(VIDEO) Tyson Fury Vladimir Kliçko Yüz Yüze Programı Yayınlandı

9 Temmuz’da Manchester’daki dev rövanş öncesi Tyson Fury ve Vladimir Kliçko’yu yüz yüze getiren program, İngiltere’nin BoxNation televizyonunda yayınlandı.

Programın alt yazılı versiyonu ilerleyen dönemde sitemizde yayınlanacak. Şimdilik Youtube’un tercüme sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

youtubealtyazi

Fury vs Kliçko Yüz Yüze


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. AmirIqbalKhan

  çeviri ne zaman gelir ?

 2. ahmet kurt

  Çevirisi varda bu şimdi çeviri mi? Adamlar google translate den çevirip koymuşlar 🙂 İngilizceniz benim gibi zayıfsa boşa uğraşmayın tv de yayınlanmasını bekleyin. Veya burada düzgünce çevrilmiş bir şekilde yayınlanmasını.

 3. joshua wilder Balon

  Benim 1 gram ingilizcem yok ne yapcam.Adaletsizlik bu.

  • ahmet kurt

   Yakında tv de veya bu sitede düzgün bir şekilde çevrilmişi de yayınlanır.

 4. Kaptan

  İzledim. Bi cacık yok. Fury tırsmış gibi. Kliçko rahat gibiydi. İlk maçı sana ben verdim diyor. Bunu alacağım diyor.

 5. Luis Ortiz

  umarım 2006-2007 yıllarındaaki gibi saldıran bir Klitschko izleriz. Son yıllarda yani son maçlarında hiç dövüşmemeye başladı adam. Bu maçta ya saldırsın ko etsin ya da ko olup emekli olsun. İlk maç gibi olmasın da.

 6. ahmet kurt

  Bence yüzünde endişe falan yok.

  • ahmet kurt

   Bence sonucu kliçko belirleyecek. İstekli, haşin, gaddar dövüşürse yani kırışmaya girerse bence kazanır. Ama puanlama da işi zor. Bunca yıldır kendinden kısalara yaptığı direkli vur sarıl sistemi fury e karşı işe yaramıyo.

 7. Braddock

  Endişeli olan fury gözüküyor bu sefer

 8. Mercedes_benz

  Merhaba arkadaslar.25 hazıranda kı Joshua gecesinde dıllıan whıte kımınle mucadele edıcek bır bılgısı olan varsa yazabılır mı rıca etsem.

 9. Gökhan Sebilci

  soruyu soran kliçkoya bugüne kadar hep kemer sahibi, şampiyon olarak maçlara çıkıyordun bu sefer kemer karşındakinde sen meydan okuyan tarafsın bunun hakkında ne düşünüyorsun diyor. kliçko da ister inanın ister inanmayın şimdi bu durumda dövüşecek olmaktan zevk alıyorum diyor.

  kliçko bunun dışında şu an rahat ve uyanık durumdayım deyip bu iş için genç ve yeterli güce sahip olduğunu söylüyor. rövanş maçının yapılacak olmasından dolayı da mutluymuş.

  soruyu soran adam ilk maçtan sonra farklı olarak bu maçta neler göreceğiz gibisinden bir soru soruyor. kliçko da ilk maçta yapamadıklarımı bu maçta yapacağım farkı göreceksiniz diyor.

  fury ise kliçkonun ilk maçta yapamadıklarını ikinci maçta nasıl yapacağını soruyor(bir anlamda dalgaya alıyor) şimdi yapacaklarını ilk maçta niye yapmadın diyor.

  kliçko ise kaybedene kadar kaybetmenin kendisi için bir seçenek olmadığını söylüyor.

  fury bu yanıta karşılık kaybetmek bir seçenek değil midir senin için diyor. sen zaten başarısız oldun(ilk maçı kastederek), burada doğal ol, oyun yapma diyor. yine ilk maçı kastederek ne oldu? diyor. sonra da fury açıkçası senin yumrukların indirici değildi, bundan sonra da deneme diyor. fury konuşmasının bu bölümünde son olarak açıkçası bu sadece bir boks maçı ve sende bende burada kazanmak için varız diyor.

  kliçko fury’nin ilk maçı kasteden ”ne oldu?” sorusuna cevap olarak. bu ikinci maçtan sonraki basın toplantısında sana ne olduğunu açıklayacağım diyor ve sana hem o farkı açıklayacağım hemde sen o farkı hissedeceksin diyor.(bir nevi seni yıkacağım diyor)

  fury ise daha önce bir fark hissetmediğini ve bundan sonra da hissetmeyeceğini söylüyor. kazanmak, berabere kalmak veya kaybetmek bana bu konuda bir şey hissettirmez diyor.

  kliçko ise fury’nin kendisinden daha iyi olduğunu hissetmediğini söylüyor. kliçko ilk maçı kastederek onun bir boks maçı olmadığını, etrafında dönüp duran, yürüyen ve karşısındakine bakmaktan başka bir şey yapmayan biri(fury) olduğunu söylüyor. o maçta herhangi bir mücadele olmadığını ekliyor.

  fury de ne yani ilk maç kazanmak için çaba göstermediğini mi söylüyorsun? diyor. sen kendi hayranlarını daha çok para kazanabilmek için(ikinci maçın ayarlanması, reyting konusunda) kandırdığını mı söylüyorsun diyor fury.

  kliçko ise ilk maçta sadece fury’e baktığını ve kazanmak için herhangi bir girişimde bulunmadığını savunuyor. (maçı kazandıracak yumruklar atmadığını kastediyor)

  fury kimin kazanacağının veya kaybedeceğini bir önemi var mı? diyor. neden önemli olsun ki? diyor. bu maçtan sonra da hala para kazanacağını söylüyor. fury bu kemerleri kazandıktan beri adam akıllı gün yüzü görmedim diyor. ben sadece bir insanım diyor. açıkçası bunlar(kemerler) wlad için bir şeyler ifade ediyor ve bunları geri kazanmaya çalışacaktır diyor. bu kemerler benim için önemli değil ben zaten wlad’ı yendim diyor. fury benim işim zaten burada bitti(yendim bitti demeye getiriyor) diyor. imkansızı başardığını söylüyor. öyle ki wlad beni 10 saniye içinde indirirse mutlu olurum neden mi? çünkü çok para kazanacağım diyor. sonuçta dünya ağır sıklet boks şampiyonu olduğunu söylüyor. bu maçı kaybedecek olmam gelecekte büyük maçlara çıkmayacağım anlamına gelmez, büyük maçlara çıkacağım diyor.

  kliçko ise bu kemerleri uzun zamandır taşıdığını ve kendisinin bu maçtaki tek amacının kemerleri geri kazanmak değil, daha önceki hatalarını düzeltmek olduğunu söylüyor.

  fury ilk maçı kastederek o gece senden daha iyi olan biri tarafından yenilgiye uğratılman utanç verici bir durum değil, herkesin kötü geceleri(maçları) olabilir öyle değil mi? diyor. ne olursa olsun umrumda değil değil. fury son olarak wlad’ın ingiltere’de kendisinden daha fazla destekleneceğini düşündüğünü söylüyor. kendisinin çok konuştuğu için popüler olduğunu, kendi kendini popüler hale getirdiğini, insanların kendisinden nefret etmesinden dolayı popüler olduğunu söylüyor. kendisinin olmadığı bir boks ortamının tekrar eskisi gibi sıkıcı bir hal alacağını söylüyor. bu işin kendisi için bir şov olduğunu, ve kendi işininde insanlara şov sunmak olduğunu söylüyor. herkesin bu şova kendisinin tuhaflıklarını izlemek için geldiğini söylüyor 🙂 herkesi eğlendirme konusunda işinin en iyisi olduğunu söylüyor.

  arkadaşlar anladığım kadarıyla önemli noktaları yazdım türkçe çevirisi kadar olmasa da bir fikir verir inşallah 🙂

 10. safkan

  wladın üstünde çok baskı var kolay değil. daha önce chris bird ve lamon breswterla iki maç yapmıştı ama onların bitik olduğu zamanlardı, şimdi karşısında genç, en önemli olan “boy” avantajını kullanamadığı bir rakip daha da önemlisi psikolojik olarak ezemediği bir rakip. bir de wlad bu maçı çok aşırı ciddiye almış, fazla ciddiyet bazen ters teper. furyi indiririm ben o daha çaylak,çerez derse daha relax olur, o relaxlıkta ona daha hızlı jub atmasını sağlar. fury ilk maçı hızı ve relaxlığıyla kazandı.

  • safkan

   bir de wladın köşesinde ona taktik verecek adam yok, furynin köşesinde aslan gibi amcası var. faceden wlada yorum olarak golovkinin antrenörü shancezle çalış bu maça diye tavsiyede bulunmuştum. bildiğim kadarıyla yine banksla çalışıyor, kelin ilacı olsa kendi kafasına sürer bankstan anca sparring partneri olur başka da bir şey olmaz.

 11. Wilder Joshua

  Gökhan kardes eline yüreğine sağlık benim İngilizcem var izledim okudum güzel ozetlemissin önemli yerleri. . Maça gelirsek kkitschko çok ciddiye aldığını belli ediyor ama Fury kaybetse bile kazanmış gibi.. 100 0 önde maç başlamadan inanılmaz rahat Relax bir adam.. Tüm olasiliklari sayıyor söylüyor önemli değil diyor.. ve helal olsun yendi zamanında. . Wilder Dada o konsantre haline bayılıyorum. . Karşısına apartman çıkar yine vurup tuglalari kıracak hava var.. Bu psikoloji bence önemli ve hoşuma gidiyor.. ben wlad in yerinde olsam bu adamla konferansa bile çıkmam çıksa mecbur kısa tutarım. . Yıkıyor adamin hayallerini psikolojisini sohbetin sonunda wlad ko edeceğim havasindan çıkıyor kazansam nolacak altı üstü bi maç havasina zorla getirttiriyor onu Fury. . Fury mental olarak aşırı önde wlad i bitirmiş yalamiş yutmus. . Agirsiklet bu bi yumruğa bakar ama dedigim gibi Fury yenilsede bişey olmaz ilk maçı kazandım seni yendim en kötü yenilirim diyor.. kufretmekten beter etti yine wlad i 😀

  • Kaptan

   Wlad nakavt ederse Fury bir şey diyemez. Ki bence nakavt edecek. Sayıyla alırsa bakarız.

 12. amir khan

  favorim fury tabi ki.fury nin hemen rövanş istemesinin nedeni para .hazır 1 numarayken en fazla para getirecek karşılaşma wlad maçıydı.yani hayatının parasını kazanmış durumda.ilk maçta pastanın büyük dilimini wlad götürmüştü.bu maçta tersi olacak.

  wlad teknik olarak vasat bir boksör.çoğu karşılaşmada fiziksel avantajını çok iyi kullandı.ama fury karşısında fiziksel avantajı ortadan kalktı.zaten son dönemde dikkat edilirse ağır sıklette boy 1.95 ten başlıyor.amerikalılar sırf uzun diye hemen ağır sıklet yapıyorlar bazı balonlar:) wlad açtı bu yolu tabi.

 13. MARCİANO

  bu yüzleşmeden sonra fury e olan saygım biraz daha artı desem yeridir…adam mental olarak yine bomba gibi…kaybedecek birşeyi olmayan adam daha rahat dövüşür ki fury zaten kaybedecek birşeyim yok seni zaten yendim diyor…öte yandan wlad için kaybedecek çok şey var ve olası bir mağlubiyette büyük ihtimal boksu bırakacaktır.
  teknik özelliklere girersek ilk maçtan farklı bir maç beklemiyorum wlad ilk 3 roundda sindirmek amaçlı baskılı başlayacaktır…fury ise ilk maçtaki gibi wladı kontrol altında tutup puan toplayacaktır.
  şans yumrukları dışında bu maç ud ile bitecektir…wlad ko etmeden bu maçı puanla kazanamaz.wlad için tek seçenek ko aksi takdirde sonuç yine fury lehine olacaktır.
  saygılar

Yorumlarınız