Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Videolar

Benzer Haberler

 1. Tugay Özay

  Her, olmadı bir daha vur dediğinde daha iyi vurmuş Vitali 😀

 2. ömer uzel

  Gelmiş geçmiş en büyük 10 boksörden birisidir ağır sıklette bana göre..Joe Louis, Marciano, Ali, Foreman, Holmes, Tyson, Holyfield, Lewis, Bowe, ve Vitaly…Tüm yetenekleriyle belki de gelmiş geçmiş en büyük olabilecek İke İbeabuchi de Cris Byrd maçlarından sonra hapishaneye girerek, bu fırsatı kaçırdı..

 3. Deontay_Wilder

  bu maçın ud ile bitmesine ayar olmuştum
  k.j ın bu şaklabanlıklarını Vitali ko yaparak cezalandırmalıydı.
  çok bekledim ama olmadı

 4. ONUR ERTEKİN

  Vitali, bu adamı ko yapamamıştı, bence bu klitschko kardeşlerin aşırı kontrollü stilleri insana şaka gib geliyor, Joshua, bu adamı az kalsın öldürüyordu, joshua, johnson’u yere indirdiğinde, joshua, hakemlerin masasındaki mikrofonu v.s masayı dağıtmıştı, vitali bunu ud ile yendi..

  • ahmet kurt

   Vitali burada yaşlıydı onur kardeş aklını çalıştır. Genç olsa zaten ko ederdi affetmezdi bu ineği. Ama şunu da belirteyim yaşlı haliyle bu maçta 1000 den fazla yumruk attı. Joshua 350 yumruk salladı diye wlad maçında ayakta zor duruyordu. Bilmem anlatabildim mi? Vitaliyi küçümsemeye kalkma çünkü joshuanın vitali seviyesine ulaşması imkansız. Vitali joshuanın her türlüsünü yenerdi.

   Vitali>wlad>joshua 🙂

   • ONUR ERTEKİN

    Ahmet bana aklını çalıştır diyorsun da yani vitali bildiğim kadarıyla chisora’yı da nakavt edememişti, demem o ki vitali tamam 45 maçta 41 nakavtlık istatistiği var fakat yani stil olarak maç esnasında bu maç nakavt olur dedirten stil yoktu vitali de ama vitali’nin yumruk gücü çok etkiliydi….

    Ahmet kardeşim, joshua’nın 6. rauntta ki durumunda Wladimir Klitschko ile bir alakası yok, 5. rauntta Wladimir’i indirdiği süreçteki sarf ettiği enerjiden dolayı adam kendini grogi durumuna getirdi, yani en baştan itibaren Klitschko, Joshua’ya vuramadı ya da baskı kuramadı, yorumlar da diyorlar ki Joshua’yı 6. rauntta Klitschko indiremedi diyor, o fırsatı kullanamdı diyorlar, o sürece kadar peki Klitschko Joshua’ya bişey yapabildi mi ? hayır…

    • ahmet kurt

     Nasıl birşey yapamadı? Joshua knockdown pozisyonuna kadar doğru düzgün kaç yumruk vurmuştu hatırlıyomusun? Wladın en azından bir kaç tane etkili sağ direği vardı. Sol direğiyle joshuayı içine sokmadı. Boks yaparak wladı yenemeyeceğini anlayan joshua sağlı sollu saldırarak gençliğinin verdi gücü ve enerjiyi avantaj olarak kullandı. Buna rağmen nefesi kesildi, tükendi. Vitali yumruk gücünden ziyade rakibine yumruk yağdırarak nefes aldırmayarak onları ko eden bir insandı. Wlad kadar güçlü vurduğunu hiç sanmıyorum. Chisora maçında da yaşlıydı. Genç bir vitali karşısında ne chisora ne johnson ne de joshua 12. Raundu görebilirdi. Emin olabilirsin…

    • ahmet kurt

     Cevabım görünmedi. sinirlerin bozuldu zaten yorumum görünmeyince bana bişeyler oluyor. Kusura bakma bir kez daha yazamam. Ama özetle belirteyim genç vitali karşısında ne chisora ne kevin johnson nede joshua 12. Raundu göremezdi.

  • Junkie

   Onur kardesim her haberde joshua la kiyaslaman itici oluyor hala anlamiyorsun . Kevin jonsonu nakavkt ettiginden bahsediyorsun peki ya joshua wlad yerine witali ile mac yapsaydi wlada down olan adam witali macinda hastanelik olurdu benden soylemesi

   • ahmet kurt

    Vitali wlad kadar güçlü vurmuyordu bence ama adam rakinine nefes aldırmıyordu. Vitali şuan dövüşeceği en iyi ağır sikletleri Yumruk manyağı yapardı.

    • Roman

     WLAD DAHA SERT VURUYORDU AMA WLADDA OLMAYAN EN ONEMLI SEY WITALIDE WARDI. O DA SAĞLAM BIR CENE YE SAHIP OLMAKTI.

 5. ömer uzel

  jashua’nın yumruk gücü 10, vitali’nin ki 8, johnson’un çene gücü de 9…Vitali çok büyüktü ve neredeyse yenilmesi imkansızdı..

  • conan

   Joshuanın hiç tek yumrukla yıktığı bir boksör var mı? Joshuanın kombinasyonu kuvvetli, tek yumruğu hiç bir zaman bir wilder kadar kuvvetli değil.

 6. ONUR ERTEKİN

  Soner reis, sonuçta amaç yıkmak değil mi? ben tek yumruktan ziyade kontralarla yıkmayı tercih ederim, wilder’ın ne yumruk gücü var ne de kombinasyonu adam avuç içi yumruk atıyor bi de diyorsun yumruk gücü var, bence yumruk gücü olarak wladimir klitschko şu ana kadar gördüklerimin iyilerinden Joshua’yı 6. rauntta tek yumrukla knockdouwn etti…

 7. dogannn

  Vitali o kadar büyük boksör ki bugün geri dönüyorum dese ve unvan maçına çıksa tekrar kazanırsa şaşırmam.

 8. dogannn

  Yumruk gücünde wlad in üzerine adam tanımam son dönemde. Sağlam sağı inanılmaz kuvvetli.

 9. Bankaci

  Vitali işte bu yüzden efsane değil benim için.garantici dovusuyordu.kardesini anlarim çenesi zayıf ama kardesim senin çene demir gibi neden korkuyorsun vur indir.wlad,vitali bu yüzden efsane değiller benim için.yerine göre gözü kara olmak lazım.

  • Deontay_Wilder

   öyle diyorsun da Vitali kariyerini nerdeyse yumruk almadan tamamladı
   bir kaç maç dışında
   adam ben boksu bırakınca da önümde bir hayat olacak ve ben bunu yaşayacağım diyor
   ali maçlarında ne yapıyordu rakiplerine ilk önce kendisini dövdürüp onları yorup sonra kendisi yorulan rakipleri darmaduman ediyordu
   tabii fazla yumruk alan ali Parkinson hastası oldu ve hayatının büyük bir kısmını bu hastalıkla kafası elleri ayağı sallanark titreyerek geçirmek zorunda kaldı

   • Bankaci

    Dostum istersen araştır agirsiklet tarihinde en az yumruk alan Boksör Ali’dir.eger ara vermeseydi döndükten sonra yediği yumrukları da yemezdi.

    Hastalık Allah tan .yapacak bir şey yok.onun imtihanida oymus.vucut Allah in sen kiracısın.kiraci nasıl eve iyi bakmak zorunda sende vücuduna iyi bakmak zorundasın o ayrı mevzuu.

 10. Bankaci

  Su da var vitali su an sağlam dönsün joshuayi wilder i Parkeri kısacası kemer sahiplerini kemersiz bırakır o ayrı.

  • ahmet kurt

   Demek ki efsane işte 🙂 bence bu saatten sonra dönemez ama en iyi halini zorlayabilecek bir boksör bile günümüz ağırsikletinde yok.

   • Bankaci

    Yenmekle efsane olunmuyor ki.

    birde yenmesi onun iyi olduğuna ama asıl rakiplerinin kötü olduğuna işarettir Ahmet kardeşim.

 11. Bankaci

  Eğer wlad birazcık gözü kara bir Boksör olsaydı joshuayi en kötü 6.raundun sonunda indirirdi hadi bilemedin 10.rauntta ama yapamadı işte bu yüzden yenildi.
  Yerine göre tedbir iyidir ama kahramanları veya efsane olmak istiyorsan basiretli cesaret lazım insana Ali gibi.

  • serhat king

   +1

  • Yavuz Mercan

   o çene wladda olduğu müddetçe saldırgan dövüşmemesi kadar doğal birşey olamaz. Yıllarca sikleti domine eden wladimir bu garanticiliği sayesinde efsane oldu. Her ne kadar grogi duruma düşürsede rakiplerini alacağı ters bir yumruk onu daha farklı noktalara götürebilirdi. fakat joshua maçında üzerine gidebilirdi o da ayrı bir konu.

   • ahmet kurt

    yahu dostum joshua ayakta duramıyordu birde ters yumruk riski mi olacak? adam birkaç raund kendine gelemedi.

 12. Tyson Fury

  vitali diye yazılır E-F-S-a-N-E diye okunur

 13. ömer uzel

  Vitali garantici dövüşüyordu ama defansif olarak garanticiydi ofansif olarak çok saldırgandı, kaç maçında rakiplerini bunaltıp bozguna uğrattı..neredeyse hiç geri adım atmadı ve kırışmaya kırışmayla karşılık verdi..İtalya milli takımına şunu diyebilir miyiz ”kardeşim sende Vieri var, Delpiero var, Baggio var e savunman da sağlam niye baskılı oynamıyon”.. herkesin bir dövüş tarzı var, ne demek benim çenem kuvvetli o zaman rakipte bana 300 kroşe vursun efsane olayım..öyle bi dünya yok..

 14. ONUR ERTEKİN

  Beyler Vitali konusunda mübalağ yapıyorsunuz, Joshua – Wladimir maçında Vitali bile Joshua’dan ürktü, siz daha neyin kafasını yaşıyorsunuz…

  • Remzi BAYSOYU

   burdaki maçta kevin baya hazır yaşıda genç vitalinin son dönemleri. vitali joshuadan neden ürksün adam boksu bırakmıs bitmiş yine başladın benım babam seni babanı döver şeklindeki yorumlara. bırak şu sıkma börek işlerini

 15. ONUR ERTEKİN

  remzi hocam, yine ince espirilerin peşindesin tebrik ederim…

 16. Bedir Altın

  Ahmet hocam seveceğin bir video, sadece 1 raundda 463 tane yumruk sallanıyor, boks tarihinde en çok yumruk sallanan maç ve bunu onikinci raundda yapıyorlar.
  https://www.youtube.com/watch?v=ztGL4H8wWdo

 17. Bedir Altın

  Marciano, ezzard charles karşılaşmasında 15. raundda 100’den fazla yumruk sallamış. ağır siklette en fazla yumruk sallanan maç tua-ibeabuchi maçıymış iki boksör toplamda 1730 yumruk sallamış.

  • ahmet kurt

   hadi ibeabuchi-tua maçı olsunda bundan bilmem kaç sene önce boks ve yaşam şartları ne düzeydeyken marciano 15. raundda nasıl o kadar yumruk vuruyor? vay maşallah.

   • Bedir Altın

    Ahmet hocam şunu izlemelisin: sadece 1 raundda 463 yumruk sallanmış
    https://www.youtube.com/watch?v=ztGL4H8wWdo

   • Bedir Altın

    Ahmet hocam şunu izlemelisin: sadece 1 raundda 463 yumruk sallanmış
    link attım gelmedi. the most puches thrown in one raund, yaz çıkar. on ikinci raund adamlar deli gibi yumruk sallıyor hatta sadece yumruk sallıyorlar.

    • Bedir Altın

     Aslında Mehmet Ertem bey şu 1 raund 463 yumruk inanılmaz bir şey, sadece bunun için haber de yapabilirsiniz.

 18. ömer uzel

  İbeabuchi-Tua maçı boksu sıkı takip edenler için en iyi boks maçlarının başında gelir..Ne efsane maçtı, maçın 12. raundu olmuş adamlar hala ilk rauntta ki tempoda ve yumruklar havada çarpışıyor, akıllara zarar bir maçtı..tam 20 yıl olmuş ve ömür çok hızlı geçiyor..

 19. doctor1984

  Vitali nasıl efsane değil sayın yorumcular. 4 sene ara verip gelip kemeri alması, şampiyonken boksu birakması, hiç knockdown olmaması, bir aydan az bir zamanda lennoxun karşisına çıkıp gösterdiği performans ortada. Nakavt yüzdesi olarakta boks tarihinin en iyilerinden. Aşirı garantici değildir Vitali. Nakavt yüzdesi ortada eze eze nakavt ederdi. Gard aldıgı görülmemiştir. Vitali Joshua’dan nasıl korktu elinizde bir delil varsa bizimle paylaşin.

Yorumlarınız