(VIDEO) Eski Şampiyon Boksu Bıraktı. İşte Emeklilik Kararı Aldıran O Nakavt

robert-guerrero (3)_2

Eski dünya şampiyonlarından Robert Guerrero, geçtiğimiz hafta sonu yarı orta sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından Omar Figueroa Jr ile ringe çıkmış, 5 kez knockdown olduğu maçı 3. rauntta nakavtla kaybetmişti.

Böylelilkle çıktığı son 3 maçı da kaybeden Guerrero, artık boksu bırakmasının zamanının geldiğini açıkladı.

Guerrero ülkemizde özellikle 2012 yılında çıktığı Selçuk Aydın ve ertesi yıl çıktığı Floyd Mayweather Jr maçları ile tanınıyordu.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Murat Koc

  Selçuk aydın maci ne macti be.o maçı 11 kişi beraber izledik.kendimizi yerlerden yerlere attık ama kısmetimizde yokmuş bizde selçuk aydın kadar kahrolmustuk.kendisine bundan sonraki yasantisinda başarılar dilerim

 2. Ziyaretci

  nE MAÇMIŞ KEŞKE TV VERSEYDİ

 3. fix1

  selçuk aydın egosu yüksek, yüksek olan egosu kadar yeteneği olmayan bir boksördü. iyi şeyler yaşattı. ama oraya kadarmış.

 4. Burak Yurtsever

  Omar Figueroa jr için güzel bir dönüş maçı olmuş.Ama bence guerreroyu kariyerinin ancak bu döneminde yenebilirdi. İyi boksördü guerrero zaten maç içinde de patlayıcılığından kesitler sundu. İyi de bir kariyeri oldu bence kendisi için de. Bu arada figueroa jeff horn haricindeki ilk 10 welter karşısında nakavt olacaktır.

 5. Big George

  En doğrusunu yapmış, para için devam edip hem kendi kariyerini mahvetmemiş, hem de okeye dördüncülük ederken bize osuruktan maçlar izletmeme kararı almış.

  Saygı duydum, bir idealin yoksa bu spora devam etmenin manası da yok. Guerrero’yu bu nedenle tebrik ediyorum. Yalnız o olaylı maçtan sonra Selçuk ve Guerrero’nun kaderleri bir nevi aynı oldu. İkisi de erken yaşta boksu bıraktılar aldıkları ağır yenilgilerden sonra, boksa küstüler.

 6. Roman

  GUERRERO SUAN KI SAMPIYONLARI YENEMEZ. YASLANDI VE OYUN ZEKASI DA YENMEYE YETMEZ. BIRAKMASI EN DOĞRU KARAR OLUCAK.

 7. About Billions

  Maç güzeldi. Guerreronun nakavt olacağını düşünmüyordum. Figueroa bile nakavt edeceğini düşünmüyordur sanırım. Guerrero doğru bi karar almış bence. Figueroa iki yıldır maç yapmıyordu. Dönüş için iyi bi galibiyet aldı ama performansı çok da iyi değildi bence. Bakalım ilerde neler yapacak.

 8. safkan

  Rakibi kötü boksör değildi ama omar fugoria lightwelterde dünya şampiyonu zaten. Boksun gizli tehamüllerinden birisi de bitik boksörleri yeni yeteneklerin önüne atarlar isim yaptırmak için.

  • safkan

   Selçuktan sonra bertoyu yenmişti daha sonra floyd maçını yaptı. Selçuk o maçta iyi performans göstermişti ama guarrero selçukla böyle dövüşmedi, kaçarak dövüştü.

   • safkan

    Bu özet video da guarreronun kırıştığını görüyoruz, keşke selçukla böyle kırışsaydı.

 9. Tolga

  Arjantinli taksiciye kaybettikten sonra bırakması lazım di. Arjantinli den sonra 1 maça çıktı belki eski günlere dönerim diye ama olmadı kaybetti emekliliği doğru karar.

Yorumlarınız