(VIDEO) Golovkin-Canelo Galibi Kiminle Ringe Çıkacak? IBF’in Adayı Bu Maçla Belli Oldu

derevyachenko-johnson

Dün gece sabaha karşı ABD’de gerçekleşen boks gecesinin ana maçında IBF’in orta sıklette unvan maçına çıkmak için final elemesi niteliğindeki mücadelede Ukrayna’nın yükselen yıldızı Sergey Derevyachenko ile Bahamalı Tureano Johnson karşı karşıya geldi.

Derevyachenko’nun baştan sona üstün bir oyun sergilediği maçta, Ukraynalı boksör rakibini 12. rauntta teknik nakavtla mağlup ederek Golovkin-Canelo maçının galibiyle ringe çıkmaya hak kazandı.

Gecenin bir diğer önemli karşılaşmasında Hugo Centeno Jr, Immanuwel Aleem’i 3. rauntta nakavtla mağlup ederek oldukça önemli bir galibiyete imza attı.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Ordinaryus H

  mü-kem-mel bir maçtı. johnson tam bir savaşçı ruhuna sahipmiş bunu gördüm. maçta beni şaşırtan şey derevyachenko’nun kondüsyonuydu. 10 roundda nefesi kesilir dedim ama hiç bir şey olmamış gibi devam etti. derevyachenko ofansif olarak çok teknik , yumrukları sert ve çeneyi buluyor, ringi iyi kesiyor , ayakları 3g kadar kalas olmasa da biraz kalaslık var. kalın kemiklerine göre gayet iyi buldum kendisini.

  Ama.

  derevyachenko böyle bir savaştan sonra rahat 5-6 ay dinlenmesi lazım, vücudu ve beyni çok yıpranmıştır. 3-4 ay da kamp sürse onun için en iyi maç tarihi nisan olması gerekiyor. ayrıca şampiyonla degil, charlo ya da jacobsla karşılaşmasını isterim. lemiyu maçı gereksiz olur, sonucu belli ve zevksiz bir maç olur.

  • sa yo na ra

   olası bir lemieux maçında kimi favori görüyorsun peki?

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   her yoruma golovkin ile ilgili birşey yazmazsan kabız olursun herhalde…
   golovkin bunuda tko ile indirir…boyu kısa kolları kısa…ayrıca golovkinin ring kesmesi ve isabetliliği bu adamdan çok daha iyi…

   • Ordinaryus H

    ben derevyachenko 3g den iyi bir boksör demedim. sadece ofansı iyi 3g kadar kalas değil dedim. 3g ile maç yapsalar 3g tabiki alır. 3g’yi hiç bir kalas boksör yenemez. 3g kalasların en iyisi. 3g’nin ilacı hızlı, çenesi saglam , seri kombinler vuran boksörlerdir. eubank, charlo gibi.

    • mehmet dalgaç

     ordinaryus
     canelo dan ümidini kesmiş gibisin 🙂
     ggg yi yenebilecekler arasında saymadın da?

     • Ordinaryus H

      canelo tabiki cherry degil. caneloyla maç yapmasının sebebi tamamen para. canelo çok hızlı bir boksör değil 3g’ye eubank, charlo kadar ters gelmez ama 3g’yi yener. canelo kırışmalarda 3g’ye azap gibi gelecek çünkü her kontrayı alacak.daha fazla etkilenen taraf sanılanın aksine 3g olacak.

      • mehmet dalgaç

       eubank jr ggg den kaçıp üst sıklete çıktı diye hatırlıyorum ben? yanılıyor muyum?
       ggg yi yenip 4 kemere konmak varken üst sıklete çıkıp 1 kemere razı olmak?

      • mehmet dalgaç

       canelo ile maç yapmasının en önemli sebebi para.
       ama aynı zamanda ring magazin kemeri ve p4p daki sıralama da bu maçın ortaya koyduğu önemli maddeler.

   • sa yo na ra

    golovkin’i eleştiren insanlara da ihtiyacımız var; herkes golovkin hakkında iyi şeyler yazarsa bi yerden sonra iş monotonlaşıyor. ordinaryus h kendi açısından realist yaklaşan biri yorumları fikirlerime genelde zıt gelse de beğeniyorum.

 2. VolkanK

  Tureano Johnson’nı. Curtis Stevens nakavt etmiş . Bunlar rakip olamaz

 3. Juvenil

  canelo ya da golovkin’den kim kazanırsa kazansın derevyachenko ile maç uzun bir süre maç yapacağını düşünmüyorum. sonuçta maddi getiri olan bir isim değil. golovkin kazanırsa siklet yükselir bence canelo kazanırsa da billy joe, charlo gibi daha popüler isimlere yönelir.

 4. Roman

  Aleem sen gittin ukrayna li khytrovu nakavtladin hugo da seni nakavtladı.

 5. About Billions

  Hugo centeno, bi kaç yıl önce jr. Middleweightin en önemli yükselen yıldızı konumundaydı. Charlo kardeşlerden daha yukarda gösteriliyordu. Sonra başka bi yükselen yıldıza nakavt oldu. Şu an Middleweightte sanırım. İyi bi performans gösterdi, güzel bi nakavtla kazandı. Geleceği konusunda şüphelerim var. Derevyanchenko vs johnson maçı çok güzeldi. Beklediğim sonucu aldım. Derevyanchenkoda beklediğim gibi performans gösterdi fakat çok yumruk aldı, maçın ikinci kısmında, oyundan düştü. Kondisyon sıkıntısı çekti. Kafa kafaya geçen maçlarda sıkıntı yaratabilecek bi durum olabilir. İki round verdim ben johnsona. Onlar da ortada geçen roundlardı, sadece johnson daha istekliydi bence. Genel olarak, ezici bi performans gösterdi ve çok güzel bitirdi derevyanchenko. Middleweightin kötü döneminde, iyi yerlere gelecek kapasiteye sahip bence. Golovkin, caneloyu Yener ve derevyanchenko maçına çıkarsa, bence kendisiyle, daha önce de çok kez yaptığı gibi, çelişir. Charlonun kariyerini beğenmeyip, charlo da zorunlu rakipken, derevyanchenko maçına çıkarsa, kendine olan öfkem daha fazla artar. Bence, charlo maçına çıkmasın. Siklet yükseltmesi gerekiyor. En son çare, Saunders maçı olmalı bu siklet için. Başka türlü kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

  • Ordinaryus H

   dostum little g’nin gerçekten charloyla maç yapacağını düşünüyorsan yanılıyorsun. hiç duydun mu bilmiyorum ama yabancı sitelerde 3g’ye cherry pickers diyorlar.cherry after cherry. yani hep kolaya kaçıyor kirazlarla papateslerle dövüşüyor. bulldog suratlı abel sanchez hepimizden daha sinsi. içinin sinsiliği yüzüne vurmuş. charloya yem etmez 3gyi .eşitli yalanlar ve bahaneler sunar. 3g derevyanchenkola maç yapabilir ya da saunders’da gayet olası.

   • mehmet dalgaç

    ne yani canelo da mı cherRy??
    ne çabuk sattı adamı?
    charlo daha ggg yi ağzına bile almadı.
    önce bi cesaretini toplasın ggg yi çağırsın sonra bakarız ne olur ne olmaz görürüz.

    • Ordinaryus H

     charlo 3gyi ağzına mı almadı 😀 güldürme adamı, adam her hafta meydan okuyor :Dtabi haberleri sadece buradan takip edersen tabiki yanılırsın. charlo heiland maçından hemen sonra meydan okudu.bulldog abel sanchez charloyla maç yapmıycaz charlo maçı haketmiyor dedi üstelik charlo zorunlu rakip olmasına ragmen…

     • mehmet dalgaç

      heilan maçını izledim. ama ggg diyemedi. herkesle maç yaparım dedi sadece. çıkıp canelo gibi : golovkin! you are next my frend! gibi güçlü bir ifadesine ben rastlamadım. varsa böyle bir challenge ı bir link atarsan ben de aydınlanayım lütfen 🙂

     • mehmet dalgaç

      ha bide sadece bu siteyi takip edersen… demişsin.
      e burda sen varsın ya. seni takip ediyoruz. önemli bilgileri sen bize ulaştırıyorsundur diye zanneddiyordum 🙂

     • Anthont joshua Best

      Jermall charlo gerçekten kaliteli bir boksör olası bir maç heyecanlı olur fakat benim gözümde bir daniel jacobs değil bitiricilik yönünden kesinlikle ggg daha önde eğer bir maç olacaksa tarihi bellidir meydan okumalar tabiki olur merak uyandırması için bu bir politikadır. Gennady jermall maçı ko olmaz tahminim ama Ggg alır. Yorum yaparken birazda objektif olalım ggg nin çenesi çok sağlam

   • About Billions

    Charloyla yapmayıp, derevyanchenkoyla yaparsa diyeydi verdiğim tepki. Ben de charlo maçı beklemiyorum. Charlo maçına çıksın da istemiyorum açıkçası. Ben “Cherry Pickers” değil de “lidıl ci” demeyi daha çok seviyorum 😀 😀 .

 6. ahmet kurt

  about billions jack-cleverly hakkında da maç öncesi bir analiz yapmanı bekliyordum 🙂 gelmedi. öyleyse ben birkaç şey yazayım. cleverly benim gördüğüm en berbat gard alan boksörlerden birisi. ne saldırırken ne de kapanıp gard alırken savunma yapmayı beceremiyor. çok düz bir boksör olduğunu düşünüyorum. maçlarındaki tek amacı rakibe sayısız yumruk atmak. braehmer maçında 6 raundda 700 ün üzerinde yumruk atmış. durmaksızın yumruk attığı içinde maçlarında 6. raunddan sonra ayakta bir ölü gibi dövüşüyor. böylelikle yumrukları zaten yavaş olan cleverly son raundlarda tabiri caizse rakiplerine ”kız” gibi vuruyor. badou jack ise aksine kondisyonu hem çok iyi olan hemde çok akıllı dövüşen bir boksör. cleverly gibi maç başlar başlamaz deli dana gibi saldırmıyor. rakibe göre dövüşüyor. gerekirse maça yavaş başlıyor. boks zekası, disiplini ve kondisyonu gerçekten mükemmel. sağlı sollu güzel kombinasyonlar vurabilen, yumruk çeşitliliği çok yüksek bir boksör. kontraları, adım alarak yaptığı vuruşlar, mükemmel savunması jack gerçekten çok kaliteli ve komple bir boksör. yumrukları biraz yavaş olduğu için james degale maçında zorlanacağını düşünmüştüm. ilk raundlar tam tahmin ettiğim gibiydi ama raundlar ilerledikçe jack sanki daha çok güçlenmeye daha enerjik bir hale gelmeye başlamıştı. çenesi pek sağlam değil ama savunmasıyla bu açığı kapatıyor. cleverly desen zaten indirici yumruğu olan bir boksör değil. rakiplerini tko ve rtd ile yenebilen bir boksör. badou jack i baskı altına alıp ko edebilecek niteliklere sahip değil. bu nedenle cleverly nin tek şansı puanla kazanmak. lakin birde bakıyoruz yukarıya da yazdığım gibi cleverly sonlara doğru yorulan, jack ise enerjisini tasarruflu kullanarak maç boyu fit ve zinde kalan bir boksör. e öyleyse favori kim? bana göre kesinlikle badou jack. maç başlar başlamaz cleverly o durmaksızın savurduğu yumruklarıyla belki birkaç raund alabilir. ama son raundlarda badou jack in baskılarına dayanabilecek mi? merak konusu. zaten savunma özürlü olan cleverly, jack tarafından yumruk manyağı yapılacak bence. en önemli özelliği olan sayısız yumruklarını da savunma ustası badou jack e vuramayacak. degale, badou jack karşısında 149 direk girişiminde bulunmuş ve bunlardan sadece 4 ü isabet etmiş. uzun bir süredir istatistikleri takip eden biri olarak söyleyebilirim ki bu gerçekten dehşet bir rakam…

 7. TÜRK MÜSLÜMAN

  golovkin derevyachenko ile maç yapmak yerine süper ortaya çıksa direk çok daha iyi olur.

 8. TÜRK MÜSLÜMAN

  canelo golovkini yatıramaz.kontradan 8 tane vursa yine yatıramaz.golovkin caneloya ise kontradan bir yada iki tane vurması yeterlidir.

 9. Bankaci

  Kelam ilmini incelerken enfes bir ibareye rastlamıştım:bir şey haddini aşınca zıddına tekabül eder.

  Ggg her yorumda giydirenler aslında bilmeden ggg ci olduklarının farkında değiller mi acaba!? Diye düşünmuyor değilim:)

  Her şeyin bir had noktası yani sınırı vardır.onu aşmamak lazım.asirisi sizi tersine çevirir:)

 10. Anthont joshua Best

  Gennady Canelo maçı heyecanla bekliyorum. Boks sporunu gerçekten çok seviyor ve saygı duyorum. Bu iki boksör sporun hakkını veren en büyük isimler bence. Herkesin bir favorisi vardır elbette. Benimki Gennady golovkin. Bence boks sporunun karşılığı Gennady Golovkindir , saygı , güç, yetenek, azim bu adamdır arkadaşlar. Ben kendimce boksun mütevazi adamı diyorum. Takip ediyor başarılar diliyorum. Saygılarımla

 11. Dursun Duymac

  GGG Yİ TABİKİ ELEŞTİRİLMEZ OLARAK GÖRMEMEK GEREK.
  VE DAHİ ORDİNARYUS HER ZAMAN KALİTELİ YORUMLARLA SİTEYE KATKI YAPAN BİR ARKADAŞ.
  GGG Yİ ELEŞTİRDİĞİ YORUMLARINA KATILMASAMDA YUKARIDA BİR ARKADAŞ YAZMIŞTI TABİKİ ELEŞTİRİLMELİ AMA HAKKIDA TESLİM EDİLMELİ.
  GGG NİN EN SEVDİĞİM YÖNLERİNDEN BİRİDE YERE HİÇ DÜŞMEMESİ

Yorumlarınız