(VIDEO) Spence ve Peterson, Easter Jr ve Fortuna Pazar 21:30’da TV8,5’taki Çifte Unvan Gecesi Öncesi Böyle Yüzleşti

Pazar akşamı 21:30’dan itibaren TV8,5 ekranlarında yayınlanacak olan Errol Spence Jr vs Lamont Peterson IBF yarı orta sıklet unvan maçı ve aynı gece gerçekleşecek olan Robert Easter Jr vs Javier Fortuna IBF hafif sıklet unvan maçı öncesi boksörler maç öncesi son basın toplantısında işte böyle yüzleşti.

00:28

Boksörlerin tartıya çıktıkları anlar da yarın gün içinde sitemizde olacak.


Benzer Haberler

 1. GGG44

  erol spence için cok kolay bi rakip eski sampiyon olsa bile.

 2. Kağan Zeyrek

  Errol favori olsa da lamont her zaman herkesi yenebilecek bir boksördür.maçta %20 şansı var.

 3. Kağan Zeyrek

  Robert easter jr. Zor bir secim yapmış.javier fortuna Jason sosa maçında iyi goturdugu maci kaybetti.ondan sonraki süreçte iyi maçlar çıkardı.ama Robert easter jr.uzakdan döverek maçı alacaktır.

 4. ahmet kurt

  bana sorarsanız lamont peterson ile dövüşmek errol spence için neredeyse kell brook maçı kadar önemli. karşısında felix diaz ı yenmiş, danny garcia gibi bir boksörle kafa kafaya dövüşmüş ve bence prime dönemini yaşayan iyi bir boksör var. peterosn u biraz inceleyelim. bence 2014 e kadar dövüşen peterson ile sonrası birbirinden biraz farklı. eski peterson birçok rakibinden daha uzun ve daha geniş omuzlu, iri bir fiziğe sahip olmasına rağmen kırılgan bir boksördü. sert bir yumruk aldığı anda dağılan, geri geri ya da yanlara doğru kaçan dirençsiz bir boksördü. timothy bradley, victor ortiz ve amir khan gibi boksörler karşısında hem 1 er kez down olmuş hemde birkaç kez sallanmıştı. danny garcia maçıyla birlikte ise daha farklı bir insana dövüştü. yaklaşık 2 kilo almasının ona çok mu faydası oldu bilmiyorum ama artık daha dayanıklı ve daha sağlam bir boksör görüntüsü vermeye başladı. garcia maçında en sert yumrukları da bence peterson vurmuştu. garcia nın yumruklarıyla maç içerisinde dalga geçmeye bile başlamıştı. felix diaz ve avanesyan maçlarında da eski peterson a kıyasla bence daha başarılı ve dayanıklıydı.

  bunu yazmamın sebebi mathysse 3. raundda nakavt ettiyse errol spence bu adamı ilk raundda öldürür gibi şeyler düşünmeyin. bence lamont peterson bu süre içerisinde kendisini bayağı geliştirdi. bu siklete de bir önceki sikletine göre daha iyi uyum sağladı. gelelim özelliklerine. biraz kırılgan bir boksör olduğunu söylemiştim. peterson hayatımda gördüğüm en kontracı boksörlerden biri. maç esnasında pek dikkatinizi çekmez ama tekrar tekrar izlediğinizde vurduğu o isabetli power punchların çoğunu bilerek ve ustaca vurduğunu görürsünüz. rakibin saldırmasını bekler ve o esnada counter punch ı patlatır. amir khan ve victor ortiz e bunlardan defalarca kez vurmuştu. baskı altındayken genellikle kapanıp biraz çaresiz kalıyormuş gibi izlenim verse de müthiş kontralar çıkarıyor. lakin fazlasıyla güç eksikliği var. bence errol spence i kolay kolay nakavt edemez. elleri çabuk sayılır, vücuda iyi çalışıyor, yumruk çeşitliliği bayağı iyi. fakat biraz kondisyon sorunu var. beli ve bacakları da esnek.

  acaba errol spence i yenebilir mi? şahsi fikrim errol spence uzun bir aradan sonra peterson ı nakavt edecek. peterson hakkında en çok dikkatimi çeken şeylerden biri maçın yarısından sonra rakibin dibine girip kırışmalara girmesi. bence bu siklette errol spence ile kırışabilecek 2 isim var. danny garcia ve shawn porter. bu adamların bile spence e üstünlük kurabileceğinden şüpheliyim. peterson kısmen zayıf yumrukları ve çok dayanıklı olmayan yapısı nedeniyle spence ile kırışamaz. ee o zaman kırışmadan uzaktan boks yapsın diyeceğimde yine diyemiyorum. çünkü david avanesyan maçında bile maçın yarısından sonra uzaktan uzaktan boks yapmayı bırakıp yakın dövüşe girmişti. bu stili 12 raund boyunca uygulayamıyor. kell brook maçı öncesinde dediğim şeyi tekrar yazıyorum. spence karşısında hareketsiz bekleyen bir adam dayak yiyen bir adam demektir. bence spence sürekli yakın dövüş için baskı kuracak. kell brook bile 6-7 raund stilini koruyabilmişti. peterson ilk raundlarda maça biraz ortak olsa da sonlara doğru sıkıntı çekecektir diye düşünüyorum. tabi spence bu maça brook maçına hazırlandığı gibi hazırlandıysa.

  çok uzun bir yazı oldu. fikirlerimi uzunca yazmak istedim. herkese selamlar…

  • Roman

   Peterson, felix diaz mac sonucu bir skandaldır. Ayrica garcia ve porter, spence ile kirisabilir demissin. Ama thurman da ikisinden geri kalir yanı yok. Garcia yi kac kere sallamisti.

   • ahmet kurt

    thurman çok tehlikeli kroşeleri olan bir boksör. ama dikkat ettiysen uzun süreli kırışmalar yaptığını göremezsin. birkaç kombinasyon yapar ondan sonra ringi turlamaya başlar. hemen her maçta böyledir. garcia maçının ilk raundlarında rakibinin gözünü korkutmak için yakın dövüşe biraz daha fazla girdi ama genel anlamda kırışmalardan kaçınan bir boksör. bunu yazarken benimde aklıma thurman geldi. ama bence thurman spence ile dövüşürse kırışmalara pek girmez zaten. uzaktan dövüşür. yeri geldiğinde birkaç yumruk kombinasyonu yapar geri çıkar. ringi turlayarak dövüşür.

    peterson felix diaz maçıyla alakalı olarak sana katılmıyorum. bence skandallık bir karar değildi. sağlam ve net yumrukları diaz vurdu ama peterson un etkisiz görünen yumrukları bariz şekilde daha çok isabet buldu.

   • About Billions

    Ben felix diaz maçını berabere sonuçlamıştım. Çok yanlış bi karar olduğunu düşünmüyorum.

    • GGG44

     about ve ahmet kurt size bi soru soracagım canelo larayı puanla yendimi? bence lara kazandı sizce maç içinde atılan yumruk sayısımı yoksa hakemleri etkileyen yumruklarmı önemli puanlama kıstası nedir bi acıklayın bilelim yanlışımız varsa düzelsin…

     • ahmet kurt

      açıkçası ben maçı hangi boksörün şekillendirdiğine özellikle dikkat ediyorum. maçı kontrolü altında tutan, istediğini yapabilen boksör ortada geçen bir raund içerisinde 1 adım öndedir(benim gözümde). bunun dışında isabetli yumruğa da fazlasıyla dikkat ediyorum. güçlü veya daha etkili yumruklar vurmanın benim için pek bir anlamı yok. tabi zayıf yumruklar vuran kişi de bu işi abartmamalı. periban avni maçında yumruk mu atıyor eldiven değdirmece mi oynuyor belli değildi. lara-canelo maçı bana göre en kötü beraberlikle sonuçlanmalıydı. ama biri galip seçilecekse ben lara yı seçerdim.

     • ahmet kurt

      bu arada about billions a katılıyorum. ortada geçen bir maçtı. beraberlik doğru karar olabilirdi ama peterson bence bir tık daha öndeydi.

     • About Billions

      Bence maçı lara kazandı. Hem de güzel bi şekilde. Puanlama konusunda kıstas alınan durumlar, seyirciye göre değişebilir bence. Hakemleri etkileyen yumruklar ve isabetli yumruk sayısı, yakın geçen maçlarda etkili olur bence. Çok yakın geçen bi maçta, daha teknik, daha yaratıcı işler yapan boksörler, benim için bi adım öndedir. Yumruk atma odaklı bi sonuca varmanın, boksta çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Tabi yakın geçen maçlar için. Bi boksör, rakibini iki buçuk dakika dövüp, kalan zamanda KD olsa mesela, ben yatıran boksöre vermem o roundu. Roundu berabere olarak değerlendiririm. Bazıları için bi KD roundu vermek için yeterli olabilir. Bi bokssever olarak, ben puanlamayı boksun gerektirdiklerini yerine getirene daha imtiyazlı davranıRIM. Sadece yumruk atan bi boksöre kıyasla. Senin de kendine özgü puanlama sistemin olabilir. Düzeltilmesi gereken bi yanlış yok yani dostum bana göre 🙂 .

     • GGG44

      teşekkür ederim zaman ayırıp cevap yazdıgınız için.. güzel yorumlar olmuş..

  • GGG44

   bu gün kitap okumam bu yazıdan sonra telefonda insan zorlanıyor ama güzel yazı olmuş ahmet eline saglık. roman zaten porter ve garcia ile kırışabilir iddaasında bulunan ahmet thuormanı olaya katmaması normal thurman bu ikisini zaten yendi…

   • ahmet kurt

    teşekkür ediyorum dostum. yalnız thurman bu adamları kırışarak değil ring ve boks zekasını kullanarak yendi. benim demek istediğim kısa süreli kırışmaların hepsinden spence karlı çıkar değil. thurman zaten stil olarak kırışarak dövüşmüyor ki. maç esnasında birkaç yumruklu kombinasyon yapıp hemen bırakıyor. thurman spence ile dövüşse kırışarak yenmez. diğer maçlarındaki gibi ara ara kırışsa bile bunu 12 raund boyunca yapmaz.

 5. ahmet kurt

  ıago kiladze isimli boksöre de baktım. yumrukları hızlıymış. fiziği de hoşuma gitti. eğer biraz dayanıklıysa adam kownacki ye zor anlar yaşatabilir.

  • Antiwilder

   Sanmiyorum zor anlar yasatacagini.cruiserdan gelme bi adam.kownacki dogal bir agir siklet.arada bayagi guc farki var.

   • ahmet kurt

    uzaktan direkleriyle belki sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum

 6. sa yo na ra

  Errol “limitsiz” spence jr, zaman geçtikçe sırayla herkesi indirecek. Adamın reach mesafesi ve zamanlaması muazzam. Bu çocuğu izlemeye doyamıyorum. Ringte Köpek balığı gibi bir his veriyor rakiplerine.

  • sa yo na ra

   Ayrıca şunu eklemek istiyorum bu çocuğun sabit bir stili yok. Örnek verecek olursam “golovkin ya da klitcskho” gibi boksörler, kendi tarzlarını rakip kim olursa olsun kabul ettiren bir yapıya sahipler. Errol spence jr ise maç içinde çoğu zaman rakibe göre bir dövüş tarzı belirliyor ve de deyim yerindeyse kabuklarını acımasızca kırıyor.

 7. Kızılderelı

  Güzel maçlar
  Pazar günü maç saatine kadar boks haberleri ve bu site yasak
  Malum sonuç bilinince pek zevki kalmıyor
  Tabi asıl maçlar ufc de
  Pazar akşam 21.30 başlayıp gece 2,30 da ufc dahil maçlar bitmiş olur
  Sanırım uyarılar faydalı oldu artık ufc maçları pazar gece 12 veya 12.30 da başlıyor

 8. VolkanK

  Spence petersonu pek zorlanmadan yenecektir. Maçın başı biraz sıkı geçer ilerki roundlarda bady shotl ağırlıklı devam eder tahminim 9-10 civarı tko

 9. lenolewis

  lamont 1 yıldan fazla bir süredir maç yapmıyor errol maçın favorisi ama belli olmaz bir sürprizde yaşayabiliriz uzak bir ihtimal de olsa

 10. Harun

  lamont peterson spence’den alacağı bodyhotlara alışmak için özel antrenman yapıyor. antrenörü karnına büyük toplarla darbe vuruyor. çok akıllıca bir hamle yaptılar. spence kafaya vurmasının yanı sıra vücuda attığı darbelerle rakibin kondüsyonunu mahvediyor. spence’nin güçlü yumrukları nakavtı getirir.

 11. Harun

  Brook’un canını yakmış spence bu sikletteki herkesi nakavt edebilir. gerçekten çok beğendiğim bir boksör. favori boksörlerim arasında yer alıyor. brook gibi güçlü bir adamdan sert yumruklar aldı ayakta durmasını bildi. hızı iyi, gücü iyi, boy ve uzanma mesafesi iyi. yetenekli bir boksör

 12. About Billions

  Yeni yılın güzel ilk boks gecesi bence. Çok güzel maçlar var. Marcus brownenun biraz daha iyi bi rakip seçmesini isterdim. Bütün federasyonlarda iyi bi sıralama yakaladı. Yakın zamanda bi kemer maçına çıkabileceğini sanmıyorum. Siklet, bi hayli karışık durumda çünkü. Kesinleşen bazı maçlar ve hayata geçmeyi bekleyen bazı maçlar var. Browneu biraz daha bekletirler sanıyorum. Browne, hızlı, atletik, solak ve çok güçlü yumrukları olan bi boksör. çok tehlikeli solları var. Ringi kullanabiliyor, kötü bi savunması yok, direklerini iyi kullanıyor. Çenesi biraz zayıf. Fiziki olarak siklete büyük bi boksör bence ama çok dayanıklı da değil. Rakibini tanımıyorum ama browne düzeyinde olmadığını düşünüyorum. Brownedan nakavt bekliyorum. Fortuna, benim sevdiğim bi boksör. Bence çok yetenekli bi boksör. Çok çevik, hızlı, savunması iyi, hareketli, ringi kullanabilen, yeri geldiği zaman kapışabilen, benim gerçekten beğendiğim bi boksör. Çok disiplinsiz ring içersinde, oyundan çok kopuyor ve çenesi çok zayıf. Easter jr., fiziki avantajının yanında, çok hızlı ellere sahip bi boksör. Direklerini iyi kullanıyor ve patlayıcı gücü yüksek. Ring hakimiyetini elinde tutabiliyor, savunması iyi. Fortuna, Easter jr.ı yenebilecek kabiliyeti olan bi boksör bence ama fiziken dezavantajı ve zayıf çenesi, Easter jr.ın nakavt edeceğini düşündürüyor bana. Fortunayı nakavt edecek tek yumruk gücüne sahip olduğunu düşünüyorum ve easter jr.dan da nakavt bekliyorum. Peterson, eski zamanlarına göre, biraz daha akıllı dövüşüyor bence. Matthysse gibi bi puncher karşısında maça çok hızlı girmişti ve duman olmuştu. Matthysse kadar tehlikeli garcia karşısında, uzaktan oyun kurarak maça başlamıştı. Belli bi noktadan sonra, baskıya başlamıştı. Oyunun akışını değiştirebilen, gayet teknik bi boksör bence peterson. Ringi kullanabiliyor, jableri güzel çıkarıyor, fena bi savunması yok. Spence jr., bu siklete bence gerçekten çok fazla. Peterson, normal şartlarda iri bi boksör o bile Spencein yanında ufak kalıyor. Acilen siklet yükseltmesi gerektiğini düşünüyorum Spence jr.ın. çok iyi kombinasyonlara giren, iyi baskı kuran, solak bi boksör. Müthiş bi bodypuncher Spence jr. Ring hakimiyetinin düşük olduğunu düşünüyorum ve ben Spencein çenesinin zayıf olduğunu düşünüyorum. Peterson, amir khanı bile yatıramadı, çok fazla isabetli vuruşu olmasına rağmen. Spencein bu maçta sıkıntı çekmese bile çeneden, ilerleyen dönemde sıkıntı çekeceğini düşünüyorum. Siklet yükseltirse ya da sağlam bi punchcerla karşılaşırsa. Spence jr.ın da nakavt edeceğini düşünüyorum ama umarım peterson kazanır. Umarım güzel bi gece olur.

 13. hacı

  sonucu kestirmek zor sanki errol bi tık önde maçın seyir zevki iyi olsunda gerisi pekte önemli değil

 14. kağan kaya

  maç canlı mı arkadaşlar bilen varsa lütfen cevap versin

  • ahmet kurt

   banttan

   • kağan kaya

    yav bu nedir arkadaş canlı vermiyorlar bi de sayaç koyuyorlar banttan internetten de izleriz. peki ahmet hocam canlı nerden izleyebiliriz ?

 15. ahmet kurt

  errol spence orta siklette canelo ile dövüşebileceğini söylemiş. valla karbonat erol delikanlı adam. yapar mı yapar.

 16. VolkanK

  Erol’un çenesi caneloya dayanamaz brook maçının ilk roundlarında fazlasıyla etkilendiğini gördüm.

Yorumlarınız