(VIDEO) Avni Yıldırım’ın Muhtemel Rakibinden Çok Kritik Bir Galibiyet

Benavidez-Medina

Gelecek yıl Avni Yıldırım’ın muhtemel rakiplerinden olan namağlup Amerikalı David Benavidez, çıktığı 18. maçtan da çok kritik bir galibiyetle ayrıldı.

Rogelio Medina’yla Teksas’ta ringe çıkan Benavidez, rakibini 8. rauntta işte böyle nakavt etti.

David Benavidez (@david_benavidez_300)’in paylaştığı bir gönderi ()

Medina Geçtiğimiz yıl James DeGale ile ringe çıkmış ve oldukça çekişmeli geçen maçı 12 raunt sonunda puanla kaybetmişti. Medina daha önce Gilberto Ramirez ve Badou Jack gibi şampiyonlara nakavtla kaybetmişti.

Benavidez bu sonuçla WBC kemeri için Avni Yıldırım’dan sonra 2. zorunlu kemer koruma rakibi (mandatory challenger) olma hakkını elde etti.

Bu da Avni Yıldırım’ın Callum Smith-Anthony Dirrell maçının galibini yenip şampiyon olması halinde, ilk maçında kemerini Benavidez’e karşı koruması gerektiği anlamına geliyor.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. leGGGend

  Umarım gücüde hızı kadar iyi değildir, ama İnşallah o kemeri alalımda, sonrasına bakarız:)

 2. Joe Louis

  Yumruklarını çok sağlam görmüyorum avni nakavt edecektir

 3. Murat Koc

  Çok fazla korunan bir sporcu.mama isimleri yenerek basamakları tırmandı topladiği toplam puan bunun en büyük kanıtı. Avniden fazla maç yapmasına rağmen ondan daha az puan sahibi.avni kemeri alırsa benavidez kendisi için çok büyük bir engel teşkil etmez.üzerine basıp geçer.

  • About Billions

   Katılıyorum. Avni, bu çocuğu çok döver. Maçın tamamını izlemedim ama gard almayıp, hareketsiz şekilde rakibin karşısında dikilirse, bi çok boksör bu kadar seri kombinasyonlara girebilir diye düşünüyorum.

  • Roman

   -1000

  • ahmet kurt

   Valla bu maça kadar bende öyle düşünüyordumda biraz şüphelenmeye başladım. Periban maçında Gördük ki avni çabuk ellere sahip, uzun boksörler karşısında zorluk çekiyor. Benavidez in nakavtçılığı da var. Kesinlikle Çok tehlikeli bir rakip.

 4. Roman

  BENAVIDEZ MEDINAYI KD EDE EDE BITIRDI. ELLERI HIZLI KISA MESAFEDEN SAGLAM KOMBINE VURUSLAR YAPTI. TEKNIGIDE FENA DEGIL. YASIDA 20 FELAN YANLIS HATIRLAMIYORSAM. AVNIYI MAALESEF YENER GIBI GELIYOR. STILI DAHA IYI YUMRUKLARIDA GUCLU.

 5. Ziyaretci

  Bence gözümüzde çok büyütmeyelim avninin gücü farklı
  zaten bu saatten sonra kolay maç yok
  ayrıca bence avninin yendiği bu adamı rahat yenerdi diye düşünüyorum

 6. Ziyaretci

  yanlız avninin rakipleri hep çok uzun avni bir siklet düşse daha iyi olmaz mı?

 7. Braddock

  Arkadaşlar bu adamı hafife almayın. Daha 20 yaşında sıralamada 14.sirada boyu ve reach mesafesi gayet iyi. Uzun zamandir golovkinle sparring yapıyor.rakiplerini perişan ederek yeniyor. Bence sikletin gilberto ramirezle beraber en tehlikeli ismi

 8. Braddock

  Ahmet kurt bu adam hakkinda ne düşünüyor merak ediyorum. Açıkçası dediğim gibi ben avni için en tehlikeli rakip olarak ramirezle benavidezi görüyorum

  • ahmet kurt

   Yukarıya biraz yazdım. Periban maçında gördüğümüz kadarıyla avni uzun boylu, hareketli ve çabuk ellere sahip boksörler karşısında zorluk çekebiliyor. Bu adamda periban gibi çok hızlı kombinasyonlar vurabiliyor hemde yakın mesafeden. Boyunun uzun olması da peribanla olan bir benzerliği. Fakat şöyle bir farkları var. Benavidez avni ile dövüşürse periban gibi kaçarak değil kırışarak, hücum ederek dövüşür. Çünkü stili bu. Yumrukları periban ın yumruklarından kesinlikle daha güçlüdür. Ama avni yi kırışarak yenmekte yürek ister doğrusu. Yapacakları bir maç Puanlamaya kalırsa hız ve reach farkıyla benavidez biraz önde olabilir. Ama yumruklara karşı ne kadar dayanıklıdır tam olarak bilemiyoruz. Çünkü daha avniyle dövüşmedi 🙂 kapışırlarsa Çok sert ve çekişmeli bir maç olur.

 9. Tolga

  Murat koç dostum maalesef objektif bakamiyorsun . benadivezin ilk orta düzey rakibiydi onuda perişan etti. Boyu reachi hızı tekniği kombinasyonları maalesef avninin üstünde . Avni yenebilir benadivezi ama bu maç çok zor geçer ve birçok kişiye gore favori benadivez olur . avninin hiçte üzerine basıp geçeceğini sanmiyorum

  • Murat Koc

   Tolga arkadsim ben aslında çok objektif bakmistim o yorumda.benavidezin maç karnesine bakarsan debult denilen ilk maça çıkan rakip sayısı fazlalığini zaten görebilirsin.bu son maçtaki rakipte bütün önemli maçları kaybetmiş 7maglubiyeti olan ve bunların yarısını nakavtla kaybeden sıradan bir rakipti.benavidez bunun farkında olmasından dolayı maçta çok fazla şov vari hareket gösterdi.avni yildirim ise gerçekten çok sert boksor.benavidez avninin presine karşılık vermek isterse erken yenilir.çünkü yakın mesafe dövüşünde avni dünyada sayılı denebilecek sporculardan mesafeyi kapattığı an her zaman diyorum çok yipratici yumruklar vuruyor.avni yildirim benavidez maçı olursa herkes sonucu görür.hele avni bu adama kişisel olarak ayar olmuşsa çok daha fazla saldirgan dovusurse erken bir nakavt bile gelebilir.avni meksikada çıktı bence benavidezi yenebilecek bir rakibi yendi ki o rakip mesafe ayarinda çok iyiydi üzerine dik gelen rakibe hiç şans vermez.inşallah kemeri kazanırsa ilk rakibi büyük ihtimalle benavidez olacaktır. Hepimiz izler görürüz.benavidezi parlayan nakavt oranı onuda zaten basit rakiplere bagliyorum.he bu arada kendisini büyük deplasmanlarda sağlam rakiplerle de görmek isteriz.

 10. Luis Ortiz

  Kusura bakmayın ama Avni’nin gücü ve çenesinden başka bir meziyeti yok. Tekniği olan her boksör avni’yi silindir gibi ezer geçer. Keşke avni bunları yapabilse ama yok, olmayınca olmuyor.

  Benavidez çok komple bir boksör, medina maçını izledim. Avni bu adamı hayatta yenemez. Ha yensin beni utandırsın razıyım. Ama objektif olmak şart.

 11. ahmet kurt

  Arkadaşlar bu periban kaçarak dövüştü diye avni karşısında 12 raund kalabildi. İlk raunddan itibaren kırışmalara bir girsinde görün bakalım 12 raund ayakta kalabiliyor mu? Benavidez avni ile dövüşürse kaçarak değil hücum ederek dövüşecek. Avniyi de kırışarak her boksörün yenebileceğini sanmayın. Ha yener belki olabilir hatta belki de avni karşısında favoridir. Ama yok avni nin yenmesi imkansız yok avniyi ezer yok avniyi şöyle eder bilmem ne cart curt falan saçmalamaya hiç gerek yok 🙂 benavidez kariyerinde daha önce 4 kez puanla yenilmiş 3 kez ko olmuş bir boksörü 8. Raundda ko etti. Muhammed ali yi yenmedi. Gözünüzde bu kadarda büyütmeyin. Yendiği adam James degaleyi zorladıysa ne olmuş? Avni o degaleyi sparringlerde perişan etti.

  • Luis Ortiz

   Ahmetcim iyi diyorsun hoş diyorsun ama bu amatör boks olsa katılırdım dediğine, ancak bu adam et döver gibi avni’yi 12 raunt döver reachi ile uzak tutarak, sonra hakemlerden puanla koparır maçı. Olay bundan ibaret. Avni’nin uzun boylu boksörlerin içine girme problemi var.

   • ahmet kurt

    benavidez jablarıyla rakibini uzaktan uzaktan döven bir boksör değil. dövüştüğü her boksörle kırışarak maç yapıyor. avniyle de yapacak. asıl olay bundan ibaret 🙂

    • Luis Ortiz

     İyi de maça hazırlanırken adam bunu değerlendirecek, Avni’nin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini ve kendi güçlü yönlerini bilen bir adam kırışarak dövüşür mü sence avni ile?

     Ben bu ihtimali göz önünde bulundurarak diyorum ki bu adam hem periban maçını referans alarak, hem de kendi reach ve boy avantajını kullanarak avni ile mesafe koruyarak dövüşür. Üstelik Avni’nin sağlam çenesi ve yumrukları yüzünden kırışmaktan da uzak durur.

     Bu nedenle ben Avni ile maç yaparsa kırışmaya bu kadar gireceğini sanmıyorum.

     • ahmet kurt

      Still değiştirmek öyle zırt diye bir anda olabilecek bir iş değildir 🙂 eğer dediğin taktikle dövüşmeye çalışırsa bu stili zaten periban gibi uygulayamaz.

    • Luis Ortiz

     Valla Ahmet şöyle bir durum var şimdi; Benavidez oturur düşünür. Avni nasıl bir boksör? Çenesi sağlam, kırışmada rakibine zarar veren bir boksör. İçeriye girdiğinde affetmez.

     Avni ne zaman zorlandı? Periban maçında uzun reach ve boy ile uzak tutuldu, uzaktan puan alıcı yumruklarla birçok rauntta ona karşı üstün gelindi.

     Benim elimde ne var? Uzun boyluyum, reachim uzun, üstelik teknik ve seriyim.

     O halde Avni’nin yaratacağı tehlikelerden kaçınmak için uzaktan dövüşmeli, o yorulmadan kırışmaya girmemeliyim. Zaten uzaktan halledebilirim. Yakın dövüşürsem, bana tüm gücüyle vuracağı bir yumruk işimi bitirebilir…

     Yani uzun lafın kısası, Benavidez Avni ile kırışmaya girecek kadar yürek yemiş bir adam olamaz, üstelik teknik kapasitesi yüksek, kolaylıkla Avni’nin dezavantajlarına uyar bu adam. Bu adamın ekibi falan güzel Avni’yi çalıştırırlar buna.

     Sonuç böyle olursa bunun sebeplisi Avni’nin tekniksizliği ve uzun boyluların içine girememesiyle alakalı olur. Benavidez’in ekstrası olur mu? Sanmıyorum. Teknik, uzun reachli dövüşen her boksör avni’nin şu anki haline zorluk çıkarabilir bunu gördük. Ölü Periban şahlandı resmen 7 raunt…

     • ahmet kurt

      Öncelikle periban o maçta ölü olmadığını bizlere gösterdi. Kesinlikle o adamı küçümseme. Benavidez e gelince bu adamın tekniğini neden bu kadar abartıyosun onu anlamadım. sanki avni gassiev misali kütük gibi bir boksör, benavidez ise usyk mış gibi konuşuyosun 🙂 avni nin tekniği çok iyi değil ama kötü de değil. Benavidezin de tekniğinin çok ahım şahım olduğu söylenemez. Bir seferde stil değiştirebilecğini hiç sanmıyorum. Avni ile dövüşürse ya kırışacak yada kırışacak başka yolu yok 🙂

      • Luis Ortiz

       Umarım öyle olur ama bu adamın oturmuş standart bir boks tekniği olduğunu sanmıyorum, Avni’den bile genç… Avni’nin boks tekniğini iyileştirebileceğini düşünerek bir şeyler ortaya atıyoruz burada. Üstelik teknik kapasitesinin ortalama olmasına rağmen.

       Bu adam genç ve çalıştırıcı bakımından çok daha iyi isimlerle beraber. Bu nedenle tekniğine uzun reach ile dövüşme özelliği katmasını beklemek işten bile değil bence.

       Gelişim beklediğimiz Parker ve Avni’den üç dört yaş genç bu adam. Yani yapar rahat ol… Yani sen bu adama Avni’ye karşı tavsiye verecek olsan bunu yapmasını beklemez misin? Ben beklerim ve eminim benim düşündüğümü çok daha profesyonel ve bilgili olan hocaları, en önemlisi de kendisi görebiliyordur.

       Burada esas konuşulması gereken şey bunu yapabilir mi? Evet maalesef bunu yapabilir, bu meziyetlere sahip. Haa kırışırsa ne olur? Avni bu çocuğu en kötü TKO ile geçer. Avni’nin orta seviye bir yumruğu bile müthiş can yakıyor bunu Periban’da gördük. PEriban’ın domine ettiği ilk altı rauntta nadiren de olsa ne zaman yumruk yese yüzündeki acı ifadesini gördük.

     • ömer uzel

      ortiz kardeşim, Periban 32 yaşında..insanoğlunun yaratılış sünnetullahına göre her insan 33 yaşında fiziken zirvede olur..burada 2 yıl kalır ve 36. yaş ile birlikte de vücut gerilemeye gider..Fizik ve zihinsel olarak 25 yaşında bir insan en güçlü olduğu döneme giriş yapar, 28’e kadar artış hızlıdır, sonra 33’e kadar yavaş yavaş güçlenir insanoğlu..35’e kadarda zirvede durur, 36 ile birlikte zayıflamaya başlar…periban 32 yaşındaydı, daha 3 yıl daha bu adam gücünün zirvesinde olacak fiziken, Avni böyle bir rakibi yendi işte..bak büyük boksörlere hep 30’lu yaşların ortalarına kadar rakiplerinin korkulu rüyası olmuşlardır, Tyson, Ali, Holyfield, Lewis, Vitali, Vlademir ve tabi ki Ortiz de öyle..

 12. Tolga

  Benadivez kaçarak dövusurse Avni çok kombinasyon yer. Periban dan o kadar yediyse benadivez çok daha hızlı vuruyor . kırışma da benadivez.daha çok vurur ama Avni den daha sert vuramaz bence Avni bir koyar pir koyar. Benadivez in çenesini bilmiyoruz çenesi sağlam değilse Avni nakavt eder ama puana oynarsa Avni yi puanla yener şahsımca

 13. Hayrettin Yeğin

  Shannon Briggs aguenda maçı için doping testinden geçememiş.idrarında performans arttırmaya dönük uyusturucu madde çıkmış.ayrıca testesteron seviyeside yüksek çıkmış.yani maç iptal oldu.

 14. Ziyaretci

  Periban Benadivezden daha iyi bir boksördü bence
  Sırf avniye yenildi diye kötü görmeyelim
  Ben burada hopilit içinde neler söylendiğini hatırlıyorum
  Bence avni en zor rakibini yendi yani peribanı bundan sonrası calluma kadar sorun çıkmaz görüşündeyim

 15. Braddock

  Periban da iyi boksör ona lafimiz yok zaten. Lakin bu benavidez imha edici bir tarzi var. 20 yaşında wbc de 4.siraya boxrecte 14.siraya geldi. Instagtamda takip ediyorum golovkinle hatta gassievle sparring yapti. Golovkinin de kankasi ayrica:). Ahmet.kurtta hakli tabi avninin karşısına kırışan biri çıkarsa yüreklice o zaman maç her sonuca açık olut

 16. fatih genel

  sürekli avninin eksiklerini yazıyorsunuz.Benavidez gardsız dövüşen çenesi sürekli açıkta olan bir boksör.Medina maçında uzanma mesafesi avantajını hiç kullanamamış medina içeri girip çene ucuna çok net yumruklar atmış.Benavidez bu kilodan beklenmeyecek kadar hızlı bir boksör pacman gibi kombinasyonları var ama avninin karşına çıksın ancak avninin gardını döver ve avniyi asla kendisinden uzak tutamaz.Avni kondisyon canavarı benavidez avninin karşısında yorulur ve yenilir

 17. ömer uzel

  Avni’nin doğuştan gelen çene gücü ve yumruk gücü, ölene kadar onunla birlikte olacak..Bugün Foreman dediğimizde 94’te ki Moorer maçı gelir aklımıza Ali maçından sonra…O maçta 9 raunt boyunca Moorer dövdü foremanı, ama 10. raundun sonunda iki sağ direkle bu adam şampiyon oldu..çenesi ve yumruğu güçlüydü çünkü..Avni’nin 9-10 yıl boyunca arada kaybetse de 2-3 kez şampiyonluk yaşayacağına inanıyorum..

 18. Braddock

  +1

Yorumlarınız