(VIDEO) Klitschko’nun Bu Sağı Samuel Peter’ı Yatırmaya Yetmiyor


00:12

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. U_TOMMY

  Wladimir Klitshcko`nun sağ direk yumruklarını yiyen boksörlerin çoğu zaten emekli oldu. Cidden çok sert bir yumruk… Yani 225 hatta ne 225`i 230 pound`un üzerinde ki adamları bile sağı ile tek yumruk ile yere serebiliyor. Harbiden son 10 yılın en sert vuran boksörü idi. Ama maalesef abisi kadar sert ve dayanıklı çenesi yok.

 2. ahmet kurt

  Samuel peter i gördüğümde hep aklıma gelir. Bu adam keşke 90 larda boks yapsaymış. Bazı boksörlerin gölgesinde kalırdı tabi ama bize mükemmel maçlarda izletirdi. Wlad ile yaptığı maçlar zaten 10 numaradır. Hele o kafa arkasına vura vura wlad ı yatırması yok mu 🙂 hatta ilginç bir şey söylüyorum. 90 ların boksörlerine gerek yok. samuel peter şu dönemde formda bir şekilde boks yapsaydı o bile bizlere yeterdi.

 3. AnthonyJoshua K.O

  Vallaha klitscko kim ne derse desin efsanedir en sert vuran boxörlerin başında gelir yiyenlerin vay haline

  • ahmet kurt

   Joshua-wlad maçı öncesi sitedeki ender wlad severlerden biri de bendim. Stili sıkıcı diyenlere karşı bu adamı Savunmaktan gına gelmişti. Fakat ne hikmetse son birkaç aydır wlad efsane, wlad sağı, üffff wlad ın o meşhur sağı, wlad abisinden güçlü, wlad fury karşısında sakattı, joshua karşısındaki wlad en iyi wlad dı falan 🙂 sanırım günümüzde efsane olmanın ilk kuralı joshua ya kaybetmek.

 4. Hotter

  klitschko adamım benim. maçların sıkıcı olsada 1 numarasın benim için. emekli olunca kıymetin daha çok anlaşıldı. gerçek bir centilmen, mükemmel bir sporcu ahlakı vardı sende. aslında seninde suçun yok çenen zayıf diye bu taktik ile dövüştün sıkıcı olsada hep kazandın hiç rakip seçmedin. yerin ayrı senin klitschko.

 5. AnthonyJoshua K.O

  Doğru kardeşim malesef bazı şeyler bırakınca kaybedince anlıyor insan ama joshuayı bence Joshuyı tanınmasını sağlayan klitscko dur Fury nin tanınmasını sağlayan klitackodur bunları göz ardı etmemek lazım efsanenin değerini bilmek lazim

  • ahmet kurt

   Burada çok doğru bir konuya değinmişsin. Yukarıdaki yorumum şahsına değilde biraz genele hitaben olsun 🙂

 6. Hotter

  fury maçını kayıp edince çok üzüldü wlad. rövanş maçı için çok çalıştı sonra fury rövanşı olmayınca o kadar çalışma emeğim boşa gitmesin diye tekrardan şampiyon olmak için joshua karşısına çıktı. bizlere çok zevkli mir maç izletti. yıllarca unutulmayacak bir maç. joshua’ya kayıp etsede benim gözümde ve kalbimde kazanan taraf oldu. özledik reisss.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   kanka hayırlı akşamlar . abiside kendiside boks dünyasına isimlerini altın harflerle yazdırdılar hem bokslarıyla hem kişilikleriyle ikiside dört dörtlük insanlardı..sen bakma joshuaya kaybetmesinin sebebi herşeyden evvel kaşının açılmasıydı onun bütün konsantrasyonunu alt üst eden oydu yoksa joshuayıda tarihin karanlığına postalardı kemeride alırdı ama nasip olmadı .. tahminimce fury dönerse bence wladimirde dönebilir gibi geliyor bana

   • Hotter

    hayırlı akşamlar kanka. zaten wlad joshuanın tüm eksikliklerini ortaya çıkardı. aynen nasip olmadı 🙂 sanmıyorum ya adamın kanıtlayacak birşeyi kalmadı. para desen zaten çok zengin para içinde dönmez boksa. fury delisi için dönerse hata yapar ama sanmıyorum bu yaştan sonra döneceğini.

 7. Bankaci

  Ortiz haberinin altına ali aliyev hocam yorum yazmış.guzel tespitlerde buluñmuş.

  Artık yazmayacağım demiştim ilk ward-kovalev maçıyla ilgili sakız gibi uzadıkça uzuyor konu ama aliyev hocam yazınca yazma gereği hissettim.maç bittiğinde 8-4 ward aldı demiştim hakemler 7-5 vermişlerdi.kovalev gibi nakavtçı bir boksöre 2.raundda yere düşüp ilk 5raundun sadece 1raundunu alıp ordan maçı çevirmek ward gibi usta bir boksöre aittir.ama maçı mana planında kaybetmiştir.2.maçtada bu şaibeyi ortadan kaldırmıştır.

  Ggg-canelo maçının hakkıda bence beraberlikti.tamam ggg ye verilse kimse bir şey gitemez ama ggg o akşam zorlandı ve bence tanınmaz haldeydi.2.maçta şaibeyi onunda ortadan kaldıracağını düşünüyorum.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   Bankacı kardeşim hayırlı akşamlar… tesbitlerin güzel ama biraz sonra burası yine savaş alanına dönecek keşke canelo golovkin maçına felan hiç girmeseydin.. maç bitmiş gitmiş zaten bu saatten sonra yapılacak hesabın kime faydası olacak … kovalev ward canelo golovkin maçları halen daha tartışılıyor sonuç : bir sürü hakaret kırılan kalpler başka bi getirisi yok maalesef … saygılarımla

   • Bankaci

    Hayırlı akşamlar dostum.gs-bjk maçı var kimse bakmaz siteye:)

    Hakaret etmeden tezini öne süren arkadaşlarla tartışmak güzeldir.

    İşin güzel yanı ben kaybeden tarafta olmak isterim.çünkü yeni bir şey öğrenmişim demektir.

    • Tek Kral Deontay Wilder

     hahahah 🙂 valla bende maçı izliyorum şu an 🙂 tartışma konusunda dediğin son derece doğru ama maalesef millet olarak bu işi beceremiyoruz sevdiğimiz bişey eleştirilirse hemen saldırıya geçiyoruz tahammül olayı yok . kaybeden taraf ile ilgili tesbitin çok güzel hatta süper bende senin gibi düşünüyorum kesinlikle

 8. Bankaci

  Birde ali aliyev hocam yorumlarını eksik etme.

 9. conan

  Wilderın sağı kliçko yumruğundan daha etkili. Şimdi buna karşı çıkan çok kişi olabilir ama bence böyle.

  • SAVAGE

   😀 😀
   reyiz formdasın yine espriler süper 😀

  • ChernobylMutant

   😀 😀
   reyiz formdasın yine espriler süper 😀

  • ahmet kurt

   Wilder wlad kadar güçlü sağ direk vuramaz. O fizik farkıyla imkansız gibi. Ama daha hızlı vurduğu için bazen rakiplerini daha hazırlıksız yakalıyor olabilir. Fakat yine de dediğim gibi wladın sağı ile wilder falan kapışamaz.

  • GENNADYMUSTAFA

   maçtan maça göre değişir, ör: wilderin ilk roundda indirdiği stiverneyi wlad, vura vura 8-9 gibi yatırırdı yani wilderin dengesizliği bu bi anda her şeyi yapıyo anlık, wlad ise disiplinli, yinede wlad daha güçlü vuruyo çünkü, bir boksör sağ yumruğunu vücudunun ağırlığı kadar vurabilir.

  • Big George

   Yumruğu yemeden bilemeyiz bence.

   Göz kararı yumruk gücü hesaplamalarına bariz farklar yoksa ben güvenmiyorum.

   Gervonta’nın Loma’nın kendi sikletlerinde vurduğu yumruklar, Rigo’nun horoz siklette vurduğu güç tartışılmaz ama ağır siklette gücüyle ön plana çıkan isimlerin gücü hakkında net bir şey söylemek zor bence.

   Bana kalırsa Foreman en güçlüdür. Dede olacak yaşta jabla adam ko eden bir adam sonuçta.

   • ahmet kurt

    hem earnie shavers ve hemde foreman ile dövüşen birkaç boksör var. inanır mısın hepsi shavers daha güçlüydü diyor. ali de dahil. shavers ayısı foreman kadar iyi boksör olmasa da ”saf güç” konusunda 1 numara olabilir. larry holmes te shavers ın tyson dan sert vurduğunu söylemişti. tyson, shavers, ray mercer, shannon briggs gibi boksörleri çalıştıran bir antrenörde en güçlüsünün shavers olduğunu söylüyordu. zaten ali ile yaptığı maçta vurduğu yumruklara bakıyorum da herif tam bir hayvan.

    • Big George

     O halde en güçlüsü Shaverstır. Ben yaşlı Foreman’ın ciddi bir hayranı olduğum için objektif bakamadığım anlar oluyor. 🙂

    • Claymaker

     88-89 yapımı şampiyonlar konuşuyor gibi bir adı olan belgesel vardı

     larry holmes ali foreman frazier norton sohbet edip yemek yiyorlardı
     larry holmes tyson dan yeni dayak yemişti karşılaştığım en sert boksör diyordu ahmet
     muhalif olma amacım yok aklıma geldi birden söyleyeyim dedim

     • ahmet kurt

      ben bir yazıda shavers ın daha güçlü olduğunu söylediğini okudum. okuduğum yazı da boksörlerin shavers hakkında söyledikleri yazıyordu. muhalif olma gibi bir amacın neden olsun ki. güzel bilgilendirmeler yapıyorsun. bende sayende yeni şeyler öğreniyorum.

    • Klitsch-K.O

     Emanuel Stiwerne de bir roportajında wladimir gibi sağ direk vuran görmedim demişti. Aynı şekilde sol direkt için de bunu söylemişti ve bu adam lennoxun eski hocası.

    • Klitsch-K.O

     Foremanın fiziksek gücü bence daha yüksekti fakat shaversin kroşe ve aarkt teknği daha iyiydi, foreman çok güçlüydü ama tekniği zayıftı doğal olarak yumrukları isabet ederken hep yarım açılarla isabet ediyordu ama shavers tam 90 derece ile hem kroşe hem aparkat vururdu. Biraz da vuruş teknği ile ilgili bir durum. Foreman kroşe atarken isabet ettirmekte güçlk çekerdi ve her zaman çenesinin sağlamlığını feda etmek zorunda kalıordu i maçları ko ile kazansın

   • ahmet kurt

    https://youtu.be/5jMoCXRFDzE?t=6m5s
    ken norton u ilk raundda nakavt etti. şu aparkat a baksana. vay ayı oğlu ayı vay.

    • Tek Kral Deontay Wilder

     https://www.youtube.com/watch?v=MO2TT7bSP94 ahmetim bu videodaki muhamed alinin rakibi kim … adamı resmen deliye çevirmiş 🙂

    • Tek Kral Deontay Wilder

     bu ken norton muhammed alinin çenesini kıran adam değilmi 🙂 kulakların çınlasın the rebel 🙂

     • ahmet kurt

      https://youtu.be/7Wa6uLWXYwA?t=8m54s
      evet o ken norton 🙂 buda ken norton dan bir nakavt. 39 maçta yenilgisiz rakibini ilk raundda bayıltan sağ kroşesi.

      • Tek Kral Deontay Wilder

       the rebelin dediği kadar varmış çocuğun günahını almışız 🙂 … nerdesin the rebel geri dön ilminden mahrum kalmak istemiyoruz .. şaka bi yana o nasıl bi yumruk arkadaş ya resmen adamın çenesinin yerini değiştirmiş… https://www.youtube.com/watch?v=MO2TT7bSP94 kanka bu videodaki kim peki sen bilirsin

      • ahmet kurt

       videodaki eleman michael dokes. yanlış hatırlamıyorsam ali ile şov amaçlı dövüştüğünde 6-7 maç yapmış 22 yaşında bir boksördü. zaten bu maçı ali nin prof kariyerinde bulamazsın. o çömez elemanla maç boyu dalga geçmişti 🙂 tabi daha sonraları michael dokes büyük bir boksör oldu. yani karşısında gard indirilip dalga geçilecek bir boksör olmaktan çıktı. altta bir arkadaşta yazmış. çok hızlı yumruklar atan bir boksördü.

     • Unexpected guest

      Bu videodaki adam michael dokes hatta holyfield ile maçı var holyfield ko etmişti diye hatırlıyorum.

      • Unexpected guest

       kötü bir boksör değildir hatta tam aksine hızlı elleri, iyi defansı ile zamanının en iyi dövüşçüleri arasındadır.

      • conan

       Hoşgeldin rebel 🙂

      • Hotter

       haha hani nerde rebel 🙂

 10. riddickbowe

  Bence ilk klitschko- samuel peter maçındaki samuel peter şimdi dövüşse anasını ağlatır ortalığın joshua,wilder falan hikaye.

 11. AnthonyJoshua K.O

  Ahmet kurt eyvallah da klitscko hakkında hiçbir zaman kötü konuşmadım Boca kendini vermiş biri örnek bir sporcu sonuçta herkesi az çok eleştiriyoruz ama sonuçta iyi yönlerinide görmek lazım Wilderıda çok eleştiriyorum ama 18 yaşında boxa başlayan bii daha iyisini heralde yapamazdı

  • ahmet kurt

   Senin diğerlerinden farklı olman pek birşeyi değiştirmiyor ki dostum. Bu sitede sırf joshua ile dövüştü diye wlad ı yüceltenler var. Bende bu ufak eleştiriyi onlara hitaben yaptım.

   • Big George

    Aynısı tarihte olmuştur. Hannibal diye büyük bir kartacalı kumandan vardır. Gerçekten de büyük bir adamdır ama tarih boyunca şişirildiği gibi değildir.

    Bu adamı Romalı Scipio Hannibal’in kendi taktiği ile yenmiştir. Hannibal direkt olarak Anadolu’ya kaçmıştır ve orada da Romalılara karşı birkaç savaşa başka ülkelerin bayrağı altında katılıp yenilmiştir.

    Yani kariyerinin ilk yenilgisinden sonraki kısmı hep yenilgi ile doludur. Mezarı da şu an Gebze’dedir.

    Ama bu adamı yenen Scipio yazdırdığı tarih yazmalarında Hannibal’i efsanevi bir kumandan olarak göstermiştir hep. Bu da günümüze yansımıştır. Halbuki adamın yaptığı tek şey “ben bu elemanı yendim işte” diyerek kendini yüceltmektir. 🙂

    Joshua Kliçko maçının da öyle bir etkisi var.

    • VİTALİ

     Hocam çok güzel bir örnekle çok güzel açıklamışsın hannibal evet gerçekten çok büyük komutandır benimde hayran olduğum bi hayatı ve askeri zekası var ama atillayla kıyaslanıyor tarihi merakı olanlar bilir atilla nerde hannibal nerde

 12. serhat king

  wilder wlad kadar sert vuramıyor.wilderin yumruk konusunda kendisini geliştirmesi gerek.wlad ın wilder gibi savruk veya avuç içi vurduğunu göremezsiniz wladın solları dahi çok ağırdır wlad iyi bir sporcuydu disiplinliydi 41 yaşına kadarda iyi devam etti.
  fury gibi kepaze bir adama yenilmesine üzüldüm.

 13. Deontay_Wilder

  ilk maçı peter kazanmıştı ama wlada vermişlerdi peter wladı paspas etmişti.

  • klıtschko

   Bu yorum ciddimi kardeşim?? Highlightini izleyecegine maçı izlesen böyle yazmassin

  • Klitsch-K.O

   Ne biçim maç izliyorsun kardeş ? 3 kere kd etti bir tanesi de faul yolu ileydi zaten.

 14. Big George

  Kliçko’yu stili zevksiz diye eleştirmek saçmalıktır.

  Adam millet zevkli maç izlesin diye nakavt mı olsun? Eksiklerini en iyi kapatabilen boksörlerden biridir kliçko, boksunu sevmezdim ama bu ona saygı duymayı engellemez.

  Zaten yaptıklarının diyetini Fury’e rezil olarak ödedi. Bu ona yeter.

  • ahmet kurt

   televizyon karşısında krize girecektim yav. fury gardını indirdi wlad ha vurdu ha yatıracak diye 12 raundu geçirmişim 🙂 bazıları fury abartılıyor diyor da wladı böyle çaresiz bırakabilecek kaç boksör olabilir ki. fury gerçekten çok iyi bir boksör.

   • Big George

    Fury bence tüm övgüleri sonuna kadar hak ediyor.

   • Klitsch-K.O

    Birşey diyeyim mi ? wladimirin eksikleirnden biri bence birazcık tecrübesinide çeşitlilik yoktu, hep aynı rakiplerle tecrübe kazandı, yani bir b planı yoktu hiçbir maçında. Ama şu bir gerçek ki wladimir pulev maçından sonra form kaybediyor bunu birter ben mi görüyorum bilmiyorum fakat jenning maçında bie iyi dövüşmedi, jennings edie chambersten daha iyi bir boksör değildi sadece klitschko gerilemeye başlamıştı.

 15. klıtschko

  Klıtschko efsanedir net.

 16. Bora Hosoglu

  Anthony Yiğit’in maçını nasıl izleriz? Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

 17. Claymaker

  arkadaş nasıl dayanmış buna

  wladın gözlerindeki korkuya bakarmısın

 18. Klitsch-K.O

  Klitschkolar için boksun zevkini düşüren diyenler çoktu zamanında, şindi de ağırsıkletin en kötü dönemini yaşıyoruz diyorlar. İlginç. Aslında Lennox Lewis zamanında Lennoxu da çok sevmeyen ve eleştiren vardı öellikle Vitali maçından sonra bir antipati kazanmıştı.

 19. Klitsch-K.O

  Wladın bir eksiklerinden biri de gardını kapatmay ve çenesini omuzlarının arasına sıkıştırıp güçlü kombine yumruklara karşı direnç oluşturamamasıydı. Arada sırada Abraham gibi gard kapatmayı bilmek gerek, ko olmamak için bu taktik wladimirin işine çok yarayacaktı 🙂

 20. Roman

  Earnie denen hayvanla yumruk gucunde bas olcecek adam war mi ki? 🙂

  Mehmet ertem bey su earnie shavers öküzü nün bir kac nakavtini haber seklinde paylaşsada adini bile duymayanlar bilse bu adamin dunyanin en sert vuran boksoru olduğunu. 2 de foreman ‘dır.

Yorumlarınız