(VIDEO) Andrew “Canavar” Tabiti, Eski Şampiyona da Acımadı..

tabiti-cunningham

Geçtiğimiz Cumartesi Mayweather-McGregor gecesinde ringe çıkan ABD’nin yarı ağır sıkletteki en önemli yükselen yıldızı Andrew “Canavar” Tabiti, eski şampiyonlardan Steve Cunningham’ı ezici bir şekilde puanla mağlup ederek artık unvan maçına hazır olduğunun sinyalini verdi.

İşte maçtan bir pozisyon:

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. jackal

  41 yaşında ahı gitmis vahı kalmıs adamı yensin bi zahmet. glowacki cok daha rahat yenmisti

 2. jackal

  bu arada glowacki briedis perez alt gecesinde cıkacak rakip henüz belli degil

 3. Big George

  Doğu Avrupalılar bu sikletin kralı, Amerikanlar hiç umutlanmasın. Gassiev, Usyk, Briedis işi götürür.

  • GGG

   Öyle deme dostum, bakarsın yarın öbür gün Ward, cruiserweihgt’e çıkar. Bu doğu Avrupalıları ipe dizdiğini izlersin sonra

   • Luis Ortiz

    ward usyk karşısında bysk yapamaz

   • Big George

    Ward’ın formu light heavyweightte bile düştü, cruiseri kaldırması imkansız. Ha şöyle bir saçmalık da yok değil, bu adam çoğu ağır sikleti pas pas edebilir ağır siklette adam yokken, kruvazörde canavar gibi boksörler var.

    Ward çok büyük boksör ama tanrılaştırmayın, ilk maçta Kovalev ile berabere kaldı, kilosu ve yaşı kaldırmaz, Ward falan dinlemez çiğnerler.

    Bence GGG ve Ward’ın ortak tek bir hedefi olmalı. 74-76 arası bir kiloda jübilelerini yapmak. Bu iki ismi iyi hatırlamak istiyorum. Ward hafif ağırda kaldıkça, yaşı da ilerledikçe formunu günden güne kaybedecek. GGG’de yaşı itibariyle sona yaklaşıyor.

    Bu iki ismin inat etmesine gerek yok. Ward emekli olur bence yakında.

    • GGG

     Ward’ı tanrılaştırmıyorum. Sadece hak ettiği övgüyü yapıyorum. Ward cruiserweihgt’e çıkar ve oranın da kralını yener. Olmayacak şey değil. Zaten Efsaneler hep büyük işler başarmışlardır

     • Big George

      Dostum haklısın Ward şu an bir numara ama, bir insan. İnsani sınırlar içerisinde değerlendirdiğimizde yarı ağır Ward’ın stilini bozar, Ward’ın yeteneği veya başka şeyler söz konusu değil yani, bunu demeye çalışıyorum.

      Floyd’un süper ortaya çıkması gibi bir durum olur. Kovalev’i haşat edecek adam bu nedenle ilk maçta tökezledi. İnsani sınırlar dışında bence şu an için kruvazör siklette dövüş.

      Ama Ward uğraşır en düşük ağır siklet kilosuyla ağır siklete çıkarsa bence puanla birçok orta sınıf öküz ağır sikleti alacak kadar ringde kalır, çünkü halleri şu an içler acısı. Kondüsyonu muamma olmasa bunun gerçekleşebileceğine yüzde yüz inanırdım.

      • GGG

       Haklısın, ama bence Floyd’un süper ortaya çıkmasıyla Ward’ın yarı ağıra çıkması aynı şeyler değil. Ward’ın vücut ölçüleri buna daha çok elverişli. Ben üst düzey tekniği ve boks zekasıyla yarı ağırda da çok iyi işler çıkaracağını düşünüyorum

      • Big George

       Normal günde, yani günlük yaşamında Ward kaç kilo bilmiyorum, eğer 91 kilo veya üzeri ise dediğin bir ihtimal olabilir ama değilse bence çok zor o kiloya alışması. Alışır mı? Ha alışabilir de, alışana kadar adamın kariyeri biter. Zaten yaşı geldi, emekli olma dedikoduları ikinci Kovalev maçından önce çıktı.

       hiç macerayı bırakmasın. Cruiser siklette efsane olunmaz, efsane olmak istiyorsa insin biraz aşağı, Golovkin de biraz yukarı çıksın Catchweight 74-75 kiloda dövüşsünler. p4p tartışmalarına da son noktayı koysunlar.

       Glowacki’yi, Briedis’i, Huck’u yenerek zaten efsaneliğine bir şey katamaz.

       Roy Jones gibi ağır siklet macerası deneyebilir, bunu neden daha soft bir seçim olacağını söyleyeyim. Bence 91 kilodaki bir çok isim özellikle Gassiev ağır sikletteki bir çok isimden daha hırslı ve önü açık.

       Roy Jones kendi stilini koruyabilecek kadar bir kiloyla, John Ruiz isimli bir kazma ile dövüşmüştü. Ward da hızını koruyabileceği kadar düşük bir kiloda, ağır siklete ters gelebilecek stiliyle böyle kalasları zor duruma sokabilir.

 4. Kanguru Perkovic

  Wardin usyk karşısında birşey yapabileceyini sanmiyorum gassievi yenebilir

  • ahmet kurt

   gassiev in gücüne de dayanamaz. ward ın kovalev maçlarını izleyin. ilk maçta da ikinci maçta da ne zaman sert yumruk alsa bir afallıyor, canının yandığını ne kadar gizlemeye çalışsa da belli ediyor(wlad gibi). hafif ağır bile ward a fazla geliyor. yani hiçbir şekilde cruiser weight in boksörü değil. o boksörlerin gücüne de sertliğine de dayanamaz.

   • jackal

    usyk,gassiev,briedis kudyrashovi,glowacki bunların alayı wardı yener. hele gassiev ve kudyrashov komaya sokar o cılız ward o yumruklara nasıl dayanacak. 3 kilo alınca bile nasıl performansının düştügünü gördük 10 alınca kim bilir nolur

    • GGG

     Ağır ol dostum. Kimi yeniyorlar hayırdır? Karşılarında yeni yetme bir velet mi var sandınız. Kovalev’i 2 kez üst üste yenen bir adama performansı düştü diyorsanız. Tam kapasitesinin ne kadar üst düzey olduğunu zaten itiraf ediyorsunuz. Cruiserweihgt’e çıkan bir Ward, iyi bir hazırlık dönemiyle orayı da siler süpürür. Gassiev’in falan zaten Kovalev’den farkı. Zorlayabilecek tek boksör usyk olurdu. Ama onun da pek şansı olacağını düşünmüyorum

     • jackal

      öyle bi boksor olsa ward efsane olmak icin cruisera coktan cıkardı. Wardın Cruiser da is yapması Floydun zamanında supermiddleweighttte is yapabilmesi gibi bişey.İkiside cok zor .Bi kere 10 kilo alınca wardın bu kadar hızlı ve seri olacagını düsünüyomusun ? karsısında cok daha iri rakipler olacak . onlara karsı yaptıgı vur sarıl taktigini uygulayamaz

      • GGG

       Ward 10 kilo alınca tabiki bu kadar hızlı ve seri olmayacak, ama şuan hangi cruiserweihgt boksörü Ward kadar hızlı ki. Onlar da zaten yavaşlar. İlk maçta Ward Kovalev karşısında biraz bocaladı. Ama ikinci maçı ne kadar kolay kazandığınız gördük. Siklete adapte olduktan sonra cruiserweihgtte de çok başarılı olabilir

      • ahmet kurt

       usyk ve breidis rahat yener. gassiev nakavt eder. kudryashov un bir sol kroşesine bakar(belki maçı uzatırsa kazanır). ward cruiser weight in boksörü değil. ayrıca şu konuya bir açıklık getirelim ward 2. maçı kolay falan kazanamadı. pis dövüşmek bir yetenektir. herkes yapamaz. ama asla saygı duyulacak bir şeyde değildir. uyarılması gereken çok pozisyon vardı. maç boyunca defalarca kovalev e sarılarak mı onu rahatlıkla yendi? yumruk istatistiklerinde yine geride çıktı. maçı kazanıyordu ve kazanacaktı orası ayrı. ama kazanmak için bütün pisliklerini bu maça kustu. ben ward a saygı duyuyorum. hatta bu maçtan sonra onun efsane olduğunu da düşündüm. ama bu maçı kolayca kazandığı falan yok. ilk maçı zaten görüyoruz kafa kafaya geçti. hafif ağır a bile uyum sağlamakta bu kadar zorlandı. cruiser weight bu adama fazla gelir.

 5. Burak Yurtsever

  Andrew tabiti de mayweather promotions’un ekibinden. Mayweather’ın boksörleri tabiti, badou jack ve gervonta davis ringdeki duruşları ve tarzları bakımından floyda da çok benziyorlar. Tabiti de boks çevreleri tarafından 200 lbs nin floydu olarak gösteriliyor. Atletik , hareketli , rakibinin açıklarını çok iyi yakalayan, ve koordine bir boksör. Cruiserweight de başarılı olabilir ancak ringde biraz daha proaktif olmalı bence.Karşısına cunningham dan daha isabetli yumruklar atan rakipler çıktığında daha puan alıcı ve aktif dövüşmesi gerekecek. Ama tarz olarak sikletine yeni bir soluk getirebilecek bir boksor. Ben beğendim.

 6. Prorsum

  Ward top class yarı ağırlar karşısında bir şey yapamaz olay sadece boy ve fiziksel uygunluk değil çenesi kaldıramaz gassiev falan allah muhafaza ward siklet düşmeli bence ne yükseltmesi

  • Big George

   Gassiev gücündeki bir adamın çeneye tam oturan bir yumruk vurduğunu düşün Ward’ın kariyerini acı bir şekilde sonlandırır, efsanevi bir kariyere yazık olur.

   Bazı şeyler kişisel yetenek ve her hangi bir parametreye bağlı değildir. Bir insan olarak senin niteliklerin oraya yetmez ve bu da gerçekleşmez, hepsi bu aslında.

Yorumlarınız