Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Ordinaryus H

  floyd çok iyi bir boksör ama çok iyi bir iş adamı değil. 26 agustosta maçı olması pek iyi bir tarih degil. 3 hafta sonra canelo maçı var. ppv’ler mutlaka bölünecektir.3 hafta arayla yaklaşık 150şer dolar vermek orta kesim vatandaşları etkiler. ekimden sonra bu maçı yapsa patlardı bu maç. yine patlayacak ama rahat 5 milyon üstünde ppv olması varken neden 3-4 milyon arası satsın ki?

  floydun garanti 2 milyon conorın da bir o kadar maçı satın alacak kitlesi var tüm irlanda arkasında. irlandalılar bir manyak conorın her maçında olduğu gibi las vegası işgal edeceklerdir.

 2. Ordinaryus H

  arkadaşlar tekrar söylüyorum compubox adlı orta asya menşeili şerefsiz şirketi asla dikkate almayın.
  broner- garcia maçının sonucunu vermedi
  charlo – heilandı vermedi
  eubank – abrahamı vermedi
  sorarım size neden vermedi ?

  ama bu asya menşeili sözde tarafsız şirket kolofkinin dominick wade adlı taksi şoföryle maçının sonuçlarını bile verdi!

  compubox adlı şerefsiz şirketin jacobs golovkinin verileriyle zaten bir şüpheye düşmüştüm. mayweatherın maçlarına bakınca iyice emin oldum. mayweatherın yaptıgı tüm maçları nerdeyse mayweatherın aleyhine vermiş !

  bu asya menşeili şerefsiz şirketin verileri kesinlikle dogru degil taraflı sonuçlar. oldum olalı alcagım eşyalarda asya markalarından uzak durmuşumdur. hile hurda kalitesizlik herşey onlarda! nedir bu asyalılardaki amerikan-ingiliz düşmanlıgı bir şeyi de tarafsız yapın

  • Alparslan Türkoğlu

   dünyanın en kaliteli mallarını. japonlar, koreliler ve almanlar yapar. biz orta asayadan gelen Türkler, ezeli düşmanımız çinlileri, ingilizleri, rusları ve amerikalıları sevmeyiz.

 3. Şamil Yalcn

  +1 ordinaryus. Her ne kadar bence şarlatanlık olsa da para basacak bir maçı düşünülen ihtimallere göre çöp etti Floyd her neyse Floydun az kazanması demek daha az görgüsüzlük demek. Bu irlandalılar çok tutucu kendilerinden olanlara (sadece conor için değil) keşke bizde öyle olabilsek. ama bunun yanın da çokta akıllı insanlar değil irlandalılar yarını hiç düşünmeden günü gününe yaşarlar. Herkese saygılar

 4. conan

  fight club top 10 sıralaması olmamış. ward 1.sırada olmalı. golovkin ward’la kıyaslanamaz. ward’ın yendiği kalitede hangi boksörü yendi de 1.sırada yer alıyor?

  • Ordinaryus H

   conama sana katılıyorum adminimiz bu sıralamayı neye göre yapmış anlamadım. ward da canelo da crawford da gggden üst sıralarda olması gerekiyor. merak ediyorum golovkin canelo yenilgesinden sonra adminimiz hangi sıraya koyacak.

   kesinlikle boxrecdeki p4p sıralamanın dikkate alınması lazım.
   http://boxrec.com/records?reset=1

   • About Billions

    Katılıyorum. Ward 1. sırada olmalı. Boxrec de caneloyu 1. Sıraya koymuş. Ward, canelodan daha üst sırada olmalı bence.

  • AgnusDei

   Bence de 1. sırada ward olmalı.

  • ahmet kurt

   Bence de ward 1 numarayı hak ediyor ama bu sadece sitedeki basit bir sıralama. İnsanların bu sıralamadan dolayı golovkin wardı döver diyeceklerini sanmıyorum 🙂

   compubox olayına gelince asya menşeili bir şirket olup olmadığını bilmiyorum ama ordinaryus un neye göre bu kanıya vardığını da anlayamadım. Garcia-broner maçının istatistikleri zaten compubox tarafından verildi. Asyalı bir boksörün maçını vermişte amerikalının, ingilizin maçlarını vermedi diye bir şirket neden asyalı yapılıyor çözebilmiş değilim. Kaldı ki floyd olayında gerçekten ciddi mi orayı da anlayamadım. Floydun daha az yumruk attığının iddia edildiği bir maç var o da castillo maçı. Maidana dan o maçta nasıl daha fazla vurmuş ben compubox a hayret ediyorum sende floydun aleyhine puanlanıyor diyorsun. Floydun 5-10 cm mesafeden eldivenini rakibine değdirmesini compubox ta yumruk olarak sayıyorlar bence bu konu da konuşacak son kişi floyd severler olmalıdır.

   Son olarak belirteyim amacım siteye gelir gelmez kaos çıkarmak değil 🙂 ama ben gerçekten böyle düşünüyorum. Sakin bir şekilde fikir alışverişi yapabiliriz ama tartışmaya mahal vermeyelim.

  • Claymaker

   Kimi yendi kafasıyla lomachenkoyu ilk ona sokamazsınız

   Ward ın önüne rahatlıkla Golovkini koyarım en azından lobisi yok kimse çirkef diyemiyor.

   Crawfordla Wardı aynı sıraya alırım 3 yada 4 farketmez

  • GGG

   Bence de Ward 1. sırada olmalı. Ama Golovkin’in de 1. sırada olması normal. Yani İlk iki Golovkin ve Ward olmalı. Eğer Golovkin Canelo’yu nakavt ederse p4p1 Golovkin olmalıdır bence

   • conan

    golovkin caneloyu da yense yine 1.sırayı haketmiyor. wardın kariyeri çok daha iyi. ward gibi siklet yükseltip o sikletin en sert boksörüyle maça çıkabilecek yürek var mı golovkinde?

    • GGG

     Ben Golovkin’de o yüreğin fazlasıyla olduğunu düşünüyorum. Golovkin, Canelo maçından sonra siklet yükseltecektir. Orta siklette kalmasının bir anlamı da yok zaten.

 5. Murat Koc

  İşte timing iste refleks işte altıncı his birkaç saniye içerisinde hepsinden yeteri dozda bir görsel. Bunuda zaten yapsa yapsa floyd yapardı

 6. ahmet kurt

  Hayret. o kadar yediği isabetli yumruğun arasından şu anı bize veriyorsunuz mehmet bey 🙂 sitede devamlı bir floyd rüzgarı var. Tamam hiç vermeyin demiyoruzda pek çok efsane pek çok efsanevi maç ve an var. Onlara da bir el atsanız çok iyi olur. Bana göre günümüz izleyicilerinin floyd gibi popüler boksörlerden ziyade eski boksörleri izlemeye ihtiyacı var. Zaten sitedeki çoğu kişi floydu az biraz biliyordur. Ayda 4-5 kez bu adamın haberini yapmaya lüzum olmadığını düşünüyorum.

 7. About Billions

  O ringde geçse bi ömür az, tüter gözümde, aklımdan çıkmaz.

 8. EmreOzcelik

  Hic zevk vermiyor yanliz boksu bana surekli kaç kaç kaç…

 9. Ordinaryus H

  ahmet kurt garcia broner maçının istetisliklerini compubox verdi demişsin. ben göremedim bir link at da bilgilendir bizi

 10. ahmet kurt

  espn.com compubox un istatistiklerini kullanıyor. açarsan görebilirsin.

 11. Fatihhh

  yakalamak mesele 🙂

 12. GGG

  Floyd Mayweather bir sanatçı

 13. Ordinaryus H

  ***herkes okusun önemli***
  bugün ofiste otururken compubox adlı şirketi araştırdım ve gerçekleri öğrenince şoke oldum.computer’dan türeyen compubox adlı şirketin yumrukları herkes gibi bilgisayar sayıyor sanıyordum ama öyle değilmiş. yumrukları jürilerin yan koltuğunda oturan bir insan sayıyor. Ve dahası da var; bu yumrukları maç anında sayıyor. gördüğü her yumruk için butona basıyor ve yumruk sayısı artıyor.
  bu da videosu https://youtu.be/Q8tnrYeNyoc?t=4m34s
  bu da compuboxın yaptıgı basit bir hata https://youtu.be/-COe7-Xzn58

  şimdi size sorarım. jürilerin yanında izleyen yaşlı bir morugun , üstelik tek bakış açısıyla izleyen bir sürü kör noktayı göremeyen 70li yaşlarda bir insanın anlık yumruk sayması sizce ne kadar doğrudur?
  böyle amatörce rezil bir şirket olabilir mi? compuboxın verilerinin yanlış olduğu kanıtlanmıştır.

  ben floyd gibi canelo gibi spence jr gibi charlo gibi boxrec ve daha bir sürü boks medya basını gibi jacobsın yendigini iddaa ettiğimde buradaki fanboylar bana compuboxın verilerini sunmuştu.

  bir daha bana compuboxın verileriyle gelmeyin sizi kürekle kovalarım.

 14. Murat Koc

  Geçen gün birinin tavsiyesiyle boks üzerine yapılmış belgesel tadinda bir film izledim.amerikada yeni yetişen boksor gençler rol model olarak kendilerine floydu alıyorlar.ne eski sampiyon isimler gibi olmak nede olimpiyat sampiyonu olmak önemli değil ilerde floyd gibi olmak istiyoruz diyorlar.tabi floydu eleştiren eski sampiyonlar da var onlarda boksta yenilmez olma akımını başlattığını bu yüzden wilder gibi korkak sampiyonlarin ortaya çıktığını savunuyorlar.artık boksorlerin kaybetmekten korktuğu için büyük isimlerle karsilasmadigini anlatiyolar.yani floyd günümüzde amerikada da tam olarak boksun merkezinde duruyor.

  • ahmet kurt

   Şuan konumuzla alakası yok ama 4-5 haber öncesine yorumuma yazmışsın “itiraf et yedek üyelik açtın demi” diye. Yazdığın cümleyi tamamen okuduğumda anlayabiliyorum Kaba bir dille yazmadın doğru. Ama Sitede 3-5 üyeliği olan insanlar net bir şekilde meydandayken gelip bana bunu sormana hakikaten üzüldüm. Siteye üye olduğumdan beri Başka hiçbir hesabım olmadı. Böyle saçmalıklarla, aptallıklarla zerre kadar alakam olmaz. Bu sitede yedek üyelik açacak son kişilerden biri de benimdir.

   • Murat Koc

    Yav ahmet sen halen ordamisin espiriydi o sen joshuacilar floydcular savunun ben geldim deyince bende takildim sana.yoksa istersen üyede olabilirsin

    • ahmet kurt

     neyse artık yapacak bişey yok. hep siz mi yanlış anlayacaksınız bir kerede biz yanlış anlayalım 🙂

  • Big George

   Bu normal çünkü Floyd güllük gülistanlık yaşıyor, bitmek bilmeyen ve katlanan parasıyla cenneti daha ölmeden bu dünyada yaşıyor. Üstelik iyi bir boksör.

   Floyd’un hayatına imrenmemek için hiçbir neden yok bence ama bu Floyd’a getirilen eleştirilerin önünü kesmek için bir neden değil. Ben boksör olsam kendime Ward, GGG gibi insanları örnek alırdım.

   Bu durum şöyle. 17 yaşındaki bir genç tüm dünyanın tanıdığı bir popstarı mı örnek alır, yoksa daha küçük sahnelerde çıkan bir gitar virtüözünü mü. Hepsi bundan ibaret aslında…

   Ama gerek kariyer olsun, gerekse yaşantı olsun Floyd imrenilecek bir insan. Bu dünyanın tadını çıkaran, stresten uzak, iyi ki hayattayım diyebilecek bir insan.

   50 bin lira kredi borcu olan birisi elbette Floyd’a sosyolojik açıdan yaklaşır, çünkü kendisi günde dokuz saat çalışıp ay sonu eline geçen 1700 lira ise Floyd’un gözünden hayata bakma ihtimali veya stresten uzaklaşabilme ihtimali yoktur.

   Bu nedenle Floyd’a yapılan övgülerin de, yergilerin de ayrı bir yeri var derim ben.

   Teknik anlamda ve kariyer bakımından tartışmasız bir stardır kendisi ama “sportmenlik” ahlakından maalesef uzaktır. Sporu spor yapan şeylerden en önemlisi bedensel hareketlerin yanında bir felsefeyi de barındırmasıdır.

   Genç sporcuların seçeneği de bu yönde olur. Pek bir anlam ifade etmiyorsa hepsi sonuna kadar haklıdır Floyd görebilecekleri en iyi canlı örnektir.

   • Oldi

    Ben imrenmiyorum floydun hayatina. Imrenenleri de kınıyorum. Kadinlarin boğazına kopek tasmasi takıp kamera karşısında domaltip poz veren dan belzerianla grup yapan adamin hayatina imreniyorsan seni de kınıyorum o kadinlari da kınıyorum. Senin annen esin ve kızın olabilir onlar da kadın . Bu adamlar ve o kadinlar cirkin isler yapıyor eger senin ailenden bir kadin da onlarin icinde olsa imrenmek yerine tiksinmeye baslarsin.
    Bu onlarin hayati dememelisin senin kucuk yaştaki evladin veya yegenin internette bunlari gorup ornek alabilir.
    Bu dunyada hayatina imrenilecek adam zina etmeyen faize bulasmayan kul hakki yemeyen sade yasayan ozel hayatını kendince yasayan insanin hayatidir. Bunları becerebilmek bir yana bunlara imrenmek bile isteyemiyoruz durum çok acı

    • Big George

     Dostum ağır ol…

     Bahsettiğin tarzda paylaşımlarını görmedim, böyle bir şeyi de hoş görecek değiliz elbette. Floyd’un aşırılıklarını eleştirdiğim bir posttu bu.

     İmrenilecek yanı da bu dünyada artık çalışmaya ihtiyaç duymayacak kadar zengin olmasından kaynaklı. Bu dünyada cennet hayatı yaşıyor adam, bunu herkes ister kimse kendini kandırmasın.

     Vurguladığım kısım, hayatının ne kadar rahat ve güzel olduğuyla alakalıydı. Kadınlarla olan fantazilerinden haberdar bile değilim, olsam bile böyle bir şeyi desteklemem.

     Floyd sportmenlik bakımından sınıfta kalmış biridir zaten, bunu da söyledim. Floyd’un tüm olumsuz özellikleri bu sınıfın içine giriyor.

     • Oldi

      @Big George tamam kardes mesajini kapsamlı algilamisim kirdiysam kusura bakma.

    • GGG

     @oldi hadi oradan, bırak bu çekirge muhabbetini. Sanane milletin annesinden bacısından. Madem ağzın öyle iyi laf yapıyor. Ana bacıyı karıştırmadan belirt tepkini. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. O karıları senin önüne koysak bu kadar iyi niyetli olmazsın ama neyse. Kim Floyd’u karı kız konusunda eleştiriyorsa kıskanıyordur. Adam hakkını veriyor. Hayatı dibine kadar yaşıyor. Yaşayabiliyorsanız siz de yaşayın

     • ahmet kurt

      pacman neden böyle terbiyesizlikler yapmıyor? yada diğerleri? kendi parası ne b.k yiyorsa yesin ama bununla hava atmaya kalkarsa bizde ağzımızı açar 3-5 laf ederiz.

      • GGG

       Adam çalışmış hakkıyla kazanmış. Eldeki imkanları değerlendirmiş ve bu noktaya gelmiş. Herkes yapamaz. İster hava atar, ister şov yapar. İnsanoğlu o kadar kıskanç ki bunu kendine bile söyleyemiyor. Mayweather’ı kıskanıyorlar

      • ahmet kurt

       yahu buna kıskanmak mı denir? adam parayı hakkıyla kazandı diye her türlü pisliği yapabilir mi yani? gerçekten söylediklerin saçmalıktan öte birşey değil. adamın yaptığı kötü şeyleri utanmasan iyi bir şeymiş gibi anlatacaksın 🙂

     • Oldi

      Birader beni ne kadar taniyorsun ki. O kadınları o halde benim önüme koysanız yüreğim dayanmaz evet velakin ben o kadinlari önüme getirmenize müsaade etmem. Ben hayatim boyunca kendime hakim olmmaya gayret ettim bey efendi.
      Ben tepkimin sebebini acik acik ilk yorumumda belirttim. ben burada kotu olan ayip olan yanlis olan topluma genclere kotu ornek olan buyuk bir gunahi elestirdim.
      Peki sen tum bunlara rağmen beni elestirme sebebini soylermisin.

   • GGG

    Yaptığı kötü şeyler nedir anlatır mısın?

    • ahmet kurt

     bu muhabbetin uzamasını istemiyorum. floyd adam gibi adamdır 🙂

    • Oldi

     @ggg yaptığı kötü şeyler nesir diye bir soru sormussun.
     iman etmis bir adam bu soruyu sormaz cunku cevap bellidir. Paraya insana falan degil ha Allaha iman etmek gerekir. Iman etmeyen idrak edemez. Iman edip etmemem kimseyi olgilendirmez diyorsan islami sorular sormamayi dene.

     • GGG

      @oldi kimse kimsenin imanını sorgulayamaz birader. Her gün sokaklarda sayısız hayvan açlıktan susuzluktan ölüyor. Onların yaşam alanlarını tahrip eden biz insanlar, onların da bir canı olduğunu bizim gibi duyguları olduğunu unutup onlara bir kap su bir lokma yiyecek bırakmaktan aciziz. Herkesin iman anlayışı kendinedir. Benim iman anlayışımda da hayvan sevgisi İslam’ın en önemli şartlarındandır. Onun dışında çevremizde ve ülkemizde sayısız kötülük, zulüm, açlık, yoksulluk, adaletsizlik varken, doğal çevremiz tahrip edilirken, Birbirimizin arkasından konuşurken, yalan söylerken, faiz alırken, kıskanırken, hırsızlık yaparken, ağaçları keserken, ırmaklar kururken, birbirimizi öldürürken… Kalkıp Floyd Mayweather’a hakaret edince imanlı oluyoruz öyle mi? FLOYD Mayweather kimsenin canını yakmıyor. Kimseye istemediği bir şeyi zorla yaptırmıyor. Ne olmuş yani, lüks yaşantısına imrendiysek gavur mu olduk?
      Seni eleştirmemin sebebi de, bir düşünceyi savunurken karşısındaki kişinin ana bacısını işin içine karıştırmanın yanlış olduğunu düşünüyorum ve o nedenle tepkimi dile getirdim

      • Oldi

       Birader söyledigin seyler zaten islamin temel kriterlerinden ama burada myweatherin tiksindirici yaşantısı konu oldugu icin bunu dile getirdim. Myweatherin ozel hayatı beni ilgilendirmez ama ozel hayatını herkesin gozu onune sunarsa bu da bizi ilgilendirmeli. Cunku bu adamlar ahlaksiz yasantilarini yayinlayinca 7-8 yasindaki cocuklarin da ulasabilecegi hale geliyor. O zaman doganin hayvanlarin tahribatindan daha onemli hale geliyor cocuklarin tahribati.
       Ayrica ben anasını bacisini karistirmadim sadece empati kurmak acisindan konuya degindm. Zaten arkadas da bilmiyormus ozel hayatlarini imrendigi nokta maddi acidan rahatlikmis.
       Neyse birbirimizi anladigimizi düşünüyorum

     • GGG

      Yani öyle namaz kılıp zinadan uzak durmakla iman sahibi olunmuyor. Önce insan olmak lazım ki sonra iman sahibi olunsun.

     • GGG

      @oldi haklısın uzatmanın anlamı yok. Düşüncelerine saygı duyuyorum

 15. Ordinaryus H

  mehmet bey compuboxla ilgili tespitlerimi neden yayınlamıyorsunuz? yoksa siz de mi kolofkin fanısınız?

  • conan

   kolofkin fanı olmasa, ward yerine onu 1.sıraya yazar mıydı hiç? ward gibi boksör varken kolofkini 1.sıraya yazmak bir boks acemiliğidir.

 16. Murat Koc

  Bilgehan demir söylemişti golovkini destekliyor ve canelonun yenilmesini isteyen tayfadan 🙂

  • conan

   golovkini desteklesin sorun yok tabiki ama golovkini warddan daha iyi boksör görmek için boksu yeni seyretmeye başlamış olmak gerekir. 😀

 17. Tolga

  Floydun maidanadan yediği dayakları da atsaydiniz .

 18. fix1

  şimdi conor düşünsün 🙂

 19. Hayrettin Yeğin

  Zor veya kolay bir rakip Floyd için farketmiyor çünkü o bir şekilde oyun içinde maçı kendi lehine çevirip savunması ve koordinasyonu ile rakibi ringde sürklase ediyor.Her nekadar eleştirilip sevilmesede bence yaptığı büyük maçlar açısından bir efsane olarak saygıyı sonuna kadar hak ediyor.

  • Murat Koc

   Ağzına sağlık hayrettin hocam seviliyorsun eğer kocaeline yakinsan seninle şahsen de görüşmek tanışmak isterim kisiligi ve efendiligiyle takdir ettiğim kişilerden birisinin

 20. Hayrettin Yeğin

  David haye yunanistan’daki mikonos tatilini bitirip bu hafta içi Londra’ya dönüp çalışmalara devam edeceğini duyurdu.

 21. lenolewis

  ggg caneloyu da ward de yense burda ggg nin boksörlüğünü tartışacak yorumcuları bulabileceğiz anlaşılan .neyse az kaldı 23 eylüle eğer ki canelo ko olursa bence ordinaryus bi daha yorum yazmasın hatta wardcular bile yazmasın

  • Dagestan boxing

   belew wilderi pert eder diyen biri olarak senin bu sitede yorum yazmaman gerek . ggg wardi asla yenemez hatta karsisina bile cikamaz. kimse ggg nin kotu boksor oldugunu soylemedi iyi bir boksor ama abartildigi kadar degil , bir cok dunya sampiyonundan iyi . caneloyu da yenebilir, sanslar 50%-50% , su son 1 2 maclarina kadar ggg nin canelo yu rahat yenicegini soyledim ama son maclarina baktimda iki boksorun canelonun buyuk ilerleme kaydetigini gordum , ggg nin ise okadar iyi olmadigini herzaman soyledim su son 2 3 macinda gordum . simdi siz bana ac lemieuc=x macini izle diceksiniz 😀 , peki lemieux kim ? ne ? cok mu iyi boksor oldugunu dusunuyorsunuz ? lemieuxun baski dan baska yapabildigi birsey yok net ! uzak distans tan oyun kuramiyor onu uzaktan tutan her boksor yener . defans yok , ring iq su yok , teknik zayif, sadece guc ve dayaniklilik , bunlar yetmez. lemieux 1 sinif hicbir boksoru yenemez, okadar buyutmeyin lemieuxu. ggg- canelo macina gelirsek ben canelo un kazanicagini dusunuyorum , bunun gibi 2 buyuk maca cikti(mayweather ve lara) ve baskiya daha alisik bir b0oksor . mayweather ve lara maci haric , cotto ve amir khan maclarida var . ggg kazanirsada benim icin fark etmiyor ikiside begenmedigim boksorler , sonucu fazla umrumda degil , canelo veya ggg , bu maci sadece keyif icin izliycem ama dedigim gibi canelo onde. ama canelo kazanirsa ggg ve hayranlarinin uydurucagi bahane maca iyi hazirlanamadi , hazirlansa ko ederdi , tam performansini sergileyemedi vs vs seyler

 22. Hayrettin Yeğin

  Fırat Arslan 29 eylülde ringe çıkacakmış.

 23. Tolga

  Sadece kariyerle en iyi olunsaydi floyd en iyisi olurdu ama sadece kariyerle efsane olunmaz.Floyd efsanedir buna birşey demem ama boksu bıraktığında Ray Leonard marvin hagler Thomas hearns Robert duran gibi anılmayacagini düşünüyorum. Ringde Floyd heyecanlandırmiyor kaçarak defansif dövüşüyor buna birşey diyemem onun tarzı ama bu dövüş stili ile efsane olur ama büyük bir boksör olunmaz

  • ahmet kurt

   evet kariyerle en iyi olunmaz. ama kariyerle en iyi olunsaydı da floyd zaten en iyisi olmazdı. ondan daha büyük kariyere sahip boksörler var. floyd en iyisi olarak anılacaksa defans tekniği ile anılır.

 24. Hayrettin Yeğin

  Charlo, canelo için süper walterweightteyken sürekli kardeşi ve kendisinden kaçtığını .o yüzden golovkin-Canelo maçında hem golovkin ile maç yapıp onu yenmek için hemde Canelonun kendisiyle maç yapmayacağını düşündüğü için bu maçta golovkini destekleyeceğini söyledi.Bu siklette en iyileri ile maç yapmaya geldiğini.golovkin ile yapılacak maçta ringde Jacobstan daha iyi bir performans sergileyerek golovkini yeneceğini açıkladı.

 25. halil bulut

  Floyd mayweather ile ggg maç yapsa süper olur sizce ggg kazanabilirmiydi

  • ahmet kurt

   fizikleri bu maça müsait değil. floyd 68 kiloya bile zor çıktığını söylüyordu. iki boksörün ortada buluşması için süper welter e çıkması lazım yani 70 kg ye(gerçi mcgregor ile süper welterde dövüşecek. ama mcgregor ile dövüşecek anlarsın). öte yandan golovkine bakıyosun orta siklette bile oldukça zayıf görünüyor. boyu genel anlamda baktığımızda siklete göre daha uzun. kemikleri de ağır mıdır nedir bilinmez ringde zayıf duruyor. 70 kg ye inerse iskelet gibi olur. iki popüler boksör neden iyi olmadıkları sikletlerde maça çıksın ki? zaten bu maçın olması hayal gibi bir şey. floyd bu yaştan sonra golovkinle mi dövüşecek. kanıtlayacak pek çok şeyi kanıtladı zaten bu riske girer mi? olmayacak maçı konuşmaya da gerek yok doğrusu.

   • halil bulut

    Tespitini cok begendim ahmet arkadaşim bencede mcgroger macıyla alakalı iyi bir benzetme yapmışsın teşekkür ederim

 26. Hayrettin Yeğin

  Golovkin maça ilgiden dolayı hem şaşkın olduğunu hemde çok memnun olduğunu söyledi.Golovkin”maça ilginin fazla olması çalışmaları etkiliyor.Sürekli çekim ve röportaj olmasından dolayı hazırlık kampına tam anlamıyla başlayamadım”dedi.Saul alvarez maçı için ise Golovkin ” Bu maç benim en üst düzey maçım olacak çünkü hazırlıklarımı ona göre yapıyorum” diyerek açıklama yaptı.

 27. Ordinaryus H

  ***herkes okusun önemli***
  bugün ofiste otururken compubox adlı şirketi araştırdım ve gerçekleri öğrenince şoke oldum.computer’dan türeyen compubox adlı şirketin yumrukları herkes gibi bilgisayar sayıyor sanıyordum ama öyle değilmiş. yumrukları jürilerin yan koltuğunda oturan bir insan sayıyor. Ve dahası da var; bu yumrukları maç anında sayıyor. gördüğü her yumruk için butona basıyor ve yumruk sayısı artıyor.

  şimdi size sorarım. jürilerin yanında izleyen yaşlı bir morugun , üstelik tek bakış açısıyla izleyen bir sürü kör noktayı göremeyen 70li yaşlarda bir insanın anlık yumruk sayması sizce ne kadar doğrudur?
  böyle amatörce rezil bir şirket olabilir mi? compuboxın verilerinin yanlış olduğu kanıtlanmıştır.

  ben floyd gibi canelo gibi spence jr gibi charlo gibi boxrec ve daha bir sürü boks medya basını gibi jacobsın yendigini iddaa ettiğimde buradaki fanboylar bana compuboxın verilerini sunmuştu.

  bir daha bana compuboxın verileriyle gelmeyin sizi kürekle kovalarım.

  • Ordinaryus H

   bu da videosu https://youtu.be/Q8tnrYeNyoc?t=4m34s
   bu da compuboxın yaptıgı basit bir hata https://youtu.be/-COe7-Xzn58

  • Ordinaryus H

   bu compuboxta çalışan yumrukları sayan yaşlı adamın videosu https://youtu.be/Q8tnrYeNyoc

   • Ordinaryus H

    bu da compuboxda çalışan adamın yaptıgı hatalardan biri https://youtu.be/-COe7-Xzn58

   • ahmet kurt

    yumruk istatistiklerinin hemen maç sonunda paylaşıldığı maçlarda dikkat ederim hiçbir kez compubox un sitesine bu istatistikler düşmüyor(yada ben rastlamadım). galiba bu istatistikler maç içerisinde yapılan, pek bir geçerliliği olmayan, sadece yüzeysel bilgi sahibi olabileceğimiz basit istatistikler. maçtan saatlerce sonra yayınlanan istatistiklerin muhtemelen farklı olduğunu düşünüyorum. aksi halde istatistikler neden saatler sonra yayınlanıyor? yada bu istatistikler neden dünya çapında bu kadar ciddiye alınıyor?

    • Big George

     İstatistikleri salla da Golovkin’in Jacobs’a salladığı yumruk ile yediği yumruk arasındaki sayı farkını anlamak için hesaplanmış bir veri görmene de lüzum yok.

     Bu arada hoşgeldin Ahmetçim özledik seni.

  • Big George

   Sen en iyisi Küçükçekmece’deki arsaları sat, yerine bir yumruk sayma şirketi kur. Çok para kazanırsın, Compubox’un yarattığı boşluk dolmalı… Küreği de senin yerine ben vururum.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   iyice paranoyak olmaya başladın…
   compubox maçtan yaklaşık 3-4 saat sonra yumruk istatistiklerini atar….ringin kör noktası kalmayacak şekilde kurulan kamera sistemleri ile müsabakanın her anı kaydedilir…
   ve müsabakayı tekrar izlerler…öyle tek kişi yapmıyor bu işi…12 roundluk mücadeleyi 4 kişi roundlara bölerler ve herkes kendi sorumluluğunda olan roundları sayar…
   sayma işlemini öyle senin bahsettiğin şekilde olmuyor…kimi sayacak adam…2 kişi var ringde
   iyi saçmalamışsın…

   • Ordinaryus H

    dostum compuboxın kendi sitesindeki videosunu attım sana sen daha ne anlatıyosun. kendileri çalışma şekillerini anlatmışlar. bana laf yetiştireceğine önce bir videoyu izlesen güzel kardeşim.

 28. lenolewis

  yav adam halen jacobs rüyası görüyor şaka gibi

 29. lenolewis

  jacobs 100 kere ggg ile maç yapsın 1 ini bile kazanamaz.jacobs önce gitsin canelo eubank charlo lemuix gibi boksörlerle bi kendini ispatlasın

 30. lenolewis

  https://www.youtube.com/watch?v=vi7aiDs3ziU
  al sana jacobs dalga geçerek patates edip ko etmiş seninkini

 31. Ordinaryus H

  evet boks severler ve sevmeyenler compubox dediğimiz olay bilgisayar degil. yaşlı bir adam. maç anında atılan her yumrukta eliyle butona basıyor ve anlık olarak verilere giriyor. şaka gibi dimi? bu da videosu
  https://youtu.be/Q8tnrYeNyoc?t=4m38s

 32. Ordinaryus H

  compuboxın yanlış oldugunun hatalı sayım yaptığının kanıtlanmış bir videosu
  https://youtu.be/-COe7-Xzn58

 33. lenolewis
 34. Hayrettin Yeğin

  Eyvallah @Murat Koç kardeşim bil mukabil düşünceler karsılıklı.bende sivaslıyım ne zaman yolumuz bulunduğumuz yerlere düşerse ordada bir kardeşimiz var diye hatırlarız.görüşmek tanışmak nasip olur inşallah

 35. Alparslan Türkoğlu

  ilk 10 olması gereken.
  1. lomechneko
  2. usyk
  3. golovkin
  4. r.gonzalez
  5. beterbiev
  6. ward
  7. k.thurman
  8. crawword
  9. rigondo
  10. yamanaka

  kovalev ward maçlarnın 1 ini yendi diğerinde de nakavt olana kadar puanlamada öndeydi. ward bir numarayı haketmez beterbiev, usyk ve golovkin wardı yener.

  • Abdullah yılmaz

   şuan sadece beterbiev vardla dövüşebilir. GOLOVKİN VE usyk farklı sıtletler vardı nasıl yenecek ?

   • Alparslan Türkoğlu

    siklet atlayarak ya da düşerek.

    • Tek kral DEONTAY WİLDER

     Alpaslan kardeş cok afedersin sen benden daha beter boks cahiliymissin kusura bakma… usky 91 kilo dövüşüyor golovkin 74 kilo nasıl siklet düşürecek… imkanı yok onları dovusturmenin 🙂

     • Alparslan Türkoğlu

      sen boks cahilisin o belli. cahilsinki bunu diyebiliyorsun. golovkin 76 ya çıkar ward 76 ya bu şekil de o maç olur. wardın antronörü abartarak joshua ile maç yaparız diyor. 90 kilodamı dövüşemeyecek. zaten boksörler normal kilosundan çok aşağılarda dövüşüyorlar. kilo vermezler normal kilolarında dövüşürler olur biter.

      • Tek kral DEONTAY WİLDER

       ward dan bahsettiğini anlamadım ben pardon eksik okumuşum yazdığını .. usyk ile maç yapar diye söylüyosun zannettim kusura bakma … ward ile golovkin olabilir doğru

 36. Dagestan boxing

  mayweatherin efsane olup olmadigi tartisilan tek site burasi . adam boks tariginin en iyisi oldugunu iddia ediyor bu sitedekiler adamin efsane olup olmadigini tartisiyor ! floydun buyuk bir boksor ve boksun ustasi oldugunu boksla ograsan amator , profesional herkes bilir ve floydun boksunu sever , floydun boksunu elestirenler genelde boksu sadece tv den eylence ve dovus , savas gormek icin izleyenlerdir , bokstan anlamayan , boksu bir dovus zannedenlerdir. burdaki amator boksorler bile floydun boksuna hayrandir ve efsane olarak kabul goruyor, eminim her ulkedeki boksorlerin dusuncesi boyledir. bu adamin boksuna kimsenin birsey soylemeye hakki yok . boks bir dovus degil bir spordur , bu sporu en iyi yapan da mayweather dir. 5 siklet cikip dunyanin en iyilerini terlemeden kolayca, ders verir gibi yenmek inanilmaz bir is , kimsenin yapamadigi birsey. neden bukadar elestiriliyor ? bu isi bukadar iyi yaptigi icin mi ? ciktigi 5 sikletteki superstarlari kolayca yendigi icin mi ? zirvede olan herzaman elestirilir. boksun gelmis gecmis en buyuk efsanelerinden biri bu tartismasiz, en buyuk efsanesi oldugu tartisilir ama boksu en yapan kisi oldugu bence tartisilmaz.

  • conan

   hocam bu siteye takılan acemi çok. dillian whyte süper boksör yapıp, wilder’a balon derler. ward’ın kovalevi eze eze yendiğini hazmademezler. bu acemilere boksu öğretemek deveye hendek atlatmaktan daha zordur.

   • Murat Koc

    Soner yine whyte diye bana lafi caktin he yatacak yerın yok senin 🙂

   • Dagestan boxing

    haklisin conan , bu acemiler bazen cok sinir bozucu oluyorlar, isin kotu tarafi kendilerini bakstan anliyan bizi ise cahil goruyorlar , seninde dedigin gibi bunlara birseyleri anlatmak cok zor . son olarak yazmaya unutmusum birseyler ekliyim , chris eubank jr defalarca floydun kapisini caldi floydun stilini ve boksun diger inceliklerini ogrenmek icin , andre ward – virgil hunter andre wardi yetistirirken bile floydu ornek ve ilham aldigi boksor floyd mayweather ! birde bu adamin boksunu tartisiyorlar ben hic biryerde yildiz bir boksorun boks konusunda ggg den ders almaya gittigini duymadim yada ggg yi ilham aldiklarini . tek kelime ile mayweather bir maestro dur.

  • Murat Koc

   Ağzına sağlık çok güzel bir yorum olmus

  • About Billions

   Katılıyorum. Süper bi yazı, eline sağlık.

   • Dagestan boxing

    murat koc ve about billions ikinizede tesekur ederim ! bokstan anliyan insanlarla boks tartismak bile guzel .

 37. Bankaci

  valla arkadaşlar bu sitenin sahibi floyd olabilir mi yada bir numaralı sponsoru?! düşünmüyor değilim. 2 hareketlik bir olay.

  alın ben size alinin kemer maçını atıyorum o maçtan sonra ceza alıyor zaten… 2 metrelik terrella kapışıyor. açık gard kolları yerde, her yumruğu boğazının altına alıyor.ayakları tüy sikletten daha hızlı. o zaman bu ne diye adama sorarlar? adamı hem dövüyor hemde kendine ali demeyen terrella adını soruyor.nakavt etmiyor bilerek çünkü söz vermişti tartıda herkes ekran başına geçsin güzel bir dayak izlesin diye, hayatında yemediğin dayağı atacağım sana demişti.:))

  https://youtu.be/H8ZZmkNo6-o

 38. Bankaci

  boksta bir boksörü en çok yoran şey bence boşa attığı yumruktur.özellikle ağır siklette bu durum zirve yapar.düşünsenize en kötü ağır siklet 1 ton vursa havaya giden yumruk adamı ne kadar yorar…

 39. Bankaci

  https://youtu.be/gqwj7y5xcCE bu video daha güzel ve daha kısa anlatıyor olayı.

  dağesten boxing kardeş sana iki soru soracağım.1-daha önce ali diye arkadaş vardı o sen misin. 2-ward mi yoksa floyd mu sence daha iyi?

  • Dagestan boxing

   1- ali aliyev evet o benim , en son ggg- mayweather tartismasi olmustu ben ve bi kac kisi arasinda ve bana olur olmaz seyler soyleyip hakaretler etmislerdi bende bunlara cevap vermek icin yazdigimda yorumlarim gorunmuyordu , o tartisma ve durum beni cok kizdirmisti 1 2 ay siteye girmedim ve sonralari da sadece haber okumak icin giriyordum , yorumlara bakmadan ve yorum yazmadan. sonra girip yorum yazmak istedim ama siteye birseyler olmus ve nekadar denediysem giremedim , sonrada yeniden uye oldum bu sefer baska bir isimle , kendi adimla girmek istemedim gecen tartismalardan sonra cunku beni gercekten cok kizdirmislardi. 2- bu cok zor bir soru ikiside birbirlerine cok yakin derecede iyi boksorler, ikiside tam anlami ile bu isin ustasi . ama virgil hunter wardi yetistirirken ornek aldigi boksoru biliyormusun ? cevap soru da zaten – floyd mayweather ! ben floydu az farkla daha iyi oldugunu dusunuyorum , onun kadar rakiplerini caresiz birakip kolay yenen bir boksor gormedim , rakiplerini ezerek degil teknigi ve akli ile okadar caresiz birakiyor ki rakiplerini . oyle makine gibi superstarlari okadar kolayca yenmek gercekten muhtesm bir is. ward ve mayweather neredeyse ayni tip boksorler ama floyd bazi seyleri biraz daha iyi yapiyor , defansi , refleksleri , hizi tabi daha hizli olmasi normal cunku daha hafif bir siklette . ama mayweather den farkli olarak ward daha atak bir boksor , cesur ve zaman zaman kirismaya da girebilen bir boksor , kimseden korkmayan alt veya ust sikletlerde olsun kime meydan okuduysa herkes ile mac yapti ve yendi. dedigim gibi floyd cok kucuk bir farkla biraz daha onde

  • ahmet kurt

   soru bana gelmedi ama bende birkaç şey yazmak istiyorum. floyd bence tartışmasız şekilde warddan daha yetenekli. ama ben wardı stil olarak daha çok seviyorum. çünkü bu adam ali aliyev inde dediği gibi kırışmaktan korkmayan bir boksör. zaman zaman rakibiyle gerçek anlamda dövüşmekten çekinmiyor. kısacası wardın boksu, floydun boksuna göre daha çok boksa benziyor 🙂 floyd gibi maç boyunca rakibinden kaçan, ara ara gir çık yapan, yakın mesafeden kız gibi kombineler veya kontralar yapan bir boksörü izlerken keyif alamıyorum. bir mike tyson ı izliyorsun birde floyd mayweather ı. sanki ikisi aynı sporu yapmıyormuş gibi düşünüyorsun. tamam boksta teknik ve savunma önemlidir ama bu sporun dövüş sporu olduğu da belli olmalıdır bence. bu yüzden terence crawford diyor ve susuyorum 🙂 günümüzde tüm sikletlerde en iyisi bence wardla birlikte crawford dur.

 40. lennox

  Geçmiş zamanda spor tarihinin en büyük ismi kim diye bir muhabbet olmuştu çoğu arkadaşımız doğal olarak Muhammet Ali demişti ben farklı branşlara ilgimden ve bayan olmalarının dezavantajlarını öne sürüp Nadia comaneci ve katarina witt demiştim birkaç gün önce spor sitelerini gezerken Türkiye’nin en büyük ve tanınmış bir spor sitesinde böyle bir anket vardı katılan sayısı 10 bin kişiden daha fazlaydı seçeneklere baktım ve pelpsi işaretledim sonra sonucu baktım Muhammet Ali 1.ci ve oy oranı %58 ikinci jordan %16 idi futbol ile ilgili bir sitede ve seçeneklerde Maradona ve pele olmasına rağmen Ali’nin böyle ezici bir üstünlük sağlaması üzerine birşeyi anladımki Muhammet Ali efsanesini kimse yıkamaz bu arada floyd listede yoktu olsa bile futbol seyircisinin onu tanıyıp oy vereceginide sanmıyorum

  • ahmet kurt

   ben diyorum hocam. aktif olduğu dönemde boksu futboldan daha popüler yapan tek insan muhammed ali dir. bir daha da herhangi bir efsanenin boksu en popüler spor yapacağını sanmıyorum. eski efsanelere bir göz atıyorumda(joe luis, rocky marciano, jersey joe walcott, sugar ray robinson gibi) hepsi kendi dönemlerinde dikkat çeken, diğerlerinden farklı niteliklere sahip boksörler. fakat muhammed ali ye bakıyorum adam 1960 larda günümüz seviyesinde boks yapıyor. açın muhammed ali clevelend williams maçını izleyin. williams kariyerli, o yılların sağlam mı sağlam bir boksörü(foreman dövüştüğü en güçlü yumruklara sahip 3 kişiden birinin williams olduğunu söylemişti). ama bir muhammed ali ye bakıyorsun birde williams a. muhammed ali boksör ise williams nedir anlayamıyorsun. herif kelebek gibi uçup arı gibi sokuyor. ali ile liston ın 1. maçını açıyorsun günümüzün en hızlı cruiser weight i usyk bile ali nin yanında halt etmiş. adamda destansı bir hız var. earnie terrel maçından zaten bankacı dostumuz bahsetmiş. muhammed ali şöhretini sonuna kadar hak eden bir efsanedir. bana göre de gelmiş geçmiş en iyisi o dur. floyd 1960 larda yaşasaydı o videodaki hareketleri yapamazdı. ama ali yaptı…

 41. VolkanK

  Ayaklarını kullanmadan yumruk atan boksörler( Zeki olanlar) nakavt etme kırışma beceriler fazla olmadığı için başka yönleri gelişir

 42. Antijoshua

  Ya zaten her sey ortada fazla tartismak bile gereksiz bence. m.ali öldugunde milyonlar ugurladi,devlet baskanlari,halk,torenleri
  tum dunya tvleri canli yayinladi yarin obur gun floyd olurse los angelesteki uc bes baba çaça ve pezevenk haric kimsenin umrunda olmaz onlarda iyi para kazaniyoduk kotu oldu diye uzulurler.

 43. lenolewis

  DAgestan senin için floyd efsane diye bende öyle görmek zorundamıyım .49-0 senin için efsane olabilir ama benim için değil bu kadar basit niye zorluyorsun ki .bırakta ona izleyiciler karar versin 100 yılda geçse efasaneler hatırlanır senin zorlamanla kimse efsane olamaz zaten .floyd benim için sadece başarılı bir boksör o kadar ötesi yok

  • conan

   evet efsane olmak farklı bir şey. başarı yeterli değildir. floyd çok ama çok iyi bir boksördür. ama efsane olacak karakteri ve yaşam tarzı yoktur.

  • Dagestan boxing

   dur kimseyi birseye zorlamadim , dusuncemi soylemek zorlamak mi ? benim gozumde efsanedir boks kariyerine ve boksuna baktigimda , orasi bir karakter yarismasi degil , boks ringi, onemli olan ringte gosterdigindir , floyd cok karaktersiz biri olsa bukadar basarili olamazdi . yasam tarzida beni fazla ilgilendirmiyor bu bir secim , ama bi cok yardima ihtiyaci olana yardim eden biri floyd isteyen arastirsin , sizin ulkenizde bile buyuk para yardimlari yapmis bir adam ! fakirlikten bukadar zengin olan bir adam normal kalamaz elbette degisir biraz delirir , ayni sekilde cok fazla antreman yapan sporcular da her birinde kafa gidiktir . son olarak tabikide herkesin kendi dusuncesi bana gore efsane size gore degil ama bazilarinin dusundugu gibi nefret edilen bir adam boksor degil tam tersi boksu beyenilen biri. roberto duran da pek karakterli ve ring disi hayatini ornek alinicak bir adam degil ama efsane , ayni sekilde mike tyson cok mu karakterli yada ahlakli ? degil ama herkesin gozunde efsane .

   • ahmet kurt

    sadece yardım yaparak iyi bir insan olunmaz ki. muhammed ali gibi korumasız gezerken yolda halk tarafından omuzlarda götürülüyor mu? yada zaire de maç öncesi antrenman aralarında yerli çocuklarla şakacıktan boks maçı yapıyor mu? isterse parasının yarısıyla insanlara yardım etsin. biz bu adamın iticiliğinden nefret ediyoruz. hal ve hareketlerini değiştirmedikçe istediği kadar yardım yapsın floydu sevmeyen bir kitle her zaman olacaktır. muhammed ali de deli gibi övünüyordu ama adamı neredeyse sevmeyen yoktu. yendiği boksörler bile ondan hayranlıkla bahsediyor(hatta etmedik laf bırakmadığı joe fraizer bile onun hastalığından bahsederken ağlamıştı). çok övünmesine rağmen bu kadar sevilmesinin sebebi de hiç kuşkusuz sempatik, samimi ve renkli kişiliğidir. birde floyd a bakıyorsun burnu havada, durmadan parasıyla hava atan hıyarın biri(ali parasıyla övünmezdi 🙂 ). gerçekten boksörlüğü dışında floyd, benim gözümde hıyarın tekidir.

    mesela ben pacman gibi samimi, dürüst, dünyalar tatlısı bir adam dururken floydun sevilmesini anlayamıyorum(kişilik anlamında) 🙂

    dip not: muhammed ali floyd mayweather ı döver…

    • Big George

     Floyd, eroyin almak için babasını döven postmodernist gençtir.

     Ali, bulduğu parayı yardım derneklerine bağışlayan adamdır.

     Ali bir mefhumdur, kendi kendine ortaya çıkmış, sosyal şartların, imkansızlıkların, çatışmanın, hayatın içinden çıkmış bir vakanın ta kendisidir.

     Floyd ise bir projedir, PPV isimli insan sömürme düzeninin bir numaralı starı ve gelir kapısıdır. Parasıyla prim yapmıştır ve yenilgisiz falan da değildir… Evet muhteşem boksördür, hatta böylesi zor gelir ama sporcu olmak başka, sportmen olmak başkadır.

     Floyd bir boksördür, bir sportmen değildir… Sporun sadece beden hareketi değil, bir felsefe olduğuna inanan insanlar için de Floyd iyi bir sporcu denemez. İyi bir dövüş makinesidir, teknik bir dehadır, hepsi bu…

     Efsane mi? Asla, ölürse cenazesine Alper’in dediği gibi ancak fahişeler ve pezevenkler katılır o da gelir kapımız gitti diye.

     Bir de bu sitede GGG’yi gömmek moda oldu… Arkadaş size ne etti bu GGG? Adamın önüne kim çıktıysa yendi, dört kemerin sahibi, kemer sahibiyken siklet in çık ile kemer maçına çıkarak prim yapmadı, savundu. Ben dahil herkesin çok sevdiği Canelo ve Eubank bu adamdan götüm götüm yukarı kaçtı, hem de saçma bahanelerle.

     Ward büyük bir boksör evet, severim ve GGG karşısında her zaman da şansı vardır. Ama Golovkin’e de Charles Martin muamelesi yapmayın. Abartılmış bir adam değildir. 400 küsür amatör maçının çoğunu kazanmış bir adamdır.

     …ve en önemlisi Floyd’un aksine sportmendir. Kendisini örnek alan gençlere gerçekten iyi örnek olmuş olur. Topluma faydası dokunur bu nedenle yaşayışıyla, rakibine ve işine, sporuna saygısıyla.

     Medyatik olaylara meraklı olanlar WWE de izleyebilir.

     • ahmet kurt

      parmaklarından bal damlamış resmen 🙂 mükemmel yorum…

      • Big George

       Eyvallah Ahmet kardeşim.

     • conan

      @bigcorc @ dostum ggg konusunda eyvallah ama sıralamada ward 1 numara olmalıydı. ggg’nin yendiği rakipler wardınkiler gibi üst düzey boksörler değil.

      • Big George

       Soner kardeşim, ben buna itiraz etmiyorum Ward tartışmasız bir numara şu an.

       Burada GGG severler var, Ward severler var. İki taraf da birbirinin sevdiği boksörü itin bir tarafına sokuyor bu çatışmadan dolayı.

       Ben boksun futbola dönmesine oldukça karşıyım. Boksta taraf tutmak diye bir kavramla ben bu sitede tanıştım, ne yazık ki bir miktar bana da bulaştı bu.

       Vitali-Lennox maçını canlı izlemiş biri olarak o maçı sadece hayranlık duyarak izlemiştim, bir taraf tutmamıştım. Lennox’un kazanacağını düşünüyordum ama içten içe o kazansın diye heyecanlanmıyordum yani.

       Lennox da bence rövanş hakkı vermeliydi. Lennox’u hala çok büyük boksör olarak görüyorum ama bu gölge ile yaşamaya devam edecek.

 44. conan

  bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırıldı. ilk joshua yenilgisi sonrası serbest bırakılacak 😀

 45. AgnusDei

  Floyd’u neden bu kadar sevmiyorsunuz bir anlam getiremiyordum sonra getirdim. bu sitedeki çoğunluk boksörü vursun etsin bize sokak kavgası izletsin diye destekliyor ve seviyor. boks ile sokak kavgası arasındaki ayrımı yapamayanlar çok. bu ayrımı yapanlar yapamayanların ağır fanlığına maruz kalıyorlar. bir boksörün sadece güçlü veya sadece hızlı olması onu mükkemmel , efsane veya günümüzden bahsedeyim “EFSANE ADAYI(Kimden bahsettiğimi çok iyi biliyorsunuz)” yapmıyor. Tekniği , kondisyonu , ayak oyunları oturmuş bir boksör güçlüden de hızlıdan da iyidir. bazı arkadaşlar şunu kafasına soksun. Boks izlemek yerine allah ne verdiyse dalan tipleri izlemek istiyorsanız gidin facebook’a aratın size bu hizmeti sağlayacak tonla sayfa göreceksiniz zaten. Boks sadece güç veya sadece hız değildir. boks teknik bir olaydır. çok güçlü vurmak , çok seri vurmak , allah ne verdiyse rakibine saldırmak boks değildir ve sizin boks görüşünüzün bu olması boksun gerçekte ne olduğunu değiştirmez.

  • AgnusDei

   Buradaki yazımın floyd hakkındaki kısmı floydun boksu içindi ring dışı hareketlerinin boksla alakası olmadığı için onu efsane edecek faktörlerden saymayın. Burada efsane boksör tartışması yapılıyor. kim günümüzün rahibe terasa’sı olacak tartışması değil. o yüzden ring dışı hareketleri hiçbirimizi ilgilendirmez.

   • Big George

    Rumuzunu para yapmış, kişisel yaşantısını boks izleyicisinin gözüne sokmuş bir adamsa mevzu bahis edilebilir.

    Kliçko veya Joshua’da çok paraya sahip, ama sen çıkıp bir gün bu para ile neler yapıldığını boks dünyasına yansıttığını gördün mü bir başkasının?

    Floyd kendi yaşantısını direkt olarak boksun içine sokuyor yapacak bir şey yok. Floyd ahlaksızlığı ile prim de yapan birisi. Ahlaksızlıktan hoşlanıp da Floyd’u destekleyen birçok kişi var.

    Hatta McGregor-Floyd maçı bir ahlaksızlık maçı olacak. İki ahlaksızın, hangimiz en kuvvetli ahlaksızız maçı bu.

    • AgnusDei

     ahlak falan geç onları kardeşim. biz bokstan bahsediyoruz.

     • Big George

      İyi o zaman ileride Terence Crawford atıyorum birine tecavüz ederse hala onu sevmeye devam ederiz…

      Ahlaksızlığın azı çoğu yoktur. Sen nasıl din adamısın…

      • AgnusDei

       mike tyson da tecavüz etti seveni bir dünya. olayı farklı yere çekiyorsunuz. ben din adamı değilim. nereden bu kanıya vardın anlamıyorum. ben boksuna bakın diyorum ring dışı hareketler ringdeki performansına göre yargılanmasına engel oluyor gözünüzde. şimdi tyson tecavüz etti ama sorsak efsanedir. onun gibisi gelmez. abi duygusal yaklaşmayın o kadar. dram değil boks bu sizi de yorumlarken daha doğrusu bu konu altında yorumlarken ring içi performansı ilgilendirir.

      • AgnusDei

       sakın tecavüz etmeyi hiçe sayıyormuşu gibi düşünmeyin. bana göre kocaman bir kişilsizlik ve suç örneği ama konu dışında o kadar. onun eleştirisi başka zaman başka konu altında yapılır. efsane kişilik değil efsane boksör tartışması bu.

      • ahmet kurt

       tyson tecavüz falan etmedi. onuda ali gibi çeşitli entrikalarla bokstan uzak tuttular hepsi bu.

      • AgnusDei

       bunu nereden bilebiliriz ?

      • Big George

       Sporu sadece bedensel hareketler yapmak suretiyle üstün gelmek olarak görürsen bu kanıya varırsın, spor bu değildir…

       Sporun ahlaki yönü de vardır. Sporun bir felsefesi vardır her şeyden önce, bu olmadan da hiçbir kıymeti yoktur isterse peygamber olsun Floyd…

       Boşuna dememiş ulu önder sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim diye. Zeki ve çevik olmakla iyi sporcu olunmaz. İyi boksör olursun ki bunu belirttik zaten.

       Ahlak mahlak karıştırma deme adam kendisi mevzubahis yapıyor bunu. Kimse bunu görmezden gelemez.

      • AgnusDei

       kardeşim diyorum ki yaptığı boks ile kişiliğinin ne alakası var boksör olarak yargılıyoruz burada sporcu ahlakını barındırıyor mu diye değil senin dediğin işin farklı boyutu. bizim seninle bu konuda yıldızlarımız buluşmayacak daha tartışmayalım. yoksa ben de sporcunun ahlaklısını severim dediğim o değil demek istediğimi sen de gayet net anladın.

    • AgnusDei

     bu konuyu başka şekilde başka başlık altında tartışsak kabul ama boksla kişiliği bir tutmayın lütfen komik duruyor.

  • ahmet kurt

   inşallah beni ima etmiyorsundur 🙂

 46. Bankaci

  geçenlerde mehmet bey wardla ilgili harika bir tespit yaptı dedi ki:ward,yeteneğiyle ve başarılarıyla olduğu kadar medyatik yönü dolayısıyla alıcısı fazla olmayan bir boksör dedi. mealen ben açtım cümleyi…

 47. Bankaci

  ali aliyev hocam tahmin etmiştim sen olduğuna ama emin olamadım çünkü daha uzun ve teknik analiz yapıyordun.tahmin etmem türkçen biraz kötü:)şaka bir yana yazılarını beğenerek okuyorum devam et yazmaya hocam.

 48. Bankaci

  aliyev kardeş ward-floyd karşılaştırmasına ise ben teknik olarak şöyle bakıyorum.

  1-wardın altın madalyası var floydun bronz.

  2-ward 14 yaşından beri yenilmiyor floydun amatör karnesi var mı yok mu bilmiyoruz.-bu iki madde istatistiki elde edilen başarılar üzerinden-

  3-ward yendiği rakiplerin hepsini en iyi zamanlarında ve eze eze yenmiştir(froch-kessler-dawson-miranda-abraham-bika-rodrigez).hafif ağıra geçtikten sonra yani ara verdikten sonraki boksunu bende beğenmiyorum kovalev maçları,barrera maçını yazmadım bile ama sağ omzundan sakat olduğundan bunlar olduğunu biliyorum.sakatlık sonrası boksu eskisi kadar tat vermiyor doğruya doğru…. floydun rakibinin en iyi zamanında yendiği bir isim hatırlamıyorum.
  4-bence boks görsel bir spordur ve insanlar biraz dövüş isterler.esas olan şey yumruk yememek değil her şart ve şekilde rakibindenönce davranmaktır. atarkende kaçarkende strateji gereği…floydun maçlarını inan 2.kez açıp izlediğim yoktur çünkü sıkıcı…ama bir joshuanın wardın alinin tysonun packmanın vs.maçlarını kaç izlediğimi bilmiyorum.
  5-ben boksta açıkçası yakın dövüşü daha fazla seviyorum.sadece uzaktan atılan yumruklar hoşuma gitmiyor.bunu en iyi yapan boksörler bence tyson ve warddır.

 49. Bankaci

  kardeş ward-floyd karşılaştırmasına ise ben şöyle bakıyorum.

  1-wardın altın madalyası var floydun bronz.

  2-ward 14 yaşından beri yenilmiyor floydun amatör karnesi var mı yok mu bilmiyoruz.-bu iki madde istatistiki elde edilen başarılar üzerinden-

  3-ward yendiği rakiplerin hepsini en iyi zamanlarında ve eze eze yenmiştir(froch-kessler-dawson-miranda-abraham-bika-rodrigez).hafif ağıra geçtikten sonra yani ara verdikten sonraki boksunu bende beğenmiyorum kovalev maçları,barrera maçını yazmadım bile ama sağ omzundan sakat olduğundan bunlar olduğunu biliyorum.sakatlık sonrası boksu eskisi kadar tat vermiyor doğruya doğru…. floydun rakibinin en iyi zamanında yendiği bir isim hatırlamıyorum.

  • ahmet kurt

   kariyer anlamında bakarsak yazdıkların doğru denebilir. ben yetenek olarak floydu warddan üstün buluyorum.

   • Bankaci

    ahmet kardeş

    wardın uzanma mesafesi 1,80cm dir boyuna göre uzanma mesafesi kısadır boyu 1,83cm.rakiplerinin çoğunun uzanma mesafesi daha fazladır.tekniğinin inanılmaz olması lazımdır yakına girmek ve baskılı dövüş yapmak zorundasındır.

    floydun boyu 1,73 cm uzanma mesafesi 1,83cm dir. 57-69 kg aralığında sikletine göre bu çok uzun bir mesafedir-tyson fury sidir bana göre- ve demek oluyor ki riske girmeden uzaktan vur kaç la maç alman daha kolaydır demektir bu… aradaki siklet farkını gözetmiyorum bile…

    bu belkide bam telidir bu tartişmanın

    • ahmet kurt

     reach mesafesi dışında floydu yavaş çekimde izlerken daha çok beğeniyorum mesela. olacakları daha iyi tahmin ediyor, daha pratik daha teknik ve boks zekası bana daha yüksek geliyor.

    • Oldi

     Floydun refleksleri cok iyi. 6. His dünyada floydda ve kopek baliklarinda var 🙂

 50. Bankaci

  yorumları bütün gönderiyorum çıkmıyor parça parça gönderiyorum bakalım çıkacakmı

 51. Bankaci

  4- ben boksta açıkçası yakın dövüşü daha fazla seviyorum.sadece uzaktan atılan yumruklar hoşuma gitmiyor.bunu en iyi yapan boksörler bence tyson ve warddır.

 52. Big George

  Mehmet Ertem de işi biliyor haaa… 😀

  Floyd’un tuttuğunu biliyor dayıyor bize her hafta Floyd’u kavga ediyoruz bizde gelsin 100 yorum bir günde.

 53. Bankaci

  5-bence boks görsel bir spordur ve insanlar biraz dövüş isterler.esas olan şey yumruk yememek değil her şart ve şekilde rakibinden önce davranmaktır. atarkende kaçarkende strateji gereği…

 54. Bankaci

  6- floyd maçlarını 2.kez açıp izlediğim yoktur çünkü aşırı sıkıcı…fakat bir joshuanın wardın alinin tysonun packmanın vs. maçlarını kaç izllediğimi bilmiyorum.

 55. Bankaci

  bence mehmet ertem bey değilde bilgehan abi floydla yakın ilişkilerini sürdürmek için mi sürekli floyd haberi yapıyor yada ayapılmasını istiyor anlayabilmiş değilim:))

 56. conan

  ward, adonis steveson ve beterbievi de yenerse benim için efsane olur.

 57. cemil aslan

  efsane boksör olmanın kriteri iyi boksör, harika boksör olmakla değildir arkadaşlar. diğer sporlar için de geçerli. efsane demek, her yönüyle tarihe damgasını vuran demektir. Topluma ve tarihe mal olmuş sporcu demektir. spor harici özel yaşamıyla, toplumsal yaşamıyla, ve hatta yeri gelip bir insanın veya insanların hakkı için kariyerini hiçe saymakla efsane olmuştur ali. isyankar ruhuyla efsane olmuştur tyson. veya efendiliğiyle ve yaptığı spora farklı beceriler getirerek efsane olmuştur başka sporcular. mesela mcgregor denen soytarıyı efsane yapmaya çalışanlar bildik lobilerdir. mesela dubois denen yine bir başka steroidli bebeyi 4-0 skorla daha şimdiden gözümüze sokan ama onlarca ondan çok daha yetenekli boksörün lafını etmeyen yine bildiğimiz lobilerdir. (mesela 24-0 skorlu şampiyon murat gassievi hala öküz, kazma diye aşağılayan zihniyetler veya daha yeni yeni ismini bilen lobiciler, dubois diyince ağzının suyu akan aynı kişiler çelişki içinde olabiliyorlar)

 58. Ordinaryus H

  cemil arslan belli ki bokstan anlamadıgın kadar mma’den de gram anlamıyorsun. jose aldo tüm sikletler arası 9 yıldır ufc sitesinde 1 numara geliyordu. dile kolay 9 yıldır yenilgisizliği vardı. conor sadece tek yumrukta uyuttu ve maç sadece 13 sn sürdü. sonra gitti lightweightin 1 numarası eddie alvarezle taşak geçerek yendi onu da uykuya gönderdi. tarihin tek 2 siklet aynı anda şampiyon olan adamıdır. sen kabul etsen de etmesen de efsanedir. conorın sol yumrugunun değdiği her kişi yeri boyladı.yani senin ne düşünüp düşünmediginin hiç bir önemi yok. önemli olan dünyanın conor mcgregor hakkında ne düşündüğü.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   boks dünyasında da conor şebekten ve soytarıdan başka bişi değildir…ufc veya mma efsanesi olabilir ama boksta g.t kılından başka birşey değil…

   • ahmet kurt

    helal olsun be 🙂 işte sevdiği boksörü hak ettiği zaman şöyle eleştirebilen bir adam lazım bu siteye.

 59. özgür boşver

  Golovkin hakkında yapılan olumsuz yorumları okudukça hayret ediyorum.Amatör kariyerinde 350 maçı olan ve bunların 345 ini kazanan hayatında bir kez bile knokdown olmamış profosyonel yaşantısında karşılaştığı 37 maçın 33 ü nakavt olmak üzere tamamını kazanan bu efsane boksöre tekniği zayıf diyenmi dersin,4 ayrı dünya şampiyonluğunu elinde bulundurmasına karşı kayda değer bir maçı yok diyen mi dersin kısaca kim ne derse desin Golovkin tekniğiyle,gücüyle,ahlakıyla bence aktif boksörler arasında en iyisi ve efsane olmaya en yakın aday

 60. lennox

  Daha fazla ppv satılsın diye conorla karşılıklı birbirlerine ana avrat düz giden bu sözlerede gülen para için herşeyi yapabilecek mezhebi geniş karaktersizin birisi floyd. İyi boksör olabilir ama adam olamadıktan sonra neye yarar

 61. TÜRK OĞLU TÜRK

  floyd; meyvedir ve meyve olarak kalacaktır…
  bir sporcuyu efsane yapan onun branşındaki yetenekleri veya başarısı değildir…aynı zaman da spor dışındaki zorlukların üstesinden gelmesiyle olur…
  ali; şu an ki afro amerikalı sporcular ali nin yaşadığı zorluğun 100 de 1 ini bile yaşasaydılar şu an amerikan gettolarında torbacılık yapıyor olurlardı… olimpiyat altın madalyalı bir sporcuya o madalyayı nehire attıracak kadar gözü dönmüş bir ırkçılık…savaşa gitmediğinden ötürü linç ve lisansının iptali…vs vs vs….ali ring dışında yediği her yumruktan sonra daha güçlü bir şekilde dönmesini bildi…
  mesela daniel jacobs; benim gözümde floyddan da ward dan da canelodan da golovkinden de daha efsane bir sporcudur…ölmesi kesin gözüyle bakılan kanserli bir adamdan dünya şampiyonu bir sporcuya….
  işte efsane olmak öyle birşeydir…öyle gidip en iyi rakiplerinin kötü dönemlerinde veya kariyerlerinin son zamanlarında yenerek ”ben en iyilerini yendim” diyemezsin…(ward ı bu konuda ayrı yere koyuyorum çünkü rakiplerini her zaman en iyi dönemlerindeyken yendi)
  işte bu yüzden ali ve jacobs gibi adamlar benim gözümde hep efsane adamlar olarak kalacaklar…

  • About Billions

   Meyve deyip geçme, bi meyve cennetten kovulmana sebep olabilir. Kime göre efsane yetenek ya da başarıyla olmuyor? Böyle bi kaide mi var? Şu an ki boksörlerin ali gibi spor dışında zorluk çekmemeleri onların suçu mu? Kriter buysa, efsane dediğin kaç kişi ali gibi zorluk çekti, Alinin yaptıklarını yaptı? Anthony dirrell de kanserle mücadele etti, wbc dünya şampiyonu oldu. Ona efsane dememe sebebin, golovkinle kafa kafaya maç yapmamış olması mı? Siteye ilk yazmaya başladığımdan beri ortasiklette favori boksörüm jacobs diyorum ama efsane demiyorum. Çünkü değil. Yaptığın işi ne kadar iyi yaparsan, o kadar büyüksün. İyi rakiplerin kötü dönemi ya da kariyerlerinin sonlarında yeniyor, peki bu adamın neden kötü dönemi olmadı? Neden kariyerinin sonunda bile kimse yenemedi? Yani herkes düşüş yaşadı, floyd yaşamadı. Bu bile efsane olması için yeterli bi sebep. İstikrar abidesi. Ali, ring dışında o olayları yaşamasa Aliye efsane değil diyecektik?

   • TÜRK OĞLU TÜRK

    anthony dirrel ı takip etmiyorum dostum…ama söylediğin iyi oldu… o da benim gözümde efsanedir o zaman…
    benim efsane kıstasım sizinkilere ters…ben sadece ring içindeki başarısını dikkate almam…
    murat koç bir örnek vermiş genç boksörler onu örnek alıyor diye;
    doğru demiş ama eksik söyledi…sadece ve sadece o genç boksörler floyd un bokstaki yeteneğini örnek alıyor…karakterini örnek almıyorlar…

    • About Billions

     Ben de boks adına efsanedir diyorum, efsane bi insan karakteri demiyorum.

   • ahmet kurt

    bana göre bir boksörün efsane sayılabilmesi için ring dışında zorluk yaşama gibi bir zorunluluğu yok. ama herhangi bir boksörün ring dışında yaşadığı zorluklar onun efsaneliğini pekiştirebilir. mesela muhammed ali nin yaşadığı zorluklara rağmen bu kadar başarılı bir kariyere imza atması onun ne kadar büyük bir boksör olduğunu gösterir. ayrıca bir boksörün efsane olarak anılması için öncelikle büyük bir kariyere veya üstün bir yeteneğe sahip olması gerekir. jacobs veya dirrel efsane falan sayılamaz yani. en azından bana göre.

 62. özgür boşver

  TÜRK OĞLU TÜRK daniel jacops yorumuna golovkin hariç aynen katılıyorum zaten çıktığı 32 karşılaşmanın 29 unu nakavt la almış inanılmaz hızlı ve yetenekli bir boksör sikletinde golovkinden sonra kesinlikle 2 numara zaten göreceksiniz çoğunun kahraman gibi gördüğü boksörler bu adamla maç yapmaktan köşe bucak kaçacak

 63. Bankaci

  efkarlandım:))sesini açın…vitali bağırıyor…en sonunda vitalinin açıklamaları herşeyi açıklıyor zaten…

  https://youtu.be/uV40XgXP8Lc

 64. Sabit kağan Zeyrek

  Gervonta Davis rakibi roman Martinez olacakmış.

 65. doctor1984

  Floyd efsanedir bence ama Ward’ın gerisinde her zaman. Sonucu tartışmalı maçları var. Oscar dela hoya, Jose luis castillo maçları, Maidana ilk maçı gibi. Ayrica yendigi boksorleri en iyi zamanlarinda yenmedi. Pacman, Cotto, Canelo, Shane Mosley, Manuel Marquez gibi. Ayrıca son maçlarını iyice ringde kaçıp yumruk dokundurmaya çevirmişti. Son 14 maçında sadece 2 kez nakavtla kazanmış. Conor mcgregor maçına herkes ihanet olarak bakıyor. Şimdi conor mcgregor kazansa neler olacak. MMM dövüşçüsü, debut boks maçında boks tarihinin en iyi boksörlerinden birisi kabul edilen bir ismi yenmiş olacak. Boksa olan ilgi ne derece törpülenir bu durumda siz tahmin edin. Mesela ben sıkı bir NBA takipçisiydim. Her basketbolcüyü boyuna, yaşına kadar bilirdim. Ta ki ABD rüya takımı 2004 olimpiyatlarının hazırlık döneminde ve sonrasında olimpiyatlarda üst üste yenilgiler alıp ancak bronz alıncaya kadar. Fazladan adım atıp sürekli steps yapıyorlar ve alan savunmasina çaresiz kalmişlardı. Sonra dedim ben bu adamlara mı hayrandım. Sonrasında hızla soğudum, en son bu yıl finalleri bile izlemedim. Conor mcgregor maçı boksa büyük bir ihanet.

 66. Ordinaryus H

  fightclub sakinleri, kardeşlerim.. şu efsane tartışmasına artık son veriyorum.yazacagım yorum tamamen gerçeklere dayanmaktadır.

  not! kolofkin fanboyları okumasın yorumum iq seviyesi 120 ve yukarısı içerir. şaka şaka, okuyun tabiki yorumumu ggg sevenlerin bile anlayacağı şekilde yazacağım.

  babama aradım sordum ; baba dedim; boks tarihinin gelmiş geçmiş en efsane ismi kim ? mehmet ali dedi. evet yanlış duymadınız mehmet ali dedi. yani hepimiz yanılıyormuşuz.

  bakıyorum da golovkin fanları yine seviyeyi düşürmüş de düşürmüş. yok alinin mezarına şu kadar kişi gelmiş de yok adına kupa yapılıyormuş da bilmem ne. kardeşim ne alakasız muhabbetler bunlar.arkadaşım ne alaka!!!!

  1960li yıllarda boks tarihi ilk defa ukala, kendini begenmiş bir yetenekli boksörle karşılaştı.dogal olarak bütün medyayı üstüne çekti. adı cassius claydi. sonra müslüman oldu adını ali yaptı doğal olarak arkasına koskocaman bir kitle aldı. savaşa katılmadı yine dikkat çekti zaten tv de toplamda 10 kanal olan bir yılda dikkat çekmesi çok olağandı.
  geçen yıl öldü daha da efsaneleştirildi. adına kupalar düzenlendi.
  gelelim bu insanın başarılarına..
  efsane oldugu su götürmez bir gerçek ,yetenekli olduğu da tartışılmaz.
  ama;
  bu adam prime döneminde joe fraizera yenildi. prime döneminde ken nortona yenildi. ken norton rövanşı oldu kıl payı split desicionla kazandı.eğer başarıdan bahsediyorsak, floyd daha başarılıdır.

  efsaneler müslüman olacak, züppe olmayacak, yardımsever mütevazi olacak diye bir kaide yok. floydu floyd yapan parasıyla hava atmasıdır ve iyiki de hava atmıştır bu sayede maçları rekor kırdı.bu sayede bir maçtan 300 milyon dolar kazandı. tarihde böyle anılacak öldüğünde ise kesinlikle efsane olarak tarihe geçicek. torunlarımız floyd bir maçından tam tamına 300 milyon dolar kazandı diyecek. bütün dünyada satış rekoru kırdı diyecek.

  özet:
  floyd efsanedir. tarihin 1 numarası mı değil mi tartışılır. efsane olup olmadıgı tartışılamaz. herkesin zevki , rengi , tuttuğu takım farklıdır. herşey vizyon meselesi.

  bu arada boks dehası hani beni özel jetinle alıp maç seyretmeye götürecektin? aşk olsun.

  • ahmet kurt

   prime zamanında joe fraizer a yenildi lafından sonra okumadım. muhammed ali boksa 3 yıl ara verdikten sonra hiçbir zaman eski seviyesine ulaşamamıştır. 1967 öncesi ve sonrasını izlersen görürsün.

 67. Bedir Altın

  ringtv.com:
  1-Ward
  2-GGG
  3-gonzales
  4-Crawford
  5-Lomachenko

  boxrec.com:
  1-Canelo
  2-Ward
  3-Crawford
  4-Lomachenko
  5-GGG

  espn.com:
  1-GGG
  2-Ward
  3-Lomachenko
  4-Kovalev
  5-gonzales

  Transnational Boxing ranking:
  1-Ward
  2-gonzales
  3-Crawford
  4-Lomachenko
  5-GGG

  worldboxingnews.net:
  1-Ward
  2-GGG
  3-Lomachenko
  4-Crawford
  5- Canelo

  newsday.com:
  1-GGG
  2-Ward
  3-Kovalev
  4-Canelo
  5-Thurman

 68. Bedir Altın

  farklı sitelerde de farklı sıralamalar var. p4p daha çok subjektif bakış açısıyla hazırlandığı için birinci sırada ggg veya ward ın olması daha çok o sitenin bakış açısına bağlı. bu sitede de ggg nin 1. sırada olması çok da garip bir durum değil. yakın zamanda ggg siklet yükseltir ve ward ile maç yapsaydı bir numarayı herkes görürdü. tabi ward ın da siklet yükseltmemesi gerekir ki siklet yükselteceği ile ilgili yakın geçmişte haberler çıktı hatta ağırsiklete çıkıp joshua ile dövüşmek istediği şeklinde haber okumuştum.
  http://www.boxingnews24.com/2017/07/joshua-vs-ward/

  • doctor1984

   Daha önce örneği var. Roy Jones Jr lightheavyweight kilosundan, 87.5 (Cruise sıklet kilosu) kiloya çıkıp WBA şampiyonu John Ruiz’i yeniyor. Ward böyle birşey yaparsa yer yerinden oynar. Herhalde adı Muhammed Ali ile anılır.

   • Bedir Altın

    ağır siklet için boyu sıkıntı oluşturur yoksa ağırsiklette ward yeteneğinde adam yok.

    • doctor1984

     Bence de zor olur. Ama maç olursa ve bir yolunu bulup kazanırsa büyük olay olur. Roy Jones Jr başarmiştı bunu. Ama Joshua bir John Ruiz degil tabi. İşin diğer tarafinda Ward’da Roy Jones Jr’dan daha iyi bir boksör. Ama Ward bu riske girmez sanmıyorum

 69. Bankaci

  ordinaryüs h yorumlarını okuyorum lakin bu son yorumun içerik olarak doğru ama kronolojik olarak eksikler taşıyor.
  şöyle ki :ali bokstan men ediliyor tam 3,5 yıl maça çıkmıyor geçinebilmek için sürekli konferans şu bu vs. spor yapmaya fırsat bulamıyor.iflas ediyor.yurt dışına da çıkış vermiyorlar ki en azından dışarıda maçlara çıkıp formunu en azından korusun…3,5 yılı bırak 3,5 ay spor yapma sonra geri dön bakalım form tutman kaç ayı buluyor.
  ali ceza almadan önce 26-0 dı kariyeri geldi stratejik olarak hata yaptı direkt kafaya oynadı ve o arada 2 yenilgi aldı form tutunca bu iki adamıda yendi tuttu foremanı yendi 2.kez dünya şampiyonu oldumu. spinkse yenildi sonlara doğru onuda tekrar yenip 3.kez dünya şampiyonu oldu.boksu bıraktığında 2 kemerde ondaydı wbc-wba…

  dile kolay tam 18 yıl ağır sikleti kendi ekseninde tuttu.1960-78 arası…işin kronolojik tarafı gerçekte bu…

  bundan sonrası kendi yorumum dur:eğer ali 3,5 yıl boksa ara vermemiş olsaydı o yetenek teknik hızla daha çok maç yaparak 70-0 la kariyerini bitirirdi.

  • Bedir Altın

   bankacı kardeş, 26-0 değil de 29-0’dı.

  • ahmet kurt

   o hız ile kimsenin başa çıkabileceğini sanmıyorum. allahtan hız olarak çok yavaşlasa bile boks zekası, kondisyonu ve sağlam çenesi sayesinde maçlarının çoğunu kazanmayı bildi. yenildiği norton ve fraizer ı rövanşlarda 2 şer kere, spinks ide 1 kez yendi. tyson da ali de heba oldu. bu boksörlerin hayatlarında her şey yolunda olsaydı belki günümüzde hala maçları televizyonda yayınlanıyor olurdu 🙂

 70. Harun

  golovkin de 1. sırada olsa ward da 1 sırada olsa kimse tepki göstermez. ikiside çok kaliteli isimler önemli olan ilk 2’de bu isimlerin olmasıdır. ben ward’ın kirli dövüştüğü için hiçbir zaman 1.sırayı haketmeyeceğini düşünüyorum. bu yüzden golovkin 1.sırada olmalı.

 71. Bankaci

  boksta olimpiyat altını çok ama çok önemlidir …profesyonel olurlar burdan.

  1960 roma olimpiyat altını 91kg. yani ağırsiklet…nehre atıp 1996 tekrar atlanta altın madalya iade-i itibar.2 kere altın olimpiyat madalyası kazanan (36 yıl arayla) tek ağır siklet:))

 72. Bedir Altın

  ali geri döndüğünde o müthiş hızı bayağı gerilemişti. biz bile ufak bir sıkıntıyla karşılaştığımızda yaptığımız işte performans düşüklüğü oluyor. ali en tepedeyken gün ekmeğine muhtaç hale getiriliyor hem de haklı olmasına rağmen ve bu yıllarca sürüyor.

  • ahmet kurt

   adam yıllar sonra geri dönüş maçını jerry quarry ile yapıyor. jerry, earnie shavers ı ilk raundda nakavt eden bir boksör. şimdikilerde sakatlıktan çıktım gibi bahanelerle düşük profilli boksörleri seçiyor.

 73. Harun

  hala conor’un boksta başarılı olacağını düşünenler var. mma ve boks birbirinden ayrı dallardır. azıcık bilginiz olsa bunu bilirsiniz. kafeste dövüşenler acıya dayanıklıdır fakat sarsıntıya dayanıklı değildir. bu eldiven farkından dolayı oluyor. conor alacağı yumrukların etkisiyle baş dönmesini yaşayacaktır. çünkü buna hazır değil. işin içinde floyd da var ne olacağını bilemeyiz. çok ta umrumuzda değil. canelo-golovkin gibi tarihe geçicek bir maç varken bu maçı önemsemiyorum.

 74. Harun

  muhammed ali boksun en büyük efsanesidir. bu konuyu tartışmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. floyd da aliyle kıyaslanamaz. floyd’un boksu çok çok iyi fakat ali her konuda iyiydi. belki de en tanınmış sporcu. ali anlatıla anlatıla bitmez.

 75. Bedir Altın

  Floyd aktif olarak boks yaparken bile boksa ilgisi olanlar hariç hemen hemen kimse onu tanımıyorken, öldüğünde efsane olmasını bekleme ordinaryüs h. ali boks yaparken de öldükten sonra da boksu bilen bilmeyen herkesin tanıdığı en büyük boks efsanesidir.

 76. Bedir Altın

  ayrıca ali zamanının en iyilerini en iyi zamanlarında yendi. boks tarihinde ağırsiklet böyle bir dönem görmedi ve ali hepsini darma duman etti. floyd ise çoğu rakibini çaptan düştükten sonra yendi. hepsini geçtim pacmanın en iyi zamanlarında onunla maç yapsaydı ve yenseydi tamam derdim ama pacman fırtına gibi eserken maç yapmadı ve 5 yıl bekledi. çoğu yabancı boks sitesindeki yorumlarda sırf floyd un bu uyanıklığı yüzünden insanlar ilk 10 a bile almıyor onu, açıp bakabilirsin. ali boksu bırakıp 2 sene sonra döndüğünde ağırsikletin şampiyonuyla maça çıkarken, floyd un conor la maçı şaklabanlıktan başka bir şey değil.

 77. Dagestan boxing

  mayweather hic bir boksoru formddayken yenmedi diye yorumlar gordum yukarida . sunu soylemek istedim tam tersi floyd mayweather pacquiao haric her boksoru formda ve en iyi donemlerinde yendi . oscar delahoya , juan manuel marquez, andre berto , miguel cotto bunlar herzaman hep ayni cizgide giden boksorler neredeyse dusu yasamadilar herzaman basariliydilar floyd bunlari iyi donemlerinde yendi ! geri kalan tum rakiplerini en iyi zamanlarinda yendi zab judah floyd ile maca ciktiginda sampiyondu ve en formda oldugu zamanlarda idi , carlos baldomir sampiyondu ve en formda zamanlarinda idi ama floyd cok rahat yendi , oscar de la hoya formda idi ve WBC light middleweight sampiyonuydu yenildi, ricky hatton en formda donemiydi dunya sampiyonu ve 43-0 lik bir rekoru vardi ama floyd karsisinda ezildi , 2 yil aradan sonra formda ve sampiyon bir juan manuel marquez le karsilasti ve ders vererek yendi, shane mosley o donem formda ve WBA welterweight and lineal welterweight sampiyonu , margaritoyu ezmis bir mosley di ama floyd karsisinda o da ezildi ! victor ortiz kariyerinin en iyi ve en formda oldugu donemde
  WBC welterweight sampiyonuydu floyd ile karsilasti ve yenildi, miguel cotto floyd ile karsilastiginda formda ve WBA light middleweight sampiyonuydu ve floyda direnemedi, robert guerrero kariyerinin en formda ve en yukseliste doneminde floyd ile karsilasti ve hic bir gosteremeden rahatca yenildi , maidana kariyerinin en iyi doneminde ve en yukseliste ki doneminde , broneri yenmisken WBA welterweight sampiyonu olmusken floyd ile karsilasti ve yenildi iki defa ! pacquiao kariyerinin zirvesinde degildi ama 2 yenilgiden sonra bradley ve algieri yi yenmis yukseliste bir pacquiao du , ve berto en iyi zamaninda degil ama sukseli galibiyetlerden sonra floyd ile maca cikti , yinede yukseliste bir bertoydu . castillo , genarro hernandez, demarcus corley gibi adamlari da hep formda olduklari donemlerde yendi ! canelo alvarez macinda adeta ustaligini konusturdu , kimse demesin canelo iyi zamaninda degildi diye . yaslanmasina ragmen canelo , pacquiao , berto gibi adamlara boks dersi vererek , neredeyse terlemeden yenmistir .

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   mosley floyd maçına çıktığında 39 yaşındaydı…
   de la hoya floyd maçında çıktıgında son 4 müsabakasının 2 sini kaybetmişti.
   manny hiç ona uygun olmayan bi sıklette ve 38 yaşında çıkıyor maça…
   diğer saydıgın isimlere bak cotto kim yaa…guerrero kim…ortiz maçını nasıl kazandığını hepimiz biliyoruz…hakem uyarı veriyor ortize ortiz de hakeme bakarken indiriyor…
   ricky hatton değil ricky fatton olacak o…zira şişirilmiş bir ingiliz balonundan başka birşey değildi…
   margarito kim be şu nikaragualı çakma mafya mı…boksör mü o…
   floyd çıkaydı bi felix trinidadın karşısına…bu adam da de la hoya yı yenilgisizken yendi…purnell whitetaker ı yendi… luis ramon campas gibi bir adamı 56-0 kariyeri varken yendi…
   hector camacho gibi bir adamı yendi….
   böyle sayacaksak o zaman herkes efsane…

   • Dagestan boxing

    mosley 39 yasinda olabilir ama o donem sampiyonmuydu ? sampiyondu ! formda miydi ? formdaydi ! floyd ta pek genc sayilmazdi o donem . oscar delahoya mayweather ile 2007 yilinda karsilasti , oscarin 2000 den o zamana kadar sadece tek bir yenilgisi vardi o da bernard hopkinse karsi , shane mosley yenilgisi yanlis o maci acik ara almisti ama hakemler mosleye vermisti o maci , sonuc olarak o donem formdamiydi ? evet formdaydi ! bir ust sikletin sampiyonumuydu ? evet sampiyonuydu. bana vikipedi den bakarak yazma ben o maclari takip etmistim zamaninda ! delahoya da o donem formdaydi , bernard hopkinse ko olmus olabilir ama cok cekismeli bir mac cikartmisti. cotto mu kim ? hic kimse sadece 5 kez dunya sampiyonu olmus bir poerto rikolu , ayni zamandada poerto rikonun gelmis gecmis en iyi boksoru olarak kabul ediliyor , senin dedigin felix trinidad tan bile buyuk olarak kabul ediliyor. robert guerrero da bir amerikan asilli meksikali o da hic kimse degil , sadece 3 siklette 5 kez dunya sampiyonu olmus bir isim , en formda ve yukseliste oldugu zamanlar sizin boksorunuzu ve andre berto ezmis ama floyd karsisinda bir amator gibi yenilmistir. victor ortiz ko olmasa sence floydu yenebilirmiydi zaten roundlarda 3-1 geride ve 1 puani silinmisti ! o da en formda oldugu doneminde yenildi floyda, bir dunya sampiyonuyken ! fatton dedigin adam o donemler tam bir canavardi , onune geleni ezip geciyordu , floyd ile maca ciktiginda dunya sampiyonu 43-0 record ve 31 knock outu vardi , en formda oldugu donemler herkesi ko ediyordu , ama o da floyda yenildi , senin dedigin gibi balon degildi , kucuk mike tyson gibiydi. margarito da 3 kez dunya sampiyonu ve onemli yildizlari yenmis bir boksor . felix trinidad zaten bir cok otoriteye , boksorfe , antronirlere gore bir boks efsanesi olarak kabul edilir , ama sadece poerto riko da bir efsanedir bana gore. son olarak zaten hic kimse en iyi doneminde veya yukseliste degilse floyd ile maca cikamaz !!!! floyd ile maca cikmak icin kariyerinin zirvesinde olman , sampiyon ve gundemde olan biri olman gerek , yoksa dususteki kimse cikamaz ffloyd ile maca ! dusute veya formda olmayan kim cikabilmiski floyd ile maca ?
    sende bana teori anlatma maclara bak, oyunu anlamaya calis ! floyd kac yasindaydi senin o efsane dedigin adamlari yenerken ? pacman 38 di de floyd daha mi gencti ? floyd 39 du . ayrica son bi kac macinda floyd ta eski floyd degildi , hizi ve hareketlili daha dusuktu . digerlerinin yasini soyluyorsunda floydun yasini neden soylemiyorsun ? floyd kimsenin yapamadigini yapti o yasina ragmen tum yildizlari zorlanmadan yendi . floyd ta sureklilik vardi herzaman cizgisini korudu.

    • About Billions

     Yine çok güzel bi yazı 🙂 eline sağlık. Cotto kim demiş arkadaşımız, kahkaha attım, sağolsun güldürdü. Canelo, golovkini yenerse, golovkin sever arkadaşlarımızın, “golovkin düşüşteydi, 35 yaşına gelmişti, kariyerinin sonundaydı.” diyeceklerinden korkuyorum.

     • Dagestan boxing

      tesekur ederim . buyuk ihtimal ggg maca iyi hazirlanamadi veya yaslandi artik eski ggg degil , dusuteydi zaten diyecekler !

      • About Billions

       Umarım öyle bi şey demezler 🙂 . Derlerse de canları sağolsun.

     • ahmet kurt

      o zaman noktayı koyuyorum. golovkin caneloyu, wardı, stevensonu, kovalevi, beterbievi ko edip emekli olur 🙂

      • About Billions

       😀 😀

     • TÜRK OĞLU TÜRK

      ewt hala diyorum cotto kim ve sende kahkaha atmaya devam et about billions 😀 …floydla maç yapması onu büyük bir boksör yapmaz…felix trinidad ondan bin kat daha iyiydi…
      konumuz o değil…
      konu floyd un tüm büyük rakiplerini çaptan düştüğünde yendiği gerçeği…yıllarca manny den kaçtı…manny sıklet değiştirip floydun sıkletine geldiğinde floyd hooop ya bir alta veya 1 üste kaçtı…
      maidana maçı berabere verilebilir ama castillo maçını net kaybetti…

      • About Billions

       Sen de böyle şeyler yazmaya devam et dostum 😀 😀 . Gülmeye ihtiyacımız oluyor.

    • TÜRK OĞLU TÜRK

     berto kim ya…berto ya boksör mü diyonuz siz…

  • Bedir Altın

   dagestan boxing, altta linkini verdiğim sayfada yazılanları okumanı isterim:
   http://www.boxingnews24.com/2014/06/floyd-mayweather-jr-proof-that-undefeated-does-not-equal-great/

   • Dagestan boxing

    cok iyi okudum . o yazara verin boks eldivenleri ,ringe sokun yada bir kac ay salona goturun anlasin boksun ne oldugunu . adam floydun tum rakiplerini kucumsemis, marquez disinda hic birnin elit boksor olmadigini hatta victor ortiz ve robert guerreronun d klas boksorler oldugunu soylemis beni cok guldurdu ! marques disinda ki tum rakiplerinede karton sampiyon demis . simdi bu adamlar sampiyonmuydu ? sampiyondu ! donemin en buyuk yildizlarimiydilar ? evet oyleydiler ! floyd macindan once herbiri buyuk boksor, buyuk yildiz floydun sansi yok dendi mi ? evet dendi !! sonra floyd bunlari yenince okadarda iyi boksor degildiler , abartildiklari kadar iyi degildiler , sadece karton sampiyon gibi seyler yazildi herzaman . floyd onlari yenene kadar buyuk boksorlerdi ama floyd onlari yeninde abartilmis karton sampiyonlar oldu oyle mi ? yazarlar iste zirvedekini herzaman taslarlar ! ha birde carlos baldomir , oscar delahoya, victor ortiz, guerrero, hattonve cotto icin kimi yenmisler ? iki buyuk boksoru yenince buyuk boksor mu olunuyor demis 😀 tabikide , buyuk boksoru yenince buyuk boksor olursun !!! ama adam hicbirini buyuk boksor olarak gormemis ki . herbirine 2 3 4 sinif boksorler demis 😀 , maidana kimseyi yenmemis 2 sinif bir boksor demis 😀 . peki o buyuk diye ovdugu eski boksorler pacquiao dan , marquez den , delahoya dan , maidana dan, canelo dan vs vs daha mi iyiler ? birde vcitor ortizi , guerrero floyd tan sonra bi cok yenilgi almis , canelo lara ya yenilmis , hatton pacquiao ya , cotto trouta vs vs . tamam da floyd tan oncesi ve floydtan sonrasi var bu adamlar floyd ile mac yapana kadar yenilgileri varmiydi cogunun , sampiyon degilmiydiler , buyuk boksor floydun sansi yok demediler mi ? floyd onlari yenince tabiki bazilari motivasyon kaybetti cotto , ortiz , guerrero , zirveyi birkez elinden kacirdilar tabiki motivasyonlari kaybolur , bu onlari 3 4 sinif boksor mu yapiyor ? bu yazar mayweatheri ve tum rakiplerini batirmis yerin dibine . sende inandin mi yazar yazdiklarina ?

    • Bedir Altın

     🙂 inandığımı da kim dedi? bak dedim haklılık payı olan yerler azımsanmayacak kadar çok.

  • Bedir Altın

   castillo maçından sonra seyirciler sonucu yuhalamıştı. raund raund maç sonucu:
   https://www.badlefthook.com/2009/9/18/1034564/classic-round-by-round-jose-luis

   vurulan yumruklarda catillo açık ara önde:
   http://boxrec.com/media/index.php/Jose_Luis_Castillo_vs._Floyd_Mayweather_Jr._(1st_meeting)

 78. Antijoshua

  Iyi arastirin floyd onemli rakiplerini hep ya yaslaninca,ya elden ayaktan dusunce yada bitik zamanlarinda yendi ben alt sikletleri takip etmem fazla ama bu zaten hep forumlarda konusulan bilinen biseydir.boxrec orda gidin bakin ben zamaninda baktim ve boyle oldugunu gordum.sen boyle degil dedin diye bu gercek degismez.floydu en cok çaçalar ve pezevenkler seviyor m.aliyi tum dunya.
  Ayrica bu adamin nakavt yuzdesi cok dusuk nakavt yuzdesi dusuk cunku cok teknik boksor diye hikaye anlatmayin.teknik olsada bir efsanenin nakavt yuzdesi bu kadar dusuk olmamali.
  M.ali boksu birakali kac yil olmustu hep gundemdi.floyd bes yilda unutulur gider bu sikletlerde boyle nice sampiyon geldi gecti hepside floyddan buyuk isimlerdi.floyd niye bu kadar buyuk ve efsane oluyor onlar varken.
  tum zamanlarda ilk 10a ancak girer yada girmez

  • Dagestan boxing

   zirvede olan herkes taslanir , kimsenin yazisini okumaya ihtiyacim yok maclari izliyorum ,boksorlerin durumunu ve formunu da goruyorum, ayrica rakiplerinin tum maclarini da izledim , herseyi takip ettim ve ediyorum . kimi elden ayaktan dusunce yenmis ? oscar delahoya ? arturo gatti ? zab judah ? genaro hernandez ? demarcus corley ? carlos baldomir ? ricky hatton ? corrales ? castillo ? marquez ? miguel cotto ? canelo alvarez ? victor ortiz ? robert guerrero ? marcos maidana ? many pacquiao ? andre berto ? bunlar mi elden ayaktan dusmus 😀 sen git once maci yapilan tarihlerde bu boksorlerin formalini ve onceki maclarini arastir izle ! sonra gel anti joooooooooooooooooooo

   • Antijoshua

    Yukardaki yazida bi cok haklilik payi var bir iki yerde abartmalar olsada zaten sadece o yazi degil bunun gibi bir suru tartisma oldu floydla ilgili.
    Ayrica m.cottonun felix trinidaddan daha buyuk boksor oldugunu ilk defa senden duyuyorum.bence trinidad cottoyu ezer gecer ve daha buyuk boksordur net.

 79. ahmet kurt

  ne floydmuş arkadaş herife toz kondurmuyorlar 🙂 biraz daha eleştirirsek 3. dünya savaşı çıkabilir. herkese iyi geceler…

  • Antijoshua

   Sorma Amk los angeles çaçalari bu kadar sevmiyodur herifi o kadar para kazandiklari halde anlamadim bende ne is.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   floyd meyvedir…hatta meyve tabağıdır…bakma conor meyve ye böyle sataşmasa ve bu site floyd haberi paylaşmasa kimsenin aklına gelmeyecekti…

 80. Murat Koc

  Floyd gibi bir adamı ısrarla kötü boksor gibi göstermeye çalışan insanlarda maalesef ard niyet var.bunu artık tarafsız yorum yapan herkes biliyorkı watsapda yapılan sohbetler de herkes bu konuda hem fikir.bir boksor düşünün 21yasinda dünya şampiyonu olsun sürekli gelişim göstersin 5farklı siklet çıksın 57kg başladığı boks hayatını 69kg kadar buyutsun yaklaşık 20yil piramidin en tepesinde bulunsun 33-0 42-0 43-0karneye sahip şampiyonları adeta çocuk dover gibi zorlanmadan yensin.asrın maçına çıksın serveti ve kazandığı parayla dünyada tüm branslar içersinde ençok kazanan sporcu olsun.yahoo google ve ring dergisi tatafindan defalarca dünyanın en iyi boksoru ve ayrıca yılın en iyi boksoru unvanını alsın.kariyeri boyunca kendine surekli en güçlü şampiyonları rakip olarak seçsin ve 23sampiyon ismi yenmek başarısı göstersin. klitsko kardeşler pacguai canelo golovkin ward vb gibi sampiyonlarla aynı jenerasyon da olduğu dönemlerde birkere bile yeri sarsilmadan sürekli pound for pound listesinde 1numara da olsun bu başarıyı yaklaşık 20yil boyunca yeri sarsilmadan devam ettirebilsin.bir şampiyon düşünün bu grupta dünyada kimse onu sevmez dendiği halde amerikada ve dünyada boks yapan gençlerin idolu olsun maçları guya çok daha iyi boksor dedikleri adamların 150bin ppv satarken hep milyon üzerinde gezsin.floydu sevmeyenler sadece buraya ahlak falan diyerek yorumlar yapar ki kendi savunduklari boksorler de floydun çeyreği kadsr paralar kazanmadiklari halde çok gösterişli hayatlar sürmüştür.fakat floydu sevenler onun başarılarına hayrandir boks sporu adına muazzam işler becermistir.ring dışındaki sosyal hayata katkısı olan başka isimler olmuştur evet ama floyd ring içindeki katkı bkimindan tartışmasız şekilde ondedir.her boksorun kariyeri boyunca pik dönemi olmuştur bu donemler geçince yerlerde surunmeye başlamıştır bu kurali bozan en iyi örnek floyddur.floyd asla ezilen bir şampiyon olmadı. Hiçbirzaman yenilip yenilgiye mazeretler bulmadi.rakip kim ilursa olsun çıktı görevini yaptı.kendisinin sahip olduğu onlarca kemer önünde yaptığı çok güzel bir açıklama var.yıllardır herkes konuştu ben kazandim

  • Big George

   Dostum Justin Bieber de milyonlar izleniyor ama bu onun Viyana Filarmoni Orkestrası’ndan daha iyi bir müzisyen olduğu göstermez.

   …ve şu bilinir ki gençler hata yapmaya, hatalı tercihler ve davranışlar sergilemeye meyillidir.

   Floyd muazzam başarılı ama bir de şu soru sorulsun, bu kadar başarıya rağmen niye sevilmiyor diye. Başarılı insanlar topyekün sevilmese Lennox, Tyson, Ali, Foreman, Marciano sevilmezdi. Ki Ali de muzip biridir.

 81. conan

  “ward korkağın tekidir”

  😀 😀 😀 😀

  allahım kimseyi bu kadar acemi cahil yaratma yarabbim 😀

 82. Hayrettin Yeğin

  Ağzına sağlık @murat Koç kardeşim.Cok güzel bir değerlendirme.Konu baya uzamış ve gündem meselesine dönmüş.Burda kimse Floyd bütün efsanelerden daha iyi diye bir düşünce öne sürmüyor.Ali ile Floyd asla kıyaslanmaz.Ali hem yaptıkları hem mücadelesi hem de sporcu kişiliği bu dünyaya hiç unutulmayacak bir miras bıraktı.Floyd m.ali gibi veya Roberto duran gibi sıkıntılar çekmemiştir.o konuda bu kişileri ayrı bir kenara yazmak lazım.Floyd ringde yaptıkları ile bir efsanedir.burda kişilik ve ahlak konusundan değerlendirirsek tabiki sınıfta kalır ama yaptığı boks ve başarılar ile takdir ve saygıyı hak ediyor.bunu birçok boksörde dile getiriyor.Golovkin Floyd konusu bahsedildiğinde onun nekadar iyi bir boksör olduğunu hep anlatmistir.70,5 e sadece Floyd için inebileceğinide söylemişti.Floyd başarıları ile birçok gence ilham olmuştur ama hem başarıları hemde insanlara verdiği değer açısından birçok takdir toplayan Many,golovkin gibi boksörlerde Amerikalı olmamalarına rağmen burda çok sevilip ilgi görmektedir.many Floyd maçından sonra ringe tekrar dönmesi için tek sebep söylemisti.Pacquio”Ben nekadar çok maça çıkarsam okadar çok insana yardım gider çünkü ben her maçtan sonra kazandığımın yarısını yardıma muhtaç olan insanlara veriyorum ” demişti.

 83. Bedir Altın

  bu arada floyd yenilgsiz falan değil castillo ile olan ilk maçta bariz şekilde yenildi. açın izleyin.yumruk istatistikleri ve raund raund maçın değerlendirmesini veren iki tane link atmıştım henüz görünmüyor onlara da bakarsınız. yeteneğine kimse bir şey diyemez ama ali ile de kıyaslanmaması gerekir.

  • Big George

   Bedircim bu bence ölü yatırım bu konu için. Castillo konusu nedense Floyd severler tarafından açıklama getirilmeyen ve görmezden gelinen başlıca konulardan birisi.

   Bence sadece bu değil, maidana maçı da kaybedildi. Berabere falan yok, o zaman Kovalev de Ward ile berabere kaldı.

 84. Bankaci

  hayrettin hocam açıklamanın tam tersine floyd hayranları floydun boks tarihinin en iyisi olduğunu belirtiyorlar.bunu dillendirmeseler zaten sorun yok.floydu eleştirenler genelde saha dışını eleştiriyor kimse adamın boks kalitesine bir şey demiyor stilini beğenmiyenler var benim gibi o ayrı…

  birde floyd yenildi mi yenilmedi mi olayı var. canelo, laraya yenildi ama maçı caneloya verdiler.floydda ilk maçında net yenildi maidana maçıda bence berabere…fakat böyle şeyleri konuşmaya gerek yok.tarih floyd yenilgisiz diyecek, canelo larayı yendi diyecek vs. kızdığım konu şu yenilmemek mesele değil kimleri ne zaman nasıl yendiğin mesele…

 85. Bankaci

  ali aliyev hocam sana floydun rakiplerini en iyi zamanında yendiği konusa katılamayacağım. 3 boksör ele alalım dela hoya kariyerinin sonundaydı packman pert etti emekli oldu.packman yaşlı ve sakattı-sakat maça çıkması affedilemez-.mosley 40 yaşındaydı.

  dela hoya prime time zamanında olsa floyduda packmanıda yenerdi.

  diğer şampiyonlar küçümsemek için değil ama alt sikletlerde kemer sahibi çok adam var.bir şey demiyorum.

 86. Murat Koc

  https://youtu.be/iGwnF1UC5Xc
  Muhammed ali
  https://youtu.be/KILaj4i9su0
  Buda floydun 42macindan sinraki anonsu.ıkisininde boks kariyerleri ortada ki floyd burban sonra 7mac daha kazanmıştır.muhammed çok iyi bir insandir floyd çok iyi bir boksrdur ikisi farklı şeyler elmalarla armutlari karistirmamak gerek.inşallah Conor maçı öncesi floydun ring anonsunu kaydedebilirsem onuda sizlerle paylasicam

 87. Murat Koc

  https://www.instagram.com/p/9G6terx3V2/
  Buda 19 yıla siğan 22kemerin bir kismi ne dediysek o hepsi belgeli duygusallik karistirmadan

 88. Hayrettin Yeğin

  Eyvallah Bankacı kardeşim.Ben şahsen Floydun en iyisi olduğunu düşünmüyorum.Ringdeki performansı ve kazandığı büyük maçlar ile efsanedir benim için .Kişilik karakter olarak tam bir olumsuz örnektir kendisi.Floydun illaki tartışmalı maçları vardır Bunlar özellikle Castillo ve maidana ile yaptığı ilk maç örnek olarak verildi arkadaşlar tarafından.İyi bir insan ve yardımsever olmak kişilik ve karakter ile alakalı birşey. Bu özellik floydda yoktur .Buda maya maselesi yapacak birşey yoktur.

 89. ahmet kurt

  Bu belt altı vuruş olayınında b.kunu çıkardınız. Golovkinde bazı maçlarında zil çaldıktan sonra rakibine vuruyor. Down ettiği lemieux a yerdeyken vurdu. Şimdi golovkin kötü bir insan mı? Maç esnasında istemeyerekte olsa boksörler kuraldışı vuruşlar yapabiliyorlar. Wardın orada kasıtlı olarak bel altına vurduğunu sanmıyorum. Kovalev in nefesinin kesildiğini görünce karnına çalışmaya başladı. Kovalev de zaten orada eğiliyor. Yumruğun bel altına gelmesi çok enteresan birşey değil. Ufak bir kaza olarak nitelendirilebilir(hatta son vuruşun bile tam olarak bel altı olduğunu düşünmüyorum). Sanki kovalevi yenemeyeceğini düşünüp bel altına yumruk yağdırmış gibi konuşuyorsunuz.

 90. lenolewis

  floyd bana göre efsane filan değil boksunu da sevmem tamam da castillo maçı almış filan da değildir açın bir daha izleyin.objektif yorum yapmamız lazım takım tutar gibi yorum olmaz.kovalev ward 2.maçta ward net bel altı vurdu hadi tamam da maçı bitirmek de ne oluyor dediğimizde kovalevin enerjisi bitti gibi komik şeylerde söylemeyin bari neyse onu söyleyin

  • GGG

   Dostum sen boşver onları ismini yanlış yazmışsın Lennox diye düzelt bence 🙂

  • Bedir Altın

   kardeş sen castillo ile olan 1. maça bak galiba 2.sine bakmışsın 2.sinde floyd aldı ama 1. sini net olarak castillo aldı. maçtan sonra seyirci sonucu yuhaladı, yumruk istatistikleri hepsi ortada.

Yorumlarınız