WBA Federasyonunun Efsane Başkanı Gilberto Mendoza Vefat Etti

Dünyanın en büyük 4 boks federasyonundan biri olan WBA’nın 23 yıl başkanlığını yapan Gilberto Mendoza kanserle olan mücadelesini kaybetti ve hayata gözlerini yumdu.

1982-2015 yılları arasında kesintisiz 23 yıl başkanlık yapan Venezuelalı Francisco Gilberto Mendoza bir süredir tedavi görüyordu. 73 yaşında Caracas’ta vefat eden 30 Mart 1943 doğumlu Mendoza, dopinge karşı verdiği mücadele ile tanınıyordu. Eski başkan geçtiğimiz Aralık ayında bu sağlık sorunları sebebiyle görevinden  ayrılmış, yerine oğlu Gilberto Mendoza Jr geçmişti.

Üzücü haberi Twitter üzerinde Gilberto Mendoza Jr paylaştı.

gmendoza

WBO ve WBC başkanları ve boks camiasından sayısız isim de Mendoza Jr’a taziyelerini Twitter üzerinden iletti.

sulaiman

paco

Geçtiğimiz günlerde Vladimir Kliçko da Gilberto Mendoza için bir mesaj yayınlamış, “ben tekrar şampiyon olacağım, sen de hastalıkla savaşına devam et ve kazan şampiyon!” sözleriyle eski başkana moral vermeye çalışmıştı..

 

Haberle ilgili başlıklar: , , , , , ,

Benzer Haberler

  1. deniz

    allah rahmet eylesin.

  2. deniz

    keske 5 federasyon ya birlestirilse yada 3`e dusurulse. bir boksör 5 kemerin sahibi olsa nasil savunacak 5 kemeri 1 yilda? 4 ayda 1 maca ciksa en fazla 3 kemeri savunabilir. özellikle b ibo kemeri adi var kendi yok bence kaldirilmali öncelik o federasyon. bence wbc, ibf ve wba federasyonlari yeterlidir.

  3. Murat Koc

    Bu kanser nekadar yaygınlaştı böyle ya. Her 10kisi den nerdeyse 7si kanserden ölüyor hersene heyet raporu alıyorum tirsiyor insan. ALLAH dusmanima vermesin

Yorumlarınız