıp maça çıkacak durumda değil o yüzden bir süre dinlenecek dedi.Golovkin bu etkiyi tamamen atmak için geçen hafta motivasyon çalışmalarına başladı. Alvarez maçına çıkmasına engel olacak bir sakatlığı yoktur.frank warren golovkinin sakat olduğu için bizle maç yapmak istemediğini söylemisti.bu durumu açıklığa kavuşturmak için sanchez o açıklamayı yaptı.

 9. Hayrettin Yeğin

  Vücudunda yapısal olarak yıpranma varmış yazacaktım.kusura bakma kardeşim telden yazdığım için harf hataları çok oluyor.

Yorumlarınız