(VIDEO) Sergey Kovalev’in Kariyerinden Önemli Anlar

19 Kasım’da Las Vegas’da Andre Ward’la yılın en önemli maçlarından birine çıkacak olan WBA, IBF ve WBO dünya hafif ağır sıklet şampiyonu Sergey Kovalev’in kariyerinden önemli anlar HBO tarafından böyle derlenmiş.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Abdullah yılmaz

  BU

 2. Abdullah yılmaz

  Bu seneki ağır sıklet maçlarının hemen hemen hepsi fos çıktı. kovalev-ward maçına odaklandım. umarım bir aksilik olmaz. favorim kovalev.

  evet kıymetli arkadaşlar tahminleri alalım… 🙂

 3. ali

  Kovalev son maçında iyi gözükmedi.bu formsuzluğu devam ediyorsa benim favorim Andre ward.

  • Abdullah yılmaz

   ali kardeşim haklısın kovalev-chilemba maçında onun performansını ben de beğenmedim. ya hastaydı ya da psikolojik olarak hazır değildi. ama aynı şey ward için de geçerli. o da son iki maçında eski performansından çok uzaktı.

   ward’ın kovalev’i ko yapma ihtimali düşük, belki puan ile yener. ama ; kovalev onu yakaladığı gibi bayıltır.

 4. ali

  Abdullah kardeş..sizin düşüncenizde olası ve mantıklı..katılıyorum

 5. bankacı

  BAKALIM KOVALEV NASIL DÖVÜŞECEK BÖYLE AÇIK GARD HURRA PATA KÜTE DÖVÜŞÜRSE WARD RAHAT ALIR MAÇI.
  WARD SON İKİ MAÇINDA İYİ DEĞİLDE DENİYOR AMA 2 MAÇI 24-0(12X2) RAUNTLA 6(3X2) HAKEMİN ORTAK KARARIYLA ALDI.
  FAVORİM WARD.

 6. Ziyaretçi

  Ward alır Kovalev korkuyor
  Bu arada maçı ntvspor veriyor mu Mehmet bey fazla vakit kalmadı maç yayını var mı?

 7. Said Talha Aydemir

  bence kovalev wardı 7-10 round arası nakavt edecek. teknik bakımından bakarsak ward üstün ama wardın kovalevi nakavt etmesi çok zor. kovalev ise golovkin gibi rakibini iyi daraltıyor ve doğru zamanı bulup sert yumruklar indiriyor. bence kovalevin yumruklarından birtanesi isabet edecek ve ward down olup sonrasında nakavt olucak.

 8. boss

  benim tahminim ward maca 1 hafta kala sakatlanır , olursa şaşırmayın

 9. bankacı

  ÇOK DEĞİŞİK ÇOK GÜZEL BİR MAÇ OLACAK. KOVALEV , WARDI YAKALAYAMAZ ARKADAŞLAR.

 10. Manny Pacquiao

  Ward daha ağır basıyor Kovalev Chilemba yi yakalayamadi Ward dan kontralar alcak yada Kovalev nakavt edecek . Kovalev Pascal maçında knockdown olmuştu kontradan ama sikeci hakemler sağlamışlardı

  • Abdullah yılmaz

   Gözden kaçırdığınız bir nokta var: vard eskisi gibi hızlı değil; kovalev de chilemba maçından ders alıp ona göre hazırlanacaktır. pascal kovalev’e çok sağlam iki kroje vurdu ama kovalev knokdovn durumuna düşmedi sadece sarsıldı. ve vard çok sert vuran bir boksör de değil. kovalevi sarsamaz. ama kovalev illaki yakalayacaktır onu. ve yakalayınca ne olacağı malum….

 11. bankacı

  PASCAL GİBİ 2.SINIF BİR BOKSÖR NE KONTRALAR VURDU KOVALEVE. WARDI DÜŞÜNEMİYORUM BİLE.

 12. bankacı

  WARD PASCAL DAN DAHA GÜÇLÜ…GÜÇLÜ OLMAK KASLI OLMAK DEĞİLDİR SAİD KARDEŞİM. WARD AKTİF BOKSÖRLER İÇİNDE EN İYİSİDİR EN KARİYER LİSİDİR.

  • Said Talha Aydemir

   kaslı bakımından değil yumruk bakımından dedim zaten pascal warddan daha güçlü. ayrıca abartma golovkin alvarez pacquio crawford gibi isimler var.

   • Bankacı

    Said kardeşim o dediğin boksör lerin hiçbiri wardin çıktığı büyük maçların çeyreğine bile cikmadilar.o manada söyledim

 13. ahmet kurt

  Ward kariyerinde pek çok önemli ismi yenmiş kaliteli ve teknik bir boksördür. Ama Son iki maçında wardı beğenmedim. Kovalevide chilemba maçında beğenmedim. Chilemba direklerini iyi kullanabilen hareketli bir boksör. 185 lik reach mesafesi ile kovaleve pek çok isabetli direk ve kontra vurdu. Kovalev chilembayı knocdown etse de, zaman zaman onu grogi duruma düşürse de yakalamakta oldukça zorlandı. Wardın reach mesafesi 180 fakat chilembadan her anlamda çok daha üstün. Wardın direnci chilembanınki kadar ise maçı kazanacaktır. Fakat kovalevin ters bir yumruğuyla düşmeyecek bir boksörde bu siklette heralde yoktur. Olay wardda bitecek. Wardın savunması, saldırı planı ve siklete uyum sağlama durumu maçın kaderini belirleyecek. İlk başlarda %55 kovalev dedim sonra %55 ward dedim şuanda da %50 %50 diyorum. Kararsız kaldım.

 14. Manny Pacquiao

  Kariyer bakımından bencede en iysidir Golovkin Crawford daha iyi maçlara çıkmadılar ama çıkacaklar Alvarez ve Manny de tercih edilebilir ama bence Ward çok büyük boksör. Bu maçı kazanırsa bu adamı kimse indiremez tahtından Golovkinde dahildir.

 15. Manny Pacquiao

  Crawford Postol u Golovkinde Brook u yendi Wardi desek destan olur

 16. Manny Pacquiao

  Bu maçı izlemeye yürek dayanmaz ya umarım NTV Spor vercektir bide Manny i verseler

 17. efsane

  kovalev çok yumruk atıyor ama aynı zaman da çok yumruk yiyor.bankacı nickli arakadaşın da dediği gibi kovalev öyle bodoslama dalarsa kaybeder ki bence yine aynı tarz da dövüşecek ve ward kazanacaktır

 18. Bankacı

  Yılın maçı hakkaten.wardi goruyormusun kimseye eyv. Yok.kovaleve de helal olsun.

  2004hafifagir olimpiyat şampiyonu 14yasindan beri resmi hiçbir maçı kaybetmemiş ward.ne yapacak.

  • ahmet kurt

   kovalevde yumruklarıyla can alan, sikletinde olağandışı yumruklara sahip bir boksör. Yılın maçı bence de bu olur.

 19. Manny Pacquiao

  Yılın en zevkli maçı olamayabilir ama en heyecanlı sonunu kestiremeyecegimiz maçtır kuşkusuz. Aslında iki boksorude seviyorum ama birisi yenilecek . Wardi seviyorum çünkü bu isi cok severek parayı 2.plana atarak yapiyo. Kovalev de korkusuz sert olması ringin dışında efendi olması hoşuma gidiyor

 20. jackal

  adam tam bir krusher!

 21. Mike Tyson

  Ward barreayı KD ettimi etti. Barrea ggg sparrıng partneri olan bir adam. Yani demem oki ward KD ko edemeyeceği kişi yoktur.
  Ve teknik adamlar genellikle bam GÜM gren adamları yenmiştir. Kovalev bakalım wardı zor duruma sokabilecekmi. Buraya yazıyorum. Barrea macı gibi olacak puanla ward bu macı alacak. Defansı teknigi iyi olan her zaman onde.
  Fury wlad
  Floyd pacmam
  Evender mike
  Usky glowacki aklıma gelen örnekler.

 22. Bankacı

  Ağır siklet dışında ki sikletlerde genellikle -ggg haric -teknigu iyi olan boksör ler genellikle kazanıyor.

  Ward hızını kaybetmedi sikletine gore çok hızlı ama bir süper ortadaki hızını beklemeyi n.

 23. Gökhan Sebilci

  bazı arkadaşlar andre ward’un elinin süngerden olduğunu sanıyor ki kuvvetsiz vurduğunu söylüyor 🙂 beyler andre ward dediğimiz boksör şu an aktif boksörler arasında en büyük efsane adaylarından biridir. yukarıda günümüzün en kariyerlisi denmiş, bu tartışılır çünkü manny pacquiao gibi bir adam halen aktif boks yapıyor. golovkin ve crawford’un kariyeri şu an andre ward’un kariyerinden geridedir. özellikle golovkin’i seven biri olarak golovkin ward’un yendiği adamları şimdiye dek yenmiş olsaydı burada güç zehirlenmesi yaşardım. kovalev veya ward kazanır deyip iki satırlık yorum yapmak doğru olmaz. iki boksörün birbirine karşı üstünlük sağlayacağı noktalar mevcuttur. ward teknik kapasitesi ve geçmiş kariyeriyle kovalev’in bir adım önündedir. tabi ward’un bir adım önde olduğunu söylemem kovalev’i boş boksör yapmaz. kafa kafaya maç olur, umarım sebepsiz yere iptal olmaz da 2016 yılı bitmeden güzel bir maç izleriz.

 24. Manny Pacquiao

  Pacman de Ward da ikiside kariyeri iyi ama Bradley e tamamen haksız mağlubiyet ve Marquez e ağır nakavt olması ama 8farkli siklette şampiyon olmasida bence kimsenin kolay kolay kuramayacağı basaridir

 25. Üstad ali

  Kimsenin kariyeri floydunkinin yanından geçemez.maça gelecek olursak kovalev gücü kuvveti yerinde bir sporcu.tabi teknik seviyeside iyi.lakin wardin da tekniği aşırı iyi lâkin güç bazinda kovalec gibi bir rakiple ilk kez karsilacak.öte yandan kovalevde ilk kez ward kadar yetenekli bir rakiple karsilacak.
  Yetenek çok önemli lakin sadece yetenekle maçı götürmek 12 raund demek.güç icin ise sasece bir an yeterli.kovalev bir adim önde sanki.bu maç kirismalara sahne olacak diye dusunuyorum.ilk kez bi mac için aşırı zevkli olacak diyorum bu mecrada.kim kazanir bilmem fakat maçın zevkli olacağından eminim.

 26. gökhann

  İlk bir kaç roundda ward önde olursa kovalev ölümüne girişir çok zevkli bir maç izleriz. Kovalev sayıya giderse kaybeder o yüzden ben sıkıcı maç olacağını sanmıyorum.

 27. polo

  KOVALEV favorimdir. dövüş tarzı olarak ward ı daha beğenirim. çok tekniktir. ancak bir Floyd değildir. yani kilosuyla da doğru orantılı olarak Floyd kadar hareketli değildir.bu normal zaten.

  dolayısı ile kovalevin wardı yakalayamamsı gibi bir şey sözkonuu değil. ancak tabi çok iyi savunması ve kontraları problem yaratacaktır.

  anck kovalev temkinli başlayacaktır. bodoslama girerse yorulur.
  ilginçtir ama maçı kovalev sayı ile alır diyorum. çünkü kovalev öne geçerse temkinli olmayı sürdürecek ve yıpratıcı yumruklarını kullanacaktır.ward svunmada kalacaktır zaten. bu maçı kovalevin ne yapacağı belirleyecektir.

Yorumlarınız