(VIDEO) Floyd Mayweather’dan Kontra Dersleri

Floyd Mayweather’ın rakibinin hamlesini bekleyip başını geri atarak darbeden kaçtığı, ve anlık olarak savunmasız kalan rakibe karşı yaptığı kontra vuruşlardan bir demet. Bu yeteneği takdir etmemek mümkün değil.

Ama gelin görün ki her zaman da işlemiyor..

00:06

 

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

 1. DAVİD HAYE

  Bence floyd en iyi savunma yapan ve o savunmasına parelel en iyi kontra yapan bokscu.André wardda o konuda çok iyi.

 2. burak

  tün zamanların en iyisi tyson fury tüm siklettlerin en iyisi fury mayweatheri tek kolauyla döver fury reis kendimizi keseriz

  • ahmet kurt

   Sonra diyolar ki neden adamların yaşını küçümsüyosun. Bak güzel kardeşim Tyson fury ağır siklet boksörüdür Mayweather sa orta siklet. İkisini kıyaslamak çok saçma ve gereksiz. Bu arada tüm zamanların en iyisi tyson fury mi??? Çok afedersiniz ama buna kıçımla gülerim…

 3. Bumin Tigin

  dünyanın en iyisi muhammed ali değil floyd dur. adama saymadılar bile. bırakın da o kadar sendelesin yani.

  • ahmet kurt

   Bir daha boks dehasıyım diye gezinme. Siz bokstan ne anlarsınız. Muhammed ali 191 boyuyla ne eskivler atıyordu ne kadar esnek ve kıvraktı aç izle. Her rakibiyle ayrı stratejiyle dövüşürdü. Dövüştüğü bütün adamlar efsanedir. 46 yaşında ağır siklet şampiyonu olan foreman ı genç halindeyken dövmüş bir adam. Sana burda onun yeteneklerini anlatmaya kalksam sayfalar yetmez. 68 kiloluk bir adam iyi savunma yapıyo diye herifi tüm zamanların en iyisi yaptınız. Mıke tyson a bu soruyu sorduklarında o kendini beğenmiş bir çocuk diyo. Sen mıke tysondan iyi mi biliyosun?

   • idris kahya

    kardeş haklısın ama nedense bana mike tyson daha iyidi gibime geliyo

    • ahmet kurt

     Tyson gençken efsaneydi. Ama gerçek bir efsane ben onun gibi kuvvetli yumruk atanı görmedim. Şimdi o yumrukları sen mi yedin diye sorsalar hem istatistikler belli hemde adam kroşesiyle rakibini 3 metre öteye yatırıyodu 3 ayrı nakavtında bunu gördüm. Ve gördüğüm bunu yapabilen tek boksör tyson. Fakat herşey kuvvet değil. Tyson unki allah vergisi kuvvet aşırı bir tekniği yoktu mesela.30 yaşından sonra hiç şampiyon olamadı. doğru düzgün 12 raund dövüşmedi. Ya döverdi ya nakavt olurdu. Ama ali öyle değil kendine has nitelikleri vardı. Maçta rakibinin keliyle oynardı, sarılıp laf ederdi, kızdırırdı, kazanınca ben tüm zamanların en iyisiyim derdi falan. Mesela 2 ayrı boksöre yaptığını gördüm birinde gardını açıp rakibinin karın boşluğuna veya böbreklerine yumruk atmasına müsade ederdi. Ringin köşesinde rakibinin yumruklarından nasıl kaçtığını hepimiz izlemişizdir. Yani boksu popüler kılan meşhur yapan onu insanlara ilk sevdiren ali dir. Ve yukarıda bahsettiğim şowları hiçbir boksör yapamaz.

 4. Roman

  Marquezin çenesi çok sağlam ve dayanıklı. Floyd yasli marqueze yapabilmiş onu. Maidanaya yapamamış. Bu arada maidananin suanki halini gordum panda gibi olmuş aşırı kilo almış.

 5. imparator 81

  Marquez floydla mac yaptigi zaman cok formdaydi

 6. idris kahya

  klitschko ve floydun yaptığı karı taktiği.biri sarılıyo biri kaçıyo.hiç zevk vermiyo maçları.boksor dediğin mike reis gibi olacak vurdummu biletini kesecek

  • ahmet kurt

   Sarılmak değilde kaçmakta bir yetenek işi bunları her boksör yapamaz. Rakibi de yoruyo yapmasında sakınca yok.

 7. DEONTAY WİLDER

  Mike tysonun 20 yaşındaki halini kimse yenemez muhammed ali dahil

  • ahmet kurt

   Nereden biliyosun Muhammed Ali asıl çok kuvvetli boksörleri rahat yenerdi. Sana bişey söyliyim. Tyson gençken Larry holmes adlı 38 yaşındaki boksörü 4. raundda nakavt etti. Demekki holmes in genç hali tysonu kan ter içinde bırakacaktı. Peki ya holmes muhammed alinin gençliğinden daha mı iyi? Saçmalama muhammed alinin rakiplerine bir bir bak hepsinin galibiyet oranı tavan yapmış şampiyon boksörler. Oradan izlemekle anlayamazsın sen düz hesap aaa bu hızlı vuruyor deyip tyson döver diyosun. Halbuki boks böyle sadece izlemeye gelmez dövüştüğü adamlarla ilgi kurman lazım. Tyson gençken şampiyon olduğunda dikkat et hep yaşlı şampiyonları döverek zirveye oturdu. Karşısında lennox lewis gibi genç ve sağlam bir rakibi pek olmamıştı.

 8. DEONTAY WİLDER

  Mike tyson gelmiş geçmiş en sert vuran adamların içinde yer alir fakat tysondan çok daha sert vuran bir kaç boksörde var.

Yorumlarınız