(VIDEO) Keith Thurman ve Shawn Porter’ın Sparring Görüntüleri Nihayet Gün Yüzüne Çıktı

hqdefault

Floyd Mayweather ve Manny Pacquiao’nun emeklilik açıklamalarının ardından yarı orta sıklette kimin krallığı ilan edeceği hala meçhul.

Tahtın en önemli adayları ise şu an için Amerikalı WBA şampiyonu Keith Thurman ile İngiliz IBF şampiyonu Kell Brook.

Keith Thurman, 25 Haziran’da eski dünya şampiyonu Shawn Porter ile ringe çıkacak. Kariyerinde Diego Chaves, Robert Guerrero, Leonard Bundu, Luis Collazo gibi önemli isimleri mağlup eden Thurman, Shawn Porter engelini de aşarak Danny Garcia ile kemer birleştirme maçına çıkmak istiyor.

Fakat Porter’ı aşmak Thurman için kesinlikle kolay bir görev olmayacak. Eski dünya şampiyonu Shawn Porter, uzun yıllardır yarı orta sıkletin “ağır toplarından” biri.  Son maçında Adrien Broner’ı adeta ezip geçen Porter, bu maçı kazanıp tekrar dünya şampiyonu olmakta kararlı.

Çocukluk yıllarından beri tanışan iki boksörün yıllar içinde pek çok kez sparring antrenmanı yaptığı biliniyor. Fakat bu antrenmanların görüntülerini izleme fırsatını şu ana kadar bulamamıştık.

Shawn Porter, sparringde Thurman’a her zaman üstünlük kurduğunu, aynısını maçta da yapacağını iddia ediyor. İşte o sparring görüntülerinden biri nihayet internete düştü. Gerçekten Porter, iddia ettiği gibi sparringde Thurman’a üstünlüğünü kabul ettirebiliyor mu, karar sizin.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Roman

  Bundan bir kac ay oncesine kadar thurmanin bu maci kazanacagini dusunmekteydim. Ama shawn porter bu mac icin cok iyi hazirlandigina eminim. Bircok farkli calisma yapti kaliteli sparringler ve boks stilini gelistirdi. Shawn Porter thurmani yenebilir. Bu mac cok farkli bir porter olur. Kazanan swiftle karsilascakmis bence swift ikisinide yener.

 2. amir khan

  porter ın fiziksel dezavantajı var.reach mesafesi iyi değil.haliyle yakın dövüşmek zorunda.brook hızıyla sol direkler ile porter ı perişan etmişti.

  sayıyla thurman alır.porter ın tek şansı ko yapması.

  • Borat

   porter’in reach mesafesi brook ve keith’den 2 cm daha uzun ama bu avantaj veya dezavantajda olmuyor.

 3. ahmet kurt

  Bence thurman kazanacak.

Yorumlarınız