WBC Dünya Şampiyonu ve Avni Yıldırım’ın Rakibi O Tarihte Belli Olacak

dirrell-callum

WBC süper orta sıklet unvanı için ringe İngiliz Callum Smith ve ABD’li Anthony Dirrell’in ne zaman ringe çıkacağı uzun süredir gündemi meşgul ediyordu.

Son alınan bilgilere göre iki boksör 9 Eylül tarihinde ABD’nin Los Angeles şehrinde ringe çıkacak. Karşılaşma WBC dünya şampiyonunu belirlediği gibi, (yeni şampiyonun zorunlu kemer koruma rakibi olması sebebiyle) Avni Yıldırım’ın da bir sonraki rakibini belirleyecek.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Roman

  Ulan alti ustu bi mac ne uzattiniz hiyar agalari eylul ne lan aq

 2. Luis Ortiz

  Ağır siklette dövüşecek kadar uzun bir adamın(Callum) bu siklette dövüşmesini hiç olumlu bulmuyorum. Hatta bir korkaklık olarak görüyorum. Bu adamı yarı ağır siklette harcarlar ama bu siklette nimetten sayılıyor.

  • Roman

   Aga bazi insanlar dogustan zayifdir adam kendini iyi hissediyorsa karismak dogru olmaz hemde adam ornegin 25 yasina kadar 75 kilodur simdi bu adamin vucudu buna adaptasyon saglamis 90 kilo olsa cok sıkıntı yasar. Hatta tum yetenegini kaybedebilir. 189 cm de gilberto ramirez war ama 191 cm de cok cok uzun bir boy o manadan da haklisin bir bakima.

   • Luis Ortiz

    Karşısındaki rakiplere karşı büyük bir silahı var ve bu durumun yetenek ile alakalı olmaması durumu adaletsiz bir hale sokuyor.

    Avni ile aynı boyda olsa mesela bence Avni buna ikinci raundu göstermez ama ben maalesef Callum’un kazanacağını düşünüyorum.

    Olay bir tercih değilse diyecek bir şey yok. Ama korkaklıktan bu sikletteyse de ne desem boş…

  • Uğur mehmet birdoğan

   callum u sevmememin ana sebebidir . Yetenekli ile allah vergisi fizik birbirine karıştırılıyor çoğu zaman . Vasat bir boksör değil ama fiziği dışında ekstrasını göremediğim bir boksör .

   Sanırım Joe Gallagher ın elinde harcananlar listesine girecek kendisi de bir gün 🙂 . Boksörlerinin hepsi statik , tahmin edilebilir ve yüksek kapalı gard dövüşüyor …

 3. ahmet kurt

  ulan boxrec e bile girilmişti hani maç 27 mayısta olacaktı 🙂 neyse bu çok daha iyi oldu. avni o ara bir tane daha 3 yıldızlık bir boksörle dövüşür, kendini geliştirir.

 4. Yavuz Mercan

  Ne kadar geç o kadar iyi avni için.

 5. About Billions

  Dirrell kardeşleri severim. Büyük dirrell bu siklette en beğendiğim boksördür. Anthony dirrell de bence iyi bi boksördür. Direklerini iyi kullanıyor, çok iyi kontralar çıkarıyor, elleri hızlı, iyi kombinasyonlara giriyor, çevik bi yapısı var. Savunması çok kötü, yumrukları çok güçlü değil. Smith, tıpkı abisi liam. Stilleri bence çok benziyor. O fiziki avantajına rağmen direklerini çok iyi kullanamıyor, mesefa ayarlama da sıkıntı çekiyor, direk yumrukları kolay yiyor, ataklarını kesip bi anda kapalı garda geçiyor, esnek bi vücudu yok. Sollarını çok iyi kullanıyor. Sol kroşeleri sert. Yakına girmeyi seviyor rakibi de kolay yakına girebiliyor ama sert sollarla baskıyı kırabiliyor. Vücuda çok iyi iniyor. Çok etkili bodyshotları var. Maçı dirrellin kazanacağını düşünüyorum. Kaybederse, tek sorumlusu egosu olur bence dirrellin. Özgüvenli bi boksörden ziyade egoist bi boksör. Egolarıyla çıkarsa maça kaybedebilir. Doğru, düzgün dövüşürse ben kazanacağını düşünüyorum.

 6. safkan

  Eylül nereden çıktı sakat mı bu boksörler. O zaman ahmet öner avniyi yeneceği garanti bir ya da iki maça çıkartsın formdan düşmesin.

 7. safkan

  Bir de callum kaslı bir görünümü var büyük ihtimal ince kemikli, yoksa 1.90 76kg adamda o kas ne gezer.

  • Luis Ortiz

   Kaslı değil dostum yağ oranı düşük, ondan öyle duruyor. Kütle tamamen kasta, buna rağmen ince duruyor.

 8. conan

  Avni de bu vakti değerlendirsin. Bol bol eskiv ve ayak oyunları üzerinde antreman yapsın.

 9. cemil aslan

  avni inşallah getir şu kemeri hediye et bze

 10. mehmet dalgaç

  inşallah dirrel kazanır. callum daki boy avni için büyük bir handikap. callum kazanırsa avni nin işi daha zor.

 11. Ziyaretci

  Bence derrel ile unvan maçı yaparsa avni % 70 alacaktır
  Tabi çalışmalarını durmadan azimle devam etmelidir
  Çünk avnide allah vergisi bir güç var GGG de olan güç bence avni de de var inşallah heyecan yapmaz tek handikap bu olur ama callum olmasın rakip bence

Yorumlarınız