WBC Dev Maçın Startını Verdi

porter-thurman-kapak2

WBC ve WBA dünya yarı orta sıklet şampiyonu Keith Thurman’ın sakatlık geçirmesi ve bu yıl içinde ringe çıkmasının beklenmemesi nedeniyle WBC harekete geçti ve iki eski dünya şampiyonu; Shawn Porter ve Danny Garcia’nın, geçici şampiyonluk kemeri için ringe çıkmak üzere görüşmelere başlaması talimatını verdi.

Her ikisi de Thurman’a puanla mağlup olan iki boksörün ringe çıkması halinde kazanan boksör geçici kemeri kazanacak ve Thurman ile rövanş maçına çıkmaya da hak kazanacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. lenolewis

  wbc canının istediği boksöre talimat verirken wildere kafana göre takıl diyor.

 2. GGG

  Çok kaliteli bir maç olur. Her ikisi de severek izlediğim boksörler. Kazanan Thurman’la rövanşa çıkacağı için Porter’ın kazanmasını isterim. Çünkü Porter’ın rövanşı Thurman’dan alma ihtimali daha yüksek

 3. About Billions

  günümüzde boksun, hala boks olarak yaşandığı, çekişmeli, kaliteli, heyecanlı, cesur ve sert bi siklet, welterweight. eski şampiyonlar maça çıkıyor ve bu maç, günümüz ağırsiklet mevcut şampiyonlarının maçından çok daha iyi bi maç bence. bu maç için daha önce haber yapılmıştı, bi şeyler yazmıştım. fikrim değişmedi. porter, çevik bi boksör. uzanma mesafesi daha iyi. garcia, direk vuramıyor. porter, oyunu ringin ortasına alırsa, uzaktan direklerle oynarsa, bu maçı kazanır. garcia, çok sert bi boksör. çok ani kroşeleri var. iki boksörün de çenesi sağlam. savruk olan taraf, kontra yemeye müsait olan taraf porter. porter, garciaya istediği kadar baskı yapsın, o savruk stiliyle, garciayı yatıramaz. garcia, porterı kontrayla yatırabilir. porter daha hızlı, daha hareketli. garcia daha teknik. akıllı bi oyun stratejisi izlerse porter, daha önce de dediğim gibi kazanır bence. her zaman ki porter için bu maç çok tehlikeli olur. umarım hayata geçer bu maç.

  • Big George

   Kanelo’nun da eski ve fiziğine en uyumlu siklet aslında Welter. O da bu siklette olsa Floyd’da bu ekibe katıldığında rüya gibi bir siklet oluyor aslında.

   • About Billions

    Ben canelonun fiziki olarak welterweight için büyük olduğunu düşünüyorum. Canelonun kendi sikleti ideal bence. Şu an jr. Middleweightte sikletin çok daha üstünde fiziği olan boksörler var. Canelo boy olarak kısa fakat çok kalıplı. O yüzden jr. Middleweight daha uygun diye düşünüyorum. Crawfordu bekliyorum welterweighte. İndongo maçından sonra, welterweighte çıkacak büyük ihtimalle. O zaman şimdiki halinden çok fena olacağını düşünüyorum.

    • Big George

     Valla kemerlerin hepsini aynı anda savunamayacağı için ben de yıldızlar arenası Weltere bekliyorum Crawford’u yalnız sana şunu diyeyim. Boksörlerin yarısı yukarı siklete kaçar, bir kısmı da aşağı iner. Kalanları da Crawford çiğ çiğ yer. 😀

     Welterde fiziği yukarı sikletlere yeten adamlar var. Erroll Spence çok sağlam bir boksör ama Crawford bambaşka bir dünya. Kell Brook, spence gibi fiziken üst siklete elverişli elemanların bir üst siklete kaçacağını düşünüyorum.

     Floyd döndüğü gibi boksu yeniden bırakır Crawford çıktıktan sonra.

     Thurman ya siklet düşer, ya da maça çıkıp kaybeder. Pacman boksu bırakır. Jeff Horn balon gibi patlar.

     Yani Crawford çıkarsa sikletin şu anki ahengi bozulabilir bir anlamda.

     • About Billions

      😀 😀 olur mu? olabilir. Spence jrın fiziği uygun gerçekten. Welterweightte bi kemer birleştirme daha yapmak isteyeceğini düşünüyorum. 2018e kadar da kemer sahiplerinin takvimi dolu. Horn vs pacman rövanş, Thurman sakat, sonrasında zaten maçı hazır olacak yüksek ihtimalle. Thurman, bi üst sikletin boksörüydü normalde. Welterweighte sonradan indi. Tekrar çıkacağını sanmıyorum. Pacman bırakabilir. Floyd tam anlamıyla döndü diyemiyorum. Mcgregor maçı jr. Middleweightte olacak bildiğim kadarıyla. Sonra tekrar bırakacaktır. Kell brook, siklet çıkacak gibi. Sebebi crawford olmaz bence. Jr. Middleweightte Wboda Britanyalı iki boksör boştaki kemer için maça çıkacak. Onlar için çıkmayı planlıyor olabilir. Bence diğer şampiyonları yenemez. Belki Wboyu alır. Hornu rövanş olursa pacman Yener zaten, bence. Umarım düşündüğümüz gibi olmaz da, ölüm sikleti olur welterweight, crawfordun gelişiyle.

 4. Ziyaretci

  Porter parçalar

 5. Severinus

  çok iyi bir eşleşme bence
  pek puana gitmez gibi geliyor
  ikisinin de thurmanla maçlarını karşılaştırınca thurman garcianın gücüne daha çok saygı gösteriyordu diye hatırlıyorum
  swift garcia biraz önde bence

 6. Tolga

  Çok zevkli bir mac olacaktır kesinlikle. Porter iyi maçlar çıkartıyor Thurman maçında kafa kafaya hatta beraberlik bile verilebilirdi ve berto yu nakavt ederek Iyi bir çıkış sağladı. Bu maçta da favorim porter ana Garcia çok sert kontralar çıkaran bir isim porter da dengesiz bir adam nakavt olma ihtimali var ama ayni zamanda çok dayanıklı thurman dan çok sert yumruklar aldı sallansa dahi down olmadan maçı tamamladı

 7. Şamil Yalcn

  Ko ile Garcia alır bence. Porter çok savruk dövüşüyor ki Garcia’nın da çene kıran sol kroşeleri var ama öbür yandam freni patlamış kamyon gibi saldıran bir Porter’da var ikisi içinde zor bir maç olacak ama Garcia’yı önde görüyorum stilinden ötürü. Olası bir Canelo vs Danny Garcia maçı da j. Middleweight te olağanüstü olur bence. Herkese iyi akşamlar.

 8. VolkanK

  Danny garcia ringe yakışıyor

Yorumlarınız