(VIDEO) Dün Geceye Damga Vuran Knockdown Pozisyonu! Sizce Hakem Haklı Mıydı?

burns-relikh-knockdown2

Dün gece İskoçya’nın Glasgow şehrinde gerçekleşen WBA dünya süper hafif sıklet şampiyonluk maçına damga vuran pozisyon karşılaşmanın bitimine saniyeler kala geldi.

Belaruslu Kiryl Relikh, 12. rauntta İskoç şampiyon Ricky Burns’ü yere yatırmayı başarsa da hakem Howard John Foster pozisyonu meşru bir knockdown olarak geçerli saymadı.

İşte o pozisyon:

01:03
Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Abdullah yılmaz

  Ricky Burns bana göre sadece 4 raund aldı. Kiryl Relikh, ilk 4 ile son 3 raundu ezici bir üstünlükle aldı. diğer raundları saymasak bile. Kiryl Relikh; eze eze aldı maçı. adamın resmen hakkını gaspettiler. bilgehan bey’in Ricky Burns’u desteklemesi de cabası……

  • Yavuz Mercan

   Yok kardeşim ilk 4 round relikh baskısı vardı ama diğer roundlarda Ricky kontrolu ele almaya başladı. Maçı relikhe vermiş olsalardı bile rickye yazık olurdu son round kd olsa bile.

 2. Yıldıray Çelik

  Yüzde 90 bile demiyorum %100 relıkh aldı maçı ama vermediler yazık oldu adama. Relıkh kd si ni bile hakem es geçti resmen doğradılar adamı. Relıkh bu maçta burns den çok daha iyiydi. Eskivleri hızı tekniği boks zekası gerçekten çok iyi relıkhın.

  • Abdullah yılmaz

   YILDIRAY KARDEŞİM RİCKY burns kaç tane yumruk isabet ettirdi ki. adam 10 tane sallıyordu bi tane ya değiyordu ya da değmiyordu. diyorum ya maksimum 4 raund aldı. hadi 5 raund alsın. adam 5. raunda kadar kolunu bile sallamadı. son 3 raundda da nerdeyse ko oluyordu. kalkmış adam kazandı diyorsunuz. göz var izan var ya. böyle adaletsizlik olmaz.

  • Yıldıray

   Kardşrim benim yazımı bir daha okurmusun bir yanlışlık var yada sen boksörleri karıştırıyorsun ben relıkh aldı diyorum burns haketmedi maçı yazımı tekrar okurmusun.

 3. Bankacı

  Dün geceki ilk dört raundu Belaruslu aldı ama maçı alması çok ama çok zor demiştim.hakemler ve kraliyetten kemer almak zor.birde ustune Bilgehan beyin taraflı anlatimi-her raundu burns a verdi sinirlendim 7.raundda yattim-sabah kalktim tahmin ettiğim gibi belarusluyu yediler.

 4. Yavuz Mercan

  bence Adaletsizlik felan yok arkadaşlar , ilk 4 rounddan sonra ricky rakibi çözdü 11. rounda kadar maçın ritmini kendisi ayarladı kontrol rickydeydi , mesafeyi korudu sürekli ring etrafında döndü kırışmaya girmemeye dikkat etti , son 2 roundda biraz relikh baskısı oldu zaten buda onun puanlamada geride olduğunu bilmesinden dolayı olsa gerek. Sadece son roundda kd olma durumundan emin olamadım hakem sayadabilirdi çünkü sarsılma vardı sanki ama hakemin açısından belki denge kaybı olmuşta olabilir ama maçın geneline bakıldığında ricky bana göre daha üstündü.

 5. ahmet kurt

  Benim şahsi görüşüm relikh ilk 3 ve son 3 raundu aldı. Yani karşılaşma 6-6 beraberlikti. Relikh ezdi demek tam anlamıyla saçmalık olur beyler. Moralinin ne kadar bozuk olduğunu bir benmi gördüm. Adam dayak yedikçe saldırıyor ama tatmin olmuyordu. Gard konusunda burns çok çok daha iyiydi. Relikh çok süratli kombinelerle saldırıyordu ve zamanzaman muhteşem eskiv ve fentlere imza attı. Ama en net yumrukları da kendisi yedi. Son olarak knockdown pozisyonunda ise neden dün hepiniz knocdown dediniz anlayamadım. Burnse 3 yurmuk vurmuş burns düştümü? Hayır. Daha sonra ensesine vurup aşağı doğru bastırıyor. Böyle knocdown olmaz. Dediğim gibi maçın hakkı beraberlikti ama şampiyonun her zaman avantajı vardır ve memleketinde olmasınında artısı vardır. Dünyanın neresine giderseniz gidin durum böyledir. Keith thurman-shawn porter maçı da berabere bitti ama 3 hakem ud ile thurman ı galip seçtiler. Dünyada bunun çok örneği var. Ciddi anlamda Hakkı yenmedi. En azından dediğiniz gibi relikh ezici bir üstünlük falanda kurmadı.

  • Uğur mehmet birdoğan

   ahmet sag şakak , sol kulak arkası , sag cenesi . ceneye gelen yumrugu göremedi büyük ihtimal ayaklarını sallayanda bu oldu , görülmeyen yumruk en cok can yakar derler.. bu üç yumrugun arkasında gelen sol evet itmis ama mac boyu relikh sarılıp iplere kadar sürükleyecek gücü olan adamı yıkmaz o itme(itme de denmez aslında adam yumruk salamıs ricky nin pozisyonu yüzünden itme görünüyor) . bundan cok daha rezil knock down ların verildiğini gördüm .

   birde şöyle düşün tam tersi olsa kd verilir miydi sence ??:)

   • ahmet kurt

    Valla tam tersi olsa knocdown verilir moydi bilemem ama o knocdown değil 🙂 sadece bastırması değil adam ense köküne yumruk yapıştırıyor. Oraya vurmasa zaten burns düşmeyecek. Bunun neresi knocdown?

   • ahmet kurt

    Daha rezillerini görmemiz birşeyi değiştirmez hocam belirli kurallar var. Yorumumuzu buna göre yapmalıyız.

  • Uğur mehmet birdoğan

   kurallar içerisinde knockdown oldu zaten , demek istediğim aynı durum daha saçması ricky burns e olsa pas gecilmezdi kd anında verilirdi . ahmet kardeşim sen itme görmemissin sanırım üçlü yumruk kombinesini yedi sarsıldı zaten kendini geri atabilecek gücü olsaydı o ensesine vurdugu ( ki bence kasti bir durum yok) dediğin yumruk cenesine oturacaktı ..

   tabi bunlar benim düşüncem , katılmasam bile seninkine de saygı duyuyorum . kd yi yok sayarsak kafa kafaya geçti ve beraberlik verilebilir.

   ama bir daha ntv den birsey izlemiyecegim bu mactan sonra 🙂 , bilgehan bey cok taraflı yorum yapıyor elime kagıt kalem alsak ricky burns ün atıgı bütün direkleri yazabilirmisim … bir havai fisek atmadıgı kaldı çünkü adamın her yumrugunda .

 6. ahmet kurt

  Bu tarz olayları ortaya çıkarmaya kalksak sonunu getiremeyiz. Maçı burns e vereceklerini direk anlamıştım.

 7. Yıldıray

  Ben net kd olarak gördüm bastırma filanda yok sol yumruk savuruyor boşa gidiyor enseye doğru geliyor kolu bastırma yok yani kaldı ki relıkh bir kaç yumruk vurdu burns sendeledi o sol kol burns un ensesine gelmesede düşücekti burns biraz talihsizlik yaşadı relıkh.

  • ahmet kurt

   Bak videoyu koymuş mehmet bey izle bakalım enseye vurmasa düşecekmiymiş? Yanlış hatırlıyosun dostum 1. Si enseye vurmak yasaktır. 2. Si vurduktan sonra bile burns düşmeyecekti birde aşağı doğru bastırdı. Beyinciğine(kafa arkasında bulunan vücut dengesini yöneten organ) vurduğu halde burns sarsılmadı bile. Ayağa kalkışında en ufak bir grogi durum sezdiniz mi? O pozisyon knocdown değil.

 8. Emir Can Korkmaz

  Doğru karar

 9. amir khan

  hakemlerin çoğunu ayarlıyorlar aga. ingilterede ingiliz bir boksörü sayı ile yenmez managerin sağlam değilse zor.zaten pro boks dediğimiz olay ingiltere ve amerika arasında al gülüm ver gülüm den ibaret.

  pro boksta karşılaşmaların ayarlanması yetmiyormuş gibi bide masa hakemlerinin insafına kalıyorsun.masada kim güçlüyse kemeri alıp götürüyor.

 10. misafir

  Beyler bastırma var düşürecek kadar değil bence ama var hakem kd vermemekte haklı

 11. Yavuz Mercan

  Ben farklı bir maç izledim galiba nasıl oluyor da relikh kazanıyor da vermiyorlar anlamadım. KD ye kadar zaten burns öndeydi , hadi diyelim kd oldu saymadı hakem en iyi ihtimal relikh için beraberlik olurdu.

 12. kaan

  ben de kd oldugunu dusunenlerdenim…yani sanki burns grogi oldu tam duserken belaruslu enseye dogru bir hamlede bulunuyor yani burns dusmese gayet nizami bir yumruk olucak..zaten belaruslu dusebilecegini anlamadı elini geri cekti hemen ama hakem de dogal olarak saymadı…yani hakemin verdigi karar dogru rakibin duserken enseden bastırmıs gibi gozuktu belaruslu…ancak o hamleyi yapmasaydı bence burns dusuyordu yada grogi durumdaydı….macla ilgili genel fikrim belaruslu 6 raund aldı 1 raund berabere yada en fazla belaruslu 5 raund aldı 2 raund berabere…yani en az 7 raundu burns bence geride kapattı …yani bir hakem 118 112 fln vermis bence bu rezalet bu kadar da degil…ev sahibi ve sampiyon oldugu icin bu tarz maclar sampiyon boksor lehine yakın bir puanla verilebilir bunları daha once gorduk oyle cok buyuk bir hakem rezaleti olmadı hem bu kd pozisyonunda hemde mac sonucunda bence…bir de sunu soylemek isterim belaruslunun az biraz daha gucu belki kondisyonu olsaydı son raundlarda kesin ko ile macı alırdı adam nefes nefese kaldı attıgı yumruklar bile son baskı kurdugu raundlara bakın artık mahalle kavgası gibi olmaya basladı cok yoruldu….eger o kadar yorulmasaydı bence macı alıcaktı ancak cok kaliteli bir boksor oldugunu soyleyemem ve bence broner bunların ikisini de yener…

 13. kaan

  ayrıca bu gecenin alt maclarından birisinin bir bitisi var ben ona daha cok sasırdım boksor ayaktaydı cok kotu durumda da gozukmuyordu maca devam edebilicek gibiydi hakem macı bitirdi.hooper cardle macından bahsediyorum esas orada bir tuhaflık olmadı mı sizce ?

 14. taylan kutlu

  birşey yazmayım dedim de göz var nizam var enseden çekmiş diyorlar. öncelikle enseden çekmek yok zaten o sırada yıkılıyor adam kolu değmiyor bile.Burns sarılmak isterken sağ kontrayı suratına alınca yıkılıyor o sırada enseden çekme gibi kol hareketi geliyor ki ensesine değmiyor bile göz göre göre hakkını yediler relikhin ayıp be.

 15. Ahmet kurt

  Beyler ben mi yanlış görüyorum adam yumruğu kafa arkasına vuruyor bastırmasa bile knocdown değil siz neyden bahsediyosunuz?

  • kaan

   hocam cok pis pozisyon ya…sag kroseden sonra burns dusuyor gibi sonra sol cıkartıyor o sol kafanın arkasına mı geldi yanına mı geldi ondan emin degilim iyice yavaslatıp oynatmak lazım sonra bir sag daha vuruyor bence buraya kadar eger o ilk sol kafa arkasına gelmediyse temiz…..sonra 2.sol yani toplamda 4. de iyice kafa arkasına gitmis sonra vurmamıs cekmis ama bu hamleyi yapmasa burns zaten ilk 3 le yere dogru gidiyor gibi…yani senin dediginde dogru hakemin verdigi karar da bence dogru cunku pozisyon cok pis sen sanırım ilk solu diyorsun kafa arkasına vuruyor diye dimi ? zaten 4. hamleyi yani 2.solu cıkarmasa belaruslu bunu anlayabiliriz onu cıkardıgı icin hakem saymadı…burns ondan kacmak icin mi yere dogru egiliyor bastırdıgı icin mi egiliyor yoksa kafa arkasına darbe aldı onu gostermek icin mi egiliyor ben buna karar veremeyecegimizi dusunuyorum yani yorumum bu pis pozisyon…ama broner yener dun aksamki performanslarında kalırlarsa….

   • ahmet kurt

    velhasıl ı kelam buna bir hakemin knockdown vermemesine kimse kızamaz kardeşim ne hatalar oluyor. bence zaten değilde olsa bile kimse hakemi eleştiremez. buradan bakıp karar veremiyoruz adamcağız ne yapsın. şahsi görüşüm maçın hakkı beraberlikti.

Yorumlarınız