(VIDEO) Gerçek Bir Efsane: Rocky Marciano

Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  çağının üstünde boksörlerden biriydi. büyük efsanelerden…

 2. Emre Demir

  46 yaşına 1 gün kala hayatını kaybeden demir yumruklu italyan ağır siklet boksör. bir arkadaşının oğluna destek için gittiği bir toplantıdan, eşiyle ve çocuklarıyla doğum gününü kutlamak için evine dönmeye çalışırken düşen uçakta doğum gününden 1 önce ölmüştür ve kendisini bekleyen sürpriz doğum günü partisini görememiştir.

 3. Deontay_Wilder

  İtalyan asıllı yenilgisiz dünya ağır siklet boks şampiyonu ABD’li boksör. Rocky filmine de esin kaynağı olan[1] boksör gençlik yıllarında kömür dağıtım şirketinin kamyonlarında nakliyecilik yapmış, hendek kazmış, demiryolu işçiliği yapıştır. 2.Dünya savaşında ABD ordusunda savaş malzemeleri taşımıştır.
  1946 yılında ordular arası düzenlenen amatör boks turnuvasında şampiyon olmuştur. 17 Mart 1947’de Lee Epperson’ı nakavt ederek profeyonel boks kariyerine başlamıştır. Önce Rocky Mack ismini kullanmış fakat daha sonra Amerikan İngilizcesinde soyadı Marciano olarak telaffuz edildiği için Rocky Marciano ismiyle dövüşmüştür.
  23 Eylül 1952’de çıktığı 43.maçında Jersey Joe Walcott’ı nakavt ederek dünya ağır siklet boks şampiyonluğu unvanını kazanmıştır ve kariyerinin sonuna kadar 27 Nisan 1956’ya dek bu unvanı elinde bulundurmuştur. 31 Ağustos 1969’da bir uçak kazasında hayatını kaybetmiştir. 49 maçta 49 galibiyetle yenilgi almadan kariyerini tamamlayan tek ağır siklet dünya şampiyonu boksördür.

 4. conan

  o zor şartlarda, kısıtlı beslenme ve spor yapma imkanlarıyla kolay değil. o yüzden efsane olmak kolay değil. vücutcu joshuayı bazılarınız hemen efsane yaptınız.

 5. MARCİANO

  adamım işte…
  korkunç refleksleri fiziğinin üstünde bir patlayıcı kuvvet…
  joe louis-j.j. walcott-ezzard charles-archie moore hepsini yendi…

 6. Luis Ortiz

  Çok geç yaşta profesyonel boksa başlayıp böyle bir kariyer inşa etmek imkansıza yakın bir olaydır. Binde bir oluyor ve onun adı da Rocky Marciano işte.

  Ruhu şad olsun.

 7. Joe Louis

  Gerçek efsanelerden

 8. conan

  Dopingin steroidin keşfedilmediği yıllar. Saf katıksız güç.

 9. Şamil Yalcn

  Taştan eller, betondan çeneler eskiler efsaneydi gücünde dayanıklılığında üst düzeyi ruhu şad olsun.

 10. Bankaci

  Agirsiklete göre Kısa boylu sayılabilecek Tyson, frazier ve Rocky arasinda maçlar olsa acaba nasıl sonuclanirdi…

  Favorim frazier olurdu.

  • conan

   bankacı dostum o yıllarda insanlar hep ufak tefekmiş. o zamanki insanları 90 lı 2000 li yılların insanlarıyla kıyaslamak hata olur.

   • Bankaci

    Doğru.bu adamlar 60-70-80li yılları bir şekilde domine etmişler.

    Rocky bilmem ama frazier ve Tyson su anki ağır sikletleri fizik dezavantajları na rağmen harcarlar di.hele ki Tyson.

 11. Roman

  ROCKY MARCIANO, GERCEK BIR YENILMEZ BOKSOR. FLOYD GIBI DUMENDEN DEGIL FLOYDUN GERCEK SKORU 47-2 ama rocky marciano hilenin hurdanin dopingin olmadigi yillar 49 mac 49 win 49 ko legendddd

  GERCEK BIR EFSANE ALLAH RAHMET EYLESIN.

  • conan

   Aynen sırf bu rekor yüzünden floyd gervonta davisi bile yiyebilir. 2-3 sene daha piştikten sonra davis floydu bırakmalıdır.

 12. ömer uzel

  robert duran’da çok büyük efsaneydi adam 38 yaşında ıron barkley’i yenip şapmiyon olmuştu..hele hele 70’li yıllarda gençken tam bir efsaneymiş..hagler de öyle, sonra roj jones, toney bunlarda damga vurmuşlardı. roj jones hep 28 yaşında olsa kim yenebilirdi onu, orta sıkletin muhammed ali’siydi..

Yorumlarınız