Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  Hearns, duran, hagler ve leonard. Bu admlar gibisi bir daha gelmez.

  • ömer uzel

   duran’da herarns’ı bayıltan İron barkley’i bayıltıp kemeri geri kazanmıştı..Duran, Many pakiao’nun düz gard versiyonu gibi..ikisi de 28 yaşında olsa ve 69 kilo da ringe çıksalar ne maç olurdu..

 2. Kanguru Perkovic

  O nasil bir sağdi ya düşman başına onu ben yesem %80 bitkisel hayata geçerdim

  • doctor1984

   Jeneriklere geçen bir nakavttır. 10 seneden uzun bir zamandır en iyi nakavtlar listesinde görüyorum. Bir diğer efsane jenerik nakavt mercer vs morrison maçıdır

   • ahmet kurt

    morrison-ruddock nakavtı da efsanedir. özellikle david tua, mike tyson ve ray mercer in tüm nakavtları izlenmeye değer.

    • doctor1984

     Evt Ahmet kardeşim o maçtaki knock downda jeneriklerde sık kullanılır.ray mercer özellikle sağı solu belli olmayan çok tehlikeli bir boksördü. Lennoxla başa baş maç yapmıştır

 3. Big George

  Duran muazzam bir boksör ama stilini nedense bir türlü sevemiyorum.

 4. Tugay Özay

  Önce Golovkin sonra Canelo gelecek. Ve bunun hiçbir önemi yok!

 5. ahmet kurt

  https://www.youtube.com/watch?v=PiMLt2oSRaQ
  eski boksörlere merakı olanların şiddetle izlemesini tavsiye ederim. foreman ayısını 4 dakika içerisinde tanıyabilirsiniz 🙂 muhammed ali ve mike tyson gibi boksörler bile 3.5 yıllık bir aranın ardından büyük performans kaybı yaşıyor. bu adam 28 yaşında boksu bırakıp 38 yaşında geri döndü. 46 yaşına girmesine 2 ay kala dünya şampiyonu oldu. 10 yıl ara verip böyle bir dönüş yapmak. vay be. bu adamın gücü ve dayanıklılığı gerçekten normal değildi.

  • Burak Yurtsever

   dostum bir solukta izledim , nefis bir video,teşekkürler. umarım günümüz ağır sikletlerinden joshua’yı wilder’ı bu gezegene daha önce hiç uğramamış boksörlermiş gibi anlatırken bir nebze de olsun foreman’ı hatırlıyoruzdur hepimiz.

   • ahmet kurt

    Teşekkür ederim burak kardeşim çok doğru bir noktaya değinmişsin

  • Big George

   Bir gecede beş maç yapmışlığı var reisin ortalama rakiplere karşı. Muhammed Ali’nin yarattığı moral bozukluğu ve artan yorgunluk ile Wilder vari dövüşmeye, saçma hareketler yapmaya başlamış lakin o yarı trans haline rağmen Wilder’dan daha teknik bir şekilde dövüşmüştü. 😀

  • Big George

   neden bilmem ama ben yaşlı foreman’ı daha çok seviyorum, tank gibi ezip geçen bir yapısı vardı, adama vuruyorsun bırak sallanmayı kafası oynamıyor, yumruğu alsa bile tepkisiz, sanki sinek ısırmış gibi adamı.

   Genç ile yaşlı foreman arasında ilginç farklılıklar var, yaşlı hali ilginç bir boksör. En büyük hayallerimden biri bir gün Foreman ile mangal yapmak.

  • Abdullah yılmaz

   foreman gerçekten muzzam bir bir boksör. o nasıl vuruşlar öyle adamın ölmemesi mucize gibi. bu yumruklar var ya godzillayı bile yıkar 🙂 geçenlerde eski maçları izliyorum foreman-freizer maçını izliyorum. ulan freizin dumanını atıyor ya 🙂

  • ömer uzel

   Foreman Moorer’ı nakavt edene kadar bence 9 raundun tamamını kaybetmişti.Moorer yere düşünce bir an kalkmak istedi o an teddy atlas’la göz göze geldi..Çok üzgünüm tükendim der gibi baktı..Bence o bakış maçın önüne geçti..Mercer’in Morrison’u, Morrison’un Ruddock’u, Bentt’in Morrison’u, Holyfield’in Adelson Rodriguez’i, Rahman ve Lewis’in birbirlerini, Tua’nın John Ruiz’i, İbeabuchi’nin Byrd’ı, Tyson’un Holmes’i, lewis’in ruddock’u, bruno’yu ve briggs’i ettiği nakavtlar ilk aklıma gelen efsane anlardı…Lakin 1997’de Holyfield’in Moorer’i 8 raund’da 5 kez nakdavn ederek nakavtla yenmesi, ağır sıklet tarihinin belki de en ezici maçıydı..Tıpkı 2 raundda Foreman’ın Fraizer’i 6 kez nakdavn edip yenmesi gibi..

 6. Kanguru Perkovic

  Bu dortlunun maçları hagler leonard duran hearns 4 ude efsane müthiş boksörler siralama yapcak olursak
  Leonard>Hagler>Hearns>Duran olurdu

  • ömer uzel

   kardeşim bence Duran hepsinden daha iyiydi..Bence Duran,leonard,hagler ve hearns..Duran diğer üçünden yaş olarak bayağı büyük..Ona rağmen bu maçtan sonra herans’ı iron barkley nakavt etmişti, duran ise o barkley’i 1989’da 38 yaşındayken nakdavn ederek yenerek 4. farklı sıklette ki şampiyonluğunu kazanmıştı..

   • Kanguru Perkovic

    Karşılaştığı dönemlerdeki performansa göre siraladim duran yaşı itibariyle biraz daha geri kaldı . 3 unede yenildi

 7. About Billions

  Golovkin hepsini nakavt ederdi.

 8. GGG

  TRT belgeselde rus sporcuların doping dosyaları hakkında belgesel var, izlemenizi tavsiye ederim

  • GGG

   Rus atletlerin neredeyse tamamı doping yapmış. Hepsi belgeli. Üstelik Rusya anti doping ajansı yapılan dopinglere göz yummuş. Rusada yetkillisi diyor ki; “her zaman milli çıkarları (başarıları) göz önünde bulundurmalıyız. Bu nedenle testlerden bir süre önce sporculara haber veriyoruz”
   Tam bir facia. İtirafları yapanlar Rus sporcular. Bakanlıklar ve anti doping ajansları göz yummuş. Sporcuların nerdeyse tamamı doping yapmış. Eğer test yapılmadan önce haber veriliyorsa sporculara, Povetkin gibi sporcuların da, ben maddeyi yasaklanmadan önce kullandım demesi de gayet normal. Böyle bir ortamda boksörlerin de doping yapmamasını bekleyemeyiz tabi. Koskoca wbc ağır siklet dünya şampiyonu kalkıp Povetkin’in ayağına Rusya’ya gitti. Povetkin doping testini geçemeyince, aylardır afişleri basılan, haberleri yapılan, beklenen bir maç iptal oldu. Doping yapılmasına göz yumulan ve sporcularının çoğunun doping yaptığı bir ülkede Povetkin’in de bu maddeleri kullanması gayet normal. Siz hala tüm bu süreci wbc’nin oyunu olarak mı görüyorsunuz

  • Harun

   güzel bir yorum yapmışsın. doping konusunda kafam karışıktı. artık emin olabileceğimiz bir kanıtımız var.

 9. ömer uzel

  bu maçtan sonra da ıron barkley herarns’ı da bayıltmıştı..Duran ise 1989 da 38 yaşındayken, iron barkley’i bayıltıp kemeri geri kazanmıştı..Duran 4 ayrı sıklette şampiyon olmuş gerçek bir efsaneydi..Many Pakiao’nun düz gard versiyonu..

 10. önder

  Leonard digerlerındennbır gomlek ustundu

 11. Burak Yurtsever

  benavidez,gavril maçını split decision ile kazanmış. iki hakem 117-11 ve 116-112 benavidez’e diğer hakem 116-112 gavril’e vermiş. gerçekten inanılmaz ve komik. bu arada gavril’in floyd’un, benavidez’in de al haymon’un boskörleri olduğunu hatırlatayım. şimdi maçı izleyeceğim.

  • About Billions

   maçı bu sabah izledim. spoiler vermiş gibi olmayayım ama benavidez, berbattı. ilk kez konsantre bi maçını izledim ve hiç beğenmedim. umarım maç hakkında başlık açılır da, detaylı sohbet edebiliriz 🙂 .

 12. Harun

  önce golovkin, sonra alvarez bu kesin bir bilgi şüphe etmeyin

 13. Harun

  foreman en çok hayret ettiğim boksör. vücudunu fazla kullanmadan kolunu sallayarak yumruk atıyor. rakibi paramparça ediyor. böylesine güç çok ilginç. hala anlam veremiyorum. nasıl olabilir? acı kuvvet, insanüstü güç
  tam olarak bu. günümüz boksörlerle bu adamları kıyaslarken 1000 kez düşünün. o günkü şartlara rağmen günümüz boksörlerinden çok daha güçlü çok daha teknik ve çok daha mükemmellerdi. böylesine bir adamı nakavt ettiği için muhammed ali her zaman kral olarak hatırlanacaktır. efsanelerin efsanesi.

Yorumlarınız