Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Abdullah yılmaz

  BU maçta golovkin,son kroşeyi fena vurmuştu ve tam o anda hakem maçı bitirmişti. 🙂

 2. TÜRK OĞLU TÜRK

  canelo ggg yi bodyshotla yatıracak diyenlerde izlesin…ggg nin body shotlarına da bakın…

 3. Ordinaryus H

  martin möri denen herif de kim. boksörmüymüş , ilk defa duydum.

  • mehmet dalgaç

   @ordinaryus
   martın murray kimdir sana hatırlatayım:
   hani senin çok beğendiğin ve methiyeler düzdüğün ve süper ortanın 1 numarasıdır dediğin groves diye çağrılan boksör var ya işte onunla 12 raund kafa kafaya kapışan ve bazı yerlerde adamını ko etme noktasına götüren boksörün adı martin murray dır.
   işte o martin murray a ggg nin neler yaptığını bir daha izle ki ggg nin kim olduğunu daha iyi anla 🙂

   • Ordinaryus H

    memet dalgaç kendi halinde zararsız bir ggg fanısın arada gelip bana laf sokup gidiyosun ama seviyorum seni 🙂

    o maç ortak kararla ”118-110” bitti. groves baştan sona domine etti haberin olsun. bir özeti aç izle derim.
    bu arada beni kral ilan ettin ama hiç saygı görmüyorum bu nasıl iş? bu kolofkin fanları beni çok yoruyor çook…ama hepinizi eğiticem. bilmemek değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız.

    • mehmet dalgaç

     ordinaryus
     hernekadar iflah olmaz bir ggg düşmanı olsan da boks bilgine saygım var.
     o maçı izledim 2 kere evet maçı groves kazandı ama hiç te öyle eze eze yenemedi. hatta bazen çok kötü durumlara düştü murray karşısında.
     aynı murray ggg karşısında da izledim. ggg karşısında köşe bucak kaçtı.
     bunu neden yazzıyorum ? senin ggg net birşekilde haksızlık yaptığını ifade etmek için.
     ama canın sağolsun. artık 16 eylülden sonra inşallah ggg ye hakettiği saygıyı gösterirsin . selamlar kral… 🙂

 4. GGG

  Martin Murray’de de ne çene vardı arkadaş, Golovkin bu kadar yumruğu caşua’ya vursa, caşua o yumuşak çenesiyle ahireti boylardı 🙂

  • Ordinaryus H

   qaqaşşşşşşş (bak sırf gggyi seviyosun diye azerice kardaşşşş dedim)

   kolofkin kimi ahirete göndermiş göstersene.mesela de kariyerinde şu kadar taksi şoförnnü ve manavı ahirete gönderdi yerden kalkamadı uykuya daldı. bütün maçlarında hakem araya giriyor be qaqaşım (kardaşım) . welterweight kell brookun kafasına 40 tane vurdu da yatmadı yumruk gücü yok qaqaşım şunu anlayın. yumrukları çok isabetli ve yıpratıcı hepsi bu.

   • Abdullah yılmaz

    AL İŞTE… YİNE BAŞLADIK. 🙂 🙂

   • GGG

    qaqaşşşş ben öyle düşünmüyorum ama, Golovkin’i anlatmaya gerek yok bence. O zaten kendini fazlasıyla ispatlamıştır. Zamanla sen de anlarsın ne kadar kaliteli bir şampiyon olduğunu.

   • Big George

    Diyelim ki yumrukları güçlü değil… Eee bu onu kötü boksör mü yapıyor? Adamın yaptıkları belli, daha fazla uzatmaya gerek yok. Her GGG maçında yenilsin diye ümit ediyorsun, fakat GGG kazanıyor diye de dezenformasyon yapamana gerek yok.

    GGG’nin yumruk kuvveti de bilimsel olarak ölçülmüştür bu arada, üzerinde tartışmaya gerek yoktur.

 5. About Billions

  Lemieux maçıyla beraber, golovkini desteklediğim başka bi maçta bu maçtı. Başka da hiç bi maçında kazansın istemedim. Yeri gelmişken, Maç için Murrayin de samimi ve doğru bulduğum paylaşımı 😀 https://i.hizliresim.com/1gag9N.png .

  • mehmet dalgaç

   yumruğu yiyince hakkatten aynen maydana ya dönmüş suratı 🙂

 6. conan

  usyk-huck maçı 9 eylülde berlinde yapılacak.

 7. önder

  Bu site bir alem. Kolofkinin takai şoförü ile olan mci,usyk nin 10 dk gec verilen maci, floyd catilloya yenilydi…. Yıl olacak 2500 hala ayni…onu birakta floyd dan iyisi gelmeZ.

  • Ordinaryus H

   polo sen misin satranç sever kardeşim ?

  • Murat Koc

   +100

   • TÜRK OĞLU TÜRK

    @murat koç; videonun ilk saniyelerine bak ggg nasıl eskiv yapıyor kafa omuz hareketleri 😀

    • Murat Koc

     Türk kardeşim kendin inanmadigin şeyleri savunsanda yinede saygı duydugum bir arkadasimizsin Allah gönlüne göre versin inşallah

     • TÜRK OĞLU TÜRK

      espirisine söyledim zaten bende biliyorum ggg nin böyle hareketler yapmayacağını sadece demiştin video at bakayım diye sağolsun mehmet erdem bey yollamış 😀

 8. önder

  Evet,slmlar, ayrica murat koc sanada slm..floyd tamam cok iyidir ama Vietnam savaaina katilmamazlik eden alidir. Floyd tamam cok iyidir ama caatilloya yenildi.ali castilloya yenilmedi. Ayrica floyda pis dovusur diyen bile var.cunku bu tarzindan dolayıdır.floyd tarzi geregi acik dovusur .simdilerse tartisip durdugunuZ yetenwklerini siraladiginiz canelo ile macinin yavas cekim videolarini izLeyin.hani orumcek adamin okuldaki ilk kavga sahnesi varya..hani gelen yumruga bakiyo ediyo vsvs…ayni o sahne gibi hizlidir floyd.floyd iyi tamamda cok terbiyesiZ..paraya tapiyo….yaw hehe….ha sunuda söyleyeyim.floyd diyelim costilloya yenildi…ne olmus? Simdi castillo floyddan iyi mi yani? Yada floyd buyuklugunden bir sey mi kaybetmiatir.Muhammet ali de foreman in 2 dk da cocuk gibi yendigi freziera yenilmistir.

  • Murat Koc

   Onder Galileo Engizisyon mahkemesinde dünyanın yuvarlak oldugunu savunurken tekti.herkes düz olduğunu iddia ediyor tezlerini savunan örneklerle düşüncelerini destekliyolardi sonunda bilim adamları ölçtuler bictiler ne oldu dunya yuvarlak cikti.birseyi çok kişi öyle diyor diye öyle değildir.bilimde de sporda da rakamlar vardır bunlar yalan soylemez acarsin bakarsin en iyisi kimse o cikar.biz hayat boyu hep bu yüzden kaybetmiş bir milletiz hiçbir zamn bilimsel veriler umrumuzda olmadı ama sonuçta hep hatalı oldugumuz ortaya çıktı. Boksta da böyle olmaktan siyrilmak lazım işine geldimi sporcuları siyaset yapiyor diye ekestirenler başka zamanda muhammed ali ülkesine karşı gelmiştir deyip yine siyasi bir ornekle tezlerini destekliyor.ayrıca muhammed ali de iyi bir boksordu bunu kimse inkar edemez.ama benim için en iyisi floyd mayweather ve lenox lewistir.

  • Murat Koc

   Bu arada aleykum selam

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   @önder;
   ali frazier ı 2 kere ve foremanı ko ederek yenmiştir…

 9. önder

  Düzeltme: Tarzi gereggi acik ve genel olarak temi dövüşür

 10. Severinus

  iyi maçtı
  murray deneyimini iyi kullanmıştı
  murray cüsse olarak da belirgin
  şekilde büyükmüş
  ggg rakibinin üzerine giderkenki tavrıyla duruşuyla bakışlarıyla ayak hareketleriyle rocky marcianoyu hatırlatıyor bana

 11. Fatihhh

  GGGG KÖTÜ MAÇI YOK Kİ HER MAÇININ SEYİR ZEVKİ YÜKSEK SEVEREK TAKİPTEYİZDE BEN BU CANOLA MAÇINA HAKKI YENECEKMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM UMARIM KİRLİ OYUNLARIN KURBANI OLMAZ:)

 12. Big George

  Bence istatistiklere bağlı kalınarak analizi yapılacak en son şeylerden biri bokstur. MAç sayısı gibi unsurlar konusunda tabi ele alınabilir, bir kişinin ne kadar yenildiği o kişinin nasıl bir boksör olduğunu ortaya koyar.

  Ama kemer rakamı falan bunlar özellikle aralarında üç kilo oynayan sikletlerde inip çıkanlar için bir anlam ifade etmez bence. Süper Tüy-Süper Orta arasında bir de la hoya gerçeği var. Arada yedi siklet var. Bir ağır siklet bu kadar kilo verse ancak bir siklet düşmüş oluyor. Hafif ağır altı klansmanlarda ben kemer sayısından ziyade savunma sayılarının daha önemli olduğu kanısındaydım.

  Floyd’un boksörlüğü tartışılmaz ama kemer rakamları şişirmedir bence, aralarında üç kilo oynayan sikletlere ine çıka ine çıka bu kadar kemer kasmanın başarıyla ne alakası var ki?

  Ömrü boyunca büyük boksörlerle dövüşmüştür De La Hoya, Pacman ve niceleri… Bence Floyd adına konuşulması gerekenler bunlar. Çünkü Ward için de, Ali için de, Foreman için de dövüştüğü isimler konuşulurken Floyd’un anca sayıları ve parası konuşuluyor. Boksörü boksör yapan kiminle dövüştüğüdür, Ali, Ward bu nedenle maç sayıları abartı yüksek olmamasına rağmen efsanedir.

  Ben Floyd’un hakkını veren biri olarak, onun da yabana atılmayacak isimlerle dövüştüğünü söyleyebilirim.

  • Big George

   İlk paragrafıma açıklık getireyim. İstatistikten kastım, maç sayısı, kemer sayısı gibi… Yumruk istatistiği gibi etkenleri çok önemserim.

   Wlad kemerini en çok savunanlardan biri mesela, kemer savunmak bence kemer kazanmaktan daha büyük başarıdır. Bu nedenle Wlad’ı günümüz çakma starlarından daha yükseğe koyuyorum. Ancak o bile sakınca bir durum, bu istatistiğe bağlı kalarak Wlad’ı olduğundan büyük gösteremem. Foreman, Evander, Tyson gerçeği var.

 13. Ordinaryus H

  big george
  boksörü boksör yapan kimle dövüştüğüdür diyip floydu kötülemişsin. bu cümleden sonrasını okumadım çünkü kariyerinde
  pacman
  arturo gatti
  castillo
  madiana
  mosley
  hatton
  de la hoya
  canelo
  marquez
  ortiz

  gibi adamlarla yapmış ve yenmiş birisinden bahsedip dövüştüğü adamlara çamur atıyorsun.bu ne yaman çelişki?! sen bilmezsin belki ama bu adamların hepsi döneminin en iyileri üst düzey boksörler.ne wardın ne de alinin böyle bir kariyeri var.wardı çok sevmeme ve şu anda p4p no1 olmasına ragmen bunu kolaylıkla söylüyorum.

  peki sana sorarım çok sevdiğin ve övdüğün kolofkinden sadece 5 tane üst düzey rakibini yaz buraya. sakın bana lemiyu falan deme seni kürekle kovalarım.

  • Murat Koc

   +100

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   muhammad ali;
   sonny liston
   joe fraizer (2 kere)
   foreman
   ken norton
   ron lyle
   hepside kariyerlerinin zirvesindeydi….
   meyvedir ise;
   mosley (mosley 39 yaşındaydı)
   de la hoya (34 yaşındaydı ve kariyeri düşüşteydi son 4 maçında 2 yenilgi)
   maidana (maçı güle oynaya kazanamadı ilk maç round istatistiklerinde 6-6)
   canelo ( daha 21 yaşındaydı)
   manny ( 36 yaşındaydı)
   castillo (ilk maçı saymıyorum bile)
   yani meyvedir iyi rakiplerini yenerken rakiplerini en iyi dönemlerinde yenmemiştir..yaşlı ve kariyerlerinin son dönemlerdinde olan rakiplerdi ve bunlarda büyük vurgun yapıp öyle gitmesi için maça çıkmışlardı…
   meyvedir en iyi olsaydı ali kupası düzenlenmezdi meyve tabağı kupası düzenlenirdi….
   ayrıca meyvedir ali gibi zorluklarla karşılaşmadı…(ırkçılık, dini tercihi yüzünden dışlanma, lisansının elinden alınması)
   dolayısıyla bir şampiyon sadece ring içindeki becerisiyle efsane olmaz aynı zamanda ring dışındaki mücadeleleriyle efsane olur…
   o yüzden tüm spor branşları içerisinde muhammed ali gelmiş geçmiş en iyisidir…ondan sonra michael jordan gelir…

   • Ordinaryus H

    türk oğlu türk

    alinin üstünlüğünü muhammed ali kupasına dayanarak sunman çok saçma.bir kere muhammad ali geçen sene öldü ve ölümünün 1. yıldönümünün şerefine o kupa yapıldı. ölenler ve eski zamanın boksörleri her zaman abartılır. ölüm bir efsaneyi daha da efsaneleştirir.o kişiyi değerli kılar.

    bir kere mayweather kupası mayweather ne kadar başarılı olursa olsun yapılmaz aktif bir boksörden bahsediyorsun agustosta maçı var güldürme beni.

  • Big George

   Arkadaş lafı nerenizden anlıyorsunuz? Floyd’u rakamlarla övmeyin, maç yaptığı büyük isimler var Ali’ye yanaştıracaksanız bu argümanı kullanın orta sikletlerde kemer almak kolay dedim.

   Bunu sen Floyd kötü rakiplerle maç yaptı olarak mı algılıyorsun? Floyd’u Pacman’ı zaten ben söyledim. Bu adamları söyleyip onun kötü boksörlerle maç yaptığını nasıl ima edebilirim…

   Bir de yorumumu okumadan hak verenler olmuş.

   • Ordinaryus H

    yanlış okumuşum kusrabakma yorumunu okurken aynı zamanda veri analizi yapıyordum.

    • Big George

     Benim de dil bilgisi hatam var, senin de aslında bir suçun yok. Yanlış cümle kurmuşum, “ömrü boyunca büyük boksörlerle dövüşmüş” derken virgülü unutmuşum arada.

     Sana şunu söyleyeyim, çok zıtlaşıyor gibi duruyoruz ama benim böyle bir niyetim yok, mantıklı ve hak verdiğim çok yorumun var, özellikle çok fazla umut bağlaman harici Eubank hakkında söylediklerin aynı zamanda benim de fikirlerim.

     Ancak GGG konusunda çok büyük bir ön yargın var. Ayriyeten ben bu adamın fanı falan da değilim, ben gözüme hoş gelen çoğu boksörü seviyorum. Eubank, Canelo, GGG bunlardan birkaçı sadece. Düpedüz sevmediğim üç boksör var onlar da Callum Smith, AJ ve Wilder.

     Gözüme hoş gelen ve izlerken vakit harcadığıma değdiğini düşündüğüm tüm boksörleri severim. Boksör katalogumu böyle geniş bir skalaya yaymamı da kendi zevkimi arttıran bir unsur olarak görürüm.

     GGG’nin baskıcı stilinden hoşlanıyorum, belki içimdeki vahşi ve habis yanıma hitap ediyor bu saldırganlık ama bu benim hoşuma gidiyor değiştiremem. Önüne çıkan tüm boksörleri de yendi adam, biz yeni bir Duran veya sugar Ray leonard yaratamayacağımız için dövüştüğü en iyi isimler bunlar. Sikletin kötü bir zamanına denk gelmesi, bence onu kötülemek için acımasız bir argüman.

     Ha çıksın Canelo ile maça Canelo’ya yenilsin. İkisini de alkışlar ve sezarın hakkını sezara veririm. Canelo da sevdiğim bir sporcu sonuçta.

     Bokstan beklentim ve yorumlarımın ilerlediği felsefik altyapı bundan ibarettir. Teşekkür ederim.

     • Big George

      Esas sevmediğim adamı unutmuşum, Lebedev’i de hiç sevmem, yukarıdaki üçlüden daha beter hem de.

     • Ordinaryus H

      dostum ben hiçbirşeye duygularımı karıştırmam. Gördüğümü yorumlarım. Ggg canelo maçını kaybedecektir.

      Eubanke gelirsek eubank için canelo da ggg de çok yavaş.güle oynaya kazanır bu ikisine karşı.
      Son olarak kimi desteklersen destekle saygı duyarım. Beni alakadar etmez.şahsi olarak buradaki kimseyle bir zıtlığım yok.

 14. Murat Koc

  Kardeşim yanlış anlama ama sitede ozukudugum en bokstan köpük yorum oldu.siyasetten zaten anlamiyorsun 🙂 birkaç kilo farkı diye sikletleri ozetledin bu kadar kahvehane tarzı bir yorumu bizi trollemek için mi yaptın yoksa gerçekten mi düşünüyorsun.boksta gramlar bile çok önemlidir hatta tüm spor dallarında önemlidir.güç gerektiren tum dallarda siketler vardir.insanları geçtim hayvanların yarıştığı at yarışı ve horoz dövüşü gibi organizasyonlarda bile gramlar ölçülür.bugün boksorlere sor enzorlandigin şey nedir sana kilo vermek diyecekler.100gr inemeyip unvan macına çıkamayan birsürü sporcu var.kupkuru bir vücutla %10altinda Yag oraniyla kas kaybetmeden gücden dusmeden 60 kilo bir adamın 2kilo vermesini çok kolay sanıyorsun.eskiden 8 siklet varken şimdi 2katina çıkmış olması zaten is olsun diye sana kalirsa ne olacak birkaç kilo inip çıkıyorlar 🙂 bu arada eski ağır sikletler diyorsun onlarida sanırım bilmiyorsun foreman dediğin adam 99kg muhammed ali 98kg John luiz 91kg Freizer 92kg isimlerdi o isimler kendi doneminde iyiydi şimdi kalkip 90kg 1adamin 20kg daha ağır bir adama üstünlük kuracagini düşünüp nerde o eski ağır sikletler denen bir sitedeyız.sözün özü birkaç kilo inip çıkıyorlar dediğin floyd 57kg dan 69kg kadar 5 ayri siklette 12defa dünya şampiyonu olmuş 23tane şampiyon ismi yenmis yaklaşık 20yildir şampiyon olarak devam etmiştir.boksa düz mantık yürütüp aman ne olmuş zaten 2bucuk kilo dersen dışarda boksu adam yumruklamak sanan kitleden farkın kalmaz

  • Big George

   ORdinaryus’un ipiyle kuyuya inersen böyle olur… bir okuyun şu yorumu.

   Eski ağır sikletleri işin içine sadece maç yaptıkları isimlerle karıştırdım. Büyük boksör büyük isimlerle dövüşülerek olunur dedim ve Floyd’u da Pacman ve Oscar De La Hoya gibi isimlerle dövüştüğü için büyük gösterin rakamlarla değil dedim.

   Kilo bakımından ise günümüz boks kilo standartlarına göre eleştiri yaptım. Eskileri işin içine katmamakla birlikte bu konuda da verdiğim örnek Wlad’dı.

   Hadi hepsini geçtim, son cümlem Floyd’un yabana atılmayacak isimlerle dövüştüğünü söyleyebilirim dedim. Trolleme falan değil, üç beş kilo inip çıkmak çok şeyi değiştirmez, floyd standartındaki boksörler buna uyum sağlar, ki sağlamış da… Oscar Dela Hoya gibi adam süper tüyden hangi sikletlere kadar dövüştü.

   Yorumumun arkasındayım.

  • Big George

   Boksta gramlar önemlidir evet, ama benim yorumumdan anlaşılan boksta kilo önemsizdir ise bence bir daha okumanı tavsiye ederim.

   Boksta siklet inip çıkmak ağır siklet kruvazör siklete göre kat kat daha kolaydır. Pound for pound bir karşılaştırmada kemer sayısını ön plana koyarsak bu adaletsiz bir yaklaşım.

 15. TÜRK OĞLU TÜRK

  wallaha kimse yanlış anlamasın ali ile floydu kıyaslamak hakarettir…
  ali boksta nasıl sıkletler üstü sıralama varsa ali spor branşları üstü bir adamdır…ve gelmiş geçmiş tüm spor branşları dahil en iyisidir…

  • Ordinaryus H

   türk oglu türk
   dostum bak her insanın zevki ve vizyonu başkadır. ali mayweatherdan sana göre başarılı olabilir. bana göre mayweather başarılı. 49-0 olan bir boksörden bahsedip kıyaslanması hakaret dersen floydun emegini hiçe saymış oluyorsun. bana göre hiç yenilgi tatmamak en büyük ve en zor başarıdır. ama senin fikrine saygı duyuyorum.

   bu arada bir bilgi vereyim.kişilikten bahsediyorsun ya. nickin türk oğlu türk ve floyd geçen sene türk şehit ailelerine 1 milyon dolar bağış yaptı. haberin olsun.

   • TÜRK OĞLU TÜRK

    sportif anlamda başarılı olabilir…ama bu onu aliden daha iyi yapmaz…pele nin de 3 dünya kupası var maradona nın tek dünya kupası ama herkes gelmiş geçmiş en büyük futbolcu maradona der…
    ya da nba de bill russell ın 11 şampiyonluğu var jordan ın 6 şampiyonluğu var o zaman bill russell jordan dan daha iyi mi diyeceğiz…
    1 m yardım yapması onu efsane yapmaz ona bakarsan fetö de zamanında yardım yapıyordu ne yani o zaman fetö iyi mi diyelim…

    • Ordinaryus H

     sportif anlamda başarılı olması demek zaten ondan iyi demektir. ben anlamadım alinin floyddan iyi olma kıstası ne peki. bu iyilik kıstası nedir açıklar mısın. neye göre iyi mesela.somut mu soyut mu verilere dayanıyor bu iyilik. ruhsal bişey mi his mi anlamadım.

   • TÜRK OĞLU TÜRK

    mağdem yenilgisizliğe bakıyorsun o zaman rocky marciano (senin profil foton) en büyüktür….49-0-0 ve 43 ko

    • Ordinaryus H

     ben zaten floyd marcianodan iyi demedim ki. bana göre tarihin en iyileri sıralaması marciano > floyd >lennox lewis ya da muhammed ali > joe louis > sugar ray > ward şeklinde uzar gider. bu liste herkese göre değişebilir. fazla abes bişey olmadığı sürece saygı duyarım.

     • TÜRK OĞLU TÜRK

      sportif olarak ondan daha çok başarılı olması ondan daha iyi boksör yapmaz…nba örneğini verdim bill russell 11 nba şampiyonluğu almış jordan ise sadece 6 şampiyonluk…
      şimdi bill russell jordan daha mı iyi…ali nin floyddan iyi olmasının kıstası somut şeylerdir aşağıya yazıyorum…
      efsane olmak için sadece ring içindeki rakiplerini değil ring dışındaki rakiplerini de yenmelisin….
      floyd ali nin karşılaştığı zorlukların 100 de 1 ini bile yaşamadı…ırkçılığa baskıcılığa ve zorbalığa maruz kalmadı….akıl hocam dediği bir adamın öldürülüşüne şahit olmadı….sırf dini inançları yüzünden savaşmayı reddettiği için vatan haini ilan edilmedi…ring dışındaki rakiplerinden yediği her yumruktan sonra daha güçlü bir şekilde dönmeyi başardı…

     • TÜRK OĞLU TÜRK

      işte efsane olmak böyle birşeydir…

 16. Murat Koc

  Arkadaşım burasi boks sitesi bizde muhammed alinin boks dünyası için yaptıklarını biliyoruz belkide çoğundan da fazla biliyorum dünyada 20milyondan fazla insanın müslüman olmasını saglamistir ama kalkıp her floyd haberinin altına alakasız muhammed ali demek ölü siyaseti yapmaya dönüştü.sence en iyisi o olabilir ben floyd diyorum benle aynı düşünmek zorunda değilsin ama niye herkes senle aynı dusunsun diye ısrar ediyorsun.kisiliği yaptıkları ap ayrı bir konu boks apayrı bir konu.ben hiçbir sporcuyu bak çok iyi adam diye seyretmiyorum.cunku hiçbiriyle ortak is yapmıyorum hasbahal etmiyorum özel hayatları kendilerini bağlar.ben yıllardır boks izleyen biri olarak floydun en iyisi olduğu cikarimina vardım. He floyd olmasaydı da lewis derdim.tyson yada ali sıralamada gerilerde bende.ayrıca arkadaşın örneğine karşılık feto örneği vermende çok alaKasım olmus

 17. Murat Koc

  Yorumlar iyice allak bullak oldu kim nezaman kime yorum yapmis bende hepsi alt üst olmuş.ozetlersek ordinaryusun yorumlarına sonuna kadar katılıyorum herkesin en iyisi farklıdır ben rakamları herzaman kendime kılavuz alıyorum.tabi bu rakamları rakip kalitesiyle tescillemesi lazım kendi siralamam da floyd lenox ewander vb diye gidiyor farklı görüşlere de saygı duyuyorum ama bana öyle değil böyle diye anti tezler sunulmazsa sevinirim cunku fikrim degismeyecektir

  • conan

   lewis neden kaçtı vitaliden? kaçmasaydı efsane olurdu ama kaçtı yenileceğini biliyordu. bak wlad şansı az olmasına rağmen, yine joshuayla 41 yaşındayken bir maça daha çıkıyor. lennox bırakıp kaçtığında ise daha 38 yaşındaydı

   • Murat Koc

    Kaçmadı aksine bir şampiyon gibi bırakması gerektiği yerde bıraktı.ne kendini nede kendisine güvenen hayranlarini parayi tercih ederek dusunmemezlik yapmadı.gerçek şampiyonluk böyle birsey.benim gözümde hep en iyi agir siklet olacaktır.kaybettiği maçları bile sürpriz yumruklar alarak ustinken kaybetmiş rovanslarda misliyle karşılık vermistir

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   murat koç;
   floyd-maidana ilk maçında rakamları kılavuza almadın…castillo-floyd maçında da almadın…lara-canelo maçında da rakamları kılavuz almadın…
   şimdi kalkıp burada ben rakamları kılavuz alıyorum dersen kendine yalan söylemiş olursun…

 18. GGG

  Yorumları okudum, güzel bir sohbet olmuş, lakin ben de birşeyler eklersem uzayıp gidecek. Sadece şunu söylüyorum, Floyd Mayweather boks tarihinin en iyisidir. Bunu tartışmaya gerek yok. Üst düzey boksörlerle yaptığı maçların ağır çekim görüntülerini izleyin, gerçek bir superman gibi adeta. Hayatını kurallarına göre oynuyor. Ne yani kalkıp dünyanın sorunlarıyla mı ilgilensin. Parayı sevmesin mı, hepiniz parayı seviyorsunuz yalan söylemeyin şimdi. Mayweather müslüman olup adını el melik bin Floyd yapsaydı, Suriye’ye 10 milyon Filistin’e 20 milyon verseydi hepiniz kalkıp tüm zamanların en iyisi ilan edecektiniz onu. Tamam bunlar güzel şeyler ama boksunu değerlendiriyorsak ama, yine tüm zamanların en iyisidir. Çünkü işi boks yapmak, ve işini daha önce kimse onun kadar iyi yapmamıştı

 19. önder

  floydun ne açıdan bakarsak bakalım 1 nodur. karşılaştığı rakipler açısından bakarsak ta öyledir. aliden de iyidir bu açıdan ..zaten bu açıdan en çok para kazananda odur..ben aslolarak yeteneğe bakarım. başka birşeye değil.yenilsin önemli değil. şimdi maidana maçı konuşuluyor. maidana ya bakacaksak bence maçtan atılmalıydı. floyd zorlandığı halde 2. maça çıkmıştır. korkak ya yani floyd..maidana floyda diz atmıştır. şimdi siz diz atan adam kazanmalıydı mı diyorsunuz.. 12 raundun 12 sinde de kuraldışı hareketleri var. ..ayrıca yenme yenilmeye neden bu kadar takılıyorsunuz anlamıyorum. şimdi maidana floydadn daha mı iyidir?dauglos, tysondan daha iyi midir?floyd karşılaştığı rakiplerin hepsini gençken de yenerdi.many ile maçına bakın.. many hiçbirşey yapamadı. many yaşlı da olda bu kadar kötü müdür?tabiki hayır. oynatmayan fşoyddur. düşünün manyiplerde kapanıyor ve many floyda vuramıyor bile sonra many açılıyor gel ortaya diye vurmaktan tükenmeyeyeyim diye düşünün many bu many..

  • Murat Koc

   +100 maidana floyd maçının yumruk istatiklerini Türk arkadaş atmıştı guya maidana çok vurmus bak diye atmıştı hepsinde floyd açık ara ondeydi 🙂

   • TÜRK OĞLU TÜRK

    murat koç; o istatistiklere nasıl bakıyorsun anlamadım…
    6 round maidana 6 round floyd yumruk isabetliliğinde üstün…sn nasıl açık ara floyd gördün anlamadım… 😀

 20. Uğur mehmet birdoğan

  Ateşi bulan adam ile ocağı yapan adamı kıyaslamaktan sıkılınmayacak sanırım 😀 . İlk yapan ilk yaptığı için unutulmayacaktır … bu acı gerçeği bütün dünya saçmalıyor diye aşmak akılcı bir yol değildir .

  Niye golovkin veya canelo haberlerine , Floyd şundan da iyidir bundan da iyidir tartışmasına dönüyor merak ediyorum 😀 . Zevkler renkler beğinirsin beğenmezsin 1. numaraya koyarsın koymazsın herkesin terazisi aynı olmak zorunda değil.

  Martin murray nin çene baya sağlamdı , pek kolay olmadı ama vücutdan indirebildi golovkin .

 21. Murat Koc

  Keşke söz konusu kişi ateşi bulsaydi lakin boks insanlık tarihinin en başından beri vardır.binlerce şampiyon gelmiş gecmistir dahada gelip gidecektir.muhammed aliden öncede cok büyük isimler oldu.ama bu adamlar sadece islerini yaptıkları için bugün kimse isimlerini bile anmiyor.insanları putlastirmaktan vazgeçmek eldeki verilere göre yorum yapmak lazim birde herkes çok şükür beyne sahip herkesin kendi aklı fikri var sitede bazı kişiler eniyi ben bilirim havalarıni bırakmalı biliyorsalar rakamsal bizi şaşırtacak verileri ortaya koysunlar yoksa süslü ve gizemli cümleler maalesef hamasetten öteye gitmiyor.ilkgunden beri söylüyorum spor dallarında kıyas rakamlara göre yapılır. Bak bu adamın sesi yanik cok güzel gazel okuyor bu adam çok insafli herkese yardım ediyor diye yorum yapacaksak fight clup ismini samanyoluclup diye guncelleyelim hep beraber hangimiz daha iyi acitasyonlu yorumlar yaparız ona bakalım.maalesefki onyargilarindan siyrilamayan tarafsız bir insanla tartışmak bu sitede pek mümkün olmuyor.umarım eninde sonunda bizlerde bu sitede güzel gerçekçi yorumların oldugi seviyelere tirmaniriz

 22. Prorsum

  GGG süper özetlemiş tebrik ediyorum +100 de benden

 23. Bankaci

  türk oğlu türk üstte yazdığın yoruma katılıyorum.yalnız alinin saha dışı yaptıklarını karıştırmadan rakipler üzerinden gitsen bile bu sonuca varabilirsin.açıklayacağım.

  ali olsun ward olsun rakipleriyle en iyi zamanlarında bir kısmına karşıda favori olmadan çıkıp kazanmışlardır.ali,liston 1/47 foreman 1/7 bahis oranları…ward ,kovalev iki maçtada bahsi siteleri azda olsa warda verdiler ama kamuoyu kovalevin wardı ezeceğini hatta öldüreceğini söylediler. bizde ki ankette bile yüzde 70-75 çıktı oranlar.

  floydsa yendiği üst düzey adamların çoğunluğu ya kariyer başında -canelo gibi- yada artık kariyerleri bitmeye yakın zamanlarda karşılaştı.

  olay budur aslında bunu uzatmaya gerek yok bence…
  floyd üst düzey kapasiteli bir boksördür kendi dönemime göre ama -bana göre- warddan bir adım geridedir.zaten amerikalı otoriteler 5-6 yıl önce wardı seçmişlerdi .sebep olarak ta wardın rakipleriyle rakiplerinin en iyi zamanlarında karşılaştığını belirtmiştirler.

  sonuçta bunun dinle inançla hayat tarzıyla bir alakası yok. ward hristiyan ali müslüman-bu noktada kendisini örnek alıyorum o ayrı-başarıları yaptıkları ortada…bir kere ikisininde olimpiyat altını var.boksörlerin çıkış noktası olimpiyatlardır bunu unutmayın.floyd müslüman olsa da yaşadığı hayatın tam tersini de yaşasaydı -inançlı biri olarak söylüyorum-ward döneminde ondan iyi derdim.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   allah razı olsun bankacı…sonunda beni anlayan biri 😀
   ahmet kurt’ta anlıyordu bni ama adam kayboldu küstü herhalde…

 24. Bankaci

  türk oğlu türk kardeşim alinin ceza alana kadar açık gard dövüştüğünü -bu ağırsiklette olan bir durum fizik kanunlarıyla bunu açıklayamıyorum bilen varsa bir zahmet-eğer ali o cezayı almasaydı tahmin ediyorum kariyerini 70-0 la bitirecekti.yaptığın herhangi bir sporu 3,5 ay yapma bakalım ne hale geliyorsun adam 3,5 yıl maça çıkmadı tabiibu mazeret değil iyi de oldu 3 kere dünya şampiyonu oldu bunu başaran yarihteki ilk boksör oldu.

  ali semasındaki tek yıldızdır bireysel sporlarda takım sporlarındada jordan aynı konumdadır bence…

  haye haberinin altına iki tane ali klibi attım izle istersen…

 25. Bankaci

  hakikaten ahmet kurt kardeşimiz vardı nerelerde ses seda çıkmıyor bu haberlere yorum yapardı o…inş. sağlığı sıhhati yerindedir.

 26. Gökhan Kubat

  Floyd kim ya M.Ali isminin yanında ? Aynı cümlede bile kullanmak ayıp be..

 27. önder

  Canelo, kariyerinin basindaydi.peki simdi dovusse? Yenermi floydu? Peki marguez?yada mosley? En iyi zamanlarina bakiyorum yine de yenemeLer floydu.Canelo ozaman 42 mac miydi neydi?ve cok iyi bir dovuscu idi.ve o zamaki hali ile cok buyuk bir fark yok…hiz.ringi kullnma, ayak oyunlari,savunma sanati,kontra,Yumruk çeşitliliği,,bunlara bakiyorum ve enyetenekli kim dedigimde floyd cevabini aliyorum.,,,floydu ve lomayi sevmemdeki ortak olay budur.floyd 4-5 raundu tek elle oynadigi bir mac var izleyin. Mesela caneloyu tek elle yener, bir bacağını baglasaka ve iki parmagini buksek yok bu olmadi neyse

 28. Abdullah yılmaz

  floyd’u kendi sıkletinde ve kendi döneminde efsane olarak görebilirsiniz ama o, boks tarihinde asla bir efsane değildir ve olmayacak. hele hele floyd’un muhammed ali ile mukayese edilmesi büyük bir akıl tutulması ve muhammed ali’nin boks mirasına büyük bir hakarettir.

 29. önder

  Ali cogu zaman dinlenmek icin iplere yaslanirdi, cogu yumrugu da alirdi. Floydun savunma yetenegi bence daha ust boyittadir. Anck bunun sebebi tabiki buyuk ihtimal sikletten dolayidir. Ancak alinin bu yumruklara naail dayandigini da hala anlyamam.

 30. Deli_Yumruk

  Selam arkadaşlar , siteyi takip ediyordum ama foruma yeni kayıt oldum. Golovkin ‘ in boks eforu ve kondisyonu çok yüksek. Zaman zaman durup oyunu okuma noktasında yoğunlaşıyor.Canole daha çok ve sert yumruk vurma sevdasıyla 6 veya 7 rauntlarda yorulacak ve ibre tamamen GGG ye dönecektir diye tahmin ediyorum..

 31. Bankaci

  önder kardeş ali tarihte en az yumruk alan ağırsiklettir. o konuda yanlış bilgi sahibi olmanı istemem.

  ali açık gard dövüşen biriydi -ceza almadan önce tüm maçları öyle-böyle dövüşen bir boksör yok.
  ayakları bu kadar hızlı bir boksör hiç bir siklette yok-ceza almadan önce-şimdi çok beğenilen loma,o genç aliye göre o kadar yavaş ki.

  bütün bunları ağır siklette başarmak ve sadece saha içi değil saha dışı bintürlü belayla uğraş… şair diyor ki : binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya…misali.bunları geçtim saha dışı diye:))

  1960 olimpiyat şampiyonu olup, 1960-78 arası ağır sikleti domine etmek ve şampiyon bırakmak(wbc-wba).-son iki maçını sayma onlar emekliden dönüp para için yapılan hasta! alinin maçlarıydı.alinin o kadar da bonusu olsun.-

 32. Severinus

  ggg-murray maçı üzerinden floydun ne kadar iyi olduğu tartışılıyor,
  biraz zorlama olmuş sanki,
  floyd gibi bir karaktersizin de iyi boksör olduğunun kabul edilmesi en büyük isteğidir herhalde !?
  en azından maçlarının izlenmesinde ağırlıklı olarak neyin etkili olduğu kesin ve açık,
  kaybettiğinin görülmek istenmesi,
  alinin maçları neden izleniyordu acaba?
  tüm hayatıyla birilerine ilham olması mı acaba,
  kız arkadaşını döven floyd,
  zengin görgüsüz floyd,
  vaybe biz de floyddan ilham alıyormuşuz !!

 33. lenolewis

  Floyd efsane değil anca gazoz olur mesele yenilmemek değil mesele box adına seyirciye ne verebildiğindir.rakibin yumruğunu tutarak arkanı dönerek rakibi iterek yapılan box bana göre box değildir.ayrıca hakemlerin floyda yaptıkları torpilide herkes izleyip gördü grogi durumdayken hakem saymıyor daha ne olsun

 34. GGG

  Yav arkadaşım, tamam anladık Ali’yi efsaneleştirdiniz, ama bari Floyd’a hakaret etmeyin. Biraz saygılı olun. Şimdi şöyle birşey söyleyeceğim, ben küçükken bana derlerdi ki; Muhammed Ali’ye kırmızı bir elbise giydirmişler,üzerine de kızgın bir boğayı saldırtmışlar. Ali de bir yumruk atmış ve o kocaman boğa oracıkta ölmüş. Ben de Ali’yi hep o şekilde, yani biraz insan dışı bir varlık olarak hayal ederdim. Bana bu şekilde anlatan büyüklerim ya Ali’yi canlı izleyen kişiler yada yine başka kişilerden duyanlar. Sonra boksla ilgilenmeye başlayınca haliyle bunu da araştırdım, baktım ki öyle birşey yokmuş. Ha bir de şey derlerdi; Ali tüm rakipleriyle 2 raund oynar 3. raund tek yumrukla nakavt ederdi. Sonra baktım ki o da hikaye. Ali de yenilmiş, Ali’nin maçları 3 raunddan uzun da sürmüş. Yani şimdi tüm insanoğlunun tarihine baktığımızda saçma sapan doğaüstü binlerce destan görürüz. Aslında bunlar aynı şeyler işte, insanlar kulaktan kulağa birşeyler anlatıp sonra onu efsaneleştirirler. Ali’yi de bu şekilde ilah ilan etmişler. Bugün burada Ali’yi öve öve bitiremeyip mayweather’a hakaret edenler de aynı kafadan kişiler işte. Muhammed Ali’nin kendi döneminin ve boks tarihinin en iyi boksörlerinden biri olduğu tartışılamaz, ama tüm zamanların en iyisi Ali değil, mayweather’dir. Mayweather hiç yenilmedi, Mayweather en iyileri yendi, Mayweather daha önce kimsenin elde edemediği başarıları elde etti. Sevmiyor olabilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız

 35. serkan

  Golovkin Floyd tartışması arasında ne zaman dönecegi konuşulurken Tyson Fury’de emekli oldu. Agırsiklette adam kalmadı.

 36. mehmet dalgaç

  kim ne derse desin floyd vur kaççı bir boksördür. hayatı vurkaçla gemiş bir adam. adamın karakteri boksuna yansımış. ben önceadamın karakterine bakarım. yeteneği sonra gelir.nekadar başarılı ve yetenekli olursa olsun m. ali ile kıyaslanamaz bile.
  m ali : 100000000000000000000
  floyd: 000000000000000000000000000000000000000000
  hangisi daha büyük?
  olay bukadar basit benim için…

Yorumlarınız