(VIDEO) Porter ve Berto Dev Maç Öncesi İşte Böyle Tartım Verdi! (Cumartesi’yi Pazar’a Bağlayan Gece 04:00’te TV8,5’ta Canlı)

23-NISAN-ABD-KAPAK

Bu Cumartesi gecesi Almanya’dan canlı yayınla Abraham vs Krasniqi gecesi ile başlayacak olan TV8,5 boks maratonu aynı gece sabaha karşı 04:00’ten itibaren ABD’nin New York şehrine taşınacak ve Shawn Porter vs Andre Berto WBC yarı orta sıklet final elemesi ile heyecan doruğa çıkacak.

İki boksör bugün tartıya çıktı ve Porter 66.7 kg, Berto ise 66.5 kg şeklinde tartım verdi. Böylelikle her iki boksör de kiloyu tuttururken, maçtan galip ayrılan tarafın şampiyon Keith Thurman’ın zorunlu kemer koruma rakibi olması kesinleşti.

Porter ve Berto’nun tartım etkinliğinde sürpriz bir de konuk vardı. 2012 yılında geçirdiği talihsiz motosiklet kazası sonra belden aşağısı felçli olarak hayata tutunan eski dünya şampiyonlarından Paul Williams da Porter vs Berto gecesi için New York’taydı.

İşte o anlar:

01:54

Gecenin ikinci ana maçında WBO süper yarı orta sıklet unvanı için ringe çıkacak olan şampiyon Jermell Charlo 69.6kg, rakibi Charles Hatley ise 69.7kg şeklinde tartım verdi ve her iki boksörün de kiloyu tutturmasıyla mücadele unvan maçı olarak tescillendi.

charlo-hatley-tarti

22 Nisan Cumartesi gecesi önce Almanya’da, sonra sabaha karşı 04:00’te ABD’den canlı yayınlarla devam edecek olan TV8,5 boks maratonunu sakın kaçırmayın!

01:20

Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

 1. Asena CcC

  Amerikali kazanir

 2. Manny Pacquiao

  Abraham ve Porter İkiside ud ile kazanacağını düşünüyorum. Porter Berto çok zevkli kiran kırana bir mac bekliyorum

 3. Yusuf

  Berto ud ile alir diyorum abraham ve kashini ye bisey diyemem

 4. sa yo na ra

  evet arkadaşlar geleneksel boskörleri unutturma haftalarına hoşgeldiniz.. başrollerde namıdiğer caşuva ve kliçko abimiz var.. eğer maçı alamıyorsak haberini de yapmıyoruz günlerine merhaba arkadaşlar merhaba 😀

  • Yusuf

   Hoşbulduk abe bakalim daha ne zaman bizim sitedekiler haberi vercek

   • sa yo na ra

    caşuva aşağı caşuva yukarı eskiden buralar hep caşuvaydı 😀 o değil de a spor alırsa maçı ne gülerim ya 😀

 5. Erenovic

  Joshua maçı kesin yok mu

 6. Engin Keskin

  andre berto andre wardın dostu ayrılmıyorlar büyük ihtimal çok fazla sparring yapmışlardır bertonun kaliteside iyi bana göre andre berto maçı alıcak.

 7. halil bulut

  Arkadaşlar antony joshua vladimir kliçko maçı hakkında niye daha fazla haber yapılmıyor.

 8. Uğur mehmet birdoğan

  Berto bence kaliteli bir welter ama kaybettiği maçların çoğunda (floyd hariç) üzerine kurulan baskıyı kıramadı . Porter 12 raund boyunca rakipleri üzerinde iyi baskı kurabiliyor , dayanıklılığı çok iyi ve çenesi de sağlam.

  Porter gibi bir boksörü ya direklerin ile uzak tutup hareketli olacaksın thurman ın yapmaya çalıştığı gibi , veya porterdan daha sert olacaksın . Maçın başında vücuda iyi bir şekilde inmeyi başarırsa işin rengi değişir.

  Yine de maçın başında porter a fazla yakın kalmaması kendisi için daha faydalı olur bence 🙂 , porter kompakt bir boksör fazla yakın dövüşmek kısa kroşelere davetiye çıkarır .

 9. Dr.Eisenfaust

  Cihat Gemici’nin yazdıklarına göre Joshua-Klitschko maçı tivibuspor’da şifresiz olarak yayınlanacak.

 10. halil bulut

  yazdıklarım görünmüyor

Yorumlarınız