(VIDEO) Lomachenko vs Rigondeaux Maçını Bir de Böyle İzleyin // Alt Yazılı

Geçtiğimiz hafta sonu New York’ta ringe çıkan çifte olimpiyat şampiyonu iki boksör; Ukraynalı Vasyl Lomachenko ile Kübalı Guillermo Rigondeaux arasındaki mücadelenin galibi, 6. rauntta teknik nakavtla Ukraynalı olurken, karşılaşmaya Rigondeaux’nun 6. raunt sonunda sol elinden sakatlandığını ileri sürerek maçı bırakması damga vurmuştu.

Lomachenko’nun maç sonunda mizahi bir dille “Artık adımı Lomachenko değil “No Mas Chenko” (Yeter Artık Chenko) şeklinde değiştiriyorum” sözleri sosyal medyada günün konusu oldu.

Lomachenko vs Rigondeaux maçını bir de böyle izleyin:

01:00

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. mehmet dalgaç

  rigondo senin için üzgünüm ama kendi düşen ağlamaz. bu maçı sen istedin…
  yinede cesaretini çok takdir ediyorum.

 2. Roman

  Golovkin ne alaka ¿ 🙂

  Nomashencko 🙂 mikey garcia ile fotograflarinda ne kadar kalipsiz kalmis loma. Loma kucuk kemikli bir adam bu sikletlere uygun siklet atlamamasi inun icin iyi olur. Yoksa dun rigo ya olan bugün ona olabilir. Gene sowunu yapar korkak dovusmez rigo gibi ama orasi da ayri bir konu.

  • conan

   aynen öyle. deveden büyük fil vardır. topla tüm kemerleri. olmadı bir alt siklete in, orada da topla kemerleri. ama üst sikletler senin sonun olabilir.

  • Hisoka

   her animasyonun sonunda golovkin:”big drama show” diyerek, çıkıyor.

 3. ahmet kurt

  beyler içimde kalan birşeyi paylaşmak istiyorum. bazıları crawford-lomachenko kıyası için aynı siklette değiller bu kıyas çok komik falan demiş. şahsi fikrim rigo nun bu maça çıkması ne kadar komikse lomachenko nunda crawford karşısında çıkması o kadar komiktir. rigo zaten lomachenko dan daha kısa. birde üstüne üstlük daha zayıf. hani boksörlerden biri kısa ama tıknaz olur ya bu öyle değil. hem zayıf hem kısa. o adamların aynı kiloda olduğunu düşünende aramızda yoktur herhalde. Rigo yu bu maçı ezilerek kaybetti diye ”balon” ilan etmek saçmalıktır. bu adam kendisini kanıtlayacağı kadar kanıtladı. daha önce de defalarca kez dedim. kendi sikletinde bile rakiplerinden daha ufak kalan 37 yaşındaki bir adamın 2 siklet yukarı çıkması bile saygıyı hak ediyor. yumruk yememeye çalışmaktan başka hiçbir şey yapamadı doğru. ama bu adam lomachenko nun rakibi değildi. maç daha başlar başlamaz bunu anladım. size farkı beklediğimden çok daha fazlaydı.

  • ChernobylMutant

   size’dan kasıt nedir?

   kütle mi, boy mu, omuz genişliği mi, kas kütlesi mi?

   rigo’nun reach mesafesi loma’dan 6-7 cm daha fazla ve aşağı yukarı aynı kiloda çıktılar maça kilo’nun bağlı olduğu bir ton etken var.

   kemik – iskelet ağırlığı
   kas – yağ kütlesi
   iç ve dış organların büyüklüğü vs. vs.

   zaten sikletli branşlarda beyaz sporcuların kaybetmesinde ki en büyük etken bu dışarıdan aynı hacimde gördüğünüz siyahi sporcu 90 kilo iken beyaz sporcu 100-110 olabiliyor bunun sebebi de beyazların kemikleri ve iskeletleri daha kalın ve ağır.

   bu maçta ki beyaz sporcunun kemikleri daha hafifti muhtemelen rigo’nun kemikleri ve iskleti biraz ağır o yüzden o kiloda gözümüze ufak gözüküyor.

   beyazdan kastım kuzey ve doğu avrupa.

   • ahmet kurt

    Size farkından kastım fiziki ölçüleri, kütle, hacim gibi şeyler. Öncelikle belirteyim söylediklerinde haklılık payın tabi ki var ama o maçta rigo ve lomachenko nun aynı kiloda olması bence imkansız. O farkı kemik ağırlığı, organ, morgan kapatamaz 🙂 zaten fiziki olarak bakarsak rigo kalın kemikli bir boksörde değil. Çok kaslı, hacimli bir fizik yapısına da sahip değil.

  • mehmet dalgaç

   AHMET KURT
   BU MAÇTA BELİRLEYİCİ OLAN TEMEL FAKTÖR HIZ VE TEKNİKTİ. SİZE 3 HATTA 4 SIRA DA BİLE DEĞİLDİ. WALTERS MAÇI GİBİ OLDU. LOMAYI HİÇ YAKALAYAMADI VE YAKALAYAMAYACAĞINI ANLADI RİGO VE EKİBİ VE DAHA FAZLA MADARA OLMADAN MAÇTAN ÇEKİLDİLER.

   • ahmet kurt

    Rigo 2. Raundda hakeme bakarken yumruk yemişti hatırlarsan. Yediği anda da dizleri sallanmıştı. Arada güç ve fizik farkı var. Rigo teknik, stil ve hız olarak lomachenko nun gerisinde olsa bile bu kadar korkak dövüşmezdi. O 2. Raundda yediği yumruklardan sonra lomachenko dan basbayağı korkmuştu. Doğru düzgün yumruk girişiminde bile bulunmadı. Hız olayına gelirsek rigo bence lomachenko dan daha hızlı(hız olayına ani yumruklar ve bacak hareketleri olarak bakarsak). Stil olarak ters gelmiş olabilir maçtan önce de baskın dövüşür, pres yaparsa stilini bozar rigo yu bunaltır demiştim. Hemde defalarca. Ama o maçı izledikten sonra aklıma gelen ilk şey stilden ziyade rigo nun o fizikle loma yı yenemeyeceğiydi. İkisi aynı sikletin boksörü değil bir kere. Maç olacaksa en azından ikisinin ortasında bir siklette olmalıydı. Bilmiyorum belki yanılıyorda olabilirim. Benim fikrim böyle.

    • About Billions

     Ben de fiziki farkın çok etkili olduğunu düşünüyorum bu maçta. Rigondeaux, yatmadığı için ya da sallanmadığı için aralarında güç farkı yokmuş gibi görülüyor sanırım fakat maçta benim gördüğüm kadarıyla çok net yumruk bile yoktu. Rigondeaux, ufak haline rağmen oyunu çok iyi Soğuttu. Lomachenko istediği hiç bi şeyi yapamadı bence. Rigondeauxnun stilinde, lomachenkonun iki siklet üzerinde olan bi boksör, tabi kaliteli bi boksör, lomachenkoyu çok fazla zorlardı bence. Crawford vs lomachenko eşleşmesi neden komik, onu da anlayamıyorum. Crawford, lomachenkonun çıkmayı planladığı lightweightin eski şampiyonu. Şu an farklı yerlerde olabilirler ama mikey garcia da zamanında Featherweightte şampiyon olmuş bi isim. Jr. Welterweightte çok iyi performans gösterdi. Yani bu kilolarda dövüşebilecek boksörler. Aralarında maç yapılması, komik bi olay değil, boks için ihtiyaç bence.

     • Tek Kral Deontay Wilder

      Üstad lomachenko Mikey garciaya rakip olabilirmi sence …

      • Big George

       Bence soruyu Mikey Garcia Lomachenko’ya rakip olabilir mi diye sormak lazım. Cevabı da olur olur bana göre.

      • Tek Kral Deontay Wilder

       Sence lomachenko Mikey garciayı yenebilirmi yani …Hemde rahat rahat diyosun yani anladığım kadarıyla

      • Big George

       Rahat değil ama bence yener. Çok çekişmeli geçer, Mikey Garcia da bambaşka bir boksör ama Loma’daki fundamental boks kadarı yok. Loma ringde ne yapacağını biliyor satranç gibi dövüşüyor, iki üç hamle sonrasını hesap ediyor.

       Bunu akıllı boksörler yapabildiği gibi esnek ve vücudunun bir robot gibi buna tepki vermesi bambaşka bir olay.

      • About Billions

       Bence olabilir. Mikey garcia, bana göre sikletinin 1 numarası. Çok kaliteli bi boksör. Disiplinli ve başarıya aç. Lomachenko düzeyinde mi? Bence değil. Fakat üstün olduğu durumlar var. Lomachenko, Yener bence garciayı ama hiç kolay olmaz, çok da güzel maç olur bence.

      • Tek Kral Deontay Wilder

       Sitede 100 kişiye sorsak eminim 99 tanesi mikey garcia yener der tahminimce … loma ile ilgili tesbitlerin muhteşem özellikle el chakal maçında belli oldu lomanın kalitesi… inşallah bu maç olurda izleriz

      • GGG

       Sitede 1000 kişiye sorsan 70 tanesi Lomachenko der dostum kafan mı iyi 🙂 bence loma – garcia maçı mükemmel bir maç olur %65’e 35 loma favori olur

      • GGG

       100 yazacaktım 1000 yazmışım yanlışlıkla

     • About Billions

      Teşekkür ediyorum dostum. Ben de öyle umarım, olmasını isterim bu maçın.

     • Chorniy

      About billions Lomachenko istediğini yapamadı demiş, kardeş siz nerenizle izliyorsunuz şu maçları, duygularınızı kenara bırakıp izleyin ve yorumlayın. Başkasının adına utanmak…. Rezil herif

      • Tek Kral Deontay Wilder

       chorniy kardeşim günaydın ..about billions gerçekten bu sitede bilgilerine güvendiğim bişeyler öğrendiğim ender kişilerden birisi ve bu maçı izleyip öyle bi yorum yapmış o kanıya varmış neden bu kadar sert bi cevap verme gereği duydun acaba … eleştiri yaparken lütfen şu dozu ayarlayın .. bide yorumunun sonuna rezil erif felan yazmışsın yakışmadı sana …

  • VolkanK

   +1

  • Big George

   Rigo her türlü saygıyı hak ediyor.

   Fakat maçtan önce de dedik bu maç kendisi için intihar. Gervonta Davis ile falan dövüşecek olsa hadi neyse veya sikletin kalburüstü diğer boksörleriyle. O yaşta üç kilo alıp Lomachenko’nun karşısına çıkmak için yürek yemiş olmak gerek.

   Crawford-Loma maçı da aynı şekilde değerlendirilebilir. Fiziki ölçüler itibariyle olayın Welterde veya 63 kiloda olması bence olanaksız ve saçma, Rigo’nun üç kilo almasından da abes bir olay olur.

   Loma’nın üst siklette dövüşebileceği tek bir isim var o da mikey garcia. Linares bile büyük gelir bence. Ve ben Linares’in 63 kiloya çıkacağını düşünüyorum.

  • GGG

   Sayın Ahmet kurt, loma – Crawford maçı, loma – rigo maçı gibi olur yorumuna katılmıyorum, gülüp geçiyorum sadece. Bir noktada haklısın, Crawford’un aslında orta siklette dövüşmesi gerekirdi ama welter’e bile zar zor çıkıyor, bu da uzun boylu iri yapılı boksörlerin düşük kilolarda maça çıkarak şampiyonluklar kazanma furyasının bir örneği. Malum son zamanlarda çok boksör var böyle (callum smith, andreade, Crawford ve hatta Golovkin bile)…
   Yani Crawford bu saatten sonra welter yada süper hafifte dövüşür Muhtemelen. Loma, rigondo maçına en az 62-63 kg olarak çıktı. Zaten bu adamın günlük yaşantısındaki kilosu muhtemelen 65-66 kg civarındadır. Zamanla daha fazla kütle kazanıp, kolaylıkla welterweight’te dövüşebileceğini düşünüyorum. Vücut ölçüleri de üst sikletlere uygun zaten. Ben ilerleyen süreçte Crawford karşısında da Lomachenko’nun favori olacağını düşünüyorum. Crawford mükemmel bir boksör, ama bir insan. Lomachenko ise insan değil. Mayweather ve Ward sonrası dünya boksuna böyle bir sporcu geldiği için şanslıyız. Çok daha büyük işler başarabilir. Tüm zamanların en yetenekli boksörlerinden biri olabilir. Welter’e çıkamaz diyenlere anlam veremiyorum. Pacquiao’nun, Mayweather’ın, Khan’ın nereden geldiklerini hatırlayın

 4. kguags

  rigo stil kurbanı oldu malesef.

  • Tek Kral Deontay Wilder

   Rigo stil kurbanı olmadı bizim nazarımız değdi resmen 🙂

   • kguags

    evet oda olabilir. bazen aşırı sevgi olumsuz sonuçlar doğurabilir. 🙂

 5. hacı

  maç aynen animasyondaki gibi oldu yalnız rigoya 3.5 kilo fazlamı geldi ne yaptı adam far ışığı görmüş tavşan gibi kaldı öyle savunmadan başka bişey yapmadı herhelda hesabı şuydu ben buna sarılırım ya kafayla ya dirsekle bir yerlerini açarım ben buna ordan yürürüm teknik nakavtla kazanırım hesabı yaptı onun kirli oyununa gelmeyen vasly iyi iş çıkardı

 6. conan

  andre ward reyiz garcia-loma maçına 50-50 şans vermiş. “rigoyu çok iyi zamanda ve yaşta yakalamışlar. ama bu lomanın hatası değil, loma elinden geleni yaptı, lomanın kazanmasının önemini düşürümek istemem. ben de dahil kimse rigonun maçı bırakacağını tahmin etmiyordu.”

 7. hitmonchan

  Beyler sizce prime pacman mi yenerdi, lomachenko mu? Alın size bir karşilastırma daha =)

  • GGG

   Bu sorunun cevabı yok, tahmin de yok. Sadece maç yapsalar anladık. Bu da mümkün değil. ama loma’nın çok daha büyük işler başaracağını düşünüyorum. İspatlayacak çok şeyi var ve tarihe damga vurabilir

 8. Tugay Özay

  Loma’nın boksuna diyecek bir şey yok. 2 alt siklette dövüşseler yine kazanırdı. Lakin bariz bir güç farkı vardı. Bunu sarılmalardan anlayabilirsiniz. Rigo sarıldığında, Loma sıyrılırken pek zorlanmıyordu çünkü daha güçlüydü. Güç farkı olmasa öyle her sarılmadan rahatça kurtulamaz, hakeme şov yapamazdı.

  Ayrıca bir yorumda gördüm, Loma efendi adam falan deniyordu. Loma rakibine saygısı olmayan, disiplinsiz bir boksör. Maçı tekrar izleyin derim. Efendi olan taraf Rigo’ydu… Bu efendi olma olmayı bir kriter mi? Boks için değil bence. Kimi boksörlere disiplinsiz hareketler yakışıyor bile; Eubank Jr, Thurman gibi. Lakin Loma’ya yakışmadı bence. Böylesine klas bir boksörün, şiir gibi boksuna, rigo gibi bir efsaneyi küçümsemesi hiç olmadı…

  • About Billions

   Lomachenko vs linares maçı olsa, kim kazanır sence dostum?

   • Big George

    Linares çok uzun kaçar Loma’ya. Bence Linares’in doğal sikleti Welter. Umarım Weltere çıkar Linares’i çok beğeniyorum, biraz kiloyla boksu daha şahane olur diye düşünüyorum.

    • About Billions

     Anladım. Teşekkür ediyorum. Ben linaresin welterweighte uygun olduğunu düşünmüyorum. Campbell karşısında ufaktı mesela. Ayrıca çok kırılgan bi boksör linares. Welterweightte kendine yazık eder bence.

   • Tugay Özay

    Dostum bu benim için zor bir soru. Linares sevdiğim boksörlerden, bu maç olsa kesinlikle onu desteklerim, Loma’yı sevmiyorum açıkçası.

    Ben Loma’nın puanla maç kaybedeceğine ihtimal vermiyorum. Salido maçı bir kazaydı. Tıpkı Eubank Jr’ın, Saunders’a kaybetmesi gibi. Loma ancak kırışmadan çekinmeyecek, güçlü, teknik ve baskılı dövüşen boksörler tarafından yenilebilir o da ko olursa. Linares’de bu potansiyel var ama sürekliliği olmayan bir boksör Linares. Maç içerisinde durağanlaşabiliyor, pasif kalabiliyor. Luke Campell maçında bu sorunu yaşadı. Kd ettiği adama az daha kaybediyordu.

    İşin kısası Linares, loma’nın kalibresinde değil maalesef. %75 loma puanla ya da %25 linares ko ile diye düşünüyorum…

 9. VolkanK

  Lomachenko’nun mikey garcia’yı yenmesi için çok daha fazlasını yapması gerekecek bana göre maç ortada olacaktır

  • Big George

   Bana kalırsa kıran kırana bir maç olur, Loma-Garcia maçı seyir zevki bakımından muazzam bir maç olur. İki boksör de sınırlarını zorlar, bence maçın nasıl biteceğinin belirleyicisi siklet olabilir.

   • Tugay Özay

    boşver loma-garcia’yı ya Linares-garcia nasıl olur sence 🙂 Ben bu maçı uzun zamandır bekliyorum…

    • Big George

     Öyle bir maç bence olmaz. Bariz boy farkı var. Linares’in neredeyse Canelo kadar boyu var bence. Linares Weltere çıkmalı arkadaş, düşük kiloda olmuyor artık. Weltere çıkarsa Linares’in boksu daha leziz bir hale gelir.

     • Tugay Özay

      Welterwieght şu sıralar cehennem gibi 😀 Mikey Garcia gibi bir adam ile maç yapmadan welterweight’e çıkması riskli -siklete adaptasyon açısından- olur. Kaldı ki garcia başlı başına bir risk:)

 10. Roman

  ALIN BAKIN ARKADASLAR MIKEY MAC SÖZÜ ISTIYOR. LOMADA SÖZ VERIYOR VE FOTOĞRAF CEKILIYORLAR.

  https://youtu.be/uB-Uz4QWnS4

  Şu farka bakın. MIKEY GARCIA KOCA KAFALI MI? Yoksa kilo farkindan mi? Neyse ney ama cok adaletli olacagini sanmiyorum. Rigo- loma macida adaletli değildi. Rigo para icin cikti, maca. Loma da bu hataya dusebilir.

  • Tugay Özay

   3 ağustosda yayınlanmış. Güzel, hoş bir sohbet olmuş gibi. Tabi ingilizcem pek iyi olmadığından içeriği anlayamadım ama Loma, Mikey’e senin yanında ufak kalırım gibi bir şeyler söyledi sanki 🙂

  • Big George

   Mikey Garcia’nın kafası çok kemikli, elmacık kemikleri vesaire. Bu da Meksika’nın yerli halklarında Mayalarda, Azteklerde ve diğer küçük kabilelerde görülen özellikler açıkçası. Bu tür insanlar sağlamlığı ile bilinir. Bunlar orta çağlarda iletişimi koşucu postacılarla sağlarmış. Bu koşucular durmadan koşarak çok uzun mesafeleri erişebilirmiş.

   Yani genetik olarak bir dayanıklılık var bu yerli meksikalılarda. Zaten Mikey Garcia’nın çenesi de çok sağlamdır. Bu kemiksi yapısı da onu gösteriyor. Yüzü çok zayıf olanlar genelde cam çene oluyor, mesela Amir Khan.

   Loma’nın kafası küçük ama o da kemikli aslında. Ve bence küçük kafa daha iyi, daha zor hedef olur sonuçta. 😀

   Boyları bence hemen hemen aynı. Mikey Garcia’nın o videosu Broner maçı zamanı çekildi yani her türlü +63 kilo orada. Loma’nın günlük kilosu 60’ı geçmez. Bence cüsse farkı oradan çıkıyor.

 11. VolkanK

  Loma kaçarak dövüşmek zorunda kalacaktır . Cüsse farkı var.

Yorumlarınız